Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Taiere perfecta a unei fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de eres01 Vezi post
    Inca un bibelou cu lama gillette











    De la tine le cumpăr pe următoarele, ale mele, oricât m-aș chinui, arată ca și cum le-ar fi ciugulit o rață beată...

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Bogdan V Vezi post
      De la tine le cumpăr pe următoarele, ale mele, oricât m-aș chinui, arată ca și cum le-ar fi ciugulit o rață beată...
      nu conteaza cum sunt taiate fetele, sau sa pui banda de cant...
      trebuie sa ajungi sa ai un joc predominant de "topspin справа"
      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

      Comentariu


      • #53
        Nu pun, bro, ca sunt timid.

        Dar daca explici cum pui capac cu reverul si mai si accelerezi mingile, imi dispare timiditatea imediat.

        Ma gandesc sa propun la sala sa trecem pe celuloid, acolo am rezultate maxime.

        Cand dau de mingi de plastic care sunt lustruite de atata joc, imi vine sa vomit pe masa. Nu pricep de ce trebuie sa jucam cu asa ceva si sa lipim paletele cu nush ce adeziv. Eu in continuare joc cu pretenii cu palete lipite cu speed glue si cu mingi de cell.
        Ultima editare de Bogdan V; 20.apr.2019, 15:53. Motiv: Atentie la limbaj!
        un singur lemn DEF
        zeci de fețe diverse

        Comentariu


        • #54
          Eu nu sunt timid asa ca adaug inca un bibelou marca gilette!!!

          FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de dolly Vezi post
            Nu pun, bro, ca sunt timid.

            Dar daca explici cum pui capac cu reverul si mai si accelerezi mingile, imi dispare timiditatea imediat.

            Ma gandesc sa propun la sala sa trecem pe celuloid, acolo am rezultate maxime.

            Cand dau de mingi de plastic care sunt lustruite de atata joc, imi vine sa vomit pe masa. Nu pricep de ce trebuie sa jucam cu asa ceva si sa lipim paletele cu nush ce adeziv. Eu in continuare joc cu pretenii cu palete lipite cu speed glue si cu mingi de cell.
            Si care este diferenta intre "speed glue + celuloid" si "plastic + lipici pe baza de apa"?

            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #56
              is doua:

              varianta 1 e mult mai ieftina
              mingea de cell prinde efect mai mare ca plasticul
              un singur lemn DEF
              zeci de fețe diverse

              Comentariu


              • #57
                Cu 25 -30 % mai putin efect la mingea de plastic, insa conteaza cat e de rotunda, inaltimea sariturii... etc. Mingea de celuloid ce amintire frumoasa , insa nu cred ca mai pot juca cu ea, tenisul de masa avanseaza cum a fost de la mingea de 38 mm la cea de 40 mm si acum 40 +. Inca ceva se mai dau fetele cu speed glue si acum cand se foloseste mingea de plastic
                Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                Comentariu


                • #58
                  Firmele de specialitate inca perfectioneaza formula pentru mingi. Fata de primele mingi de plastic cele de azi sunt mult superioare. Ne putem astepta ca in timp sa se estompeze diferenta de spin, ba mai mult firmele de echipament de tenis de masă merg si pe varianta cresterii spinului prin aparitia unor noi fete care „agata” mai bine. Eu sunt destul de optimist ca in 2-3 ani spinul va fi comparabil.

                  Strict la subiect.
                  La inceput imi pasa cum erau taiate fetele, pana cand, dupa ce m-am chinuit in fel si chip sa tai o pereche de fete, am „reusit” sa raschetez pe una din ele bine de tot la a patra sau a cincea minge din set. Si dupa aia ma mai si uitam in pauzele de la tot setul cat de bine am „lucrat-o”. Asa ca nu-mi mai pasa cum arata, important e sa aiba o banda de cant sa o protejeze cat de cat de lovituri si de riscul de dezlipire .

                  Paste fericit tuturor!
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X