Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Aventurile Sport Kombat in divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aventurile Sport Kombat in divizia A

    Sincer as fi preferat sa fie Bogdanel cel care sa tina aceasta cronica, stilul sau s-ar potrivi ceva mai bine ... dar cum nu putem sa-l aducem inapoi, ma voi ocupa eu de povestit.

    Asa cum probabil se stie, Sport Kombat a participat cu 3 echipe in divizia B in sezonul 2010/2011, toti componentii participand si in circuitul Amatur. Din cele 3 echipe, una a reusit sa promoveze, a urmat o reorganizare a talentelor si componenta echipei care va juca in divizia A este urmatoarea : Rares Leorda, Costi Motoroi, Alex Ciobanu si Cristi Rusu.

    Nu avem de gand sa cerem nici un fel de derogare, pur si simplu vom respecta regulamentul Amatur ... si nici nu am facut lobby pentru a modifica regulamentul pe 2012 astfel incat sa ne permita participarea.

    In perioada 11-13 noiembrie, la Buzău, se va desfasura prima etapa din sezonul 2011/2012, iar aici in acest topic vom posta rezultatele si impresiile noastre.

    Prima impresie : fara falsa modestie, organizarea din Amatur este peste cea a FRTM ... initial era vorba ca divizia A sa se compuna din 16 echipe, impartite in 2 grupe de 8, in weekendul trecut s-a decis (pe buna dreptate din punctul meu de vedere) readmiterea ACTT in divizia A, iar in acest moment suntem 17 echipe ... probabil cand Einstein spunea ca totul e relativ se gandea si la FRTM. Deci momentan nu este sigur daca grupele anuntate se vor respecta, daca se vor face o grupa de 8 echipe si o grupa de 9 echipe, cum anume se va promova / retrograda ... daca cineva ar filma sedinta tehnica de maine cu siguranta vom avea un show excelent. Va vom tine la curent cu amanuntele.
    ---------- Post added 11-Nov-2011 at 14:08 ----------
    Dupa sesiunea de dimineata Sport Kombat a depasit toate asteptarile :

    SK2 - U. Craiova 5-0

    Rares - Parvu 3-0
    Cristi - Mihalache 3-0
    Alex - Sora 3-2
    Rares - Mihalache 3-1
    Alex - Parvu 3-1

    SK2 - CSS Slatina 5-0 (componenta : Alex, Costi, Cristi)

    Vom reveni ...
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

  • #2
    Bravo, baieti! Sa depasiti asteptarile tuturor adversarilor! Asteptam rezultate si mai bune de la voi

    Comentariu


    • #3
      FELICITARI
      Am afirmat mai demult acest aspect .
      AmaTuR are JUCATORI DE VALOARE.
      Va tinem pumnii ,sa nu va luati in cap ca au fost victori facile,poate v-au desconsiderat la inceput.
      Acum incepe greul,suntem alaturi de voi !

      Comentariu


      • #4
        merci cristi, dragut din partea ta, si si eu te iubesc....
        as dori sa mi linistesc fan ele care ar putea intelege gresit analogia lui cristi, n am crapat, sunt doar la un schimb de experienta....
        oricum ma bucur mult pentru voi si ar fi dragut sa i ardeti in continuare, stiti voi de ce....
        sp?ter bearbeiten: nea deni, unu' mai malitios ca mine ar traduce '' bine ca nu ati facut cerere de, derogare'', da' eu nu cred toate vorbele astea defaimatoare, iar daca as fi fost in echipa, activ vreau ca sa zic, as fi facut demersurile necesare pentru acceptarea jucatorilor de divizia ''a'', la open in amatur, desigur numai cei care lipesc cu apa si nu au fete interzise de nimeni....
        sp?ter bearbeiten 2: amaturul chiar are o organizare mai buna, chestie de care se minuneaza si lumea pe aici - lume care stie despre ce este vorba in subiect-
        bafta maine,
        saluta i pe baieti

        Comentariu


        • #5
          Felicitari baieti, in special pt domnul Rares ... stie el de ce , ati dovedit ca aveti valoare si sunteti o echipa puternica. Din ce am aflat mai devreme de la Alex.... au mai castigat cu Alba Iulia 5-2 dar din pacate au pierdut cu 5-4 contra celor de la Sf. Gheorghe, meciul decisiv s-a incheiat la avantaje. Mult succes in partidele urmatoare.
          In alta ordine de idei, ma bucura prezenta domnului Bogdanel printre noi si sper sa intri tot mai des daca iti permite timpul.
          Die besten, Tschus !
          DHS Hurricane King - FL
          FH: Tenergy 05 - 2.1
          BH: Donic Barracuda - 2.1

