Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

European Championships Gdnask-Sopot Polonia!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Fantastic cum spune si comentatorul de la 3-9 la 11-9!
    HAI pe ele!!!

    Comentariu


    • #52
      super super revenirea de la 9-6 la 11-9 e ceva!
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #53
        Elena Timina-SZOCS BERNADET 1 -2 s-a RELAXAT!

        Comentariu


        • #54
          nu s-a relaxat...i s-a urcat lumea la cap...
          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

          Comentariu


          • #55
            Din pacate s-a terminat Olanda - Romania 3-0.
            A pierdut si Bernadette in decisiv: 11-9, 11-6, 3-11, 2-11, 12-14.

            Comentariu


            • #56
              Berni tre sa faca niste vizite la psiholog.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • #57
                au jucat sub orice critica.
                dodean a dormit, samara s-a relaxat, iar berni s-a batut singura.
                ---------- Post added 12-Oct-2011 at 17:51 ----------
                e frustrant sa te bata mama ta de la 2-0 pt tine

                Comentariu


                • #58
                  Felicitari pentru locul 2 echipei Romaniei, eu zic sa criticam echipa baietilor pt locul 13...
                  Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                  BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                  Comentariu


                  • #59
                    Cu toata deziluzia unui meci pierdut usor, nu pot decat sa spun: Bravo fetelor, sunteti pe locul pe care il meritati!
                    Cu siguranta va veni si vremea revanseor, aveti o viata de tenis in fata!

                    Comentariu


                    • #60
                      Pacat n-a fost sa fie n-am avut nici netzul nici tusul !
                      Felicitari pentru parcusul bun al fetelor,avem o echipa bine sudata data viitore nu mai ratam ocazia !

                      Comentariu


                      • #61
                        Timo B - Person 3 -1
                        Ger - Swe 1 - 0

                        Comentariu


                        • #62
                          Dimitrij O.- Gerell P 3-0 dupa ce in setul 2 salveaza de 8-10 si in 3-lea de la 4-8 aduce a doua victorie .
                          Patrik Baum - Lundqist 3-2 dupa ce a fost condus cu 0-2
                          De vazut puctul 12 din setul decisv !
                          Ger - Swe 3-0

                          Comentariu


                          • #63
                            Avem totusi o echipa de valoare!Ceva experienta in plus si vom fi stapanii Europei in viitor.
                            Frustrare-acesta este sentimentul ce Le(ne)stapaneste,acum, la rece!Trebuie insa sa remarcam taria psihica de care au dat dovada "olandezele",revenind in joc cand totul parea pierdut!
                            Felicitari pentru argint fetelor!Hai Romania!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #64
                              Nu inteleg care este motivul pt care t.t. este intr-un declin dramatic de popularitate in Europa.Ma refer aici la nr de spectatori care asista la competitiile importante de pe batranul continent,inclusiv acest eveniment.Poate si faptul ca acestea se desfasoara in sali imense,cu mii de locuri face ca cei max 500 de spectatori sa para o nimica toata.Am urmarit un meci oficial Schlager-Oh S.E. din sept 2011 din cadrul Superligii Europen la echipe{sau cum ii zice}.Intr-o parte a arenei erau puse vreo 20 de mese rotunde,de restaurant,unde se servea mancare si bautura.Alea erau ocupate,desi erau probabil cele mai scumpe.Tribunele erau goale.
                              Oare dominatia covarsitoare a asiaticilor sa aiba asa un impact negativ?
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Nu inteleg care este motivul pt care t.t. este intr-un declin dramatic de popularitate in Europa.Ma refer aici la nr de spectatori care asista la competitiile importante de pe batranul continent,inclusiv acest eveniment.Poate si faptul ca acestea se desfasoara in sali imense,cu mii de locuri face ca cei max 500 de spectatori sa para o nimica toata.Am urmarit un meci oficial Schlager-Oh S.E. din sept 2011 din cadrul Superligii Europen la echipe{sau cum ii zice}.Intr-o parte a arenei erau puse vreo 20 de mese rotunde,de restaurant,unde se servea mancare si bautura.Alea erau ocupate,desi erau probabil cele mai scumpe.Tribunele erau goale.
                                Oare dominatia covarsitoare a asiaticilor sa aiba asa un impact negativ?
                                Sau poate,pur si simplu,orarul de desfasurare a competitiei nu a fost cel mai adecvat.La mijloc de saptamana si la ora aceea din zi
                                sunt putini care-si permit sa fie spectatori la orice tip de eveniment sportiv(oriunde in Europa).
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de rflash Vezi post
                                  Berni tre sa faca niste vizite la psiholog.
                                  Toata Europa ar trebui sa consulte un psiholog ca de cativa ani incoace "Olanda" bate pe toata lumea. Si la baieti, Germania Oricum legat de baieti, nationala Romaniei este ultima care a reusit sa elimine Germania de la un Campionat European (Aarhus 2005)
                                  BUTTERFLY Romania
                                  Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                  E-mail: office@prosoftbn.ro
                                  BUTTERFLY Store Bucuresti
                                  Tel. Mihai: 0736-887467
                                  E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                  Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                  Instagram: @butterflyromania
                                  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                  http://www.tt-shop.ro
                                  http://www.butterfly.tt
                                  http://www.tenisdemasa.ro

