Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Iconi?e noi pentru forumuri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Ok, am retinut
    Vor fi "fade", cele pt "fara subiecte"... este mai usor ...
    Maine o sa incerc sa le iau la mana pe toate si sper macar ca setul "color" sa fie trimis.
    zi buna
    cristake
    ---------- Post added 01.02.2012 at 15:11 ----------

    ---------- Post added 01.02.2012 at 17:22 ----------
    finale .... cu noroc
    ---------- Post added 01.02.2012 at 17:23 ----------
    Cum pot sa le trimit , iconitele ?
    adresa de email privat?
    rog feedack daca sunt ok sau daca maie ceva de facut
    respecte
    cristake
    ---------- Post added 01.02.2012 at 17:28 ----------
    Mizutani ZLC | MX-S

    Comentariu


    • #27
      Arata super forumul,multumim.

      Comentariu


      • #28
        Multumim pentru iconite.
        Ar mai fi nevoie de inca una pe care am uitat-o cu totii, cea de la sectiunea "regulament".
        Deocamdata am pus-o pe cea de la "sugestii si reclamatii", se potriveste. De aceea ma gandesc sa ramana asta, iar la zona de sugestii ar putea fi cea din setul doi de la aceeasi sectiune, cea cu pixul si caietul.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #29
          Oki Doki ... dar vad ca nu sunt iconitele fade la treadurile "inchise" ... Este un fade pe color ?
          Una peste alta nu arata rau, e mai plin de viata ... zic eu
          cristake
          Mizutani ZLC | MX-S

          Comentariu


          • #30
            (at)cristake, am scris un mail
            Intr-adevar, nu am folosit iconitele "fade", am gasit o modalitate de a face un "fade pe color" la icoane.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #31
              Salut Claudiu !
              Thx .. dar incearca sa le inchizi mai tare, sa para "closed" .."no light" sau testeaza si cu albastru pt ca va fi constrastul mai mare intre activ si inactiv.
              respect
              cristake
              Mizutani ZLC | MX-S

              Comentariu


              • #32
                Aplicatia de "alocare" a iconitelor la forum face acest lucru automat.
                Daca intru in sursa ei pot sa aleg valori mai mici sau mai mari pentru efectul "fade"(de fapt o transparenta)
                Nu exista nici o modificare a pozelor, doar o "transparenta", de exemplu acum e pe 0.5, nu ca ar avea vreo relevanta.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #33
                  Ok, inteleg ....
                  Sa nu crezi ca am vreo apasare ca am generat si "dark icons" dar par mai spectaculoase cele generate de mine.
                  Asa par cam "lesinate" .... Nu este vina nimanui...
                  Pe nuante uniforme efectul de fade nu este deranjant, devine insa cand se raporteaza la icoane "full color" .... ca cele de acum.
                  Daca nu se pot incarca cele generate de mine, lasa-le cum sunt , sa speram ca nu vor fi prea multe discutii "in fade", forumul sa fie mai activ si la alte sectiuni, nu numai la Vanzari si Competitii ....
                  As vrea sa citesc review-uri de fete, lemne, combinatii "ideale" , "combinatii de evitat" ... Eu as incerca dar nu am experienta nucleara sa judec, decat daca ma apuc sa fac review-uri la sisteme audiophile, dar nu asta este profilul forumului ...decat poate la "Multimedia and fun".
                  respect
                  cristake
                  Mizutani ZLC | MX-S

                  Comentariu


                  • #34
                    Felicitari! Arata foarte bine . Probabil inca se lucreaza... Cand se alege "posturi noi", nu apar, e tot modelul vechi.

                    Comentariu


                    • #35
                      (at)cristake, am redus din transparenta icoanelor la forumurile citite. Evident aratau mai bine cele generate de tine..
                      (at)kralizec - s-au schimbat icoanele doar la forumuri, la subiecte/threaduri au ramas aceleasi, e aproape imposibil de schimbat acolo (fiecare subiect poate avea icoana de inchis, deschis, popular, in care ai raspuns, sticky, etc, plus ar trebui sa aiba legatura cu forumul in care e postat)
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #36
                        arata mult mai atractiv designul forumului acum
                        Zuma

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de clau Vezi post
                          Aplicatia de "alocare" a iconitelor la forum face acest lucru automat.
                          Postat în original de clau Vezi post
                          ...
                          (at)kralizec - s-au schimbat icoanele doar la forumuri, la subiecte/threaduri au ramas aceleasi, e aproape imposibil de schimbat acolo (fiecare subiect poate avea icoana de inchis, deschis, popular, in care ai raspuns, sticky, etc, plus ar trebui sa aiba legatura cu forumul in care e postat)
                          "icoana de inchis, deschis, popular, in care ai raspuns, sticky, etc" Astea nu se pun automat, peste fundal? Trebuie facut model grafic pentru fiecare?!? Eu ma gandeam ca se schimba doar asta Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	forum.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	1,0 KB 
ID:	765617. Si toate iconitele subiectelor de la "amatur" sa fie sigla amatur, toate iconitele subiectelor din "multimedia" sa fie rola de film, etc... Si-atunci cand se alege "posturi noi" practic e ca un filtru, se vede clar ce/de unde este dupa iconita sectiunii respective.

