Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Open Slovenia 2012 - 25- 29 ianuarie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Da, 2011. Scuze, inca n-am trecut anul .

    Comentariu


    • #77
      zhang zike a fost mai bun!trebuie sa recunoastem!bn ca a mai avut si putin noroc!a dat ceva mingi cu fileul!bachandul se pare ca l-a tradat pe ma long,nu stiu de ce am avut impresia ca a cazut psihic ,mai ales la ultimul set!poate ca asta e de fapt cheia-care are o forma mai buna si un mental mai puternic castiga!
      tb alc t05/t05 fx

      Comentariu


      • #78
        faptul ca mingea atinge si fileul este relevant doar in cazul in care oponentul a ratat din cauza aia; nu se pune daca mingea trece departe de el ,el neavand sanse sa o atinga oricum ,mai mult ,daca nu ar fi atins fileul ,ar fi trecut si mai repede..si pana la urma care-i treaba cu stersul mesei?

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de midnight8080 Vezi post
          faptul ca mingea atinge si fileul este relevant doar in cazul in care oponentul a ratat din cauza aia; nu se pune daca mingea trece departe de el ,el neavand sanse sa o atinga oricum ,mai mult ,daca nu ar fi atins fileul ,ar fi trecut si mai repede..si pana la urma care-i treaba cu stersul mesei?
          parerea mea ca treaba cu stersul mesei este aproape in totalitate psihologica,in sensul in care te gandesti ca prin stergerea mesei stergi din memorie si desfasurarea punctului anterior,si te pregatesti pentru urmatorul,nu te mai gandesti la cel de dinainte
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #80
            Iti stergi mana de transpiratie doar ca, dupa un timp, devine un reflex.

            Comentariu


            • #81

              ...a mai pierdut Ma Long si in 2011...
              ---------- Post added 30.01.2012 at 17:55 ----------

              .si Wang Hao si Ma Lin l-au invins anul trecut...,acuma si Zhang Jike...,ca dovada ca nimeni nu este invincibil...
              FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

              Comentariu


              • #82
                Da, ma corectase rflash. Din iunie 2011 era neinvins, cand a pierdut cu Ma Lin cum ati zis si dvs. Gresisem anul.

                Comentariu


                • #83
                  Exact cum am anticipat, Zhang Jike castiga!!! 4-3 cu Ma Long!!!
                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                  FH - Xiom Sigma II Pro
                  BH- Xiom Sigma II Pro

                  Comentariu


                  • #84
                    Si in setul decisv a revenit Ma Long de la 3-7 la 6-7,dar Jike a fost stapan pe el.

                    Comentariu


                    • #85
                      Ma Long
                      224 de zile neinvins in competitiile internationale. Ultima infrangere data din 19 iunie 2011 de la Volkswagen China Open cand a pierdut in fata lui Ma Lin. De-atunci, Ma Long a castigat Harmony China Open, Open-ul Austriei si Open-ul Suediei, apoi Pro Tour Grand Finals in Londra in November 2011 si a inceput anul 2012 adjudecandu-si titlul la Open-ul Ungariei.
                      Ma Long: "Ne cunoastem atat de bine, totusi, astazi am avut probleme in preluarea serviciilor. A fost si o presiune asupra mea, deoarece 6 victorii consecutive Pro Tour ar fi fost un record; inainte de acest turneu, aveam 5 victorii." (5 victorii consecutive Pro Tour are doar Wang Liqin. El a castigat, in 2000, Open-ul Danemarcei, apoi Pro Tour Grand Finals in Japonia iar apoi, in 2001, Open-ul Angliei, Chinei si Suediei.)
                      Este a 46-a participare a lui Ma Long in Pro Tour si din 18 finale jucate, este doar a 5-a oara cand nu castiga.
                      Zhang Jike
                      A trecut aproape un an de la ultima victorie a lui Zhang Jike in Pro Tour. Ultima oara a castigat Open-ul Germaniei in februarie 2011.
                      Victoria de la Open-ul Sloveniei a fost doar a doua oara cand Zhang Jike il bate pe Ma Long in competitiile internationale. Prima victorie a fost in martie 2008, in sferturi, la Qatar Open.
                      Este a 26-a participare a lui Zhang Jike in Pro Tour si din 6 finale jucate a castigat 3.
                      Spicuiri dintr-un articol de Ian Marshall.

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X