Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    voi avea unul foarte curand
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Radu668 Vezi post
      voi avea unul foarte curand
      Da, e gata si trimit cu prioripost...
      ---------- Post added 25.01.2012 at 20:42 ----------
      Postat în original de Aurel Onut Vezi post
      Fac eu ce fac si reusesc sa scot tot ce este mai bun in omul asta.
      Iata noul lemn OFF, by Levi, cu balsa 3 mm, cate doua straturi de mahon "cross 45 de grade" si nuc la exterior.

      Voi aveti "lemn cu suflet" ?
      Eu multumesc!- din "suflet"
      lemn:HML -carbon, hinoki
      fetze; Victas V>01 Limber
      si echipament Xiom

      Comentariu


      • #53
        A ajuns lemnul la Roman. Va multumesc!
        Arata super. Abia astept sa dau cu el.
        Blade: TBS Old Tag
        Fh:XIOM Vega Pro
        Bh:XIOM Vega Pro

        Comentariu


        • #54
          Mi-a ajuns lemnul off++ ... Ce sa mai zic... talentat omul recomand tuturor
          Lemn: Butterfly Petr Korbel
          BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Radu668 Vezi post
            Mi-a ajuns lemnul off++ ... Ce sa mai zic... talentat omul recomand tuturor
            Multumesc!-
            ---------- Post added 27.01.2012 at 00:04 ----------
            Postat în original de sherkan69 Vezi post
            A ajuns lemnul la Roman. Va multumesc!
            Arata super. Abia astept sa dau cu el.
            Domnul sa referit la lemnul "fabricat" de dl. Alehandro!
            lemn:HML -carbon, hinoki
            fetze; Victas V>01 Limber
            si echipament Xiom

            Comentariu


            • #56
              Sunt fericitul posesor a 2 lemne ''MADE BY LEVI'',si vreau sa spun ca omul asta mi-a facut exact ce i-am cerut.Tin sa-i multumesc ''din suflet'' pe aceasta cale domnului Levi.
              Valcu Alin

              Comentariu


              • #57
                Va salut domnule LEVI din Tulcea sunt si vreau sa va intreb daca pe un lemn cum il are somnul AUREL ONUT OFF aratat in poze pot pune doua fete DONIC ACUDA S1 TURBO, ce fel va fi setupul? rapida sau lenta? lemnul facut de dumneavoastra si posta pe pagina 2 sau 3 de AUREL ONUT.

                Comentariu


                • #58
                  ... cu siguranta destul de rapida, lemnul este de categorie de OFF
                  Despre fețele Acuda S1, nu stiu ce sa zic, nu lam probat!
                  lemn:HML -carbon, hinoki
                  fetze; Victas V>01 Limber
                  si echipament Xiom

                  Comentariu


                  • #59
                    Multumesc aici domnului Levi pentru cele doua lemne pe care mi le-a "faurit". Ambele sunt combi, bh este mai lent decat fh, cred ca niste straturi de pluta a folosit pentru treaba asta...Superbe lemne, dar cel mai important este ca unul dintre ele, care este spre off-, este cel mai bun lemn din aceasta categorie cu care am jucat pana acum. Combinatie superba intre control, viteza si putere. Cand o sa ma indur sa dezlipesc fetele o sa pun si niste poze. Recomand cu caldura.
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #60
                      In primul rand felicitari pt finisarea lemnelor. Lucrez in "bransa" (ind.mobilei) si sunt realmente impresionat de cum arata lemnele.

                      1. Puteti sa puneti si straturi de carbon sau arylate? Daca nu ati incercat pana acum, ma ofer ca potential client "cobai".

                      2. Aveti cumva o descriere a proprietatilor diferitelor furnire pe care le folositi, astfel incat un potential client sa-si poata configura o combinatie conform dorintelor? De ex. de ce combinatia de mai sus, 2 straturi de mahon cu nuc la ext., toate peste balsa a generat combinatia OFF? Ce combinatie de furnire ati folosit pt lemnul OFF++ mentionata de alt client?

                      Multumesc
                      Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                      FH: Donic BlueFire M1 2.0
                      BH: Donic BlueFire M2 2.0

                      Comentariu


                      • #61
                        Ca un observator apropiat al lemnelor lui Levi si a procesului de fabricatie va pot spune, fara a ma substitui mesterului, ca furnirele si diferitele combinatii ale acestora nu reprezinta totul in configurarea unei palete. Cu aceeasi combinatie de furnire, dar folosind alt tip de adeziv sau presarea cu diferite forte, se obtin alti parametrii de viteza de control. Deci aici intervine partea nevazuta a meseriei, aceea ce tine de fler, de cunostiinte si experienta. In general partea nevazuta...ramane nevazuta.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Stoe Vezi post
                          In primul rand felicitari pt finisarea lemnelor. Lucrez in "bransa" (ind.mobilei) si sunt realmente impresionat de cum arata lemnele.

