Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Polemici pe tema materialelor in Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Am vazut ierbari cu fete neabrobate ittf care au fost efectiv spulberati in joc de catre jucatori care joaca cu soft.Totul e sa stii sa joci si atunci poate sa vina orice ierbar cu orice fel de fata neaprobata si cu orice"bolovan" cum scriau mai sus ca nu are sanse,ce rost are atata tam tam pe tema asta.Tra invatat sa jucam impotriva lor nu sa ne tot plangem iar pana ce nu suntem capabili suportam consecintele,inclusiv eu.
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de laky Vezi post
      Cand forul titular al Amaturului va fi ITTF, se va juca dupa regulile lui, pana atunci ...
      Pana atunci, haide sa jucam cu fețe de aceeasi culoare
      Pana atunci, haide sa folosim "lemne" cu carbon 90%
      Pana atunci, haide sa folosim tricou alb, chiar daca mingea e alba
      Pana atunci, haide sa folosim orice masa, nu doar cele aprobate ITTF (si indiferent de dimensiuni)
      Pana atunci, haide sa folosim fileu mai scund, ca sa treaca mai multe mingi.
      Pana atunci, haide sa jucam seturi de 21 de puncte, cu serve schimbate la 5 puncte
      Pana atunci, haide sa reinventam noi tenisul de masa. Doar suntem AMATUR. Bravo noua!
      De fapt, cine o fi acest ITTF si regulile lui 'stupide'?
      Ultima editare de benimiron; 23.oct.2011, 13:00.

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de grasomega Vezi post
        In articolul citat de mine scrie doar despre serviciu, nu despre jocul dupa serviciu si nu e vorba de 16 cm de masa, ci 16 cm fata de palma dupa ce a fost aruncata mingea pentru serviciu.
        In pagina aceasta gasiti regulamentul ITTF pentru tenis de masă in format PDF, in limbile: engleza, franceza, spaniola, germana.
        In limba romana: aici. La capitolul 2.6.2 gasiti pasajul mai sus mentionat.
        Multumesc Cristi pentru oportunitatea pe care mi-ai oferit-o de a putea studia regulamentul, dar, eu tot nu inteleg de ce nu ai voie sa lovesti mingea la serviciu , in urcare, dupa ce mingea a atins o inaltime peste 16 cm fata de podul palmei.
        Daca crezi ca vreau sa despic firul in patru, atunci nu trebuie sa-mi raspunzi nimic.
        Multumesc pentru intelegere !

