Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Seria 1-moldova nord-est

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Seria 1-moldova nord-est

    Echipe inscrise :
    1.STRAVIC
    URSAN VIOREL
    URSULEAN FLORIN
    SPANU VASILE
    ILIES IOAN

    2.Botoșani
    HUTANU CEZAR
    ONUFREI CIPRIAN
    MIRONESCU ADI
    CORNEANU SORIN

    3.VATRA DORNEI
    CIOBANU GABRIEL
    HAGATIS ANDREI
    MARCU VASILE
    CIUBOTARU ANDREI
    4.A.S."M BACESCU" Fălticeni
    MOSNEAGU MARIUS
    PURDILA DAN
    COZMA CATALIN
    CARPOVICI BORIS
    BUJOREANU NEC
    5.PIATRA NEAMT
    ANDREI DAN
    GATEA MARIUS
    OPINCARU MARIUS
    NITU BOGDAN
    VLASCEANU IONUT
    6.CETATEA SUCEAVA
    ORZA CATALIN
    NEMTOI GABRIEL
    MOROSANU VASILE
    CONSTANTINOVICI CIPRIAN
    MOTOROI MARCEL
    7.CLEOPATRA BARLAD
    1.BULARDA IULIAN
    2.DAVID DORIN
    3.MIHAI CALIN
    4SURDU M
    GALAVIC
    1.ROSCA NECULAI
    2.VLAISAN VASILE
    3.URSULEAN VASILE
    Ultima editare de cata_60; 03.apr.2012, 21:43.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Echipa din SV are urmatoarea componenta si se va numi:

    Postat în original de cata_60 Vezi post
    echipe inscrise :

    1.stravic
    ursulean vasile
    ursulean florin
    spanu vasile
    ilies ioan


    2.Botoșani
    hutanu cezar
    onufrei ciprian
    mironescu adi
    corneanu sorin


    3.vatra dornei
    ciobanu gabriel
    hagatis andrei
    marcu vasile
    capra artur


    4.a.s."m bacescu" falticeni
    mosneagu marius
    purdila dan
    cozma catalin
    carpovici boris
    bujoreanu nec



    5.piatra neamt
    andrei dan
    gatea marius
    opincaru marius
    nitu bogdan
    vlasceanu ionut



    6.suceava
    orza catalin
    nemtoi gabriel
    morosanu vasile
    constantinovici ciprian
    rusti catalin
    cetatea suceava
    orza catalin
    nemtoi gabriel
    morosanu vasile
    constantinovici ciprian
    motoroi marcel
    ---------- Post added 23.03.2012 at 10:58 ----------
    Persoana de contact:morosanu vasile tel.0727322073

    Comentariu


    • #3
      Turneul se va desfasura intr-o singura categorie,nr echipelor inscrise fiind redus.Nu e ceva de mirare,estimam asta de la inceput de aceea am vrut sa fac o competitie separata pt echipele compuse din amatori.Chiar daca nu ar fi promovat nicairi,macar ar fi primit o cupa ,o diploma,ceva.Probabil in aceste circumstante nici cele doua echipe inscrise in liga 2 nu vor mai avea foarte mare chef sa vina
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #4
        Vatra Dornei s-a inscris in ideea de a face o miscare pe cat de placuta pe atat de utila, o sa discut cu coechipierii mei, si eu cred ca vom veni chiar si asa.
        O zi buna
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          S-au mai inscris doua echipe patronate de omul de afaceri Iulian Bularda
          Cele doua echipe (sub rezerva denumiriidoar probabile):
          CLEOPATRA BARLAD
          1.BULARDA IULIAN
          2.MIHAI CALIN
          3.DAVID DORIN
          4.......
          CLEOPATRA IASI
          1.ANGHEL ALEX
          2.CRETU FLORIN
          3LITOVCENCO GHE
          4.SURDU MARCEL
          of all the things i lost i miss my mind the most

          Comentariu


          • #6
            In echipa de la Vatra Dornei il retragem pe Capra Arthur si vine Ciubotariu Andrei
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de cata_60 Vezi post
              S-au mai inscris doua echipe patronate de omul de afaceri Iulian Bularda
              Cele doua echipe (sub rezerva denumiriidoar probabile):
              ...
              CLEOPATRA IASI
              1.ANGHEL ALEX
              2.CRETU FLORIN
              3LITOVCENCO GHE
              4.SURDU MARCEL
              Cea de a doua echipa nu poate participa in aceasta alcatuire, avand in componenta 3 jucatori activi in divizia B.

