Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Caut partener Constanța!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Caut partener Constanța!

    Salut popor....sunt nou pe aici.
    V-am gasit cautand intamplator ceva echipamente pentru acest sport pe net.
    Ma bucur ca iubitorii de pingpong s-au gandit si la o mica organizare
    Eu sunt din Constanța....am cam 31 ani...inginer...munca ca la nebuni...da maaaaaare iubitor de tenis demasa.
    Va scriu ...ca poate ma ajutati si pe mine nitzel.
    Nu stiu cati constanteni sunt pe acest forum....caut insa ...pentru o intalnire regulata (duminica dimineatza + inca o intalnire in cursul saptamanii dupa ora 1 un partener de pingpong.
    Ca si nivel....banui ca m-as incadra la incepator spre mediu....dar asta e o chestie relativa...nu stiu cum sa ma clasific. Nu am mai jucat de ceva vreme...dar posedam dorinta
    Asha ca daca exista pe aici un grup eventual format..care merge regulat pe undeva...as adera si eu...poate gasesc prin el pe cineva apropiat nivelului meu.
    Masa si sucu' ( sau berea sunt de la mine) oricand.
    Momentan am ceva palete deagata ...nu e bai sa imi cumpar ceva mai acatarii..dar sa constat ca am nevoie...pana atunci..am nevoie de practica regulata.
    Ceva amatori?
    Salumana si sauzim de bine!!!:d
    (Ps..stiu salile Feleac, Imperial...Cleopatra)
    Butterfly Kiso Hinoki VII
    FH Sriver FX 2.1
    BH BTY Tackines Chop 2 1.7

  • #2
    Mda...desi am verificat regulat forumul.....nu prea am vazut amatori ptr Constanța.
    Banui ca incadrarea mea..de incepator spre avansat.....suna mai mult ca incepator nu?
    Apai sa ridicam stacheta o tzara !
    Caut avansati pentru tenis de masă, zona Constanța. Gasitorului recompensa !
    Castigatorul ramane la masa! :d
    Butterfly Kiso Hinoki VII
    FH Sriver FX 2.1
    BH BTY Tackines Chop 2 1.7

    Comentariu


    • #3
      Salut,

      Io sunt din Brașov si am cam aceeasi problema. Adica sunt "incepator-avansat" si din cauza asta gasesc greu pe cineva cu care sa joc. Am iesit de cateva ori cu cineva de aici de pe forum dar dupa vreo doua iesiri ne-am cam oprit.
      Prblema e in felul urmator: daca esti slabut nu ai cu cine juca, daca nu ai cu cine juca nu avansezi. Si te intorci la primul pas

      Iti urez bafta mai multa decat am avut eu

      Comentariu


      • #4
        Cunosc problema. Nu sunteti prea favorizati. Jucatorii buni nu prea se inghesuie sa joace cu cei de nivel mai mic dar daca toti ar proceda asa, nu s-ar mai juca tenis. Solutia este sa cauti activ jucatori de nivel asemanator cu al tau si sa-i dai batai, sa "promovezi". Si la concursuri, poti juca si cu cei f buni ca acolo nu te pot ocoli. Si in felul asta poti vedea si cum stai desi "baietii" nu joaca full power ca se pastreaza pt meciurile grele dinspre final.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Daniel, Visco are dreptate... e neplacut sa alergi prin sala dupa mingile unui incepator sau sa joci altceva (nivel scazut) ca sa pui respectivului mingi usoare sa le poata returna... fiecare avem timpul oarecum limitat(joburi, familii) si cautam sa ne simtim bine atunci cand timpul ne permite si ne intalnim la masa cei de valori apropiate. Fiecare dintre noi din gasca are un istoric de ani de zile (zeci chiar) de antrenamente, meciuri, ceva concursuri...(scolare, facultate, locale, nationale-cativa).
          Cu toate acestea, eu mi-am facut timp si m-am intalnit si cu incepatori, i-am invitat si la sala unde ne intalnim cei 6-7 "muschetari" , au vazut nivelul nostru si ne-am inteles ca ii asteptam dupa cateva progrese/etape din procesul evolutiei lor... Jucatori/iubitori de ping-pong sunt de toate nivelele, trebuie doar sa mergi pe la salile in care se joaca tenis in Constanța, sa-i descoperi si sa-i abordezi(vad ca esti suficient de indraznet si spiritual) pe cei doar cu o treapta mai sus ca tine, in fata carora pierzi la inceput mereu, dar greu, apoi va fixati intalniri saptamanale, s.a.m.d.
          Eu iti promit ca dupa Sf.Ion o sa iau legatura cu tine si o sa te scot la un tenis... si atunci iti explic si cateva mici metode de antrenament, din umilele mele cunostinte! lasa-mi un nr. tel. pe privat si promit ca te caut, ok? Sarbatori fericite!
          Xiom -Mitzutani - Xiom