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de anomis
          Pana atunci, haide sa jucam cu fețe de aceeasi culoare
          Pana atunci, haide sa folosim "lemne" cu carbon 90%
          Pana atunci, haide sa folosim tricou alb, chiar daca mingea e alba
          Pana atunci, haide sa folosim orice masa, nu doar cele aprobate ITTF (si indiferent de dimensiuni)
          Pana atunci, haide sa folosim fileu mai scund, ca sa treaca mai multe mingi.
          Pana atunci, haide sa jucam seturi de 21 de puncte, cu serve schimbate la 5 puncte
          Pana atunci, haide sa reinventam noi tenisul de masa. Doar suntem AMATUR. Bravo noua!
          De fapt, cine o fi acest ITTF si regulile lui 'stupide'?
          Cred ca exagerarea nu duce la nimic bun. In Amatur nu toate mesele sunt aprobate de ITTF si nu e capatul pamantului. Fileul nu este mereu perfect si nu a murit nimeni din asta. Vin unii cu tricou alb si nu s-a intamplat nimic grav.
          DAR: regulamentul ITTF este impartit in doua parti: Regulamentul de joc si Regulamentul materialelor. Amatur respecta Regulamentul de joc, dar nu in totalitate Regulamentul materialelor. SI NICI NU SE POATE SI NU SE VA PUTEA! Cata vreme ITTF nu poate verifica propriile reguli, cum va asteptati sa se intample asta in Amatur? Nu se poate verifica la fiecare meci grosimea fetelor, coeficientul de frictiune, emisia de vapori din fete. Vreti sa angajam arbitri care sa masoare paletele, sa tina scorul, sa faca hartiile? Va rog sa va uitati pe postul cu propuneri pentru 2012, sa vedeti ca se cere scaderea cheltuielilor cu mancarea.
          Cata vreme nu se poate verifica, sunt curios cum doresc cei care insista cu chestia asta sa se procedeze, astfel incat sa se aplice Regulamentul in totalitate, pentru toi jucatorii. Iar daca dupa cele ce am scris mai sus tot mai sunt unii convinsi ca sunt nedreptatiti de actualul Regulament de materiale al Amatur, ii poftesc sa nu mai participe, daca asta li se pare o solutie. Daca, in schimb vor ca ei sa lipeasca cu speedglue sau sa dea cu booster, iar cei cu iarba sa fie exclusi - ii invit sa-si cumpere ore cu antrenor si sa invete jocul, ca nu s-a nascut nimeni invatat si daca nu stii ce spin vine de la adversar inseamna ca mai ai de invatat (nu ca eu as sti mereu, dar eu nu ma plang).
          In concluzie, va rog sa ramaneti in lumea reala si sa va dati seama de inutilitatea acestei discutii.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de mateidumitru
            Multumesc Cristi pentru oportunitatea pe care mi-ai oferit-o de a putea studia regulamentul, dar, eu tot nu inteleg de ce nu ai voie sa lovesti mingea la serviciu , in urcare, dupa ce mingea a atins o inaltime peste 16 cm fata de podul palmei.
            Daca crezi ca vreau sa despic firul in patru, atunci nu trebuie sa-mi raspunzi nimic.
            Multumesc pentru intelegere !
            Pentru ca in Regulament scrie ca mingea va fi lovita in cadere.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de grasomega Vezi post
              Pentru ca in Regulament scrie ca mingea va fi lovita in cadere.
              OK , Multumesc !...O zi buna !

              Comentariu


              • #32
                2.06.02 The server shall then project the ball near vertically upwards, without imparting spin, so that it rises at least 16cm after leaving the palm of the free hand and then falls without touching anything before being struck.
                In romana: Cel care serveste va arunca mingea in sus aproape vertical, fara a pune spin pe minge, astfel incat aceasta sa se ridice cel putin 16 cm dupa ce a parasit palma mainii libere si apoi sa cada fara a atinge nimic inainte de a fi lovita.
                Deci, mingea va fi lovita dupa ce incepe sa cada. Nu ai voie sa servesti lovind mingea in urcare, nici macar in Amatur.
                Ajutooooooooooooooooor Dl CRISTI .
                Doresc sa fac 2 benere in limba germana si italiana cu acest paragraf si nu m am descurcat cu linkul tau. Mare rugaminte pune l tu aici cum l ai pus si in romana . MULTUMESC MULT.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  eu tot nu inteleg de ce nu ai voie sa lovesti mingea la serviciu , in urcare, dupa ce mingea a atins o inaltime peste 16 cm fata de podul palmei.
                  pai cred ca ratiunea ar fi urmatoarea : daca arunci o minge spre o paleta pe care o tii sub un anumit unghi , mingea care pleaca din ea deja are spin . cu cat arunci cu viteza mai mare si unghiul este mai ascutit , cu atat spinul va fi mai mare . si evident ca si viteza mingiei care pleaca din paleta va fi si ea mai mare , deci serva va fi mai rapida . probabil ca asta e ratiunea pentru care regulamentul permite in serva lovirea mingiei numai in cadere . ca sa evite spinul si viteza suplimentare adaugate de aruncarea mingiei in paleta . cel putin asta e banuiala mea .

