Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum se prepara speed glue?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Deci...in concluzie...se merita sa lipim cu aceasta solutie(ma refer la lipiri permanente)?

    Comentariu


    • #52
      subscriu ; pentru lipiri permanente ce solutie sa folosim? (permanente in sensul ca nu o data la 1,2 saptamani ,ci doar dezlipim fetele cand le inlocuim;ar fi ideal sa se curete usor )

      Comentariu


      • #53
        va vand eu speed glue gata facut la 20 lei 500ml doar spuneti si va fac rost de cat doriti
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de alehandro Vezi post
          daca doriti toluen va pot procura eu cam la 20 25 litru curat suta la suta !!
          IERI AM AFLAT DE FAPT CARE ESTE PRETUL REAL PT UN LITRU !! 35 RON ! eu nu am nici un adaos la la el asa mil procura cineva si mie ! mi-a zis ca se gaseste greu si la cantitati mari trebuie aprobari speciale pt ca este un halucinogen este de fapt ca un drog daca se inhaleaza atentie !!!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #55
            Am vazut la Decat.lon ceva lipici cu pensula, artengo. Zice ca e lipici normal.
            Au si fete, si lemne. In Grand Arena, Berceni.
            TsE

            Comentariu


            • #56
              din pacate sunt nevoit sa retrag oferta e prea coplicat sa fac rost de acest toluen si nu merita ! multumesc !
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                Am vazut la Decat.lon ceva lipici cu pensula, artengo. Zice ca e lipici normal.
                Au si fete, si lemne. In Grand Arena, Berceni.
                250 ml de adeziv Artengo costa 65 lei. Aceeasi cantitate de Spring Fresh costa 50 lei si este testat si se stie ca e bun.
                Poate si Artengo e bun, dar asteptam verdictul unui cumparator.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #58
                  Nu stiu cat de bun ar fi acest Artengo, dar spring Fresh este f.foarte bun...niste pareri ale baietilor de pe un forum;
                  http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...5-artengo-glue
                  BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                  "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                  Comentariu


                  • #59
                    OFF:spring fresh face legea,
                    va mai dau un sfat: Nu cumparati lipici TIBHAR, iti da mari batai de cap!!!
                    ON: Pana la urma daca fac 1:1 prenandez/si diliant 209 iasa un lipici destul de bun, sau nu???
                    care sunt timpii de uscare, si cate straturi trebuie sa dau?
                    FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

                    Comentariu


                    • #60
                      Din ceea ce am experimentat ulterior, marind gradul de dilutie la 25%,(sau chiar 20%) pe langa o lipire f.buna, dezlipirea este mult mai usoara.
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #61
                        marind sau micsorand? ...initial era 50% prenandez si 50% diluant ; marind gradul de dilutie cu 20% ,ajunge diluantul la 60% din substanta finala..asa e bine?

                        Comentariu


                        • #62
                          Grad de dilutie 25% inseamna o solutie formata dintr-o parte prenadez si trei parti diluant, 20% o parte prenadez si patru parti diluant. Lipeste foarte bine fetele cu burete, dar deloc fetele OX!
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de pruntea.cristian Vezi post
                            OFF:spring fresh face legea,
                            va mai dau un sfat: Nu cumparati lipici TIBHAR, iti da mari batai de cap!!!
                            ON: Pana la urma daca fac 1:1 prenandez/si diliant 209 iasa un lipici destul de bun, sau nu???
                            care sunt timpii de uscare, si cate straturi trebuie sa dau?
                            Subscriu la cele de mai sus. Spring fresh lipeste foarte bine fetele OX! Cat m-am chinuit cu speed glue!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de laky Vezi post
                              Grad de dilutie 25% inseamna o solutie formata dintr-o parte prenadez si trei parti diluant, 20% o parte prenadez si patru parti diluant. Lipeste foarte bine fetele cu burete, dar deloc fetele OX!
                              deci un sfert prenandez si 3 sferturi diluant si lipeste bine?

                              Comentariu


                              • #65
                                Super.
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X