Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Iconi?e noi pentru forumuri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Iconi?e noi pentru forumuri

    Pentru un forum mai "prietenos" ca si interfata propun schimbarea iconitelor care apar în dreptul fiecarui forum de pe pagina de start.
    Vechile imagini arata asa:

    As sugera ca aceste noi icoane sa fie personalizate pentru fiecare forum în parte, adica sa aiba legatura cu ceea ce contine forumul respectiv si sa fie putin mai mari.
    Ca sa dau si un exemplu, forumul "General (english)" ar putea fi reprezentat printr-o imagine cu steagul englezesc:

    Conditia e ca imaginile sa fie format PNG si sa aiba dimensiunea 60x60.
    Pentru fiecare forum e nevoie de 2 imagini aproximativ identice, una "fada" - reprezent?nd faptul ca nu sunt mesaje noi în acea sectiune si una mai "colorata" - exista mesaje noi.


    Astept propuneri.

    Multumim.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

  • #2
    Cred ca prima data ar fi utile niste idei si dupa aia poate le realizeaza cineva cu experienta in grafica.
    General: doua palete de tenis barate;
    Echipament: un lemn fara fete si doua, trei fete patrate;
    Locuri in care ne putem antrena: o poza dintr-o sala unde se pot vedea vreo doua mese sau o harta;
    Antrenamente: un robot de tenis de masă sau un antrenor care face cutie;
    Regulament: ceva de genul asta sau asta;
    Competitii: o cupa sau o medalie de tenis de masă;
    Amatur: sigla amatur;
    Anunturi Vanzare-Cumparare: clasica strangere de mana cu o paleta/minge in background;
    Multimedia: o pelicula de film sau un proiector;
    Fight Club: doua capete fata in fata;
    Modificari si sugestii pentru www.tenisdemasa.ro: un registru cu un stilou;

    Comentariu


    • #3
      Subscriu si eu propunerii lui Kralizec.
      O ideea originala!placuta ochiului si usor de asimilat de catre toti amaturistii,indiferent de varsta....
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        Din pacate nu s-a oferit inca nimeni sa ne ajute cu niste iconite care sa dea personalitate fiecarei sectiuni a forumului.
        Mai asteptam..
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Salut si Respect
          Daca aveti un pic rabdare le fac pe toate ( cu timpul stau prost ca si cu tenisul ), cu micul amendament ca unele dintre ele sa le schimb un pic grafica, raportat la descrierea de mai sus.
          Sunt dispus la feedback si modificari dar sa nu exageram.
          Imi expun conditiile ca sa exista probleme mai incolo si as vrea sa nu fie vazuta ca mitocanie.
          respect | cristakke
          Mizutani ZLC | MX-S

          Comentariu


          • #6
            Descrierea de mai sus nu e relevanta. Puteti sa propuneti orice.
            Singurele conditii sunt cele din primul post.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              ok.... am inteles... sunt date tehnice pt mine... dar dupa ce se "aproba" grafica le translatez in png 60x60 si activ / pasiv.
              Mizutani ZLC | MX-S

              Comentariu


              • #8
                Sigla AMATur este pe undeva ....? Cred ca m-am prins, nu exista sper sa nu jignesc pe nimeni ... dar daca va prinde cineva cu selectii de jucatori de valoare far' drepturi de folosire, chiar amatori fiind pe orice material, diploma, pix, orice .... nu scapati usor... de cand suntem in UE ... e cu ochii pe noi ... iertata fie-mi scaparea ...
                La zona de English inteleg ca Union Jack e deajuns ...
                Teoretic saptamana asta o sa avem ceva ce vedea ...
                ---------- Post added 23.01.2012 at 22:35 ----------
                In legatura cu AMATUR....
                Poate nu stiti sau nu sunteti expusi ... dar una este sa iti confectionezi un poster si sa il asezi pe perete cu jucatori celebri ca si persoana fizica sau sa iti confectionezi un tricou tot cu acelasi statut si una este sa o folosesti in scopuri "comerciale" ca persoana juridica.
                VA pot ajuta cu niste Drafturi de Diplome / sau mici' materiale .. poate scoateti capul in lume la vreun concurs pe aici pe-aproape si macar "reprezentare" sa fie fara probleme de "legal"
                sorry de Offtopic
                cristake
                ---------- Post added 25.01.2012 at 15:48 ----------