                          1. Puteti sa puneti si straturi de carbon sau arylate? Daca nu ati incercat pana acum, ma ofer ca potential client "cobai".

                          2. Aveti cumva o descriere a proprietatilor diferitelor furnire pe care le folositi, astfel incat un potential client sa-si poata configura o combinatie conform dorintelor? De ex. de ce combinatia de mai sus, 2 straturi de mahon cu nuc la ext., toate peste balsa a generat combinatia OFF? Ce combinatie de furnire ati folosit pt lemnul OFF++ mentionata de alt client?

                          Multumesc
                          1. Am folosit carbon, dar avand in vedere costul ridicat acestuia pt. mine cam nu prea renteaza, prefer sa folosesc "fiberglass"..
                          2. propritatile furnirelor se poate gasi multe descrier in google sau chiar aici pe forum...
                          -cam, acelasi configuratie de furnire folosesc si la lemnele de off+ si de def, centrul (miezul) este diferit...
                          lemn:HML -carbon, hinoki
                          fetze; Victas V>01 Limber
                          si echipament Xiom

                          Comentariu


                          • #63
                            lemn all+

                            Postat în original de levi Vezi post


                            De la stanga la dreapta Lemn:
                            1. ALL+ 5plywood 80 gr 5,6 grosimea lamei 70 RON 150\155
                            2. OFF- 7plywood 90 gr 6,2 grosimea lamei 80 RON 151\157
                            3. OFF 7plywood 90 gr 6,7 grosimea lamei 80 RON 150\157

                            nr cont: BCR; cod iban; RO93RNCB0318017057260001 SOVER BALAZSI LEVENTE
                            Buna seara..asa dupa cum am vorbit ieri seara ma intereseaza un lemn ALL+, va spuneam ca mie imi place sa joc aproape de masa, bloc si taiat..ramane sa ma anuntati dvs cand este gata lemnul, peste 2 sapt asa cum ati spus..multumesc mult..o seara buna..remus..pitesti

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de levi Vezi post
                              1. Am folosit carbon, dar avand in vedere costul ridicat acestuia pt. mine cam nu prea renteaza, prefer sa folosesc "fiberglass"..
                              2. propritatile furnirelor se poate gasi multe descrier in google sau chiar aici pe forum...
                              -cam, acelasi configuratie de furnire folosesc si la lemnele de off+ si de def, centrul (miezul) este diferit...
                              Daca am inteles bine, fiberglass se potriveste mai bine lemnelor defensive (dupa cum spune si Laky in topic http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ght=fiberglass). Am jucat de 2-3 ani cu lemne OFF+ allwood si am nevoie de ceva in plus - carbon. De aceea v-am intrebat daca puteti adauga carbon.

                              Bineinteles ca nu ma astept sa coste tot 80 RON... Oricum consider ca ceea ce faceti d-voastra (ce am vazut in poze cel putin), merita mai multi bani.
                              Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                              FH: Donic BlueFire M1 2.0
                              BH: Donic BlueFire M2 2.0

                              Comentariu


                              • #65
                                Cu "fiberglass"- se poate obtine si lemne off+, de ex. Kreanga fiberglass,- chiar off++,
                                dupa parerea mea lemnele care contin panza din tesatura de sticla, sunt mai bune comparativ care contin tesatura de carbon- mai rezistent la umiditate, frig, lovituri etc. si nu ultimul rand controlul evident combinat cu lemnele (furnirile) potrivite..., fabricantii sunt in concurenta, inventeaza fel de fel de metoda pt. un simplu motiv; sa ramane in "TOP"... ,Parere personale evident!
                                lemn:HML -carbon, hinoki
                                fetze; Victas V>01 Limber
                                si echipament Xiom

                                Comentariu


                                • #66
                                  Atunci, sa incercam!

                                  As dori un lemn cu fiberglass, sa fie OFF++, potrivit pt un joc in forta si cu spin mult.

                                  LAMA - furnirele de suprafata sa fie ceva esenta tare - nuc/koto sau ce sugerati d-voastra pt a indeplini conditiile de mai sus. As dori ca ultimul strat de furnir sa fie diferit pe FH fata de BH, normal mai puternic pe FH si BH ceva mai de control. Dimensiuni normale (ex:Butterfly).

