Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xiom sigma pro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    dupa cateva zeci de ore bune de jucat cu xiom sigma pro, am impresia ca-mi trebuie ceva mai moale pe rever. dupa cateva schimburi de mingi, reverul meu arunca afara la 5-10 cm de masa. la fel am probleme si la servele cu mult efect.
    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

    Comentariu


    • #27
      Nu recomand Xiom Sigma Pro pe bh!Ar fii bine sa luati o fata mai moale Xiom Omega 4 Euro,Joola Samba+ etc...
      Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
      FH:Joola Rhyzm
      BH:Joola Samba+ max

      Comentariu


      • #28
        Dar pe Fh Xiom Omega Euro,pe un sweden classic credeti ca s-ar potriviîși rakza 7 soft pe Bh?
        M-ar interesa daca se poate juca orice tip de topspin cu Omega Iv Euro,atat moale cat si in forta,si la capitolul control cum sta
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #29
          George...eu am mutat fetele din semnatura pe un Sweden Classic , a rezultat o paleta cu centru de greutate mai spre varf care da senzatia de greu , cred ca din cauza manerului care e destul de subtire (FL) , cand am avut grip situatia a fost echilibrata , ieri am luat gripul si am simtit greutatea spre varf , topspin poti da cum vrei tu lemnul te ajuta ,cu tote ca alti meseriasi cu state vechi in meseria de tenismen spun ca ei dau mai greu topspin ca le trebuie mai multa forta , eu simt ca reusesc mai bine dar eu nu pot face comparatie decat cu Septear .
          Controlul este foarte bun , am impresia asta din cauza ca lemnul este destul de lent , trebuie sa transpir serios la o runda de topspinuri de la semi distanta (1,5-2 m) dar macar am satisfactia ca pun mingea pe masa , cred ca o sa mai raman cu setup-ul asta o vreme .
          BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
          "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de mschumy Vezi post
            George...eu am mutat fetele din semnatura pe un Sweden Classic , a rezultat o paleta cu centru de greutate mai spre varf care da senzatia de greu , cred ca din cauza manerului care e destul de subtire (FL) , cand am avut grip situatia a fost echilibrata , ieri am luat gripul si am simtit greutatea spre varf , topspin poti da cum vrei tu lemnul te ajuta ,cu tote ca alti meseriasi cu state vechi in meseria de tenismen spun ca ei dau mai greu topspin ca le trebuie mai multa forta , eu simt ca reusesc mai bine dar eu nu pot face comparatie decat cu Septear .
            Controlul este foarte bun , am impresia asta din cauza ca lemnul este destul de lent , trebuie sa transpir serios la o runda de topspinuri de la semi distanta (1,5-2 m) dar macar am satisfactia ca pun mingea pe masa , cred ca o sa mai raman cu setup-ul asta o vreme .
            Multumesc pentru raspuns-eu folosesc overgrip de ceva timp,tocmai pentru a echilibra paleta,-nu imi plac paletele cu centru de greutate spre varf-
            Spune-mi despre Omega Euro te rog,se simte diferenta mare intre ea si Omega pro?la viteza si control?iar ca durabilitate?fetele fac condens?la Rakza 7 soft am observat ca daca este mai frig in sala mai agata foarte putin.
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #31
              Diferenta dintre Pro si Euro cred ca este doar la burete adica la Euro este mai moale si implicit ai un control mai mare , durabilitatea este la fel si la Pro si la Euro , eu nu am observat o uzura mai accentuata la Pro fata de Euro su invers , referitor la condens cred ca orice fata face la schimbari bruste de temperatura
              BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
              "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

              Comentariu


              • #32
                ce parere aveti despre un upgrade de genul :fh -Butterfly Tenergy 05,Butterfly Innerforce ZLC,Butterfly Tenergy 05 FX- bh ? ce as avea de castigat si ce as avea de pierdut in joc, comparativ cu folosirea fetelor de la xiom? s-ar merita diferenta de bani,in suma de 700 de lei, de la 1200 de lei paleta de la butterfly si 500 de lei paleta din semnatura ?
                DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                Comentariu