                  Comentariu


                  • #34
                    Anomis a fost putin ironic in postul de mai sus insa fara sa aibe nici o intentie de a jigni pe cineva.
                    Sunt de acord si eu sa se foloseasca tricouri in culoare diferita fata de cea a mingii(nu e asa de dificil).
                    Folosirea fetelor de culori diferite este de aemenea o cerinta usor de respectat.Am vazut la unele turnee ca au fost jucatori care foloseau iarba si soft de aceeasi culoare sau superanti si soft de culori identice motivand faptul ca ambele fețe sunt soft.La un concurs un astfel de jucator chiar facea mare zarva ca trebuie lasat in pace sa joace chiar daca toti din jurul sau protestau.
                    Ideea este ca TREBUIE NEAPARAT scrise in regulament sanctiunile ce se pot aduce jucatorilor in cazul in care nu respecta regulamentul.
                    Fileul se poate masura inainte de meci(mi se pare ca o unealta de masurat fileul costa in jur de 9 lei).Eu am reusit sa achizitionez un astfel de instrument si cine nu e multumit de inaltimea fileului poate sa-l masoare inainte de meci.
                    Problema cu mesele am vazut ca a fost adusa in discutie si de "valentinm".Ar trebui sa se gaseasca o solutie la turneele la care se folosesc mese de metro asfel incat jucatorii care au avut ocazia sa joace pe astfel de mese in grupe sa fie repartizati la alte mese,incat sa nu prinda grupe inferioare si superioare la aceeasi masa(cea de metro).Am mentionat acest lucru deoarece am patit acest lucru dupa ce m-am deplasat la un turneu cativa km buni pt.a juca tenis.
                    P.S.
                    Acum l-am prins pe domnul Matei Dumitru.Deaia ajungea dansul in fazele superioare ale competitiei ca servea ilegal.
                    Blade: Bty Primorac Carbon off+
                    Bh:Tenergy 80 fx
                    Fh:Tenergy 80 fx

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Zoki Vezi post
                      Anomis a fost putin ironic in postul de mai sus insa fara sa aibe nici o intentie de a jigni pe cineva.
                      Sunt de acord si eu sa se foloseasca tricouri in culoare diferita fata de cea a mingii(nu e asa de dificil).
                      Folosirea fetelor de culori diferite este de aemenea o cerinta usor de respectat.Am vazut la unele turnee ca au fost jucatori care foloseau iarba si soft de aceeasi culoare sau superanti si soft de culori identice motivand faptul ca ambele fețe sunt soft.La un concurs un astfel de jucator chiar facea mare zarva ca trebuie lasat in pace sa joace chiar daca toti din jurul sau protestau.
                      Ideea este ca TREBUIE NEAPARAT scrise in regulament sanctiunile ce se pot aduce jucatorilor in cazul in care nu respecta regulamentul.
                      Fileul se poate masura inainte de meci(mi se pare ca o unealta de masurat fileul costa in jur de 9 lei).Eu am reusit sa achizitionez un astfel de instrument si cine nu e multumit de inaltimea fileului poate sa-l masoare inainte de meci.
                      Problema cu mesele am vazut ca a fost adusa in discutie si de "valentinm".Ar trebui sa se gaseasca o solutie la turneele la care se folosesc mese de metro asfel incat jucatorii care au avut ocazia sa joace pe astfel de mese in grupe sa fie repartizati la alte mese,incat sa nu prinda grupe inferioare si superioare la aceeasi masa(cea de metro).Am mentionat acest lucru deoarece am patit acest lucru dupa ce m-am deplasat la un turneu cativa km buni pt.a juca tenis.
                      P.S.
                      Acum l-am prins pe domnul Matei Dumitru.Deaia ajungea dansul in fazele superioare ale competitiei ca servea ilegal.
                      Nu puteai sa nu ma dai de gol ?...Acum m-am lins pe bot...n-o sa mai joace nimeni cu mine

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                        Nu puteai sa nu ma dai de gol ?...Acum m-am lins pe bot...n-o sa mai joace nimeni cu mine
                        of,of,mai Titi...ba- multa lume ar juca cu tine,numai sa-ti vada starea aia de ciufut atunci cand pierzi(adica mai mereu).
                        Referitor la neintelegerea ta cu aruncatu' mingii..raspunsul e ala care-l tot reprosezi tu la anumiti adversari"de ce servesti din mana ?"..ca doar nu o sa arunce mingea cu piciorul ..
                        In rest esti sanatos,toate bune ?