              Comentariu


              • #8
                Multumim pentru vigilenta,domnule DAN2,chiar nu m-am gandit la acest lucru.David Dorin si Mihai Calin nu cumva sunt si ei jucatori activi divizionari B?.
                Ultima editare de PRIZA TOK; 01.apr.2012, 19:42.
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu


                • #9
                  OK..Eu nu cunosc cine e legitimat si joaca in B si n am nici un chef sa stau sa caut pe site uri,mizez pe buna credinta a celor incauza. Voi mai astepta 1-2 zile o veste de la cei din Iași
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                    Multumim pentru vigilenta,domnule DAN2,chiar nu m-am gandit la acest lucru.David Dorin si Mihai Calin nu cumva sunt si ei jucatori activi divizionari B?.
                    David Dorin si Mihai Calin nu au victorii inregistrate in campionatul 2011-2012.

                    Comentariu


                    • #11
                      Asa cum am anuntat deja, mini turneul de echipe se va desfasura sambata 07.04.
                      Este un minunat prilej de va eschiva de la scuturatul covoarelor ,parte integranta a curateniei de Paste
                      Sotiile vor face niscaiva talente dar le veti spune ca daca nu participati va dau nemernicii aia afara din Amatur si faceti depresie.
                      Echipele vor fi alcatuite din 3 jucatori+1-2 rezerve
                      Vom face doua serii de 4, se vor califica mai departe primii 3 ,alcatuindu-se o serie de 6.In seria de 6 se va juca fiecare cu fiecare,pastrandu-se rezultatele din gr inf,adica inca cate 3 meciuri fiecare.
                      Echipele de pe locurile 4 vor juca intre ele tur -retur adica inca doua meciuri.
                      Totul dupa sistemul "cel mai bun din 9 meciuri"
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        Nenea CATA zi partea cea mai importanta TAXA PE ECHIPA la inscriere cat este ,ca sa nu am surpriza cand ajung sa am a umbla prin sat dupa bani sau sa imprumut de la vreo banca ca e sambata si e INCHIS.Despre sotii eu am noroc ca doamna mea ma inteles intotdeauna cu tenisul.I-am spus de la inceputuri ca am doua hobiuri...PESCUITUL(boala grea)si tenisul .Asta e.Sa ne vedem sanatosi sambata si sa fim cat mai multi .Am uitat sa te intreb unde vom juca , tot in acea sala unde s-a jucat in decembrie.SALUTARE SI NUMAI BINE
                        Blade . PHOTINO
                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                        Comentariu


                        • #13
                          Intotdeauna am cautat sa percepem taxe modice.Si acum taxa va fi absolut simbolica,30 de lei de echipa.Vom da cafele, apa,covrigi,alune,.
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de cata_60 Vezi post
                            Intotdeauna am cautat sa percepem taxe modice.Si acum taxa va fi absolut simbolica,30 de lei de echipa.Vom da cafele, apa,covrigi,alune,.
                            Sa va traiasca familia conasule , dar mai punem 10 si ia si niste carnati sau mici si facem un gratar afara ca tare buni sunt cand ii mananci in alta parte. Ce spui de propunerea asta .Daca e nevoie stau un meci si ii pregatesc eu(doar avem rezerva si trebuie sa joace si ea).Problema este de gratar si cele de trebuinta la foc.
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #15
                              la Stra-vic il pun pe Vic (Ursan Viorel) in locul meu,
                              si merg la noua echipa: Gala-vic :
                              Rosca Niculai din Galanesti
                              Vlaisan Vasile din Vicov
                              Ursulean Vasile din ...,,Gala-vic"
                              daca tot nu vine Iasul sa jucam intr-o desfasurare faina de 8 echipe
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                                la Stra-vic il pun pe Vic (Ursan Viorel) in locul meu,
                                si merg la noua echipa: Gala-vic :
                                Rosca Niculai din Galanesti
                                Vlaisan Vasile din Vicov
                                Ursulean Vasile din ...,,Gala-vic"
                                daca tot nu vine Iasul sa jucam intr-o desfasurare faina de 8 echipe
                                Vasile iar apelez la cutiuta cu surprize.Mare smecher esti tu mai Vasile.
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • #17
                                  haha, asa smecherie am facut , ca s-ar putea sa ne intalnim intre cei necalificati, unde avem si tur si retur...
                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                  FH: Tenergy 05 FX
                                  BH: Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Turneul se va disputa la Sala de Sport a Colegiului M Bacescu,incepand de cum ne strangem(9.00-10.00).
                                    Capii de serie vor fi cele doua echipe care initial isi propusesera liga 2
                                    A1-V.DORNEI B1-Botoșani

