Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Austrian Open 21 Sep 2011 - 25 Sep 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    o finala ma long vs zhang zike!

    Postat în original de Antal Denes Vezi post
    Da asa este nu cred ca mai poate reveni de la o-3
    sa terminat 0-4
    Ma asteptam!mizez pe ma long(desi stiu k va fi o finala disputata)!ei sunt viitorul ping-pongului!ocazia revansei pt zike!
    tb alc t05/t05 fx

    Comentariu


    • #77
      Meci in care a alternat victoria de ambele parti ,fiecare avand minge de meci !

      Comentariu


      • #78
        Oare cu ce lemn a jucat ma long la acest turneu ?
        mie mi s-a parut a fi tot un viscaria ca si a lui zhang jike sau un primorac carbon.
        Blade: Bty Primorac Carbon off+
        Bh:Tenergy 80 fx
        Fh:Tenergy 80 fx

        Comentariu


        • #79

          ---------- Post added 26-Sep-2011 at 13:56 ----------
          Duminica, 15 mai 2011, Zhang Jike devenea campion mondial la Rotterdam. A c?stigat din a 7-a minge de meci. Patru luni mai târziu, Duminica, 25 septembrie, Ma Long a facut exact acelasi lucru, împotriva lui Zhang Jike: a c?stigat titlul la Open-ul Austriei dupa 7 mingi de meci. Cu aceasta ocazie, Zhang Jike a fost cel care a salvat 6 mingi de meci.
          Ma Long devine al treilea jucator care c?stiga doua turnee Pro Tour în 2011: Ovtcharov a c?stigat în Brazilia si Coreea, Xu Xin în Slovenia si Qatar ?nsa Ma Long este singurul care a c?stigat doua titluri consecutive: în China si Austria.
          într-o finala cu un tempo ridicat, Ma Long avea trofeul într-o m?na, conducând în setul decisiv cu 10-6. Cu un rever sigur si un forehand consistent, Zhank Jike a salvat cele 4 mingi de meci, egal?nd la 10. Are chiar o minge de meci la 13-12, dupa care Ma Long c?stiga cu 15-13.
          A fost a 16-a finala jucata de Ma Long în ITTF Pro Tour, el c?stig?nd 11 dintre acestea. Pentru Zhang Jike, a fost a 5-a prezenta într-o finala de Pro Tour si a 3-a pierduta. Cei doi s-au întâlnit a 7-a oara în turnee importante, Ma Long c?stig?nd de 6 ori. Singura victorie a lui Zhang Jike dateaza din martie 2008 în sferturile de finala de la Quatar Open.
          Traducere partiala dupa un articol de Ian Marshall

          Comentariu


          • #80
            ma long is the best este jucatorul momentului
            tb alc t05/t05 fx

            Comentariu


            • #81
              Ma Long is the beast ) ... cel mai bun jucator la ora actuala, sper sa iasa campion olimpic la Londra
              DHS Hurricane King - FL
              FH: Tenergy 05 - 2.1
              BH: Donic Barracuda - 2.1

              Comentariu


              • #82
                Nu cred ca Ma Long va juca simplu la Londra. Jike si Wang Hao sunt deja alesi sa reprezinte China. Ma Long si Ma Lin sunt pretendentii celei de-a treia pozitii, probabil pt competitia pe echipe si dublu.
                Forehand-ul lui Jike s-a imbunatatit substantial, in curand Ma s-ar putea sa nu-i mai ia meciuri. Pana atunci insa, Ma Long ramane Pro Tour king.
                TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                Comentariu


                • #83
                  Wang Hao si Zhang Jike vor juca la simplu. DOAR EI. E foarte probabil ca Ma Long sa fie omul 3 la echipe, totusi eu inclin sa cred ca decizia finala se va lua cu 1-2 luni inainte ... forma foarte buna a lui Ma Long din acest moment este complet irelevanta pentru forma sa la Londra anul viitor. Si Xu Xin a avut o perioada foarte buna mai spre inceputul anului cand a castigat si el 2 Pro Tour-uri.

                  Mai folositi un search din cand in cand :P

                  Meciul a fost extraordinar si intr-adevar se observa o imbunatatire la Zhang in jocul cu topsin - retopspin, aspect al jocului unde Ma Long isi domina toti adversarii, Zhang Jike a castigat destul de multe astfel de puncte. Si in meciul cu Ma Lin si in finala capacul de rever in linie activ a lui Jike a fost la inaltime, Ma Lin cel putin nici nu s-a mai obosit sa se duca la minge de cateva ori, dar Ma Long a reusit sa puna pe masa cateva lovituri din pozitii extrem de dificile.
                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                  Comentariu


                  • #84
                    joaca bine astia ?
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #85
                      Cred ca da ... poseda o tehnica de aia ... cum ii zicea ... de filigran
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Ar fi interesant sa vedem un astfel de turneu la noi in tara.Sa avem ocazia sa urmarim pe viu niste jucatori de asemenea valoare.Cred ca la numarul mare de iubitori de tenis de masă din tara noastra,ar putea fi mai multi spectatori in sala decat erau in Austria.
                        Blade: Bty Primorac Carbon off+
                        Bh:Tenergy 80 fx
                        Fh:Tenergy 80 fx

                        Comentariu


                        • #87
                          o finala fabuloasa!am revazut-o de nenumarate ori ai ce vedea!

