Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne hand made by dan universal si reparatii capitale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    da multumesc zoli lemnul e ok are o usoara vibratie si asa cum spune zoli fetele 729 nu prea al scot toate calitatile in evidenta dar chjiar si asa am dat cu el si se simte f bine se are un control f mare si cred ca cu niste fete mai rapide ar da f bune rezultate dar asta ramane la aprecierea celor care le folosesc ! multumesc
    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:50 ----------

    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:52 ----------

    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:54 ----------
    eram dator cu pozele acestea din urma lemnele off si off- cu balsa si nuc si balsa ebano+ nuc 2 dintre ele au plecat la roman unul l-am facut lui zoli colegul meu si mai este unul disponibil un off !
    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:56 ----------
    lemnele arata mai bine in realitate decat in poza nu prea le am cu pozatul !! sper sa va placa si asa enjoy!!
    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:17 ----------

    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:18 ----------

    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:20 ----------
    lemn venge priza speciala pt delectare !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #52
      A ajuns lemnul combi la Roman si l-am probat.
      Este exact cum ati spus: off si off-
      Am jucat cu el cu fete normale.Tenergy 05 fx
      - foarte bun control si un simt al mingii deosebit.
      - f bun la capace si contre, în special partea off-
      - foarte usor de dat topspin cu acest lemn
      - topspinul dat cu partea off vine foarte jos si cu mult efect, foarte greu de scos,
      - merge bine si drept
      - partea off-, are un super control si absoarbe foarte bine din viteza si efectul mingii adversarului, returnând aproape orice minge înapoi, mingile taiate au foarte mare efect.
      - topspinul din el, dat mai moale în minge, mingea mai m?ng?iata, nu coboara ca din off, dar vine foarte ciudat, având o traiectorie ciudata dupa ce atinge masa,având foarte mult efect.
      îmi place foarte mult cum vine din el. Este un lemn super.
      Este parerea mea personala de jucator amator
      A ajuns si lemnul off-, dar înca nu am dat cu el. am sa revin cu informatii.
      Sa o tine-ti tot asa domnule Danut.
      Blade: TBS Old Tag
      Fh:XIOM Vega Pro
      Bh:XIOM Vega Pro

      Comentariu


      • #53
        buna seara..imi place priza la acest lemn venge..e facut de dvs? as dori si eu un lemn combo..off cu all+..pe backhand vreau sa pun iarba iar pe forehand o fata de atac..imi place f mult lemnul butterfly Joo Se Hyuk..credeti ca puteti face un lemn asemantor ce el dar combo si la dimensiunile lui? multumesc

        Comentariu


        • #54
          da e facut de mine si e un unicat care al pastrez deocamdata e un lemn off si este inspirat din lemnele facute homade de un pasionat de lemne din australia ! va pot face un lemn combo cu astfel de priza si dupa cum am vb la tel saptamana viitoare o sa al aveti !! multumesc !!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #55
            Am jucat astazi cu cateva modele de la dl. Alehandro si vreau sa spun ca sunt niste lemne excelente.
            Ca si comparatie produs - pret... este mai mult decat chilipir, avand in vedere ca sunt lemne la firme celebre, consacrate, care ajung si la 200E.
            Nu stiu cum se numea unul dintre lemnele cu care am jucat astazi, cred ca un off/off+ , dar ce stiu cert este ca, cu Tenergy 64 pe rever si DHS TynARC pe forhand, sarea extraordinar, mai bine ca multe alte lemne, cu mult mai scumpe, cu acelasi setup.

            V-as recomanda sa le puneti niste nume, astfel ar fi mult mai usor de diferentiat.
            Ex : Dan Universal Durdun VariSpin

            Toate cele bune si la cat mai multe modele,
            George Durdun

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
              Am jucat astazi cu cateva modele de la dl. Alehandro si vreau sa spun ca sunt niste lemne excelente.
              Ca si comparatie produs - pret... este mai mult decat chilipir, avand in vedere ca sunt lemne la firme celebre, consacrate, care ajung si la 200E.
              Nu stiu cum se numea unul dintre lemnele cu care am jucat astazi, cred ca un off/off+ , dar ce stiu cert este ca, cu Tenergy 64 pe rever si DHS TynARC pe forhand, sarea extraordinar, mai bine ca multe alte lemne, cu mult mai scumpe, cu acelasi setup.
              V-as recomanda sa le puneti niste nume, astfel ar fi mult mai usor de diferentiat.
              Ex : Dan Universal Durdun VariSpin
              Toate cele bune si la cat mai multe modele,
              George Durdun
              multumesc pt incurajari si de ce nu pot sa pun numele dvs! sau a altor jucatori consacrati din tara cu acordul lor bineinteles si daca vor fi cereri pt un anumit model de la mai multe persoane !!
              ---------- Post added 01.03.2012 at 07:49 ----------
              multumesc dl Paul din Roman pt impresiile expuse despre lemnul combi si astept si comentarii despre lemnul dlui Edmund !!
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #57
                buna seara
                am cumparat un lemn acum cca. 2 saptamani daca va aduceti aminte, era pe pozitia a treia in grupul de lemne, un lemn off.
                as vrea sa imi mai faceti unul cand o sa aveti timp dar umpic mai lent (sa zicem un off- ) si daca se poate din acelasi furnir inclusiv manerul.ne auzim la un telefon maine

