Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Grosimea fetelor si controlul.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Grosimea fetelor si controlul.

    Salut. Am o paleta cu lemn donic aratox rs(specificatii asemanatoare cu burn off-) , si fete baracuda de 2.0 pe FH si acuda s3 de 2.0 pe BH .

    Dar as vrea ceva mai mult control pe backhand .

    Un alt lucru care ma deranjeaza e ca acuda s3 de 2.0 mm e mai rapida decat baracuda de pe FH, si as vrea ceva cu viteza asemanatoare sau putin mai lenta pe backhand , pt control.

    Intrebarea mea e : se merita sa pun un acuda s3 de 1.8 mm in locul celei de 2.0 ? Se va simti clar o diferenta ?

  • #2
    intoarce paleta...

    Comentariu


    • #3
      Eu zic ca da, In mod normal la aceeasi grosime S3 ar trebui sa fie mai lenta decat Barracudenta, cu atat mai mult la 1.8mm.Aceasta diferenta se simte mai ales la jocul bazat pe capace, contre sau chop.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        E foarte surprinzator ce zici. Acuda S3 nu prea are cum sa fie mai rapida decat Baracuda. Exceptie ar fi daca Baracuda nu este lipita bine. Verifica lipitura. Cat despre S3, este o fata excelenta pentru BH.

        Comentariu


        • #5
          Salut baieti. Nu e cu mult mai rapida ca sa-ti dai seama dupa cateva jonglerii cu mingea sau cateva mingi jucate la masa , dar dupa cate seturi bune , ramai cu o senzatie destul de clara ca acuda s3 e ceva mai rapida decat baracuda(dar nu cu mult). Si un coleg de antrenament e de aceasi parere dupa ce a jucat cu paleta mea.
          Mersi de sugestie, o sa verific si lipitura. Daca este cineva care a jucat cu acuda s3 in diferite grosimi( 1.8, 2.0 ) poate imi spune daca exista diferente clare intre ele ca si control,viteza.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X