          Comentariu


          • #6
            Update rezultate :
            SK2 - Unirea Alba Iulia 5-2
            Costi - Corburean 1-3
            Cristi - Rus 3-0
            Alex - Sufletel 3-0
            Costi - Rus 1-3
            Cristi - Sufletel 3-1
            Alex - Corburean 3-0
            Alex - Rus 3-1
            SK2 - Electrica Sf. Gheorghe 3(4)-5
            Cristi - Vasilache 3-1
            Rares - Moldoveanu 0-3
            Alex - Simon 2-3 (de la 2-0)
            Cristi - Moldoveanu 0-3
            Alex- Vasilache 3-1
            Rares - Simon 3-1 !!! surpriza etapei
            Alex - Moldoveanu 0-3
            Cristi - Simon 2-3
            Rares - Vasilache 3-1 (meciul nu a mai contat)
            Rares si Alex au terminat primii, eu am jucat cu Simon pana la 2-2 si 10-10 ... ultimii in sala.
            Ultima editare de rflash; 12.nov.2011, 01:29.
            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

            Comentariu


            • #7
              Felicitari baieti
              Asteptam si prima victorie a lui Costi Motorooooooooi

              Comentariu


              • #8
                Rares, esti mareeee!
                De maine si pana la retur trebuie sa te antrenezi cu portile inchise, sub securitate maxima !!
                Sport Kombat -CSS Odorhei 5-4, cu inca doua victorii de rasunet ale lui Rares!

                Comentariu


                • #9
                  deci iarba asta incurca si pe baietii mari! Forza Rares! Felicitari baieti!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Salutare tuturor!suntem la masa in buzau dupa o zi obositoare!am inceput la ora 9 meciul cu odorhei.Pt mine nu a fost un meci prea reusit...nu am simtit jocul mai deloc ,am luat 1 meci din 3.noroc ca rares si cristi au fost in forma.
                    rezultate:
                    Ciobanu-Peter Nandor 3-2
                    Leorda - Mozes - 2-3
                    Rusu - Istvan 1-3
                    Ciobanu - Mozes 0-3
                    Leorda - Gyorgy Istvan 3-0
                    Rusu - Peter Nandor 3-0
                    Ciobanu - Istvan 0-3
                    Rusu- Mozes 3-0
                    Leorda - Peter Nandor 3-0

                    A urmat dupa amiaza meciul cu Dej. Aici am jucat toti f bine iar rezultatul a fost 5-0 pt noi. Rezultate :

                    Rusu- Flamand 3-1
                    Leorda- Mircea Alexandru - 3-2
                    Ciobanu - Dombrea 3-1
                    Rusu- Mircea Alexandru 3-1
                    Ciobanu - Flamand 3-1

                    Urmeaza maine dimineata ultimul meci cu Buzăul!

                    Va urma...
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Felicitari! Chiar va descurcati bine!
                      FH/Butterfly Tenergy 05
                      Blade/DHS Hurricane King
                      BH/Butterfly Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        E trecut de ora 2 ... din pacate la hotelul la care suntem cazati e o nunta asa ca e mai greu cu somnul.

                        Oricum dupa cele 2 zile foarte bune, Rares a declarat ca o sa coboare jos la nunta si maine va juca cu Buzăul cu jartiera miresei
                        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                        Comentariu


                        • #13
                          Am ajuns acasa dupa un weekend obositor dar frumos. Am avut azi de la ora 9 ultimul meci cu Buzăul. S-a terminat la ora 12 cu scorul de 5-3 pt ei. Rezultate :
                          Rares - Cristi Barbulescu 3-1
                          Ciobanu - Potaras 3-2
                          Rusu - Stirbu Andrei 1-3
                          Ciobanu - Barbulescu 1-3
                          Leorda - Stirbu Andrei a castigat Stirbu 3-0 sau 3-1 nu mai stiu
                          Rusu - Potaras 3-1
                          Ciobanu - Stirbu Andrei 2-3
                          Rusu - Barbulescu 2-3 ( la 2-2 si minge de meci pt Rusu ..adversarul i-a dat un tush )
                          Per total echipa noastra a facut o figura f frumoasa, pt unii chiar neasteptata ( se auzeau voci prin sala ). Eu unu sunt putzin dezamagit de mine pt ca am pierdut 2 meciuri de la 2-0 pt mine. Revelatia etapei a fost desigur Rares care a batut jucatori de valoare ( jucatorii buni la care eu si cristi am pierdut ...rares i-a batut ), desi pe foaie a fost trecut omu 3 la noi ....la capitolul rezultate a fost numaru 1. Stateam pe margine si ma uitam absolut SOCAT cand jucatori de top nu intelegeau nimik din ce venea de la rares, din fața lui "speciala".
                          Nivelul de joc din div A este clar peste cel din B...f multi jucatori care fac antrenamente zilnic ..si asta se simte la masa de joc.
                          Ca si concluzie finala.... a fost un weekend frumos plin de meciuri disputate si tenis de nivel inalt.
                          P.S : in retur vom aborda altfel meciurile ...dpdv tehnic
                          O zi buna !
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • #14
                            BRAVO BAIETI !!!...Nu credeam vreodata ca voi simti atita bucurie, ca acum, cind am citit despre aventurile voastre nemaipomenite. FELICITARI si, ca drept recompensa, ar trebui sa fiti acceptati in continuare sa jucati si in AMATUR.
                            Bravo Rares !!! ... si cind vii la primul turneu, sa vii si cu jartiera miresei.