                • #33
                  Personal, consider ca nu merita diferenta de pret, la nivelul de joc de amator. Totusi, Tenergy sunt rezistente, nu mult mai rezistente ca Xiom, viteza si spinul sunt probabil comparabile. Singurul castig ar fi simtul, probabil mai placut la Tenergy.
                  Innerforce ZLC este un lemn super, fara sa fie extrem de rapid, este elastic si destul de soft pentru un compozit. Totusi, nu cred ca este atat de mult mai bun ca Li Ping Kitex.
                  Cu alte cuvinte, daca vreti sa cheltuiti banii, nu e problema, luati paleta Butterfly. Nu cred ca veti avea mai mult control cu ea.
                  Daca nu, mai bine schimbati fata de la BH cu una Sigma Euro de 2.0. O sa aveti mai mult control, viteza nu o sa fie mult mai mica fata de ce aveti acum si nici fata de Tenergy.
                  Parerea mea
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #34
                    asa ma gandeam si eu. in rest, nu ma pricep sa schimb fetele, asa ca o sa incerc sa schimb mana...
                    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de george25 Vezi post
                      In primul rand,praful afecteaza enorm calitatile fetelor,reducandu-le spinul aproape de zero!!!
                      Din aceasta cauza mingea nu mai agata si sare in afara mesei,si de aceea fetele trebuiesc sterse la fiecare 5-6 puncte,parerea mea.
                      Fetele Sigma pro sunt unele dintre cele mai dure de pe piata,cu viteza foarte mare destinate mai mult jucatorilor care au ani buni de tenis de masă si miscari automatizate.
                      Cumva cu cealalta paleta din semnatura va intra mai bine mingile?incercati sa mutati fetele coppa si f3 big slam pe lemnul Kitex,parerea mea ca veti castiga mult la control
                      O seara buna
                      Chestia cu stersul paletei la fiecare 5-6 mingi e OK atat timpi cat pentru aceasta operatie folosesti palma sau cel mult tricoul. Folosirea unor substante de curatat in timpul meciului este interzisa! Eu personal, imi curat softul dupa fiecare meci, in consecinta, chiar dupa doi ani de utilizare relativ intensa(4-5 ore pe saptamana) Donic Accuda S2 arata aproape ca si noua!
                      Cat despre jocul de langa masa, in nici un caz nu este recomandat un setup de calibrul celui mentionat. Xiom Sigma sunt fete tari, pentru jocul agresiv in forta, de la semidistanta si distanta, bazat pe topspin si retopspin. Laurentiu spune ca a adoptat acest stil datorita "unei anumite greutati" pe care o are si implicit a unor dificultati inerente in deplasare(cred ca suntem in aceasi barca, de doua luni ma chinui sa scad sub suta!) Eu as recomanta un setup mai lent,cu cel putin doua viteze sub cel actual, de exemplu un Donic Accuda (max 2mm!) pe FH si un S3 de 1.8 pe BH.Vei obtine un control cu mult sporit, fara a sacrifica nimic din spin!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de laky Vezi post
                        Chestia cu stersul paletei la fiecare 5-6 mingi e OK atat timpi cat pentru aceasta operatie folosesti palma sau cel mult tricoul. Folosirea unor substante de curatat in timpul meciului este interzisa! Eu personal, imi curat softul dupa fiecare meci, in consecinta, chiar dupa doi ani de utilizare relativ intensa(4-5 ore pe saptamana) Donic Accuda S2 arata aproape ca si noua!
                        Cat despre jocul de langa masa, in nici un caz nu este recomandat un setup de calibrul celui mentionat. Xiom Sigma sunt fete tari, pentru jocul agresiv in forta, de la semidistanta si distanta, bazat pe topspin si retopspin. Laurentiu spune ca a adoptat acest stil datorita "unei anumite greutati" pe care o are si implicit a unor dificultati inerente in deplasare(cred ca suntem in aceasi barca, de doua luni ma chinui sa scad sub suta!) Eu as recomanta un setup mai lent,cu cel putin doua viteze sub cel actual, de exemplu un Donic Accuda (max 2mm!) pe FH si un S3 de 1.8 pe BH.Vei obtine un control cu mult sporit, fara a sacrifica nimic din spin!
                        Ce solutie de curatat folositi?eu folosesc spuma de la Butterfly
                        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                        FH: Tenergy 05
                        BH: Dignics 05

                        Comentariu


                        • #37
                          eu am rezolvat cu stersul paletei. dupa primele seturi mi se uda tricoul pe spate si sterg paleta frecand-o de umar. dupa care o usuc stergand-o pe burta sau piept.
                          referitor la upgrade, am incercat si la rblade si l-am rugat sa gaseasca ceva asemanator cu fetele si lemnul bty la el.
                          am primit urmatorul raspuns:
                          "Puteti incerca 729 Fighter Arylate Carbon cu Red Diamond pe post de T05 si Gambler Outlaw pe post de T05FX. Nu cred ca am ceva sa semene mai bine.
                          Exista niste lemne de la Sword cu Zylon Carbon... ei ii zic Julong
                          Diferente intre T05 si RD ar fi ca RD nu are feel-ul lui T05, dar se apropie destul de bine la spin si la viteza. Gambler Outlaw nu e la fel de spinos ca FX-ul, dar are control mai bun".
                          DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                          FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                          Comentariu