                Comentariu


                • #58
                  da se poate rezolva dar cu mici modificari la partea exterioara manerul ramane acelasi !! astept tel de la dvs multumesc !!
                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de alehandro Vezi post
                    da multumesc zoli lemnul e ok are o usoara vibratie si asa cum spune zoli fetele 729 nu prea al scot toate calitatile in evidenta dar chjiar si asa am dat cu el si se simte f bine se are un control f mare si cred ca cu niste fete mai rapide ar da f bune rezultate dar asta ramane la aprecierea celor care le folosesc ! multumesc
                    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:50 ----------

                    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:52 ----------

                    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:54 ----------
                    eram dator cu pozele acestea din urma lemnele off si off- cu balsa si nuc si balsa ebano+ nuc 2 dintre ele au plecat la roman unul l-am facut lui zoli colegul meu si mai este unul disponibil un off !
                    ---------- Post added 28.02.2012 at 22:56 ----------
                    lemnele arata mai bine in realitate decat in poza nu prea le am cu pozatul !! sper sa va placa si asa enjoy!!
                    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:17 ----------

                    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:18 ----------

                    ---------- Post added 28.02.2012 at 23:20 ----------
                    lemn venge priza speciala pt delectare !!
                    Foarte frumos manerul! Are un feeling rustic! Sigur e ceva esenta nobila!
                    Imi place la nebunie acest concurs nedeclarat intre Alehandro si Levi, unde stacheta urca zi de zi la cote nemaiintalnite chiar la brandurile cu renume! In acesta competitie, in care cei doi alearga cap la cap si sigur vor trece linia de sosire tinandu-se de mana, castigatorul va fi...CLIENTUL. Asa ca aveti incredere in cei ce aprecieaza munca acestor oameni, caci o fac in cunostiinta de cauza. Cei ce cumpara aceste produse, platesc doar produsul in sine, fara a mai arunca banii pe cota parte din cheltuielile(enorme de altfel!) de mentinere pe piata a unui brand. Respectul pentru munca lor, ma face sa postez eceste aprecieri in topicul fiecaruia!
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • #60
                      multumesc dle laky pt cuvintele frumoase eu respect f mult munca dlui levi dansul fiind mai vechi in domeniu pt mine e o pasiune pt a face aceste lemne ! munca depusa si pasiunea nu reprezinta nici 3%din pretul unui lemn de acest fel. la mine cum scrie la inceputul topicului lucrez 90% manual un maner de tip dotec al finisez cu tot cu lemn cam 4 ore iar un maner normal cam 2 ore cu tot finisajul lemnului pot sa fac maxim 3 lemne cam in 10 ore daca am pus in presa cu o seara innainte ! deci este f multa munca ! poate o sa spuneti de ce nu folosesc anumite utilaje pt ami usura munca ? eu va raspund ca aceasta este adevarata maestrie si pasiune atunci cand fauresti ceva cu mana ta fara prea mult ajutor de la tehnologiile exitente !! si consider ca de aceea sunt placute aceste lemne de catre pasionatii de tdm pt ca sunt lucrate din pasiune si non comercial sunt unicate care greu seamnana 1cu 2 sau 3 cu 4.! stima si respect dlui levii si dvs dle laky ! sigur eu si dl levi am fi o echipa pe cinste in acest domeniu daca am fi trait in acelasi oras !! sa auzim de bine !
                      ---------- Post added 04.03.2012 at 11:03 ----------
                      lemnele cu maner dotec au urcat ca pret la 90 ron multumesc de intelegere !
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #61
                        LEMNUL DLUI CRISTIAN DIN ROMAN E IN LUCRU AM FOLOSIT URMATOARELE MAT !! STRAT CENTRAL BALSA USOR DE 5 MM STRAT FURNIr DISPUS TRANSVERSAL DIN MAHON INVEChIT STAT LA UMBRA 15 ANI SI STRAT EXT DIN FURNIR De Palisandru manre dotec inca in lucru se va numii lemn Dan univ balsa pal d1 of- o sa revin si cu poze cat de curnd !
                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                        Comentariu


