Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Londra 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Zhang a declarat pe un site ca pur si simplu a uitat sa dea mana cu Ma pentru ca era prea concentrat la rezultatul pe care l-a obtinut. LOL

    Ma Long a postat apoi, ca raspuns , pe acelasi forum " IMPREUNA " , referindu-se la mesajul lui Zhang .
    probabil ca s-au impacat , cei doi , cel putin de ochii lumii.

    dar sunt sigur ca nu le-a fost tot una oficialilor chinezi, dat fiind ca asa ceva se transmite la televizor, iar "starurile" tenisului de masa chinez sunt considerate "modele demne de urmat in viata" .
    garantat i-au taiat injumatatit ratzia de orez (glumesc, dar sigur l-au apostrofat daca nu chiar pedepsit ) !
    Boys, be ambitious !

    Comentariu


    • #27
      hm....nustiu ce sa zic
      ---------- Post added 24.03.2012 at 11:10 ----------
      cu ce lemn si fete joaca acum cei doi?
      Blade:Galaxy T-11
      FH:Yasaka Rakza 7 max
      BH:Yasaka Rakza 7 soft max

      Comentariu


      • #28
        Sigur nu-i Balsa!

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de doktorashu32 Vezi post
          Probabil nu sunt prea obiectiv,dar chiar mi-ar placea ca Timo sa ii bata pe chinezi.
          L-am vazut pe Boll in aproape toate meciurile disputate la CM pe echipe recent incheiat in Germania si in campionatul pe echipe al Germaniei. Mi-a lasat o impresie buna. Pare f. hotarat sa se ia la "tranta" cu Ma Long si Wan Hao la Londra. Cred ca ar avea sanse reale sa dispute finala, probabil cu Ma Long. Nu stiu cum arata insa tabelul de concurs. Conteaza f.mult...
          Oricum, ii doresc succes lui Timo si.... multa bafta, caci are nevoie, ca fiecare dintre competitori dealtfel. Motivat pare, dar nici chinezii nu stau pe loc.
          Astept cu nerabdare marea confruntare.
          Sa auzim numai de bine !

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de iuliu zedler Vezi post
            L-am vazut pe Boll in aproape toate meciurile disputate la CM pe echipe recent incheiat in Germania si in campionatul pe echipe al Germaniei. Mi-a lasat o impresie buna. Pare f. hotarat sa se ia la "tranta" cu Ma Long si Wan Hao la Londra. Cred ca ar avea sanse reale sa dispute finala, probabil cu Ma Long. Nu stiu cum arata insa tabelul de concurs. Conteaza f.mult...
            Oricum, ii doresc succes lui Timo si.... multa bafta, caci are nevoie, ca fiecare dintre competitori dealtfel. Motivat pare, dar nici chinezii nu stau pe loc.
            Astept cu nerabdare marea confruntare.
            Sa auzim numai de bine !
            Bine Iulie, si daca, totusi, Ma Long nu merge la olimpiada?
            Poate merg ZJK si Wang Hao.
            Atunci cu cine o sa dispute finala? Dar semifinala?
            TsE

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de iuliu zedler Vezi post
              L-am vazut pe Boll in aproape toate meciurile disputate la CM pe echipe recent incheiat in Germania si in campionatul pe echipe al Germaniei. Mi-a lasat o impresie buna. Pare f. hotarat sa se ia la "tranta" cu Ma Long si Wan Hao la Londra. Cred ca ar avea sanse reale sa dispute finala, probabil cu Ma Long. Nu stiu cum arata insa tabelul de concurs. Conteaza f.mult...
              Oricum, ii doresc succes lui Timo si.... multa bafta, caci are nevoie, ca fiecare dintre competitori dealtfel. Motivat pare, dar nici chinezii nu stau pe loc.
              Astept cu nerabdare marea confruntare.
              Sa auzim numai de bine !
              Of ... chiar e asa de greu de retinut ca la simplu vor juca doar Wang Hao si Zhang Jike ?????

              Cat despre impresia buna de la Mondialele pe echipe, eu unul sunt de alta parere, Boll a pierdut din nou la Zhang Jike si chiar daca scorul a fost 3-2 la seturi Timo a fost dominat destul de clar tot meciul ... problema lui cea mai mare, avand in vedere ca nu au mai ramas prea multe luni pana la Olimpiada este ca NU are nici un raspuns la "banana" lui Zhang Jike, si in meciul de la Dortmund a fost de multe ori fie surprins, fie a returnat slab dupa o astfel de initiere ori la nivelul asta daca nu ai raspuns la mai tot ce-ti face adversarul nu ai sanse reale de castig.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de rflash Vezi post
                Of ... chiar e asa de greu de retinut ca la simplu vor juca doar Wang Hao si Zhang Jike ?????