                          • #38
                            Am eu Sword Julong Gold (cu hinoki la suprafata - similar cu Xiom Zetro Quad) si BTY Innerforce ZLC - diferenta este majora.
                            Sword JL-C Gold este mai gros, mai rigid si mai rapid decat BTY IF ZLC. ZLC este mai elastic, pentru joc de topspin, JL-C mai rigid, pentru powerlooping (topspin in forta - stil chinezesc).
                            Cu fete europene, as zice ca Sword este pentru jucatori cu stil potrivit pentru Schlager Carbon sau Photino, pe cand IF ZLC este pentru jucatori care pot juca si cu TBS, Viscaria, Maze.
                            Cu chinezeasca la FH, Sword are putere mai mare, iar de spin se ocupa fata.
                            Gambler Outlaw este mai tare si cu mai putin spin ca Tenergy 05FX, dar este posibil sa fie mai controlabila la BH.
                            Blog de tenis de masă

                            Comentariu


                            • #39
                              Laurențiu, nu vreau sa „ma bag în seama”...vreau doar sa-ți spun pe scurt ce cred ca ți-ar prinde bine la timpul prezent, ca sa spun așa...Spuneai ca te-ai apucat de tenis de masă ca sa slabești și...ai prins drag de sportul asta acum. Perfect pâna aici, ca și tendința de a-ți cumpara...tot ce-i m.nou și m.scump în domeniu asta...Toți începatorii, sau majoritatea, fac aceleași greșeli, iar unii sunt atât de capoși, ca nici cu...evidența faptului greșit în fața ochilor, nu accepta uneori nici în ruptul capului ca c.c.credeau ei ca-i bine...nu-i ajuta...Eu joc de cca 30 de ani pingpong și-mi aduc aminte c-am cazut prada și eu la cele scrise mai sus...Tu acum, ești practic la început...și nu e recomandat sa-ncepi sa joci...din prima, cum s-ar spune...cu fețe groase și tari...Xiom Sigma Pro...și lemn Li Ping Kitex...Ambele sunt pt jucatori destul de rutinați sa zicem, care au simțurile formate (al mingiei,al paletei,al terenului,al fileului,al mesei) și care se adapteaza ușor oricaror schimbari intervenite în jocul adversarilor sau al simțurilor m.sus enumerate. Poate ca n-a avut cine sa te îndrume cum trebuie de la început și asta e...sau așa ai vrut tu și nu s-au potrivit...nu-i bai. De obicei nu ma bag în seama pe forum, dar acum am vazut la tine, în scris cel puțin, disponibilitate...și asta-i un mare lucru, la începatori...și-am zis ca n-aș deranja cu un sfat, care nu-i obligatoriu de urmat, dar poate ca da de g?ndit și-atunci e f.bine venit, pt ca cel în cauza sa se-ndrepte pe calea cea buna...pt el, firește. De exemplu, eu am facut palete pt începatori cu Acuda S3 max și cu Omega IV Elite max...și i-am vazut la ce se adapteaza m.bine fiecare...și ramasesera mirați ca le intrau mingile una dupa alta pe masa...ei având anterior pe palete...Tenergy, Bryce, Primus, Genius, etc...și lemne...numai Primorac daca se poate...ca da bine la...prezentare. La lemne i-am îndreptat catre cele OFF- pe cei ofensivi și ALL sau ALL- pe cei cu tendințe defensive...Au fost ele și discuții...unele chiar de la...vânzatori care...na, te bagi chipurile-n treaba lor (?)...sau chiar de la ei...de la-ncepatori, ca ce fac ei...sa schimbe ei, bunatați de lemne și fețe...dar când au vazut ca-ncep „sa lege jocul”, „sa-l înțeleaga”....sa faca practic faze frumoase, sa aibe control, plasament, chiar și viteza când se mișcau cum trebuie...alta faina s-a macinat la moara...Daca vrei, poți sa ma suni la nr de telefon de pe PM și-ți raspund la c.c. te intereseaza, sau unde ești nelamurit. Scuze pt romanul meu pe teme sportive și-ți urez o zi buna !
                              Ultima editare de emil,braila; 25.mar.2012, 14:58.