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Vali Suta Vezi post
                          of,of,mai Titi...ba- multa lume ar juca cu tine,numai sa-ti vada starea aia de ciufut atunci cand pierzi(adica mai mereu).
                          Referitor la neintelegerea ta cu aruncatu' mingii..raspunsul e ala care-l tot reprosezi tu la anumiti adversari"de ce servesti din mana ?"..ca doar nu o sa arunce mingea cu piciorul ..
                          In rest esti sanatos,toate bune ?
                          Am fost sanatos, pina cind am citit postul tau...

                          Comentariu


                          • #38
                            Domnule DAN2 cu cateva paragrafe mai sus ati spus daca avem vreo problema cu privire la fetele de pe paleta adversarului sa mergem la masa albitrului si se va lua masuri.CE MASURI POATE EL SA IA DACA NU PRECIZATI CLAR CE FETE SUNT INTERZISE LA JOC,daca tot sunteti un domn important in organizare si desfasurare a acestor concursuri fiti macar odata hotarat si pune-ti punctul pe ,,I"".ORICE DESFASURARE de joc fara un regulament strict duce la ceea ce avem acum.Tot spunem ca=ASA ESTE IN ROMANIA=dar nu ne-am saturat oare odata de asemenea atitudini.AM mai spuso nu stiu de cate ori si la concursuri si pe site aceste probleme cu respectare tuturor regulilor federatiei t.m.Dragi colegi si iubitori de T.M.de ce tot sa inghitim porcariile altora si sa nu luam masuri.Nu stiu dar daca domnii nostrii conducatori nu iau cat mai repede masuri si nu-i mai preocupa altceva (nr.de participanti+valoarea inscrieri=????)multi dintre cei care participa o sa se retraga dupa cum stiu care deja au facuto.
                            ---------- Post added 05.03.2012 at 08:48 ----------
                            Si daca acei domni nu vor sa renunte la acele fete interzise sa participe la concurs la o masa sau cate sunt necesare sa joace intre ei.
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #39
                              Din pacate,VASILE in Amatur sunt permise toate fetele posibile,nu se tine cont daca este interzisa sau nu.Singura regula care se respecta,este aceea ca cele 2 fete de joc sa aiba culori diferite.Asa ca antreneaza-te intens sa mai si castigi impotriva ierbarilor.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #40
                                din fericire nu e chiar asa, precizarile din regulament sunt clare, trebuie doar sa citim regulamentul inainte sa credem ca acesta este incomplet. Sunt permise fetele care au sigla ittf vizibila(au fost la un moment dat autorizate sau sunt si in continuare) si care nu au denivelari, lipsuri care sa modifice proprietatile normale ale fetei.
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #41
                                  Stimati colegi!
                                  Intotdeauna am asociat tenisul de masa cu scrima:doua discipline sportive,individuale, foarte spectaculoase in care poate invinge doar unul dintre combatanti.Drumul spre victorie nu este deloc usor,mai ales in situatiile cand ambii combatanti sunt de valori aproximativ egale.Paradoxul este ca nu intotdeauna "cel mai bun castiga"(fapt "intarit" de cele mai multe ori de atacantii care pierd impotriva ierbarilor).Ca si la scrima,pana la urma, nu "armele"(paletele si sabiile) sunt "determinante" in atingerea telului propus,al victoriei,ci PREGATIREA(antrenamentul)si STRATEGIA in joc a celor doi combatantiRespectand litera regulamentului,comportandu-ne toti in mod sportiv,civilizat,educat si aratand respectul(CUVENIT!!) partenerului de joc,indiferent de varsta si sexul lui,atunci ,parca nici nu mai conteaza cine castiga dintre unii si altii pentru ca,in final,toti suntem invingatori!Pentru simplul fapt ca,in viata ca si in sport,suntem APRECIATI dupa cum traim sau ne intrecem in lupta sportiva:FAIR PLAY=RESPECT+STIMA,oricum ar fi ele aranjate,ele raman dupa fiecare partida!scorul poate fi intamplator,sau schimbator de la o zi la alta,dar aceste trei atribute raman pentru totdeauna,stimati colegi!
                                  I love table tennis !