                Cat despre impresia buna de la Mondialele pe echipe, eu unul sunt de alta parere, Boll a pierdut din nou la Zhang Jike si chiar daca scorul a fost 3-2 la seturi Timo a fost dominat destul de clar tot meciul ... problema lui cea mai mare, avand in vedere ca nu au mai ramas prea multe luni pana la Olimpiada este ca NU are nici un raspuns la "banana" lui Zhang Jike, si in meciul de la Dortmund a fost de multe ori fie surprins, fie a returnat slab dupa o astfel de initiere ori la nivelul asta daca nu ai raspuns la mai tot ce-ti face adversarul nu ai sanse reale de castig.
                Perfect de acord !
                Totusi Boll si J.S.Hyuk raman, dupa parerea mea, singurii care ar putea face vreo "surpriza" la Olimpiada. Pe altii nu-i vad spargand hegemonia chineza.
                Scuze pentru confuzia privind participarea lui Ma Long la Olimpiada...Din graba si preocupat cu altceva la momentul redactarii raspunsului aceluia.

                Comentariu


                • #33
                  ar mai fi Dima Ovtcharov , daca nu la olimpiada aceasta, poate la urmatoarea.lui, totusi ,i-ar mai trebui ceva experienta.
                  la fel ca si lui Par Gerell , insa el are ceva mai mult de lucrat decat Ovtcharov , mai ales la partea de moral.
                  Ma asteptam , si inca astept ca Mizutani sa miste ceva la Olimpiada, insa dupa meciul contra Germaniei la Mondialele de la Dortmund ... mi-a mai scazut din incredere.
                  Adrien Mattenet este ca si Par si Dima , inca nu prea experimentat ... dar produce din cand in cand " suprize neplacute " ...
                  Maze ... s-a cam prostit , e un fel de " branza buna in burduf de caine " , mai ales de cand si-a trantit tatuajele alea pe maini, a inceput sa alunece la vale, incet dar sigur ...
                  Schlager , Persson si Saive sunt cam batrani, si toata lumea le cunoaste stilul lor ... vor incerca , insa ma indoiesc ca o sa ajunga prea departe ...
                  cred ca una dintre surprizele placute va fi Seiya Kishikawa. are potential mare, si pe viitor sunt sigur ca va ataca pozitiile fruntase ...

                  ar fi cativa jucatori care, daca si-ar schimba stilul de "lupta" si ar veni cu chestii noi in joc, pe care "observatorii" chinezi nu le-ar stii, atunci , fara doar si poate, Jike si Hao ar fi pusi intr-o postura nu tocmai placuta.
                  Boys, be ambitious !

                  Comentariu


                  • #34
                    Totusi, mai sunt cateva calificari, cea europeana incepe astazi, sa le tinem pumnii alor nostri!
                    In calificarile Asiei, printre cei calificati in mod sigur va fi si un chinez, Ma Long sau altul la fel de bun, care vor intra in carti. Asa ca... si Ma Long are sansa lui.

                    LE Ma Long si Guo Yue vor participa la calificari:
                    http://tabletennista.com/2012/4/ma-l...end-the-asian/
                    Ultima editare de Dan2; 11.apr.2012, 10:37.

                    Comentariu


                    • #35
                      "Of ... chiar e asa de greu de retinut ca la simplu vor juca doar Wang Hao si Zhang Jike ?????"
                      Din pacate pentru tine te contrazice chiar antrenorul Chinei, Liu Guoliang, care spune ca lista finala inclusiv cine joaca la simplu se va da pe 13 mai. Citeste link-ul domnului Bodeanu de mai sus, este edificator in acest sens. Lista pe care o tot invoci tu este o lista preliminara cu Jike si Hao la simplu. Deci totul este inca nedecis.
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de TimeShift Vezi post
                        ar mai fi Dima Ovtcharov , daca nu la olimpiada aceasta, poate la urmatoarea.lui, totusi ,i-ar mai trebui ceva experienta.
                        la fel ca si lui Par Gerell , insa el are ceva mai mult de lucrat decat Ovtcharov , mai ales la partea de moral.
                        Ma asteptam , si inca astept ca Mizutani sa miste ceva la Olimpiada, insa dupa meciul contra Germaniei la Mondialele de la Dortmund ... mi-a mai scazut din incredere.
                        Adrien Mattenet este ca si Par si Dima , inca nu prea experimentat ... dar produce din cand in cand " suprize neplacute " ...
                        Maze ... s-a cam prostit , e un fel de " branza buna in burduf de caine " , mai ales de cand si-a trantit tatuajele alea pe maini, a inceput sa alunece la vale, incet dar sigur ...
                        Schlager , Persson si Saive sunt cam batrani, si toata lumea le cunoaste stilul lor ... vor incerca , insa ma indoiesc ca o sa ajunga prea departe ...
                        cred ca una dintre surprizele placute va fi Seiya Kishikawa. are potential mare, si pe viitor sunt sigur ca va ataca pozitiile fruntase ...