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de emil,braila Vezi post
                                Laurențiu, nu vreau sa „ma bag în seama”...vreau doar sa-ți spun pe scurt ce cred ca ți-ar prinde bine la timpul prezent, ca sa spun așa...Spuneai ca te-ai apucat de tenis de masă ca sa slabești și...ai prins drag de sportul asta acum. Perfect pâna aici, ca și tendința de a-ți cumpara...tot ce-i m.nou și m.scump în domeniu asta...Toți începatorii, sau majoritatea, fac aceleași greșeli, iar unii sunt atât de capoși, ca nici cu...evidența faptului greșit în fața ochilor, nu accepta uneori nici în ruptul capului ca c.c.credeau ei ca-i bine...nu-i ajuta...Eu joc de cca 30 de ani pingpong și-mi aduc aminte c-am cazut prada și eu la cele scrise mai sus...Tu acum, ești practic la început...și nu e recomandat sa-ncepi sa joci...din prima, cum s-ar spune...cu fețe groase și tari...Xiom Sigma Pro...și lemn Li Ping Kitex...Ambele sunt pt jucatori destul de rutinați sa zicem, care au simțurile formate (al mingiei,al paletei,al terenului,al fileului,al mesei) și care se adapteaza ușor oricaror schimbari intervenite în jocul adversarilor sau al simțurilor m.sus enumerate. Poate ca n-a avut cine sa te îndrume cum trebuie de la început și asta e...sau așa ai vrut tu și nu s-au potrivit...nu-i bai. De obicei nu ma bag în seama pe forum,dar acum am vazut la tine,?n scris,cel puțin,disponibilitate...și asta-i un mare lucru,la începatori...și-am zis ca n-aș deranja cu un sfat,care nu-i obligatoriu de urmat,dar poate ca da de g?ndit și-atunci e f.bine venit, pt ca cel în cauza sa se-ndrepte pe calea cea buna...pt el,firește. De exemplu, eu am facut palete pt începatori cu Acuda S3 max și cu Omega IV Elite max...și i-am vazut la ce se adapteaza m.bine fiecare...și ramasesera mirați ca le intrau mingile una dupa alta pe masa...ei având anterior pe palete...Tenergy, Bryce, Primus, Genius,etc...și lemne...numai Primorac daca se poate...ca da bine la...prezentare. La lemne i-am îndreptat catre cele OFF- pe cei ofensivi și ALL sau ALL- pe cei cu tendințe defensive...Au fost ele și discuții...unele chiar de la...vânzatori care...na, te bagi chipurile-n treaba lor (?)...sau chiar de la ei...de la-ncepatori,ca ce fac ei...sa schimbe ei, bunatați de lemne și fețe...dar când au vazut ca-ncep „sa lege jocul”, „sa-l înțeleaga”....sa faca practic faze frumoase,sa aibe control,plasament,chiar și viteza când se mișcau cum trebuie...alta faina s-a macinat la moara...Daca vrei, poți sa ma suni la nr de telefon de pe PM și-ți raspund la c.c. te intereseaza,sau unde ești nelamurit. Scuze pt romanul meu pe teme sportive și-ți urez o zi buna !
                                Uite ca nu sunt singurul care recomanda fete soft incepatorilor si celor care simt nevoia de mai mult control -si chiar dau rezultate vizibile aceste materiale
                                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                FH: Tenergy 05
                                BH: Dignics 05