                            Comentariu


                            • #15
                              Bravo, baieti!
                              Ati fost la doua mingi de locul I, este EXTRAORDINAR! Cu putin noroc si multa munca, in retur puteti sparge bariera imposibilului! Va tin pumnii de pe acum!

                              Comentariu


                              • #16
                                treaba rau, felicitari
                                si va astept aici in cantonament de pregatire, am aranjat deja pentru TOT clubul sk, asadar toaaate echipele chiar si a 7-a....
                                bafta multa

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de bogdanel Vezi post
                                  treaba rau, felicitari
                                  si va astept aici in cantonament de pregatire, am aranjat deja pentru TOT clubul sk, asadar toaaate echipele chiar si a 7-a....
                                  bafta multa
                                  ms bogdanele....sa stii ca, chiar ti-am simtit lipsa ....cat despre " cantonamentul de pregatire" ar fi super frumos...
                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    FELICITARI , tot respectul meu pt. ce ati realizat in aceasta etapa de divizia A ,succes si noroc in tot cea ce faceti in continuare.
                                    Am o nedumerire de ce loc 4 dc rezultatele de pe site ul federatie sunt corecte.Acolo voi figurati cu 2 infrangeri la ELECTRICA si la RER iar CSS OD. SEC. cu 3 infrangeri la ELECTRICA, la VOI si la UNIREA ALBA IULIA.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de bogdanel Vezi post
                                      treaba rau, felicitari
                                      si va astept aici in cantonament de pregatire, am aranjat deja pentru TOT clubul sk, asadar toaaate echipele chiar si a 7-a....
                                      bafta multa
                                      Mersi mult pentru oferta. Sper ca pentru mine sa gasesti o grupa de incepatori!!!
                                      Te saluta cu respect baietii din Reghin si iti doresc sanatate!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                        FELICITARI , tot respectul meu pt. ce ati realizat in aceasta etapa de divizia A ,succes si noroc in tot cea ce faceti in continuare.
                                        Am o nedumerire de ce loc 4 dc rezultatele de pe site ul federatie sunt corecte.Acolo voi figurati cu 2 infrangeri la ELECTRICA si la RER iar CSS OD. SEC. cu 3 infrangeri la ELECTRICA, la VOI si la UNIREA ALBA IULIA.
                                        Rezultatul meciului Odorhei-Unirea e trecut gresit pe site-ul federatiei.A batut Odorheiul cu 5-0.
                                        Clasamentul e astfel:
                                        1.Electrica 7 victorii
                                        2. Buzău 5 victorii 9-8
                                        3. Css Odorhei 5 victorii 9-9
                                        4. Sport Kombat 5 victorii 8-9
                                        Sk-Buzău 3-5
                                        Buzău-Odorhei 4-5
                                        Sk-Odorhei 5-4

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Bravo Sk! Sa stiti ca aveti si la P. Neamț suporteri. Rares nu ne ocoli cand mai treci pe la Piatra. Invitatia este valabila ptr. toti.
                                          Bafta!
                                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Aceste doua echipe au facut cinste circuitului AmaTuR si chiar ar fi pacat sa nu participe mai departe in randurile noastre, cu putina ajustare a regulamentului s-ar putea crea un ,,Masters'' cu primi 30/40 cu MA peste 18,iar Open de la 40 in sus cu MA 14-17,Amatori cu MA sub 14 .
                                            In acest mod nici n-ar fi decalajul asa de mare intre jucatori si am mai evita multe discuti si poate ar fi timpul sa facem pasul pentru,, 3 CATEGORI''
                                            Cel putin pentru turneele cu peste 100-120 de participanti.
                                            ASTEPT REACTI SI PROPUNERI !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Bravo, baieti !
                                              Felicitari din toata inima pt toata echipa !!! Si multa bafta in continuare !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                Aceste doua echipe au facut cinste circuitului AmaTuR si chiar ar fi pacat sa nu participe mai departe in randurile noastre, cu putina ajustare a regulamentului s-ar putea crea un ,,Masters'' cu primi 30/40 cu MA peste 18,iar Open de la 40 in sus cu MA 14-17,Amatori cu MA sub 14 .
                                                In acest mod nici n-ar fi decalajul asa de mare intre jucatori si am mai evita multe discuti si poate ar fi timpul sa facem pasul pentru,, 3 CATEGORI''
                                                Cel putin pentru turneele cu peste 100-120 de participanti.
                                                ASTEPT REACTI SI PROPUNERI !
                                                Da intradevar ar fi foarte util noua categorie astfel ar participa jucatori care nu au drept de joc momentan in circuit din cauza regulamentului si ar aduce un plus si pentru amaturisti din sectia OPEN care au progresat si au nevoie de meciuri mai tari sa spun asa.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Este o idee interesanta, totusi implica ceva mai multa bataie pentru organizatori, in plus cupe si diplome pt 3 categorii urca costurile.
                                                  O posibila impartire dupa media turneelor A ar fi : 0-16 / 17-24 / 25+. Problema e ca sunt destule turnee A unde nici dupa sistemul actual nu se strang mai mult de 30 de participanti. O eventuala impartire ar putea reduce o categorie la sub 10 participanti, ceea ce nu mi se pare foarte normal.
                                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X