                        ar fi cativa jucatori care, daca si-ar schimba stilul de "lupta" si ar veni cu chestii noi in joc, pe care "observatorii" chinezi nu le-ar stii, atunci , fara doar si poate, Jike si Hao ar fi pusi intr-o postura nu tocmai placuta.
                        De acord cu analiza ta.
                        Din pacate nu cunosc lista participantilor la Olimpiada sa pot face o apreciere mai pertinenta.
                        Din ce am vazut la competiile din ultimele 4-6 luni, in afara de greii Ma Long, J.J.K, Timo Boll, J.S.Hyuk si Mizutani - jucatori f.experimentati, cerebrali, cu psihic puternic- nu vad alti pretendenti la primele 6 locuri. Bataia mare si surprizele s-ar putea sa fie la locurile 7-16. Este o opinie care merge pe logica. Aici nu este ca in fotbal, dar starea de moment, ambitia obtinerii performantei si faimei, si, de ce nu, sansa, ar putea propulsa nume la care nici nu gandim. In fond asta este farmecul oricarui sport, condimentul oricarei competitii; Surpriza face parte din "joc".
                        A se vedea bataia primita de curand, la Jocurile Asiei, de Liqin, de la cvasinecunoscutul Noshad Alamanyan (iranian !!! -w.rank 112) un stangaci remarcabil care realmente m-a incantat cu loviturile naucitoare de rever, arma cu care a facut multe victime la ultimele competitii la care a participat. Mai apoi surpriza negativa a lui JJK in GAC tour Ungaria, daca nu ma insal (n-am verificat), unde a pierdut in sferturi, daca memoria nu ma insala. S.a.m.d.....
                        Cat despre Ovtcharov, cred ca este inca crud pentru titlul olimpic, dar are potential. Depinde nu numai de el. Totusi, faptul ca este nr.2 in echipa Germaniei si ca a castigat ultimul Top spune ceva.
                        Pe ceilalti pomeniti nu-i vad trecand, daca participa, de 16-zecimi.
                        Dar, om trai s-om vedea. Mult nu mai este.
                        Numai bine !

                        Comentariu


                        • #37
                          LA fiecare categorie vor participa cate 72 de jucatori:
                          1 jucator al tarii gazda;
                          28 jucatori in ordinea clasamentului mondial anuntat dupa CM din mai 2011, dar cel mult 2 jucatori din fiecare tara (din acest motiv s-au calificat Wang Hao si Zhang Jike)
                          40 de jucatori in urma calificarilor zonale (poate participa un singur jucator din tarile care au deja cate 2 calificati)- pana pe 22 aprilie)
                          2 jucatori in urma unui turneu final de calificare (13 mai)
                          1 jucator invitat de ITTF (13 mai)
                          Totul pare clar, mai putin cine participa la turneul final de calificare si dupa ce criterii va fi ales jucatorul invitat; tinand cont de declaratia lui Guoliang, ar fi ceva sanse sa fie invitat inca un chinez!? oare si Ma Lin sa mai aiba sanse, macar la echipe??!?
                          Ultima editare de Dan2; 11.apr.2012, 12:40.