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de furca alexandru Vezi post
                                    Haideti sa va dau cateva cazuri care mi sau intamplat:
                                    1.Am pierdut de la un domn (era clar mai bun ca mine , nu contest asta), care avea pe rever o iarba pe care nu scria nimic.(absolut nimic)E regulamentar?
                                    2.Am jucat cu persoana care avea pe rever 2 fete, banuiesc ca i sa rut o bucata din fata initiala, a taiat frumos din aceea o bucata, si in locul ei a lipit o alta bucata din alt gen de fata, deci a rezultat ceva 2 in 1 ! E regulamentar?
                                    3.Am jucat cu un domn ierbar care la mijlocul fetei avea rupti ogramada de zimti ... E regulamentar?

                                    Si domnule Laky , nu am nimic cu ierbarii ... , de ce dramatizati atata, cand eu doar mi-am spus punctul de vedere?
                                    parerea mea ca daca un ierbar are zimtii rupti ,nu este o problema,sigur daca esti bun il vei bate indiferent cu ce fata joaca adversarul.....si sa stii ca nu sunt ierbar,astea sunt scuze prea ieftine pt amatur,si eu sunt mai slab si o fur de la ierbari,dar nu ii critic,caci cu vointa si antrenament se pot bate toti ierbarii.....si nu numai...trebuie doar perseverenta ,tact,rabdare...
                                    fh-xiom vega-pro 2mm
                                    blade--galaxy-v16
                                    bh-xiom omega tour--max