                                  Puteti lacui cantul cu rasini epoxidice transparente (gen procedeul "Visco")?

                                  MANER - anatomic. Mi-a placut mult manerul din a 2-a paleta facuta pt Aurel Onut (pg.3 din acest post). Se poate ca sub semnatura producatorului sa fie scris cu litere mai mici "for STOE" ?

                                  Astept cu interes raspuns daca/cand o puteti face, pretul si modalitatile de plata/transport.
                                  Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                                  FH: Donic BlueFire M1 2.0
                                  BH: Donic BlueFire M2 2.0

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Trebuie sa primesc tesatura de carbon,...
                                    "procedeul Visco' -se poate, cu epoxy..
                                    -de ce sa fie diferit FH-BH???-
                                    -Incerc sa fac manerul, dar un pic diferit ca design ca lemnul lui A. Onut- ramane unicat...
                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                    si echipament Xiom

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Deci pana la urma, o faceti cu carbon?
                                      FH-BH sa fie diferit pt a vedea cum se comporta furnirele de dif. specii, pt ca de obicei joc cu fete similare pe FH/BH
                                      Manerul - cel mai imporatant pt mine e sa fie AN
                                      Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                                      FH: Donic BlueFire M1 2.0
                                      BH: Donic BlueFire M2 2.0

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de levi Vezi post
                                        -Incerc sa fac manerul, dar un pic diferit ca design ca lemnul lui A. Onut- ramane unicat...
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                                          Toate Stima! -meritati...
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            va salut domnule LEVI serban de la tulcea sunt am sa va rog ,sa-mi faceti ceea ce am vorbit lemnul all+ eventual, ca eu sunt jucator de aparare si joc si aproape de masa si la distanta si vreau sa pun doua fete iarba pe el,totusi vreau sa aiba viteza de la distanta.si sa mi-l trimiteti peste doua saptamini,adica pe data de 8 sau 9 martie pe adresa SERBAN MARIN loc.TULCEA str.BARAJULUI,nr,20,bl,3,sc.A,ap.2 TULCEA.Aveti si nr.de talefon 0745769862.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              OK. -Multumesc!
                                              lemn:HML -carbon, hinoki
                                              fetze; Victas V>01 Limber
                                              si echipament Xiom

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                si eu.am uitat sa va spun ca as vrea sa aiba cam 85-90gr.si mai lata la 160mm.OK.merge?
                                                ---------- Post added 24.02.2012 at 22:08 ----------
                                                sau o faceti cum credeti dumneavoastra dar sa fie super.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Va salut domnule LEVI,inca nu am luat lemnul, dar deja la Tulcea l_am laudat la toata breasla de jucatori.abia astept asa cum am vorbit sa-l primesc in perioada mentionata 8-9 martie sa ma laud cu el,si ceilalti sunt curiosi sa-l vada,dar ca sa-l probeze trebuie sa dea o bere nu-i corect?

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de serban tulcea Vezi post
                                                    Va salut domnule LEVI,inca nu am luat lemnul, dar deja la Tulcea l_am laudat la toata breasla de jucatori.abia astept asa cum am vorbit sa-l primesc in perioada mentionata 8-9 martie sa ma laud cu el,si ceilalti sunt curiosi sa-l vada,dar ca sa-l probeze trebuie sa dea o bere nu-i corect?
                                                    Chiar doua, ca merita!
                                                    Desi ceea ce scriu acum si-ar avea mai degraba locul la "Echipamente", n-as vrea ca tot ce tine de Home made by Levi sa se imprastie prin mai multe topicuri. Dupa aproape un an de utilizare intensa, ceea ce am observat la lemnele lui este calitatea extraordinara a tratamentului pe care-l face furnirului exterior( cum ?... e secretul lui!). Furnirul astfel tratat este total imun la actiunea adezivilor de orice fel, fie el speed glue sau pe baza de apa.Nu mai trebuie lacuit si adezivul se curata usor, furnirul fiind apoi, in continuare ca si nou!!! Acest lucru este destul de rar la lemnele de firma,chiar si la cele foarte scumpe, la care desprinderea de aschii din stratul superior la dezlipirea fetelor, din pacatea a devenit un fenomen absolut comun. La cate fete am lipit si dezlipit de pe lemnul meu, pana acum cred ca era facut surcele in lipsa acestui tratament unic.
                                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X