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                            De acord cu analiza ta.
                            Din pacate nu cunosc lista participantilor la Olimpiada sa pot face o apreciere mai pertinenta.
                            Din ce am vazut la competiile din ultimele 4-6 luni, in afara de greii Ma Long, J.J.K, Timo Boll, J.S.Hyuk si Mizutani - jucatori f.experimentati, cerebrali, cu psihic puternic- nu vad alti pretendenti la primele 6 locuri. Bataia mare si surprizele s-ar putea sa fie la locurile 7-16. Este o opinie care merge pe logica. Aici nu este ca in fotbal, dar starea de moment, ambitia obtinerii performantei si faimei, si, de ce nu, sansa, ar putea propulsa nume la care nici nu gandim. In fond asta este farmecul oricarui sport, condimentul oricarei competitii; Surpriza face parte din "joc".
                            A se vedea bataia primita de curand, la Jocurile Asiei, de Liqin, de la cvasinecunoscutul Noshad Alamanyan (iranian !!! -w.rank 112) un stangaci remarcabil care realmente m-a incantat cu loviturile naucitoare de rever, arma cu care a facut multe victime la ultimele competitii la care a participat. Mai apoi surpriza negativa a lui JJK in GAC tour Ungaria, daca nu ma insal (n-am verificat), unde a pierdut in sferturi, daca memoria nu ma insala. S.a.m.d.....
                            Cat despre Ovtcharov, cred ca este inca crud pentru titlul olimpic, dar are potential. Depinde nu numai de el. Totusi, faptul ca este nr.2 in echipa Germaniei si ca a castigat ultimul Top spune ceva.
                            Pe ceilalti pomeniti nu-i vad trecand, daca participa, de 16-zecimi.
                            Dar, om trai s-om vedea. Mult nu mai este.
                            Numai bine !
                            atunci va pun la dispozitie lista care se gaseste pe wikipedia, si e preluata de pe ITTF

                            http://en.wikipedia.org/wiki/Table_t..._Qualification
                            Boys, be ambitious !

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Dan2 Vezi post
                              LA fiecare categorie vor participa cate 72 de jucatori:
                              1 jucator al tarii gazda;
                              28 jucatori in ordinea clasamentului mondial anuntat dupa CM din mai 2011, dar cel mult 2 jucatori din fiecare tara (din acest motiv s-au calificat Wang Hao si Zhang Jike)
                              40 de jucatori in urma calificarilor zonale (poate participa un singur jucator din tarile care au deja cate 2 calificati)- pana pe 22 aprilie)
                              2 jucatori in urma unui turneu final de calificare (13 mai)
                              1 jucator invitat de ITTF (13 mai)
                              Totul pare clar, mai putin cine participa la turneul final de calificare si dupa ce criterii va fi ales jucatorul invitat; tinand cont de declaratia lui Guoliang, ar fi ceva sanse sa fie invitat inca un chinez!? oare si Ma Lin sa mai aiba sanse, macar la echipe??!?
                              am postat un interviu intr-un alt topic in care antrenorul chinez il sustinea pe Ma Lin sa mearga la olimpiada!desi e aiurea numarul 1 mondial sa stea acasa!eu unul vreau spectacol!
                              ---------- Post added 11.04.2012 at 14:35 ----------
                              tb alc t05/t05 fx

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de ma long Vezi post
                                !eu unul vreau spectacol!
                                scuza-ma ,dar Ma Long nu face spectacol. el este genul de om care , conform vechiului proverb american " he brings a gun to a knife fight " ( vine inarmat cu un pistol la o bataie de cutite ) ! nu ai vazut ce i-a facut lui saracu Ovtcharov ? zici ca l-a mitraliat , nu alta
                                Ma Long nu are ce cauta la Olimpiada, E PREA BUN !
                                El trebuie promovat pentru lotul global care se va intalni cu echipa de tenis de masă de pe Venus, unde jucatorii au 6 maini ca Shiva, si lovesc mingea undeva in proximitatea lui Mach 3.

                                lasand gluma la oparte, Ma Lin , mai mult ca probabil, va prinde ultima lui Olimpiada in lotul Chinez. are 32 de ani, iar "tzanci" (sa-mi fie iertata expresia) de genu Ma Long, Zhang Juke etc vin destul de tare din urma, chiar l-au depasit si saracul Ma Lin nu prea mai are trucuri ascunse prin maneci, buzunare sau joben cu care sa le faca fata.
                                Probabil, acesta este unul dintre motivele care il sprijina sa participe la Olimpicele din acest an (zic eu).
                                Boys, be ambitious !