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Oare si suedezi il trimit pe Lundqist la psiholog ?
                                    S-au pe toti care au pirdut meciul de la 2-0 !!!
                                    Ar avea foarte mult de lucru psihologi !

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de csabazedler Vezi post
                                      Sau poate,pur si simplu,orarul de desfasurare a competitiei nu a fost cel mai adecvat.La mijloc de saptamana si la ora aceea din zi
                                      sunt putini care-si permit sa fie spectatori la orice tip de eveniment sportiv(oriunde in Europa).
                                      La Open-ul Austriei am vazut acelasi lucru. Lipsa spectatorilor. Finalele au avut loc in week-end si era toata spuma jucatorilor iar tribunele erau goale. Chiar m-am intrebat daca nu cumva accesul e doar pe baza de invitatii...

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Azi joaca Ovidiu Ionescu cu suedezul Person la 17,15''

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de rasvan Vezi post
                                          Toata Europa ar trebui sa consulte un psiholog ca de cativa ani incoace "Olanda" bate pe toata lumea. Si la baieti, Germania Oricum legat de baieti, nationala Romaniei este ultima care a reusit sa elimine Germania de la un Campionat European (Aarhus 2005)
                                          Nu m-am referit la faptul ca Berni a luat bataie de la 2-0, se mai intampla. Insa dupa cum a remarcat si comentatorul meciului (eu l-am vazut la bwin) rusoaica nu a schimbat nimic, Berni pur si simplu si-a batut singura cuie in talpa nejucand nimic in seturile 3 si 4 fara sa aiba vreun motiv. Saraca Eliza dupa ce a avut 2 mingi de meci a pierdut setul cand chinezoaica a dat tus, e extrem de dificil sa treci pentru asa ceva asa ca nu prea am ce sa-i reprosez.

                                          In plus, la capitolul fair-play Berni are mari carente. Lasand la o parte urletele, cu care deja s-a obisnuit toata lumea, dar care sunt ironizate mai peste tot, in setul 2 spre final Berni a dat un tus si nu si-a cerut scuze. Comentatorul a numit acest fapt "o aroganta tinereasca". Punctul urmator, foarte disputat, il castiga Berni cu o lovitura foarte frumoasa, comentatorul zice "aroganta de mai inainte este insa un pic justificata de jocul foarte bun practicat". Nu prea cred in "interventii divine", cert e ca dupa acest incident Berni n-a mai jucat la fel.
                                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            De la setul 4 al pardidei Samara E./Li Jie 10-8.....11-13 cu acel tus s-a cam dus speranta noastra,in loc sa fie 1-1la partide,Eliza sa castige cu 3-1s-a facut diferenta si de moral,tot nu mai puteam intoarce soarta meciului .
                                            Asta e parerea mea .
                                            Am vazut si declaratia Danielei Pota dupa meciul decisiv cu aceasi olando/chineza LI JIE :
                                            -intrebata ce s-a intaplat cu jocul ei in setul decisiv de la 5-4 la 5-9 a fost simpla ''mi-a cazut bratul [mana] nu mai puteam ridica mingea peste fileu dupa 4/5 lovituri ''
                                            Deci fetele noastre au jucat mai inteligent,poate doar n-a fost sa fie!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de rflash Vezi post
                                              Nu m-am referit la faptul ca Berni a luat bataie de la 2-0, se mai intampla. Insa dupa cum a remarcat si comentatorul meciului (eu l-am vazut la bwin) rusoaica nu a schimbat nimic, Berni pur si simplu si-a batut singura cuie in talpa nejucand nimic in seturile 3 si 4 fara sa aiba vreun motiv. Saraca Eliza dupa ce a avut 2 mingi de meci a pierdut setul cand chinezoaica a dat tus, e extrem de dificil sa treci pentru asa ceva asa ca nu prea am ce sa-i reprosez.