          Comentariu


          • #6
            Suuper, George! Mi-ar place sa te cunosc personal. Cand ai drum prin București, nu uita sa-mi spui si mie inainte cu cateva zile bune!
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Mersi Visco, sunt onorat !... de obicei trec pe langa București, fie la aeroport, fie spre munte... oricum vreau sa "va calc" impreuna cu Aurel (el a fost si la Cluj la turneul final) la primul concurs A, B, cupa, sustinut in Capitala. Daca ajungi la mare pana se tine concursul de la inceputul lui august, reciproca este valabila! (cu mentiunea ca ma poti suna si cu o zi inainte...)
              Cele bune!
              Xiom -Mitzutani - Xiom

              Comentariu


              • #8
                Mda.....un mic cerc vicios.
                Multumesc de raspunsuri....
                George...departe de mine de a face un repros celor care imi sunt mult superiori! S-au a ma amesteca / interfera cu grupurile voastre de antrenament ...relaxing etc
                Eu doar tatonez printre constantenii activi.....un asemenea grup ptr mine.
                Daca din nefericire....toate grupurile active sunt mult peste nivelul meu...ghinionul eu.
                Nu imi ramane decat sa sper
                Ideea e...ca in mediul meu nu gasesc pe absolut nimeni cunoscator de tenis de masă.
                De camp nu mai pot juca...ca am tendinta mereu sa ''tai'' ), la sali mai comestibile daca merg si caut peacolo ceva...gasesc fie incepatori....fie cupluri deja formate....asha ca am ajuns...sa caut prin forumuri...matrimoniale ...
                Si la varsta mea am nevoie si de putina miscare
                Asha ca indiferent de levelul vostru...daca iesiti pe undeva un grupuletz de mai multi ( sau de mai putini)....dati-mi rogu-va de veste.
                Fie vin si predau...fie vin cu niste coli si pix si iau notite , cumpar bere etc .
                Sarbatori fericite!
                Butterfly Kiso Hinoki VII
                FH Sriver FX 2.1
                BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                Comentariu


                • #9
                  ok! Poate iesim chiar intre Craciun si Revelion, caci vad ca fierbe tenisul in tine!!... Am facut skimb de tel. pe privat asa ca ramane sa stabilim pe 27 ce si cum... Eu oricum in oct. cand ai lansat mesajul nu eram in tara, altfel poate eram mai prompt! Daca e cazul sa iau notite, ar fi benefic, iti spun ca m-as bucura sincer sa mai cooptam un membru care sa ne puna probleme la sala!!
                  Totusi sa ai si tu pregatite o foaie si un creion si cand tragem linie o sa vedem cine si-a notat mai mult!...
                  Craciun Fericit!
                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                  Comentariu


                  • #10
                    Hehe...tot dvs Sir George vad ca percutati!!!!
                    Eu ma adresam ...si la restul de constanteni de pe aici...ca banui ca nu se poate sa nu mai fie nimeni prin zona.
                    In ce priveste lectiile ... din ce postari iti citesc pe forum..se pare ca o sa vin cu un top de hartie la intalnirea cu tine.
                    Nu-i bai....sper sa nu te plictisesc prea tare :d...macar un sfat sa apuc sa primesc referitor la ce lemn / fete tre sa imi cumpar corespunzator cu ce stiu .
                    Ne mai auzim joi dimineatza :
                    Butterfly Kiso Hinoki VII
                    FH Sriver FX 2.1
                    BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                    Comentariu


                    • #11
                      Multumesc mult si pe aceasta cale celor care mi-au dat mesaje.
                      Cred ca mi-am facut ceva cunostinte/amici noi...cu care sper sa ies regulat la antrenament!
                      Multa bafta tuturor
                      Butterfly Kiso Hinoki VII
                      FH Sriver FX 2.1
                      BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                      Comentariu


                      • #12
                        hmm interesant,

                        o sa ma alatur si eu voua ajung des si in constanta si in bucuresti.

                        in principiu george are dreptate timpul este dramuit asa ca vrei sa profiti din plin si sa joci cu valori apropiate tie.


                        asadar pt george si Visco cum ajung pe la voi dau un mesaj inainte

                        PS:nu scriu nimik de nivel ca iar sunt discutii :P

                        Comentariu


                        • #13
                          Am citit invitatiile dvs pe mai multe topicuri dle Paul.
                          Asa ca in ce ma priveste va spun ca deobicei de 2 ori pe luna am interventii la Brăila si la Galați.
                          Mi-am notat adresa salii....si cum echipamentul il am mereu in portbagaj....imi propun in mod sigur sa trec pe la dvs.
                          Nu de alta dar nu s-a intamplat pana acum sa aflu ca exista o sala de tenis de masă cu persoane de nadejde amatoare sa joace un tenis....si eu sa nu manifest interes
                          Deci ne vedem cu siguranta.
                          Daca nu chiar pe 1 Martie
                          Butterfly Kiso Hinoki VII
                          FH Sriver FX 2.1
                          BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                          Comentariu


                          • #14
                            tre'sa tragem tare vad ca pe 1 Martie s-a anuntat o trupa buna de la Constanța

                            va asteptam cu placere oricand!

