Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa prieteniei"-turneu de casa-8.02.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • "Cupa prieteniei"-turneu de casa-8.02.2012

    Vizita anuntata a prietenilor din O.Victoria si Sighișoara s-a transformat intr-un turneu de casa de neuitat!Bucurosi de revedere,cei 18 participanti ,plini de entuziasm si voie buna, au dat nastere unor partide spectaculoase care au culminat cu o finala de vis (cum rar ne-a fost dat sa vedem in Amatur!!)intre Gabi Tipser si Emy Belteghi(Or.Victoria).Daca pe Gabi il cunoastem ca fiind un abonat obisnuit la fazele finale ale turneelor Amatur(gratie jocului foarte spectaculos si eficient pe care il practica de o buna bucata de vreme-vezi pozitia in clasament!) ,"surpriza" a venit de la noul nostru coleg si prieten din Or.Victoria,Emy,care,dupa 24 de ore de condus din Germania pana in Agnita,ne-a oferit tuturor o lectie de vointa,ambitie si placere de a juca tenis de masă!!!In finala,la 2-2 si 14-14,am asistat la "mingea secolului" in tenisul de masa:trei atacuri in cross ale lui Gabi au fost returnate (foarte spectaculos si eficient) de Emy prin "plonjoane" laterale demne de un portar de fotbal!!!la ultimul, mingea aproape ca atinge solul,Emy plonjeaza in extremis ,o loveste si cade pe burta lateral ,Gabi spune "Pardon" si se pregateste sa treaca dincolo sa-l ajute sa se ridice,intre timp mingea scoasa de Emy vine de sub masa ,prin lateral,ocoleste fileul si cade "plouata" pe partea opusa exact pe unde trecea Gabi!!Acesta,surprins de executie, o ataca in extremis,lung de linie,mingea prinde coltul in partea opusa unde se afla cazut Emy,care intre timp s-a ridicat(cu greu!!),intuieste lovitura si plonjeaza disperat in coltul opus sa taie mingea,ajunge cu bratul intins,aproape ca o loveste(si sigur mergea pe masa dupa miscarea bratului) cand,din nefericire pentru el,piciorul din spate ii aluneca exact in momentul lovirii mingii,care trece pe langa masa!!!!A fost ceva senzational,toti cei prezenti in sala sarind realmente in picioare extaziati!!!Gabi trece si-l ridica pe Emy,cu mare greutate,se imbratiseaza amandoi ca doi copii,plini de emotie,cu lacrimi de fericire in ochi,acoperiti de strigatele si aplauzele nostre pline de admiratie!!Mingea
    urmatoare o castiga Gabi,logic,(Emy fiind "stors" si epuizat fizic si psihic),Gabi castiga inca o finala la Agnita!!Bravo!!!Felicitari ambilor finalisti pentru spectacolul oferit,felicitari tuturor celor prezenti pana la acea ora tarzie din noapte,la o placuta revedere la Odorhei!
    I love table tennis !

  • #2
    Te-ai gandit sa te apuci de scris, fratellino? Parca am fost acolo, prezent, extaziat si eu de...frumusetea acestui sport. Sau, parca am vazut....filmul, sau reluarea...Boala grea....Virus....

    Comentariu


    • #3
      sunte-ti "nebun" ! ati scris acest comentariu revazand meciul inregistrat sau din memorie..?!
      Indiferent cum, Felicitari !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Vali Suta Vezi post
        sunte-ti "nebun" ! ati scris acest comentariu revazand meciul inregistrat sau din memorie..?!
        Indiferent cum, Felicitari !
        Am fost doar....prezent,Vali!Prezent si fascinat de acele momente unice!Restul vine de la sine.............dar cred ca si peste 100 de ani i-mi voi aduce aminte cu multa placere de acea minge memorabila.Te salut show-man!
        I love table tennis !

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X