Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Clasamentul local de la Constanța

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasamentul local de la Constanța

    Participarea la turneul din 17 iunie a fost una nu foarte mare, probabil si din cauza caniculei.
    Au fost doar 10, dintre care 2 au venit din Reghin, iar al treilea a fost din Macedonia.
    Le multumim ca ne-au onorat cu prezenta si chiar s-au dovedit foarte competitivi.
    S-a jucat in sistemul fiecare cu fiecare.
    Au fost oferite si premii din partea unui om de afaceri constantean.
    Locul I - 400 Ron
    Locul II - 300 Ron
    Locul III - 200 Ron
    Deci clasamentul doar pe Constanța este:

    1.STANESCU MARIAN - 9 victorii, 0 infrangeri
    2.FRATEA AUREL - 5 victorii, 4 infrangeri
    3.CHIPAILA MIRCEA - 4 victorii, 5 infrangeri
    4.ION EMIL -3 victorii, 6 infrangeri
    5.HOROMNEA CATALIN -2 victorii, 7infrangeri
    6.AFUZ GABRIEL - 1 victorie, 8 infrangeri
    7.IONESCU DUMITRU - 0 victorii, 9 infrangeri

    Cei veniti din afara au obtinut punctaje f bune, dar fiind un turneu local B, il rugam pe dl.FILO sa mediatizeze acest aspect.
    Deci:

    ZIDAR VICTOR (REGHIN) - 8 victorii, 1 infrangere
    LEORDA DAN (RAGHIN) - 7 victorii, 2 infrangeri
    HUZMANOVSCKI TOM (MACEDONIA) - 6 victorii, 3 infrangeri

    Am inteles ca s-a schimbat modul in care se fac punctajele, asa ca va rugam sa ni le faceti si noua.

  • #2
    In clasamentul general intra toti cei care au participat deci si cei din Reghin.

    Comentariu


    • #3
      TURNEU CONSTANTA

      Participantii din Reghin(spectatori initial) au fost acceptati in concurs specificand inainte de inceperea acestuia ca nu sunt interesati de banii oferiti ca premiu.Dupa aceasta clarificare totul a fost OK.Opinia mea este ca premiile in bani denatureaza spiritul AMATouR si fondurile primite din sponsorizari si taxe de inscriere ar fi mai potrivite pentru a fi mai ospitalieri cu toti participantii,pentru cupe mai frumoase,diplome mai multe,etc.
      DR. NEUBAUER SPECIAL
      DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

      Comentariu


      • #4
        Ati platit taxa de participare?

        Comentariu


        • #5
          Filo,intentia mea nu este de a declansa un scandal,constantenii sunt la primul turneu organizat si nu au de unde cunoaste principiile AMATouR.Am intervenit doar pentru ca prezentarea rezultatelor era ambigua si neclara in ce ne priveste.Raspunsul la intrebarea ta este afirmativ,iar taxa a fost una modica de 5 lei.
          DR. NEUBAUER SPECIAL
          DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de DAN LEORDA
            Filo,intentia mea nu este de a declansa un scandal,constantenii sunt la primul turneu organizat si nu au de unde cunoaste principiile AMATouR.Am intervenit doar pentru ca prezentarea rezultatelor era ambigua si neclara in ce ne priveste.Raspunsul la intrebarea ta este afirmativ,iar taxa a fost una modica de 5 lei.
            Trebuia macar sa nu va puna sa platiti, dar de prima data nu comentez nimic.

            Totusi trebuie sa reamintesc ca toate turneele din circuit sunt deschise (deci si cele B), oricine are dreptul sa participe si sa castige ce se pune in joc (sunt unele la care trebuie sa te califici dar nu despre alea vorbim), asadar daca cei din Constanța vor sa faca turnee la care sa premieze numai jucatorii din Constanța sa nu il faca ca turneu in circuit si atunci nu se supara nimeni.

            Daca in schimb vor sa faca turneu B trebuie ca acesta sa respecte conditiile impuse.

            Comentariu


            • #7
              Ok! O sa tinem cont pe viitor de sfaturile sau criticile voastre.Data viitoare o sa incercam sa ne legam si noi de locomotiva.
              Totusi il rugam pe Filo sa ne ajute sa intram si noi odata cu un punctaj in Amatour, prt ca in afara ca am facut un clasament numai cu localnicii cred ca au fost indeplinite conditiile de B??. Se poate vedea usor care ar fi clasamentul cu toti participantii daca ii incudem si pe ceilalti.
              In rest personal cred ca ceva mai multa ospitalitate nu strica, dar invatam din mers.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de FUN
                Ok! O sa tinem cont pe viitor de sfaturile sau criticile voastre.Data viitoare o sa incercam sa ne legam si noi de locomotiva.
                Totusi il rugam pe Filo sa ne ajute sa intram si noi odata cu un punctaj in Amatour, prt ca in afara ca am facut un clasament numai cu localnicii cred ca au fost indeplinite conditiile de B??. Se poate vedea usor care ar fi clasamentul cu toti participantii daca ii incudem si pe ceilalti.
                In rest personal cred ca ceva mai multa ospitalitate nu strica, dar invatam din mers.
                E in regula, de luna viitoare veti aparea cu punctajele in clasament.

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X