                        • #62
                          suna bine
                          abia il astept

                          Comentariu


                          • #63
                            azi am finalizat lemnul D1 BAL..PALIS OFF- pt roman luni cred ca voi pune la posta !!
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • #64
                              il asteptam sa jucam cu el, domnule Dan.
                              Blade: TBS Old Tag
                              Fh:XIOM Vega Pro
                              Bh:XIOM Vega Pro

                              Comentariu


                              • #65
                                Buna...vreau si eu un lemn de la dumneavoastra!Astept un PM sa vb acolo cam ce caut!Ms

                                Comentariu


                                • #66
                                  nr meu de tel este 0748352369 multumesc nu prea am timp sa stau la calculator decat seara tarziu !!
                                  oricum doresc sa anunt ca datorita comenzilor f multe sunt nevoit sa opresc luarea de comenzi pana reusesc sa onorez comenzile deja luate !! de azi 12 martie pana cam pe data de 25 nu mai pot onora alte comenzi decat cele pe care le-am luat deja va multumesc !! dlui interzis 16 pt ca este ultimul client inainte de aceasta pauza am sa va onorez comanda daca ma sunati si imi spuneti de ce aveti nevoie !! multumesc !! poate dl LEVI va poate ajuta an ceasta perioada !!
                                  ---------- Post added 13.03.2012 at 20:25 ----------
                                  pt moment nu mai pot onora alte comenzi decat cele luate inainte de acest anunt !! multumesc ! revin !!!
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    lemnul D1 dotec a ajuns la roman asteptam parteri multumesc !
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Lemnul este un all+, foarte usor si foarte echilibrat
                                      l-am probat cu tenergy 05 fx
                                      - foarte bun pt jocul de lânga masa
                                      - merge foarte bine la top spin si la capace
                                      - lemnul nu vibreaza sa are un aspect deosebit
                                      Blade: TBS Old Tag
                                      Fh:XIOM Vega Pro
                                      Bh:XIOM Vega Pro

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        un lemn off++ disponibil greutate 98 gr
                                        am finalizat lemnul dlui Remus de la oradea dlui Dan tot de la oradea
                                        ---------- Post added 18.03.2012 at 22:10 ----------

                                        ---------- Post added 18.03.2012 at 22:18 ----------
                                        PRIMA POZITIE LEMNUL COMBY PRIZA SPECIALA pt dl remus oradea
                                        lemnul off++ este cel cu lama alba si maner tot alb !
                                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          multumesc pt. lemn , mia facut o inpresie f. buna! RECOMAND!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            am trimis si lemnul pt dl DAN D oradea si lemnul pt dl Cornelus din Botoșani ! incerc sa rezolv si celelalte comenzi cat mai curand !!
                                            ---------- Post added 20.03.2012 at 21:30 ----------
                                            Postat în original de mimusrem Vezi post
                                            multumesc pt. lemn , mia facut o inpresie f. buna! RECOMAND!
                                            multumesc sper sa aveti succes cu el este un unicat sigur nu mai gasiti unul la fel !
                                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Buna seara,
                                              A ajuns lemnul la mine,
                                              Ati facut o treaba excelenta, ca de fiecare data.
                                              Va multumesc mult
                                              Ultima editare de REMI; 21.mar.2012, 00:03.
                                              Blade: Bty M. Maze
                                              FH: T. Genius 2.0
                                              BH: T. Genius 2.0

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                multumesc!
                                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Buna ziua, mai preluati comenzi?
                                                  Pentru ca m-ar interesa foarte tare un lemn comby(fh off+/bh def) cu maner special.
                                                  dimensiunile de la Butterfly Andrei Mazunov.(Blade size: 160x152 mm / Weight: 110g / http://www.tt-shop.ro/off/83-butterf...i-mazunov.html) ca sa pot lipi fetele ce le am pe acest lemn.
                                                  Multumesc, astept un raspuns pe privat sau aici.
                                                  Va multumesc si astept cu mult interes raspunsul dumneavoastra.
                                                  O zi cat mai buna!
                                                  FH: Tuttle Beijing II
                                                  Blade: meHIGH Special Comby made by Dan Universal
                                                  BH: Dr. Neubauer Super Block OX

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    da preiau comenzi incepand din data de 27 martie !! multumesc pt detalii sunati la 0748352369 multumesc!
                                                    ---------- Post added 27.03.2012 at 20:33 ----------
                                                    multumesc pt comenzile facute dupa aceasta pauza pot sa mai preiau cteva comenzi pana pe 17 aprilie sa si trimit dupa care voi fi plecat 2-3 saptamani in germania !! multumesc !!
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X