Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Conteaza cu ce parte dai ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Conteaza cu ce parte dai ?

    din propria experienta stiu ca , cu Negru spinu si cu Rosu reveru ?
    Dar am vazut niste baieti din zona mea , bine inteles mai mari si printe cei mai buni din orasul meu , Cu rosu Spinu cu negru rever..? voi ce ziceti ?

  • #2
    Nu conteaza. Chiar si daca ai preferinte la culori, cumperi spre exemplu o fata pentru backhand/forehand care se intampla sa fie mai potrivita pentru forehand respectiv backhand si te-ar costa cam dublu sa-ti pastrezi preferinta.

    Comentariu


    • #3
      "Spinu" se numeste forehand.
      Spin = rotatia mingii = efect. (ex.: topspin, backspin, sidespin (efect lateral))
      Nu are importanta ce culoare se foloseste pe fiecare parte, doar sa fie o fata rosie si una neagra.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Asta nu am mai auzit pana acum "Spinu " am mai auzit " trag cu atacu " . On topic , nu conteaza cu ce parte dai atata timp cat sunt fete identice , eu de ex la paleta din semnatura fetele sunt diferite Omega 4 pro este rosie si o folosesc la forehand (spinu) cea neagra Omega 4 Euro este pe backhand (rever).
        Offtopic... "Lestat" " RBlade " voi chiar nu ati avut somn ? au fost scrise posturi la 3,51 .. 4,11 asa ceva
        BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
        "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

        Comentariu


        • #5
          Offtopic: pai Lestat nu doarme - nu e vampir?
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Mana in care ti paleta[cu care joci] palma indreptata catre tine spre corpul tau este reverul[backhand],
            iar palma indreptata catre adversar[deschis]este forehand.
            Sper sa-ti fie de folos acesti termeni.

            Comentariu


            • #7
              Multumesc.

              Comentariu


              • #8
                Cel mai bine e cand dai cu cantul !!!
                GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X