Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimb Butterfly Super Anti, Tibhar Super Defens, TSP Spectol, Rakza 7 CU FEINT LONG3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Schimb Butterfly Super Anti, Tibhar Super Defens, TSP Spectol, Rakza 7 CU FEINT LONG3

    Va salut.
    Am nevoie de o iarba Feint long 3 pentru ca vreau sa fac aparare moderna (chop), dar nu am bani sa cumpar o fata patrata asa ca incerc sa postez acest mesaj in speranta ca cineva are o asemenea fata care nu-i mai trebuie si pe care doreste sa o dea la schimb cu una din fetele mele.
    Din gama DEF- am doua fete: TIBHAR Super Defens 40 cu burete de 0,9 http://www.ttsport.ro/tibhar-super-defence-40-629.html si Butterfly Super Anti cu burete de 1,9. Ambele taiate mari.
    Din gama Off+ am tot doua fete: YASAKA Rakza 7, 152x147mm, rosie, cu burete de 2mm http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...kza-7-698.html si TSP Spectol (zimti scurti) cu burete de 1,8 am doua fete spectol in stare foarte buna, una rosie, cealalta neagra, taiate mari http://www.ttsport.ro/tsp-spectol-376.html
    Voi adauga poze maine.
    Nu vand nimic, doresc doar schimb.
    toni10034(at)yahoo.com sau mesaj privat.
    Fac schimb inclusiv cu cei din tara.
    FR: Donic Slice
    BH: Nittaku Best Anti
    Blade: JOOLA KOOL OFF++

  • #2
    am o thibar grass dtecs, am luat-o noua la turneul final, este jucata cam 15 ore, nu lipseste nici un pip, daca te intereseaza as dori schimb cu superanti de la butterfly.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Daca vrei un "sfat" ,te pot ajuta cu placere...

      Comentariu


      • #4
        Salut dodo_daniel. Thibar grass dtecs nu este buna pentru ce vreau eu, adica sa-i imprim mingii mult backspin. Deci nu am ce sa fac cu ea. Oricum multumesc pentru oferta. Iarba ta ar fi fost extraordinar de buna daca as fi avut alt stil.
        Corcoz costin, ai scris in mp ca imi poti oferi la schimb ierburi mult mai bune pt aparare clasica decat feint long 3. Da, dar eu nu vreau sa ma apar clasic, cu mingi inalte si fara efect. Deci vreau doar feint long 3 pentru ca este cea mai buna pentru chop.
        Numai bine!
        FR: Donic Slice
        BH: Nittaku Best Anti
        Blade: JOOLA KOOL OFF++

        Comentariu


        • #5
          super defence ce pret are?
          dar TSp Spectol?
          FH: GoldArc 8, 2.1
          STIGA XU XIN
          BH: XIOM VEGA SPO 2.0

          Comentariu


          • #6
            Salut emipeter.
            Nu as fi vrut sa vand fetele, dar iti pot oferi un TSP Spectol cu 50 sau 60 de lei. Am vazut ca ele se dau cu 80 de lei taiate. Cea neagra (60 lei) este ca noua, jucata cateva ore, dar nu se cunoaste, 151x147 mm.
            Cea rosie (50 lei) este jucata cateva ore in plus fata de aia neagra, este aproape ca noua, 151x155 mm.
            Voi face si poze mai tarziu cand voi avea timp.
            FR: Donic Slice
            BH: Nittaku Best Anti
            Blade: JOOLA KOOL OFF++

            Comentariu


            • #7
              toni,pt.ce vrei tu sunt ierburile cu perisori flexibili...tocmai ce caut si eu...
              ce am primit de la grasomega:Cred ca Xiom Guillotine are zimtii flexibili. Ar mai fi Palio CK531A, dar sunt cu flexibilitate medie.
              Butterfly Feint Long II si III sunt cu zimti flexibili.
              si ce am yis si eu:...donic alligator def e asa...in rest,toate ierbile cu care am jucat au perisorii tapeni si duri...multumesc
              si yasaka phantom pare sa aiba perisori flexibili...asta din ce am citit pe net...[COLOR="Silver"]
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Toni34 Vezi post
                Salut dodo_daniel. Thibar grass dtecs nu este buna pentru ce vreau eu, adica sa-i imprim mingii mult backspin. Deci nu am ce sa fac cu ea. Oricum multumesc pentru oferta. Iarba ta ar fi fost extraordinar de buna daca as fi avut alt stil.
                Corcoz costin, ai scris in mp ca imi poti oferi la schimb ierburi mult mai bune pt aparare clasica decat feint long 3. Da, dar eu nu vreau sa ma apar clasic, cu mingi inalte si fara efect. Deci vreau doar feint long 3 pentru ca este cea mai buna pentru chop.
                Numai bine!
                Apararea clasica nu consta in mingi inalte si fara efect, ci tocmai in acel chop intens executat de departe de masa executat pana la exasperarea adversarului, cu atacuri foarte sporadice! O fi Feint long 3 buna la chop, dar de ce cea mai buna? Poate ne spui si noua de unde stii acest lucru, mai ales daca nici nu ai jucat cu ea! Apararea clasica poti s-o faci cu soft, iarba sau antispin. Daca vrei mingi plate cu efect maxim, uita iarba si antitopspinul si orienteaza-te spre softurile de aparare gen BT Tackiness C, Tibhar Superdefence, Xiom Janus, cu burete cat mai subtire lipite pe lemne lente. Doar asa vei obtine astfel acel enorm spin dupa care tanjesti! Apararea clasica cu iarba sau antitopspin creaza ceva spin dar sunt eficiente prin efectul deranjant produs prin intoarcerea unui procent mai mare sau mai mic din spinul produs de atacant.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  [QUOTE=Toni34;106765]Va salut.
                  Am nevoie de o iarba Feint long 3 pentru ca vreau sa fac aparare moderna (chop).