                                Comentariu


                                • #41
                                  accept orice sfat. tocmai de aceea am intrat pe acest forum si am deschis topicul cu fetele pe care le folosesc. dupa cum se vede in semnatura mea, detin si o paleta asemanatoare celor recomandate de voi doi cu care am jucat o luna si ceva si am zis ca-mi doresc altceva. am apelat la sfatul d-lui aurel si altor cativa, precum si a d-lui tibi, dar decizia referitoare la paleta am luat-o eu. tipul cu care joc eu, ma pune sa joc aproape de masa si sa atac. de aici si frustrarea mea la retururile pe rever care se duc dincolo de masa. am pus un overgrip si paleta mi se pare super ca si greutate, ca si "facuta pe mana", sa zic asa. imi stiu limitele si incerc sa stabilesc care sunt minusurile mele si care ale paletei. evident ca plusurile sunt numai ale ei, ptr ca eu am invatat sa joc tenis la 30 de ani si nu am automatismele formate ale cuiva care a inceput de la o varsta frageda si a fost sfatuit de un cunoscator in ale tenisului de masa. principala mea tinta e sa slabesc si imi reuseste. de cand m-am apucat de tenis am slabit de la 131 la 124 de kg si am de gand sa o tin tot asa. ca extra, mai bat si pe cate un filiform care la finalul jocului se arata mirat ca ma pot misca foarte repede ptr cineva cu greutatea mea si sa-l mai si "umilesc", intra la bonusuri. chiar azi m-am intalnit cu un tip de la mine din sat, care a sugerat ca ma va bate cu paleta legata de picior si pe care l-am lasat sa creada asta. ideea este ca sper sa joc si mai bine cand voi atinge suta, ptr ca de multe ori ajung cu intarziere la minge si desi o ating nu o lovesc controlabil. asta cred ca e minusul principal, din cauza greutatii si implicit a plasamentului necorespunzator( exceptand automatismele).
                                  chestia ca imi doresc o paleta de "fitze" dupa parerea unora, se datoreaza faptului ca imi place sa am lucruri de calitate si cu nume, mai ales la hobby-uri, desi nu dispun de multi bani.
                                  in rest, ziceti-mi orice baieti, numa sa nu ma injurati daca nu sunteti siguri ca nu stati bine la doua discipline olimpice. adica boxul si alergarea.
                                  DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                  FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Am scris un review la Xiom Sigma Pro aici.
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Multumiiim, asteptam si comparatia cu Rhyzm
                                      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Maine mai dau cu Rhyzm o data la sala si scriu apoi.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          partenerul meu de tenis de masă joaca cu paleta mea, cea cu fete donic. am facut schimb de palete cateva seturi si e diferenta mare. lui i-a placut paleta cu fete xiom iar mie mi s-a parut paleta cu fete donic foarte "moale". lipsa mea de experienta in a executa servicii scurte si cu mult efect, constituie un handicap ptr jocul meu. o sa remediez pana in toamna si acest aspect si poate apar si pe la amatur. acum nu vreau sa ma fac de kko, asa ca mai astept sa scad in greutate si sa cresc in joc.
                                          DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                          FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Din gama Sigma, am dat cu Sigma Europa pe Dr. Neubauer Buldog, care e un ALL+ cu miez de balsa. Rezultatul a fost slabut! Cat o fi ea de fata mai moale(totusi e un parametru destul de relativ), topspinul de aproape si de la semidistanta, nu a mers mai de loc, mi s-a parut plata si fara viata cam la toate procedeele tehnice, datorita duritatii ei. Poate fi un fapt arhicunoscut de unii, dar acest experiment mi-a intarit convingerea, ca fetele din aceasta gama nu sunt compatibile cu lemnele moi, de la ALL+ in jos. Gama Sigma fiind conceputa pentru lemne de viteza si un stil de joc agresiv, in forta, de la semidistanta si mai ales distanta, recomand ca allrounderii, ( ca mine) sa se tina departe de aceastea.
                                            Ultima editare de laky; 23.apr.2012, 12:29.
                                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                              FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                GLUMA Am citit cu mare interes cele scrise , si constat ca cea mai mare problema e .... bucatica aia dintre paleta si umar. sper sa nu va suparati pe mine . scuzeeeeeeee .

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de Dan Moisa Vezi post
                                                  GLUMA Am citit cu mare interes cele scrise , si constat ca cea mai mare problema e .... bucatica aia dintre paleta si umar. sper sa nu va suparati pe mine . scuzeeeeeeee .
                                                  Ati uitat picioarele!!!!
                                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de laky Vezi post
                                                    Din gama Sigma, am dat cu Sigma Europa pe Dr. Neubauer Buldog, care e un ALL+ cu miez de balsa. Rezultatul a fost slabut! Cat o fi ea de fata mai moale(totusi e un parametru destul de relativ), topspinul de aproape si de la semidistanta, nu a mers mai de loc, mi s-a parut plata si fara viata cam la toate procedeele tehnice, datorita duritatii ei. Poate fi un fapt arhicunoscut de unii, dar acest experiment mi-a intarit convingerea, ca fetele din aceasta gama nu sunt compatibile cu lemnele moi, de la ALL+ in jos. Gama Sigma fiind conceputa pentru lemne de viteza si un stil de joc agresiv, in forta, de la semidistanta si mai ales distanta, recomand ca allrounderii, ( ca mine) sa se tina departe de aceastea.
                                                    Atunci cand am recomandat ca allrounderii(ca mine) sa se tina deoparte de fetele mai tari(>45 grade), am facut-o referindu-ma la nivelul si stilul meu de joc si la cei care prefera lemnele mai moi, pana la ALL. Departe de mine de a desconsidera la modul absolut o fata apartinand unui brand anume, caci gama Sigma se bucura de aprecierea multori jucatori, cu mult mai buni ca mine, mai ales in practicarea unui joc in viteza, foarte ofensiv. Faptul ca nu ma impac cu fete tari pe lemnele mele preferate e o realitate subiectiva, ce nu are legatura cu calitatea intrinseca a unei fețe.
                                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X