Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care fata este mai rapida?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care fata este mai rapida?

    Andro Plasma 380 sau Xiom Vega Pro?
    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
    FH: Andro Rasant Grip 1,9
    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

  • #2
    Eu am Vega Pro pe Yasaka Ma Lin Carbon si se potrivesc de minune!!!Daca dai tare, n-o mai vezi in partea cealalta, daca dai moale , moale se duce si un control super bun pe un lemn OFF. Despre Andro nu pot spune nimic, ca nu am testat acest gen de fete!! Poate sunt altii care le-au incercat pe amandoua. Vreau sa-ti spun ca Omega IV sunt mai rapide si mai controlabile. Cu aceste fete joaca elevii mei pe Timo Boll ALC, dar si pe Nittaku Septear. Acum ramane sa le si testezi ca sa iti dai seama mai bine de ce configuratie t-i se potriveste, Succes!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #3
      Eu am Vega Pro pe backhand dar mi se pare ca e o fata prea rapida pt stilul meu de joc.. oricum multumesc pt informatie
      BL: Der Materialspezialist Revolution All+
      FH: Andro Rasant Grip 1,9
      BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

      Comentariu


      • #4
        Vega Pro e mai rapida si cu mai mult efect decat Plasma 380. Este fata de FH, in nici un caz de BH.
        380 a fost singura din gama "Plasma" care mi-a placut (le-am avut pe toate), dar sunt depasite, parerea mea. Generatiile noi de tensori sunt mult mai bune la toate capitolele, mai ales fiabilitate.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          As vrea sa incerc plasma 380 de 1,8 pe BH si plasma 430 de 2,0 pe FH...oare s-ar potrivi cu lemnul pe care-l am?
          BL: Der Materialspezialist Revolution All+
          FH: Andro Rasant Grip 1,9
          BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

          Comentariu


          • #6
            "Solo" e un lemn minunat. Plasma 380 pe BH este buna, dar de ce nu luati pt FH un Hexer, care este generatie mai noua si f bun?
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Am Hexer Powersponge pe FH dar e prea rapida pt jocul meu, de aia vreau sa schimb poate cu un plasma 430...
              BL: Der Materialspezialist Revolution All+
              FH: Andro Rasant Grip 1,9
              BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

              Comentariu


              • #8
                Incearca sa-ti maresti distanta fata de masa pe bh poate stai prea aproape.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de predesculevente Vezi post
                  Am Hexer Powersponge pe FH dar e prea rapida pt jocul meu, de aia vreau sa schimb poate cu un plasma 430...
                  Powersponge are viteza de 101 control 96, plasma 430 viteza 105 control 80! Deci powersponge e mai manevrabila atat din punct de vedere al vitezei cat si al controlului. Problema e altundeva...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de predesculevente Vezi post
                    Am Hexer Powersponge pe FH dar e prea rapida pt jocul meu, de aia vreau sa schimb poate cu un plasma 430...
                    Am eu de vanzare o fata plasma 430 neagra ,burete max,noua-patrata.Daca te intereseaza,da-mi un PM.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • #11
                      Ieri am incercat plasma 430 pe fh si nu mi s-a parut deloc mai rapid ca hexerul pe care-l am...asa mi s-a parut mie.. deci nu stiu inca, un lucru insa e sigur...pe BH pun o plasma 380 de 1,8...pe FH ma mai gandesc, poate raman la plasma 430.. sa vad cum e..
                      BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                      FH: Andro Rasant Grip 1,9
                      BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                      Comentariu


                      • #12
                        In general ar fi indicat sa pui acelasi marca de fețe pe lemne respective....
                        de ex. xiom cu xiom, andro cu andro.. si asa mai departe, fiecare producator de acea fabrica o duzine de fețe si lemne, fiecare jucator trebuie sa gasesca setapul "perfect" pentru el........... setup perfect= nu exista, in schimb multe antrenament..
                        lemn:HML -carbon, hinoki
                        fetze; Victas V>01 Limber
                        si echipament Xiom

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de levi Vezi post
                          In general ar fi indicat sa pui acelasi marca de fețe pe lemne respective....
                          de ex. xiom cu xiom, andro cu andro.. si asa mai departe, fiecare producator de acea fabrica o duzine de fețe si lemne, fiecare jucator trebuie sa gasesca setapul "perfect" pentru el........... setup perfect= nu exista, in schimb multe antrenament..
                          De ce e indicat sa punem aceeasi marca?
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • #14
                            banuiesc ca levi se refera la faptul ca lemnul Xiom a fost testat cu fata Xiom pentru a avea randament maxim, nu-i asa ?
                            Boys, be ambitious !

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de TimeShift Vezi post
                              banuiesc ca levi se refera la faptul ca lemnul Xiom a fost testat cu fata Xiom pentru a avea randament maxim, nu-i asa ?
                              corect... firmele testeaza productie proprie. - oricum atunci este indicat cu fețe diferite, cand un jucator ajunge la un nivel de joc cand isi da seama ce e avantajos pt. el. - de ex. eu folosesc fețe mai rapide pe BH si nu pe FH.
                              lemn:HML -carbon, hinoki
                              fetze; Victas V>01 Limber
                              si echipament Xiom

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de levi Vezi post
                                corect... firmele testeaza productie proprie. - oricum atunci este indicat cu fețe diferite, cand un jucator ajunge la un nivel de joc cand isi da seama ce e avantajos pt. el. - de ex. eu folosesc fețe mai rapide pe BH si nu pe FH.
                                Mie nu mi se pare ca e indicat sa fie de la aceeasi firma... nu prea conteaza. Oricum cel mai bine e sa incerci produsele sau sa vezi ce spun cei care le-au incercat, decat sa tii asa mult cont de caracteristicile date de producator.
                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X