                                Comentariu


                                • #41
                                  Au inceput calificarile pentru Londra si sunt transmise live http://www.laola1.tv/
                                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    rezultatele jucatorilor romani: 11.04 2012

                                    KARAKASEVIC Aleksandar (SRB) CIOTI Constantin (ROU) 4 : 1
                                    SZOCS Bernadette (ROU) NEVES Ana (POR) 4 : 0
                                    CHTCHETININE Evgueni (BLR) IONESCU Ovidiu (ROU) 3 : 4
                                    CIOTI Constantin (ROU) RECH DALDOSSO Marco (ITA) 4 : 0
                                    IONESCU Ovidiu (ROU) OLAH Benedek (FIN) 4 : 2
                                    ---------- Post added 12.04.2012 at 17:02 ----------
                                    12.04.2012
                                    SZOCS Bernadette (ROU) ZHU Fang (ESP) 4 : 3
                                    BURGIS Matiss (LAT) CIOTI Constantin (ROU) 2 : 4
                                    ---------- Post added 12.04.2012 at 22:01 ----------
                                    IONESCU Ovidiu nu s-a calificat mai departe.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      se trasmite direct ,meciul Irene Ivancan [ger]/Oksana Fadeeva[rus]4/1

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        din pacate , micuta Bernadette a pierdut meciul cu spanioloaca Zhu Fang.
                                        Boys, be ambitious !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          rezultate 13.04.2012
                                          SZOCS Bernadette (ROU) RAMIREZ Sara (ESP) 3 : 4 poate o cheama si Zhu Fang
                                          CIOTI Constantin (ROU) HE Zhiwen (ESP) 4 : 3
                                          si uite ca RAMIREZ a mai eliminat o cehoaica tot cu 4-3!!!
                                          ---------- Post added 13.04.2012 at 21:15 ----------
                                          STEGER Bastian (GER) CIOTI Constantin (ROU) 4 : 0
                                          ---------- Post added 13.04.2012 at 21:16 ----------
                                          adio londra 2012
                                          Ultima editare de adi catri; 13.apr.2012, 15:16.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de adi catri Vezi post
                                            rezultate 13.04.2012
                                            SZOCS Bernadette (ROU) RAMIREZ Sara (ESP) 3 : 4 poate o cheama si Zhu Fang
                                            CIOTI Constantin (ROU) HE Zhiwen (ESP) 4 : 3
                                            si uite ca RAMIREZ a mai eliminat o cehoaica tot cu 4-3!!!
                                            ---------- Post added 13.04.2012 at 21:15 ----------
                                            STEGER Bastian (GER) CIOTI Constantin (ROU) 4 : 0
                                            ---------- Post added 13.04.2012 at 21:16 ----------
                                            adio londra 2012
                                            cred ca m-am uitat in preliminarii ))
                                            pana una alta, nu e Adio Londra . uite ce am gasit : maine are Berni meci !

                                            sa-i tinem pumnii !
                                            Boys, be ambitious !

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Incredibil-Din nou meci decisiv cu Elena Timina,ce o mai vrea?nu poate sa o lase pe fata noastra sa mearga la prima Olimpiada din cariera ei?nu ii ajunge la cate a participat?
                                              Pe o parte o cunoaste foarte bine Bernie pe Timina,are clar dorinta de revansa,avand de fiecare data mingi de meci impotriva ei,dar lipsa de concentare in momentele cheie impotriva Timinei s-au vazut-dar de la ultimul meci,eu zic ca Bernie a evoluat foarte mult,a jucat la turnee foarte importante,inclusiv la senioare impotriva Chinezoaicelor,reusind sa ii ia un set unei chinezoiace si jucand de la egal la egal cu ea urmatoarele seturi-Sper din tot sufletul sa fie calma,sa varieze cat poate de mult jocul si sa o invinga pe Timina-HAI BERNIE!!!!
                                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                              FH: Tenergy 05
                                              BH: Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                atat o sa joace pana se califica

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  din pacate, micutza si iubita noastra Berni a pierdut meciul cu Timina Elena din Olanda, cu 2-4 la seturi ( seturile au fost : 11 9 ; 5 11 ; 4 11 ; 5 11 ; 11 8 ; 6 11 -> Scor final 2 - 4 )
                                                  sa speram ca , pana la urmatoarele Olimpice, Berni va fi mult mai pregatita, mai experimentata , si cu un moral de otel !
                                                  Boys, be ambitious !

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    pana in acest moment s-au calificat urmatorii:

                                                    masculin
                                                    GARDOS Robert AUT (29)
                                                    FREITAS Marcos POR (37)
                                                    MONTEIRO Joao POR (57)
                                                    STEGER Bastian GER (26)

                                                    feminin
                                                    IVANCAN Irene GER (77)
                                                    PARTYKA Natalia POL (39)
                                                    XIAN Yi Fang FRA (104)
                                                    SKOV Mie DEN (90)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X