                            Comentariu


                            • #15
                              trupa de la Constanța si mai ales Daniel trebuie sa mai traga tare la antrenamente! Om fi tari numeric, altfel "tari in gura", iar la masa: "amatori fara antrenori!"
                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu ''tare de gura'' nu am fost niciodata nene George!!!
                                Dar drept ii ca dintre constanteni probabil eu sunt mai ''amator'' decat amatorii.
                                In cativa ani banui ca o sa vad ceva progrese. Timp am!
                                Pana atunci...mai ne vedem
                                Butterfly Kiso Hinoki VII
                                FH Sriver FX 2.1
                                BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                                Comentariu


                                • #17
                                  toti tre'sa tragem tare la antrenamente:P

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Daniel, nu te simti lezat!... "tari in gura" ma refeream in special la mine, dupa controversa amatori puri versus fosti legitimati!... cred ca mi-am facut multe antipatii pe-aici, dar n-a fost cu rea intentie... cine a putut, a inteles ce am discutat, cum si eu am reusit sa inteleg partea opusa!

                                    Iar ca nivel, asteptam sa arzi rapid etapele sa fii cat mai competitiv... daca ai ambitie/timp/parteneri curge totul de la sine...

                                    ps ti-ai "setat" noua combinatie lemn-fețe?
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Dap!Am terminat cu paleta.
                                      Pentru urmatoarele luni raman in combinatia actuala.
                                      Desi am inceput sa simt paleta...( am cam 10 de ocazii jucate cu ea)...am ceva probleme pe rever. Problema apare datorita diferentei prea mari intre traiectoria pe care o ia mingea pe o fata comparativ cu cealalta.
                                      Deh....am vrut sa vad cum e cu o fata mai ''lipicioasa''.
                                      Daca simt ca nu ma acomodez cu ea in 2-3 luni o sa trec rapid si pe backhand pe Sriver FX.
                                      In schimb lemnul imi place mult!!!. In combinatie cu fetele a capatat un centru de greutate fata de maner foarte bun.
                                      O sa mai incerc pe unde mai am ocazia si altceva. Sa mai ''simt'' si altceva
                                      Butterfly Kiso Hinoki VII
                                      FH Sriver FX 2.1
                                      BH BTY Tackines Chop 2 1.7

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Salut!
                                        Sunt Ionut, 23ani, proaspat inginer si sunt din Constanța. Pot spune ca sunt printre cei mai amatori din toti userii acestui forum. Imi place acest sport, pe care il practic cu multa placere. Am rasfoit acest forum si nu-mi vine sa cred cat de complex este.
                                        As vrea sa joc si eu cu voi, constantenii, desi stiu ca voi pleca invins, macar voi invata multe..
                                        Astept raspuns!
                                        FH: Butterfly Sriver FX
                                        Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                                        BH: Butterfly Sriver FX
                                        Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de tzunny
                                          Salut!
                                          Sunt Ionut, 23ani, proaspat inginer si sunt din Constanța. Pot spune ca sunt printre cei mai amatori din toti userii acestui forum. Imi place acest sport, pe care il practic cu multa placere. Am rasfoit acest forum si nu-mi vine sa cred cat de complex este.
                                          As vrea sa joc si eu cu voi, constantenii, desi stiu ca voi pleca invins, macar voi invata multe..
                                          Astept raspuns!
                                          Salut Ionut, suna-ma la 0726 686175 sa ne intilnim.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Erau vreo cateva mese la Complex Cleopatra,in spatele teatrului de vara, dar avem sala cu patru mese bune unde jucam de 3 ori pe saptamana L,Mi,V de la 19.30.Sunati-ma cand ajungeti. Vorbim la Memorial pe 23 unde cred ca voi ajunge.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re:

                                              Postat în original de Aurel Fratea
                                              Erau vreo cateva mese la Complex Cleopatra,in spatele teatrului de vara, dar avem sala cu patru mese bune unde jucam de 3 ori pe saptamana L,Mi,V de la 19.30.Sunati-ma cand ajungeti. Vorbim la Memorial pe 23 unde cred ca voi ajunge.
                                              Unde este sala asta de care vorbiti? Mai tineti aceste intalniri?
                                              FH: Butterfly Sriver FX
                                              Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                                              BH: Butterfly Sriver FX
                                              Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Caut partener Constanța!

                                                Da mai jucam,suna-ma la 0726.686.175 si vorbim.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Caut partener Constanța!

                                                  Salut
                                                  V-am gasit si eu astazi pe net cautind informatii despre tenisul de masa.
                                                  Sint un fost jucator de tenis de camp ce in timpul liber juca si `ping pong`.
                                                  Ca si nivel sint mediu (cred eu) dar va trebui sa imi reintru in mina deoarece nu am mai jucat de 5 ani.
                                                  Am 2 intrebari in Constanța in afara de Casa Feleac sint si alte locuri unde se poate juca din ce imi amintesc acolo parca spatiul nu este un punct forte.
                                                  In prezent am citiva invitati din Spania pe care doresc sa ii invit Simbata sau Duminica la tenis.
                                                  Dar daca pe forum mai sint membri dornici de tenis astept un semn deoarece doresc sa progresez.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X