                                              In plus, la capitolul fair-play Berni are mari carente. Lasand la o parte urletele, cu care deja s-a obisnuit toata lumea, dar care sunt ironizate mai peste tot, in setul 2 spre final Berni a dat un tus si nu si-a cerut scuze. Comentatorul a numit acest fapt "o aroganta tinereasca". Punctul urmator, foarte disputat, il castiga Berni cu o lovitura foarte frumoasa, comentatorul zice "aroganta de mai inainte este insa un pic justificata de jocul foarte bun practicat". Nu prea cred in "interventii divine", cert e ca dupa acest incident Berni n-a mai jucat la fel.
                                              Cristi, eu cred ca suntem putin prea duri cu Berni. Sa nu uitam ca are doar 16 ani si a jucat impotriva unor jucatoare care joaca tenis de masă de dinainte de a aparea ea pe lume. La nivelul asta si experienta isi are rolul ei. S-a vazut lucrul asta si in meciul Elizei care a jucat foarte bine 2 seturi, a avut si ghinion, si a pierdut cu 2-3. In finala, pe Berni presiunea a fost maxima. A trebuit sa intre la masa impotriva unei jucatoare in fata careia a pierdut si in meciul de la Buzău (acolo a condus cu 2-1) si dupa ce principalele jucatoare ale noastre au pierdut si scorul era deja 0-2.
                                              Legat de fair-play, n-am vazut meciul, dar pana acum pierdeam si pierdem de multe ori datorita lipsei "rautatii" in joc. Cred ca Berni are acea "rautate" in sensul bun... altfel nu era printre cele mai de succes jucatoare (la nivelul cadetilor si juniorilor) pe care Romania le-a avut.
                                              O sa-ti dau un exemplu al unui mare jucator, pe care l-am avut ca invitat in prima editie a Galaxiei Campionilor, a jucat cu Adi in Liga Germana acum vreo 2 ani. La 2-0 si 10-8 pentru Adi, a cerut tus desi am vazut si meciul inregistrat nici vorba. Mingea a atins masa in lateral. Arbitrii au pus 11-8, el s-a "certat" cu arbitrii si pana la urma Adi a cedat punctul. In final a pierdut meciul cu 3-2. Si au pierdut si partida cu Fulda.
                                              Se poate ca Berni din cauza presiunii sa fi uitat sa-si ceara scuze.
                                              BUTTERFLY Romania
                                              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                              E-mail: office@prosoftbn.ro
                                              BUTTERFLY Store Bucuresti
                                              Tel. Mihai: 0736-887467
                                              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                              Instagram: @butterflyromania
                                              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                              http://www.tt-shop.ro
                                              http://www.butterfly.tt
                                              http://www.tenisdemasa.ro

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Dincolo de toate cele mai bune si mai putin bune din meciurile disputate ramane mare, dar mare mare de tot o concluzie : DOMNILOR FETELE NOASTRE AU AJUNS INCA O DATA IN TOPUL TOPURILOR EUROPEI !!!
                                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Adrian Crisan este cumva accidentat? Nu-l vad pe tabloul principal la individual.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de Teodorus Vezi post
                                                    Adrian Crisan este cumva accidentat? Nu-l vad pe tabloul principal la individual.
                                                    Da, s-a retras din concurs dupa primul meci de la echipe.
                                                    BUTTERFLY Romania
                                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                    Instagram: @butterflyromania
                                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                    http://www.tt-shop.ro
                                                    http://www.butterfly.tt
                                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X