                          Postat în original de Zoki Vezi post
                          Ar fi interesant sa vedem un astfel de turneu la noi in tara.Sa avem ocazia sa urmarim pe viu niste jucatori de asemenea valoare.Cred ca la numarul mare de iubitori de tenis de masă din tara noastra,ar putea fi mai multi spectatori in sala decat erau in Austria.
                          Sunt cei mai completi jucatori la ora actuala,tehnica si viteza!nu vr sa exagerez,ma lin(am tot respectul)desi are o tehnica incredibila,un plasament incredibil al mingi,are o varsta e adevarat nu poate trece de jocul agresiv al lui zike,am obs k la unele mingi nu se deplasa!(e adevarat k i-a mai batut si el atat pe zike cat si pe m.long)!ma long si zhang zike diferenta la austrian open a facut-o capacitatea mentala de mobilizare în momentele cheie!conteaza mult si priza!de ex ma long ,zike priza europeana vs chinezeasc ma lin,xiu xin care oricat de mult s-ar misca la masa nu pot ajunge la acelasi randament pe bh!bn cu w.hao e altceva pt k el castiga multe puncte pe bh!acum o întrebare?cn credeti ca este capabil sa faca fata lui zike si m.long?
                          Si sa va ras:cand vom avea si noi infrastuctura,atunci se va organiza un turneu de anvergura si vom avea ocazia sa vedem astfel de jucatori fabulosi!e posibil ca la anul sa se organizeze în romania europa top 12.
                          tb alc t05/t05 fx

                          Comentariu


                          • #88
                            Si ce sa caute chinezii (din China ) la Europa Top 12 ?
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de ma long Vezi post
                              Sunt cei mai completi jucatori la ora actuala,tehnica si viteza!nu vr sa exagerez,ma lin(am tot respectul)desi are o tehnica incredibila,un plasament incredibil al mingi,are o varsta e adevarat nu poate trece de jocul agresiv al lui zike,am obs k la unele mingi nu se deplasa!(e adevarat k i-a mai batut si el atat pe zike cat si pe m.long)!ma long si zhang zike diferenta la austrian open a facut-o capacitatea mentala de mobilizare în momentele cheie!conteaza mult si priza!de ex ma long ,zike priza europeana vs chinezeasc ma lin,xiu xin care oricat de mult s-ar misca la masa nu pot ajunge la acelasi randament pe bh!bn cu w.hao e altceva pt k el castiga multe puncte pe bh!acum o întrebare?cn credeti ca este capabil sa faca fata lui zike si m.long?
                              Si sa va ras:cand vom avea si noi infrastuctura,atunci se va organiza un turneu de anvergura si vom avea ocazia sa vedem astfel de jucatori fabulosi!e posibil ca la anul sa se organizeze în romania europa top 12.
                              Am o rugaminte:
                              Stiu ca esti fan al chinezilor dar te rog scrie in romaneste nu chineza.
                              Stiu ca nu e vorba pe acest forum de gramatica sau scriere corecta, dar din respect pentru ceilalti incearca sa renunti la limbajul hi5/mirc/messenger.
                              Multumesc.
                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                              Comentariu


                              • #90
                                chinezii ar veni în romania

                                Postat în original de clau Vezi post
                                Am o rugaminte:
                                Stiu ca esti fan al chinezilor dar te rog scrie in romaneste nu chineza.
                                Stiu ca nu e vorba pe acest forum de gramatica sau scriere corecta, dar din respect pentru ceilalti incearca sa renunti la limbajul hi5/mirc/messenger.
                                Multumesc.
                                Numai în cazul organizarii unui "romanian open" avantajos financiar.
                                Am internetul pe telefon si merge destul de greu!cred ca am scris "romaneste".
                                tb alc t05/t05 fx

                                Comentariu


                                • #91
                                  Problema organizarii intr-adevar cred ca sunt banii.
                                  Sali frumoase avem,capabile sa organizeze un astfel de turneu,mese la fel,oameni inimosi si capabili de o organizare chiar si la un nivel inalt sunt in Romania.Putem spune ca avem si jucatori care pot reprezenta tara noastra cu succes chiar daca jucatorii chinezi intr-adevar joaca foarte bine.
                                  Probabil daca oamenii din federatie s-ar implica putin mai mult cred ca s-ar gasi si ceva sponsori.Daca ne uitam la turnelee din Pro tour sunt cateva turnee unde premiile nu sunt foarte mari,chiar mici se poate spune.
                                  Maroc...val.totala a premiilor 20.000 usd(2800 loc 1)
                                  Spania..............................40.000 usd(5400 loc 1)
                                  Austria............................122.000 usd(16000 loc 1)
                                  Fata de alte sporturi cred ca sumele sunt mici.
                                  Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                  Bh:Tenergy 80 fx
                                  Fh:Tenergy 80 fx

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Sponsori se pot gasi oricand,doar ca e prea mare bataia pentru impartirea banilor intre organizatori(si nu ma refer neaparat la tenisul de masa) si prefera sa nu organizeze daca nu iau si ei din `gross`...nu merita osteneala.
                                    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Cu toate ca a fost un turneu foarte putenic ca valoarea jucatorilor si jucatoarelor afluenta de spectatori a lasat mult de dorit.Chiar l-am intrebat pe prietenul meu care a luat bilete la tot turneu ce impresi a avut ,ca mie mi s-a parut din ce-am vazut pe net ca au fost mai multi spectatori in gr. si la inceputul eliminatorilor in comparatie cu ultimile 2 zile ale turneeului.
                                      R - ''Fals in primele zile erau multi jucatori in sala ,sa studieze jocul adversarilor,dar ca nr spectatori cam tot acolo erau ,a scazut nr lor cand nu mai erau europeni in concurs .''

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X