Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

alegeri la federatia de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • alegeri la federatia de tenis de masa

    In zilele acestea se alege presedintele federatiei la care participa actualul presedinte Romanescu si jucatoarea (inca in activitate) Otilia Badescu.
    Nu sunt eu cel care sa se priceapa prea bine dar o parere pot sa-mi dau si as inclina in favoarea Otiliei Badescu datorita faptului ca sportul acesta nu este dezvoltat in tara noastra asa cum ar trebui sa fie, cluburile nu sunt sustinute (ma refer la cele mai mici) cum trebuie si mai ales pentru zvonul ca daca ar castiga Otilia Badescu va modifica sistemul de divizii in sensul creearii de divizii regionale (de tipul celor din fotbal) care sa dea posibilitatea unor echipe mai mici si cu bugete mai mici sa se inscrie si sa participe chiar si in cea mai slaba divizie. Stiu ca pe acest forum sunt destui care ar infiinta o echipa daca costurile ar fi mai scazute, si cred ca daca s-ar face un sistem cu divizii regionale ar fi un numar de 3-4 ori mai mare de cluburi care sa aibe o echipa inscrisa in campionat.
    Actualul sistem este format din 3 divizii toate nationale si pentru o echipa din liga a treia sa faca un drum de 5-600 de km la fiecare deplasare este cam peste posibilitati.
    Prin comparatie in orice stat din lume sunt mai multe echipe inscrise intr-un campionat decat in tara noastra (de exemplu in germania sunt nu mai putin de 6 divizii si numai prima este nationala), deci ei sunt interesati si de dezvoltarea zonei de semiprofesionism care in Romania nu exista de fel.
    Am sa va rog sa va spuneti opiniile (mai ales cei care stiti cate ceva)pentru ca eu nu prea cunosc multe in domeniu si nu as dori sa spun prostii pe forum.

  • #2
    Am aflat de la televzor ca alegerile s-au amanat pentru ca cei doi candidati nu aveau dosarele complete, in consecinta alegerile s-au amanat pentru luna noiembrie.
    As fi curios sa vad programele celor doi inainte de votare (macar asa de coriozitate) ca sa ne spunem si noi o parere chiar daca asta nu conteaza prea mult.

    Comentariu


    • #3
      ...in general orice schimbare aduce ceva nou.
      Sa speram ,ca va fi in bine pentru tenisul de masa romanesc.

      Daca unul dintre cei doi candidati se preocupa cu adevarat de acest sport,cu siguranta va raspunde acestui subiect din forum.
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Imi pare rau ca ayi nu am reusti sa ajung la Mediaș unde au fost 2 zile de competitii (cupa Romgaz si Top 12) si a fost prezenta pentru cateva ore si Otilia Badescu.
        Insa din discutiile pe care le-am incheiat de 30 min cu unul dintre antrenori ... care a si discutat f. mult cu Otilia .... mi-a reprodus intentiile ei si programul pe care ar vrea sa il implmenteze daca va fi aleasa. Daca ceea ce vrea ea sa faca se va adeveri, atunci tenisul de masa va lua amploare in toata tara.
        Problema federatiei e ca are un buget mic. 3,5 miliarde pe an mi se pare putin ... asa ca ... trageti voi concluziile.
        As fi reprodus mai mult din intentiile Otiliei dar eu mor de somn.
        Va pup !!!

        P.S. Sper ca v-ati descrucat bine la IDM !!
        blade> Butterfly - Schlager Carbon
        FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
        BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

        Comentariu


        • #5
          ...am fi foarte onorati daca Otilia Badescu ar participa la urmatoarea noastra intilnire.Cine are un tefon,adresa ,e-mail sa o caut?

          Aseara ma uitam la un meci de-al ei, inregistrat, si cei de la televiziunea engleza o considerau un ambasador al tenisului de masa feminin.
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            buna! ce mai faceti ? sa speram ca daca o alege pe otilia ,sa se dezvolte mai repede tenisul de masa in romania ,prin deschiderea unor cluburi sponsoriate sau ........... reclame !!! sper sa fie bine!! :P
            Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
            FH : Butterfly Sriver FX 2,5
            BH : Donic Desto Metalic 2,1

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X