                Sunt executate cam la foc automat dar sunt perfectibile
                enjoy
                cristake
                ---------- Post added 25.01.2012 at 16:54 ----------
                Se poate initia un poll (poate ) pt o decizie in spiritul democratiei dar care poate naste si controverse ( tot ca in democratia prost inteleasa ) sau decizia se poate lua de Amninistratorii si Seniorii forumului.
                Eu personal nu am nici o pretentie din orice directie este privita situatia
                Respect
                cristake
                Ultima editare de cristake; 23.ian.2012, 22:31.
                Mizutani ZLC | MX-S

                Comentariu


                • #9
                  Multumim pentru implicare.
                  O sa propun un poll maine dimineata (acum sunt in drum spre sala si nu il pot initia "mobile").
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu-i problema, astept decizia vostra cu bune si rele.
                    Eu o sa ma abtin de la vot pentru a pastra transparenta poll-ului.
                    Numai bine
                    Cristake
                    Mizutani ZLC | MX-S

                    Comentariu


                    • #11
                      Mie imi place setul 2 de icoane.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Am creat un sondaj pe aceasta tema, e sticky in aceasta sectiune.
                        Poti vota acolo.
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Elementele grafice pot fi interschimbate in casutele "gri" sau "metalice"... deci nu exista neaparat ceva standard.... se poate muta elemetul grafic mai interesant in grupa de casute castigatoare daca exista o grupa "castigatoare" dar mai sunt si alte iconite din alte grupa care nasc interes ....
                          Grasomega are ceva talent la grafica, mai ales ca am vazut ca lucreaza cu programe free neprofesionale.
                          S-ar mai putea aduce ceva rafinamenmte si la logoul forumului, sunt cateva chestii care scartaie acolo, e cam albastru pe albastru "petrol" .....Un logo ar trebui sa fie impartial defundal cu maxim 3 culori, 2 ..ideal....ma rog.
                          Efectiv nu am avut timp sa dezvolt tema asta.... probabil ca mai mult timp ar fi adus mai mult rafinament.
                          Grupul cu iconitele mai putine este cam prea mare si sare in fata, ar trebui miscoarate la nivelul celorlalte, plus ca sectiunea de English se poate pune la orice grupa de iconite....
                          Am mai propus asa repede la sectiunea AMATUR niste drafturi de diplome, repede, pt ca ce am vazut acolo, m-a speriat ....cred ca am facut sute de diplome la viata mea, in tinerete .. sa zic....imagini cu oameni pe fundal... in orice caz, nu...
                          Mai e de vorbit pe zona asta ....
                          Mizutani ZLC | MX-S

                          Comentariu


                          • #14

                            The new header ...
                            Mizutani ZLC | MX-S

                            Comentariu


                            • #15
                              cristake - am scris un mesaj privat.
                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                              Comentariu


                              • #16
                                SALUT !
                                Am incercat ieri sa retrimit raspuns de vreo 3 ori, dar mi s-a blocat sistemul, nici nu stiu daca s-au trimis.
                                Ok... cu headerul....
                                SUNT 3 optiuni
                                1. ori schimbi nuanta de albastru actuala cu ceva mai dark / black or something
                                2. ori la al 2-lea buton mai jos de culoare ai posibilitatea de a incarca un patern si de a se duplica singur, ceea ce face posibila scalabilitatea si incarcarea site-ului rapid.
                                3. sau ramane asa, dar cromatic sunt din alta poveste.
                                Atasat sunt reviziile cerute pe iconite.
                                Astept feedback si cred ca sapt asta le termin.
                                respect
                                cristake
                                Mizutani ZLC | MX-S