                          Comentariu


                          • #38
                            Am facut un exemplu: Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	exemplu.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	99,3 KB 
ID:	765618

                            Comentariu


                            • #39
                              Asa cum spuneam, pentru fiecare din cele 6-7 "stari" a subiectului exista iconite separate. Acestea sunt comune in tot forumul, in toate sectiunile. Teoretic ar trebui
                              7 icoane x 12 sectiuni = 84 icoane
                              In plus de asta ar trebui un script care sa faca fiecare forum sa-si ia iconitele potrivite (acum ele sunt luate de la comun), ceea ce e cam imposibil. Ar trebui editate o gramada de fisiere, iar la fiecare update de versiune noua de forum (pana acum am facut vreo 20) ar trebui editate manual din nou.
                              Deci iese din discutie, oricat de tentant ar suna. Daca apare vreo "modificare" oficiala de la vBulletin care face acest lucru o sa luam in considerare schimbarea.
                              Eu zic ca si aceasta mica schimbare, forumuri personalizate, a dat un aspect total diferit si mai atractiv forumului.
                              Multumim din nou cristake.
                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                              Comentariu


                              • #40
                                Ok, am inteles. Dupa cum ziceam, credeam ca se schimba doar fondul iar "starile" le suprapune forumul.
                                Da, e foarte spectaculoasa schimbarea.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Revin din nou cu iconitele.
                                  Ai email Claudiu.
                                  dar ....
                                  am schimbat si headerul un pic.... macar sa il aducem intr-o directie corecta macar a compozitiei ...
                                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	header 11.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	54,4 KB 
ID:	765622
                                  Sa revin ... Colegul nostru Kralizec nu zice rau dar ne lovim de limitarea softului de administrare, si eu banuiam asta ....iar Claudiu nu are cum sa treaca peste, decat daca o noua versiune va permite genul asta de modificari.
                                  Pana una alta se mai poate modifica LOGOUL forumului si fundalul acestuia ....
                                  Pot sa afirm deschis ca nu ma dau in vant dupa digital graphics ... dar la nevoie stiu sa le fac... mai degraba pe zona concept, semiotica , signalistica, unde lucrezi cu esenta ....chiar si iconitele astea nu sunt ceea ce vreau, dar pt o dezvoltare mai profundata trebuie sa imi aloc cateva luni, iar eu nu am timp ( pe moment ) nici sa ma duc la sala sa joc tenis de masă.... .... dar pentru un logo adevarat imi voi face vreme, si poate in cateva luni sa apara ceva...pana atunci sa ne bucuram de noile iconite ...
                                  respect
                                  cristake
                                  Mizutani ZLC | MX-S

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Felicitari pentru..."aerul" proaspat al forumului!
                                    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Va multumesc pentru aprecieri, recunosc ca eu nu sunt (inca) multumit pe deplin si voi mai incerca ceva mai curat ca si executie.... asta dupa ce ne obisnuim cu cele de acum...Nu de alta dar sa le am pregatite
                                      Chiar daca nu sunt toate desenele in asentimentul tuturor, probabil pentru cei care au votat alte grupe, ele vor mai suferi unele modificari si "slefuiri" ... dar sa vedem cum se comporta cele de acum, daca aduc un suflu de culoare si in discutii, echipamente .. etc ... nu numai la vanzari si alte 2-3 sectiuni mai interesante
                                      (at)Claudiu
                                      Am schimbat un pic suportul iconitelor si gradul de transparenta, si mi se par mai ok acum. Pe monitorul meu , cele "vechi" pareau cam "arse"...
                                      Care este parerea ta ?
                                      OF
                                      As ruga pe cei care au mai multa experienta sa deschida discutii mai detailate asupra echipamentelor, in specific palete, recomandari pt incepatori, medium si vansati, ofensive / defensive, asa cum am citit aici un review general despre "lemne"... poate pentru multi poate parea plicitisitor dar cred ca va ajuta pe cei nehotarati sau mai tineri sa isi construiasca setup-uri mai performante.
                                      Multumesc anticipat
                                      cristake
                                      Mizutani ZLC | MX-S

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        In legatura cu headerul, interesant cel nou.
                                        Chiar nu ar arata OK cu punctul de pe I albastru?
                                        Eventual de la stanga la dreapta : rosu-galben-albastru?
                                        Ma gandesc ca e fumata faza cu tricolorul.. dar altul nu avem
                                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Teoria steagului spune ca la "cotor" este albastru.
                                          Un alt argument ar fi ca mingia de tenis este si galbena, albastra nu am vazut.
                                          Al treilea argument ar fi ca dpdv cromatic punctuletul "acela" mic si anume mingia nu va fi mai lizibila pe un fundal care are la baza aceeasi culoare.
                                          Avem deja un steag romanesc in dreapta sus, macar e langa cel al UK.... in virtual stam unii langa altii.
                                          Te las pe tine sa decizi, dar nu in steag ne sta puterea forumului ci in subiectele discutate.
                                          respect
                                          cristake
                                          Mizutani ZLC | MX-S

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Salut! Cum vad la noile iconite care sunt sub-forumurile in care nu s-a mai scris nimic, sau cele in care s-a scris ceva de la ultima mea vizita?
                                            Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Cele in care s-a scris sunt transparente, culorile foarte vii.
                                              Cele in care nu e scris nimic sunt mai fade, cu transparenta mai mica.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                De incurcatura asta ma temeam si eu ... CRED ca de telefonul mobil e mai greu de vazut diferenta.
                                                Eu nu pot sa experimentez si de pe mobil pt ca pt Bada 1.2 nu am aplicatie Poate aveti vreo sugestie ?
                                                cristake
                                                Mizutani ZLC | MX-S

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Cu aplicatii de forum pentru telefon (tapatalk sau forum runner sunt implementate la noi) oricum nu apareau icoanele.
                                                  In schimb sunt butoane pentru posturile noi.
                                                  Din browser pentru mobile stiu doar ca la mine in safari se vede foarte bine si acum, cu noile icoane.
                                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Nu e mai simplu sa le facem alb-negru daca nu s-a scris nimic in acel sub-forum?
                                                    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X