Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Orasului Cristur"-Turneu de casa-28.01.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • "Cupa Orasului Cristur"-Turneu de casa-28.01.2012

    Prevazut initial a face parte din circuitul Amatur(dar suprapus celui de la Cluj!)turneul s-a disputat totusi,sub titulatura unui turneu de casa, si a adunat la start peste 40 de participanti din orasele Odorhei,Sighișoara,Agnita,Cristurul secuiesc si satele invecinate.Cu seriozitatea si profesionalismul cunoscute,organizatorii(Dobos Albert,Szavully Attila si Levente G)au reusit sa realizeze un turneu fara cusur(locatie excelenta,mese f bune) jocurile desfasurandu-se intr-o atmosfera mai mult decat placuta.Confirmand statutul de favorit,colegul si prietenul nostru din Sighișoara, Gabi Tipser,s-a impus(dupa mari emotii in eliminatorii!!),invingand in finala pe Tokos Pal din Odorhei,trecand la acest turneu peste obsesia "ierbarilor".Surprizele placute au fost clasarea(meritata dealtfel!) pe pozitiile 3 si 4 ale lui Florin Samoila(Sighișoara) si L. Kolozsi sr.(Odorhei).O remarca speciala pentru cel mai tanar participant,Bartho Hubba(Odorhei)13 ani,ale carui prestatii spectaculoase au captat atentia celor prezenti in sala.De notat si prezenta la turneu(cu prestatii mai mult decat bun) a veteranului local Attila Szavully,care la cei 65 de ani ai sai constituie un exemplu viu de longevitate si sportivitate pentru toti tinerii tenismeni!Felicitari!Felicitari lor si tuturor celor care au biruit gerul de afara si au participat la acest minunat turneu,invingatori sau invinsi,organizatori sau simpli spectatori,si ...sa ne intalnim si data viitoare ,poate(si de ce nu!!??!!)intr-un turneu Amatur de A!Organizarea ireprosabila si conditiile gasite la Cristur reprezinta o ferma garantie !Vom reveni cu ceva fotografii si clasamentul final.
    Va salut pe toti cu respect!
    I love table tennis !

  • #2
    Instantanee de la turneu

    Iata si cateva instantanee surprinse la turneul de la Cristuru Secuiesc:

    ---------- Post added 30.01.2012 at 17:18 ----------
    si inca cateva...

    ---------- Post added 30.01.2012 at 17:19 ----------

    Iata si cateva instantanee surprinse la turneul de la Cristuru Secuiesc:

    Comentariu


    • #3
      Cum ati reusit sa aflati, din moment ce s-a anuntat ca nu se mai tine?
      Nimic ca s-ar trasforma in cupa orasului!

      Comentariu


      • #4
        Felicitari domnului Dobos Albert pentru organizarea turneului foarte reusit. Felicitari Gabi pentru castigarea turneului, felicitari premiantilor si nu in ultimul rand pentru toti participantii care au spus prezent la Cristur.
        Sper sa se organizeze turneu A in primavara si sa ne adunam cat mai multi prieteni.
        Sa ne vedem sanatosi la cat mai multe turnee.

        Comentariu


        • #5
          Dn Gabi ai confirmat ca de obicei,felicitari!Pacat ca s-a suprapus cu turneul din Cluj ca as fi venit si eu.Poate next time.Felicitari si organizatorilor
          Lemne: DHS Hurricane Long W997
          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
          BH: DHS GoldArc 8

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Antal Denes Vezi post
            Cum ati reusit sa aflati, din moment ce s-a anuntat ca nu se mai tine?
            Nimic ca s-ar trasforma in cupa orasului!
            Denes bacsi!....prietenii stiu de ce!!! Organizatorii au schimbat data turneului ,care era prevazut initial in 21 ian,iar faptul ca l-au pus pe 28,fara sa stie ca este si la Cluj un "A" in aceeasi zi(dar la mai mult de 200km totusi!) este un pic VINA mea,caci era week-endul meu liber si au vrut,ca buni prieteni ce suntem,sa-mi dea posibilitatea sa-mi apar "finala" jucata anul trecut.Sala era deja rezervata si toate pregatite de sarbatoare,nu puteau lipsi....nuntasii!!!!!Sper sa poata organiza un A prin aprilie,si atunci o sa ne intalnim,mai mult ca sigur,cu totii la Cristurul Secuiesc,oras care doreste sa intre pe lista oraselor Amatur!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Desi cam tarziu vreau sa multumesc si eu organizatorilor ptr conditii( cunoscandu-l pe Albert nici nu ma asteptam sa fie altfel.)si bineinteles si celor care m-au felicitat. Oricand voi merge cu placere la Cristur fiindca intotdeauna am fost primit bine si m-am simtit foarte bine. Am fost bucuros si ptr faptul ca m-am putut intalni si cu prietenii din Agnita si sper sa reeditam cat mai des astfel de intalniri, indiferent unde. Era sa uit de vinul excelent al d-lui Attila ptr care-i multumesc ( multumiri si din partea sotiei..) care m-a "marcat" in timpul turneului.
              Alaturat niste poze

              ---------- Post added 01.02.2012 at 20:12 ----------
              poze

              Comentariu


              • #8

                Ultimul set din finala cupei, prin amabilitatea dl. Iuliu Zedler.
                Originalul arata mai bine, pe youtube cred ca l-au comprimat prea mult.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X