                  Se pare ca ''nu vorbim aceeasi limba''. As putea incerca sa-ti expun cateva din ''trairile'' mele in ceea ce priveste apararea clasica dar ma abtin... Chiar am convingerea ca sunt ierburi mult mai bune decat feint long III. Oricum si Grass D-tecs-ul pe care ti-l oferise dado_daniel este mult peste Feint III. Succes.

                  Chiar ma gandeam...,de ce nu-ti pui doua Feint long III ?? Ca doar din apararea moderna s-a exclus topspin-ul si a ramas numai chop-ul!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    Ma oameni buni. Sunt prea multe denumiri si este posibil sa le fi incurcat. Am citit pe undeva pe aici despre o clasificare a ierburilor si despre tipul de aparare pe care il poti face cu ele. Deasemenea scria si fiecare tip de aparare cum se executa. Poate era articolul scris gresit.
                    Tot ce vreau eu este sa probez odata feintul pentru ca pe forumurile internationale spuneau ca este foarte buna pt a produce o variatie a backspin-ului. Daca nu va fi ceea ce vreau eu, o sa incerc altceva.
                    Stilul pe care vreau sa-l invat este un fel de aparare combinata cu atacul. Pentru Fh am gasit o fata ieftina si buna (geospin tacky) pentru o serie de lovituri precum: chop, topspin si sidespin. Deci ramane sa pun ceva potrivit si pe Bh apoi sa exersez pana o sa fiu capabil sa joc frumos sau mai bine zis spectaculos. Nu ma intereseaza podiumul. Prefer sa mananc batatie intr-un mod admirabil.
                    Oricum eu va multumesc pentru sfaturi. Si nu va suparati pe mine daca din nestiinta am incurcat borcanele sau nu m-am exprimat corect.
                    Jucatorii mei preferati sunt Chen Weixing, Joo See Hyuk si Kalinikos Kreanga.
                    Pentru userul "joo" - si donic akkadi are perisorii moi si produce o variatie a spinului, dar am incercat sa-i dau buretele jos si au ramas bucatele mici de burete care ma incurca. Dupa ce probez feintul si alte fete, poate o sa-m iau tot o iarba akkadi daca se va dovedi cea mai potrivita.
                    Tote cele bune!
                    FR: Donic Slice
                    BH: Nittaku Best Anti
                    Blade: JOOLA KOOL OFF++

                    Comentariu


                    • #11
                      Vezi la ...Echipament ...la Diverse...,ai la iarba pe acolo...
                      ---------- Post added 07-Jan-2012 at 22:24 ----------
                      ...dupa aia...cauti o "postata" pe care o are careva de vandut...
                      FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                      Comentariu


                      • #12
                        Toni intra aici:http://www.tabletennisdb.com/pips/ , sper sa te ajute in alegerea pe care doresti sa o faci.

                        ---------- Post added 08-Jan-2012 at 19:16 ----------

                        http://www.tabletennisdb.com/top-pips/overall-desc.html[COLOR="Silver"]

                        ---------- Post added 08-Jan-2012 at 19:17 ----------

                        http://www.tabletennisdb.com/rubber/
                        sau
                        http://www.tabletennisdb.com/top-rub...rall-desc.html
                        Ultima editare de emipeter; 08.ian.2012, 19:36.
                        FH: GoldArc 8, 2.1
                        STIGA XU XIN
                        BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                        Comentariu


                        • #13
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1360428.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,5 KB 
ID:	765521Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1360429.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,0 KB 
ID:	765522
                          Multumesc emipeter pt link-uri. M-am uitat si am gasit cateva fete interesante. Ma voi orienta.
                          Atasez doua poze ale celor doua fete TSP Spectol in caz ca te mai intereseaza.
                          FR: Donic Slice
                          BH: Nittaku Best Anti
                          Blade: JOOLA KOOL OFF++

                          Comentariu


                          • #14
                            Ce culoare are buretele, este alb?
                            FH: GoldArc 8, 2.1
                            STIGA XU XIN
                            BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Buretele este galben la ambele fete.
                              Nu prezinta ciupituri. Poate doar la fata rosie daca stai sa cauti atent gasesti cate-o mica chestie insesizabila si nederanjabila. Fata neagra este ca una noua. Nu am pozat buretii pentru ca inca mai au lipici pe ei si arata ciudat, dar dupa ce o sa dau jos lipiciul o sa arate perfect.
                              FR: Donic Slice
                              BH: Nittaku Best Anti
                              Blade: JOOLA KOOL OFF++

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X