                                Comentariu


                                • #17
                                  Excelenta munca, felicitari!
                                  Aș prefera ca în locul coroanei de pe butonul ”Competiții” sa fie o cupa sau o medalie eventual, iar butoanele ”Multimedia” și ”Anunțuri...” sa aiba un pic de culoare, acuma sunt prea numai în gri. Mulțumesc.
                                  TB ZLF & T05/T05FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Astept modificarile de la administrator, cu scuzele de rigoare ... rolele de film nu sunt color, la mansete se poate lucra intradevar ....
                                    Nu vreau sa muncesc aiurea la modificari ... din lipsa de timp, de aceea initial le-am echilibrat intr-un fel sa se potrivesca si cu fundalul.
                                    respect
                                    cristake
                                    Mizutani ZLC | MX-S

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de cristake Vezi post
                                      Astept modificarile de la administrator, cu scuzele de rigoare ... rolele de film nu sunt color, la mansete se poate lucra intradevar ....
                                      Nu vreau sa muncesc aiurea la modificari ... din lipsa de timp, de aceea initial le-am echilibrat intr-un fel sa se potrivesca si cu fundalul.
                                      Sigur ca da, era doar o sugestie.
                                      TB ZLF & T05/T05FX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ...arata destul de..,poate cam prea multa ..."iarba"...,mai dau si aia "noroc"...cu stinga...
                                        FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Multumim pentru munca depusa.
                                          Sunt de acord cu sugestiile lui macocco, intr-adevar ar fi bine ca toate iconitele sa fie colorate.
                                          De exemplu rola cu filmul - se poate colora doar rola... Mainile pot avea manecile colorate.
                                          Propun ca steagul englez sa fie putin mai mic si incadrat (la mijloc sau intr-o parte) de backgroundul celorlalte icoane, ca sa fie al fel.
                                          Si ca sa nu existe discutii.. eventual mainile care se strang puse in oglinda (acum se saluta cu stanga).
                                          Asta daca nu cerem prea mult.
                                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ok ... fac modificarile .. maine vor fi gata ...
                                            Mainile erau ok, dar am fat eu "flip" din greseala.
                                            Sa vedem cu uk flag ...
                                            Timp sa am, ca in rest ....
                                            zi buna
                                            cristake
                                            Mizutani ZLC | MX-S

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Bravo si sa o tineti tot asa cu imbunatatirile siteu-lui acesta!!!
                                              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                              FH - Xiom Sigma II Pro
                                              BH- Xiom Sigma II Pro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                REVIZII Executate

                                                Recomand ca AMATUR sa incerce sa isi schimbe "logoul" ..... in cazul in care nu a fost inregistrat la OSIM.

                                                Este la nivelul anilor 1990 si pare infantil. Imi cer scuze, stiu ca poate acelea au fost posibilitatile, dar intotdeauna exista loc de mai bine.

                                                Logourile au o anumita compozitie si echilibru, iar acesta il pot de exemplu la clasa studentilor, " asa nu ".

                                                Stiu ca poate supar dar totusi am mai iesit si noi in lume cu unele chestii ....si pot spune ca am contribuit din plin la acele ... putine care sunt.


                                                Astept feedback
                                                cristake
                                                Mizutani ZLC | MX-S

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Multumim, astept iconitele in formatul cerut pentru a le implementa.
                                                  Nu uitati de setul 2, identic dar mai "fad", reprezentand "fara subiecte noi". (sau invers, mai viu colorate, iar astea de acum sa reprezinte "fara subiecte noi".
                                                  Dintre cele dublate, alegem din acest set:
                                                  Competitii 2, english 2 si Amatur recomended.
                                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X