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Doamne , oare pana cand trebuie sa fim asa de ,, delasatori" si nu se doreste nimic sa se schimbe , imi bat capul degeaba asa ca ma retrag de la discutii ce nu-si au rostul in AMATUR . Imi pare rau d-nule doctor ca o spun dar vad ca jucati de atat timp tenis si ati ramas tot asa cum va stiu.De ce nu dati la site-ul unde specifica clar ce este tenisul de masa , si cum se joaca el si ce reguli se impun pentru desfasurarea lui.Atunci hai sa nu mai respectam nici o litera din regulament si sa jucam bambilici ca asta a ajuns T.M. AMATUR.Fiecare interpreteaza asa cum il duce capul si face ce vrea el,serveste din mana, fura la puncte,comploteaza doi impotriva la al treilea,si s-ar mai putea spune multe. Vorba aia ,,LASO BAI CA MERGE SI ASA".
                                      ---------- Post added 05.03.2012 at 17:35 ----------
                                      Ne batem gura de pomana stimati colegi nu se va schimba nimic deci la munca .
                                      Blade . PHOTINO
                                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                        din fericire nu e chiar asa, precizarile din regulament sunt clare, trebuie doar sa citim regulamentul inainte sa credem ca acesta este incomplet. Sunt permise fetele care au sigla ittf vizibila(au fost la un moment dat autorizate sau sunt si in continuare) si care nu au denivelari, lipsuri care sa modifice proprietatile normale ale fetei.
                                        si in plus sa nu le lipesti in incinta spatiului de joc.Atata tot.Marea problema a domnului MARCU V.este ca fetele interzise de federatia de tenis de masă si unde exista o lista a acestora interzise sa fie respectata si in cadrul Amaturului si nu numai pe plan national si international.Asta ar insemna ca cei care au postat regulamentul amatur sa introduca acest paragraf referitor la materialele de joc.Daca sa spunem domnul BODEANU ar face acest lucru,i s-ar;URCA IN CAP;majoritatea ierbarilor nemultumiti de paragraf si e foarte posibil sa avem lipsa de "cvorum"din randurile acestora la turneele de tenis.Mai bine recunoaste tu,VASILE ca esti slab si nu esti in stare sa joci impotriva unui ierbar,deci mai bine sa renunti tu la tenis de masă ca esti singur,decat s-o faca marea majoritate a ierbarilor.Eu personal as juca numai cu ierbari ca tare mult imi place jocul lor.Si te sfatuiesc sa nu-ti mai bati "gura"de pomana pe aceasta tema si sa te duci sa te antrenezi cu ierbarii.
                                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          PRIZA TOK deformatie profesionala de a da diagnosticuri si tratamente va roade cam des si aici aveti avantajul este ca nu va judeca COLEGIU.
                                          dl. VASILE fiti deasupra celor care nu s adevarati sportivi si jucati pt placerea dvs.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            ATAT AI INTELES BRAVO multumesc pentru sfat insa nu am sa-l respect, ma bucur ca sunt oameni care au inteles de spre ce este vorba . Salutare nea DINICESCU si multa sanatate
                                            Blade . PHOTINO
                                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Ce facem cu cei care joaca cu palete hoby,dar cu cei care au lemne cu carbon ori hoby ?
                                              Solventi de lipit numai pe baza de apa !
                                              Cele lipite pa baza de diluant vor fi respinse ?
                                              Fetele cosmetizate vor fi interzise ?
                                              Paletele vor fi trimise la control cu 24-48 ore pentru verificare si aduse de catre arbitru [sigilat] inainte de inceperea partidei ,dupa care se sigileza din nou pana la urmatoarea partida !!!
                                              Prea multe aspecte pentru amatori.
                                              Cu multa stima.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                Stimati colegi!
                                                Intotdeauna am asociat tenisul de masa cu scrima:doua discipline sportive,individuale, foarte spectaculoase in care poate invinge doar unul dintre combatanti.Drumul spre victorie nu este deloc usor,mai ales in situatiile cand ambii combatanti sunt de valori aproximativ egale.Paradoxul este ca nu intotdeauna "cel mai bun castiga"(fapt "intarit" de cele mai multe ori de atacantii care pierd impotriva ierbarilor).Ca si la scrima,pana la urma, nu "armele"(paletele si sabiile) sunt "determinante" in atingerea telului propus,al victoriei,ci PREGATIREA(antrenamentul)si STRATEGIA in joc a celor doi combatantiRespectand litera regulamentului,comportandu-ne toti in mod sportiv,civilizat,educat si aratand respectul(CUVENIT!!) partenerului de joc,indiferent de varsta si sexul lui,atunci ,parca nici nu mai conteaza cine castiga dintre unii si altii pentru ca,in final,toti suntem invingatori!Pentru simplul fapt ca,in viata ca si in sport,suntem APRECIATI dupa cum traim sau ne intrecem in lupta sportiva:FAIR PLAY=RESPECT+STIMA,oricum ar fi ele aranjate,ele raman dupa fiecare partida!scorul poate fi intamplator,sau schimbator de la o zi la alta,dar aceste trei atribute raman pentru totdeauna,stimati colegi!
                                                Si cum ar fi daca in cadrul concursului de scrima ar putea concura unul cu spada si altul cu floreta? Tot asa l-ati sfatui pe cel cu floreta sa mai munceasca suplimentar pana il va putea infrange pe cel cu spada?

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Dupa parerea mea,ar trebui sa fie acceptate doar fetele aprobate de ITTF.
                                                  Din moment ce Federatia Internationala le-a dat unda verde,sa poata juca cine doreste cu ele,ar fi mai simplu asa,si sa se elimine fetele neaprobate,cum este regulamentul la Liga Nationala Viva Sport,unde Tanase Horia are o lista doar cu fetele aprobate,si nu exista plangeri in acest caz.-Deci se poate.
                                                  Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                                  FH: Tenergy 05
                                                  BH: Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    "Dl.Tanase Horia are ENEZ?"e intrebarea care ti o vor pune ierbarii din Amatur care joaca cu Superblock,Insider , Plm..etc.Acest subiect s-a mai discutat de enspe mii de ori .O rezolvare eleganta si logica este urmatoarea:jucatorii vor folosi fețe omologate ITTF pe anul in curs in situatia in care organizatorul dispune de aparat ENEZ care sa poata fi folosit la solicitarea unuia din jucatori
                                                    P.S.Nu ca mie mi ar fi dragi ierbarii
                                                    Ultima editare de cata_60; 06.mar.2012, 07:47.
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X