Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lipici Tear Mender

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lipici Tear Mender

    Ii rog pe toti cei care folosesc acest lipici sa-mi explice si mie cat se poate de detaliat tehnica de lipire astfel incat sa pot curata fata foarte repede si usor! Mie nu-mi iese deloc si frec de fiecare data de nu mai am piele pe degete...
    Multumesc anticipat!
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

  • #2
    ...dupa cate straturi de lipici cureti fetele?
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      dupa 4-5 straturi
      Fh: Rakza X
      Blade: Bty Innerforce ULC
      Bh: Rakza X Soft

      Comentariu


      • #4
        Nu stiu daca sunt in topic,dar imi este mila de bietele tale degete!Solutia...la Practiker,Obi,etc.exista niste manusi folosite la gradinarit,care au pe partea palmara o pelicula subtire dintr-un material cauciucat.Curati, prin frecare usoara, orice fel de lipici de pe lemn si fete.In 10min.termini...degetele tale o sa-ti multumeasca.

        Comentariu


        • #5
          Pentru lemn folosesc ceea ce ramane in urma taierii fetelor dar nu mai simt cum trebuie si ciupesc buretele! O alta solutie e uleiul de parafina si e mai usor! Dar toata lumea spune ca se curata in 2 timpi si 3 miscari dar mie nu-mi iese!
          Fh: Rakza X
          Blade: Bty Innerforce ULC
          Bh: Rakza X Soft

          Comentariu


          • #6
            Probabil ca nu-ti iese cu uleiul de parafina pentru ca ori nu dai 2-3 straturi subtiri, ori nu lasi dupa fiecare strat suficient timp sa intre in lipici si sa il faca moale si gelatinos.
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu


            • #7
              Imi iese cu parafina! Am luat Tear Mender tocmai pentru calitatea lui de a se curata usor fara niciun fel de interventie dupa spusele tuturor, dar la mine nu vrea! Ma gandesc ca gresesc undeva...de asta vreau sa aflu cum il aplica cei care il mai folosesc pentru ca stiu ca sunt multi!
              Fh: Rakza X
              Blade: Bty Innerforce ULC
              Bh: Rakza X Soft

              Comentariu


              • #8
                Sa sti ca si eu am observat un fenomen ciudat. De pe unele fete iese foarte usor, iar de pe altele, nu. Am curatat recent doua fete diferite, lipite cu Tear Mender, pe acelasi lemn. Una s-a curatat cu degetul foarte usor (ca pelicula nu mergea, pt ca era prea subtire si se rupea), iar cealalta a trebuit sa o curat cu parafina si multa munca, pt ca nu se dadea "plecata" de nici un fel.
                In principiu, la lipire, ca sa nu te chinui cand deslipesti fetele, trebuie sa dai doua straturi generoase pe fata si unul pe lemn. Sau sa relipesti de 2-3 ori si doar dupa aceia sa cureti fata de adeziv.
                Ultima editare de Visco; 13.nov.2011, 16:56.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Am lipit doar Tenergy 05...
                  Fh: Rakza X
                  Blade: Bty Innerforce ULC
                  Bh: Rakza X Soft

                  Comentariu


                  • #10
                    Pe Tenergy ar fi trebuit sa nu fie probleme. Pelicula sau cu degetul, ar fi trebuit sa iasa usor.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Iese cu degetul dar in 15-20 min! De pelicula nici nu poate fi vorba se rupe instantaneu!
                      ---------- Post added 14-Nov-2011 at 21:12 ----------
                      Nu-mi explica si mie nimeni?
                      Fh: Rakza X
                      Blade: Bty Innerforce ULC
                      Bh: Rakza X Soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Ma jur ca nu mai cumpar Tear Mender cat traiesc...Daca ai miscat putin fata,face boalfa si nu se mai lipeste+Stiga este cel mai bun lipici parerea mea.Sorry pentru replay stiu ca nu am spus ce trebuie,dar am patito si alta data nu se mai intampla...
                        Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                        FH:Joola Rhyzm
                        BH:Joola Samba+ max

                        Comentariu


                        • #13
                          La orice adeziv pe baza de apa, odata lipit, nu se mai relipeste deci nu ai voie sa misti fata. Nici eu nu sunt multumit de ei, hecta , super, giga, ultra.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Sa sti ca nu este primul nici ultimul... si eu am patit acest lucru de cateva ori... dar asa cu spune si Dl. Aurel, poti pati acest lucru cu orice lipici pe baza de apa, eu am patit si cu lipici Stiga BTG, dar care nu
                            se compara la pret. 100 ron cu transport atat am dat eu pt.lipici Stiga. si T. Mender 40 ron. ati permiti chiar daca dai gres la lipit,,, si pot spune ca este la fel, Stiga este mult mai subtire. Am avut si Butterfly Free Chack si era sa raman fara fezte asa de tare sa lipit... Acum fiecare cum poate mai bine, sau cum asi permite... Noroc!
                            Ultima editare de leo33; 22.nov.2011, 15:26.

                            Comentariu


                            • #15
                              De Spring Fresh ati auzit?
                              Foarte bun, se lipeste usor, se dezlipeste usor de pe fete (ca BTG) si pelicula este foarte elastica.
                              Gasiti si aici. Pretul este mai bun ca al lui Tear Mender - 50 lei 250 ml.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #16
                                Stiu ca Spring Fresh are termen de valabilitate 6 luni de la deschiderea recipientului!
                                Fh: Rakza X
                                Blade: Bty Innerforce ULC
                                Bh: Rakza X Soft

                                Comentariu


                                • #17
                                  Si crezi ca altele n-au termen atat de scurt? Doar ca nu e specificat.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu folosesc Revolution 3, după părerea mea cel mai bun lipici de pe piață. Am terminat un flacon de 250 ml in aprox. 2 ani, si l-am terminat până la ultima picătură! Nu s-a precipitat, nu s-a ?ngroșat, ți-a păstrat calitățile până la ultima suflare.
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Si eu la fel folosesc Revolution 3, foarte bun si pe fete cu burete si pe fete ox.

                                        Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X