                                    Echipele cu nr 2 in cele 2 serii vor fi cele practic concitadine(se antreneaza toti la aceeasi sala din Rădăuți)

                                    A2,B2--echipele STRAVIC si GALAVIC.Vor trage la sorti care e A si care B

                                    Echiopele A3,A4 si B3,B4 vor fi trase la sorti de ceilalti competitori,nu conteaza care si cum,in final vom juca aproape toti fiecare cu fiecare.

                                    FAZA 2
                                    Echipele de pe locul 4 din fiecare serie vor juca intre ele 2 meciuri ,sistem tur-retur,cel mai bun din 9 sau cum vor ele.

                                    Echipele de pe locurile 1,2,3 vor juca intr-o singura serie fiecare cu fiecare dar nu si meciurile jucate in grupele inferioare.
                                    Se califica in sectiunea open automat primele 3 echipe,a 4-a va juca baraj probabil.Asta deoarece 1 loc a venit odata cu Barladul ca sa zic asa
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Va rog sa stabiliti de comun acord inaintea primului joc (din play off) daca turneul play-off se desfasoara numai tur sau se joaca si retur (data rezervata 9 iunie).
                                      In primul caz, clasamentul final va fi cunoscut dupa o singura zi de concurs, pe 7 aprilie.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Am uitat sa specific in postul anterior:de la sectiunea de Amatori se vor califica 2 din cele 3 echipe
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Echipa din Barlad va face niste schimbari in lot fortate de faptul ca David are rubeola iar Mihai s-a operat de apendicita.Vor fi cooptati Onisii Florin si inca un jucator,se va stabili azi care
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Noi am cam terminat faza 1
                                            Clasament
                                            OPEN
                                            1.BARLAD
                                            2.Fălticeni
                                            3.STRAVIC

                                            4.SUCEAVA
                                            5.PIATRA NEAMT
                                            AMATORI
                                            1.GALAVIC
                                            2.V,DORNEI

                                            3.Botoșani
                                            A fost un concurs obositor dar e bine ca l-am terminat intr-o singura zi,sunt echipe care au facut deplasarea de la distante mari.
                                            Ne-am straduit sa oferim conditii acceptabile,sper ca a fost ok
                                            Multumim participantilor,felicitari castigatorilor.
                                            Apropos,cineva a luat din greseala pantalonii de treining "Adidas" a lui Marius Mosneagu.Acesta a fost nevoit sa mearga in spielhosen de la Liceu pana acasa,timp suficient pt a fi haituit de fo 20 de admiratoare.tel lui e 0741136438
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              pune putin ochelarii in functiune sa vedem si noi

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                A fost un concurs frumos,cu multe meciuri spectaculoase si rasturnari de situatii intre echipele angajate la calificarea la sectiunea OPEN.Ma gandesc sa fie afisate de catre organizator si rezultatele complete din grupe.Domnii organizatori au cautat si au si reusit sa asigure o desfasurare optima a concursului,lucru pentru care ii felicit.Rezultatele concursului sunt cele finale,nemaiexistand si un retur al competitiei.Pe aceasta cale,il rog pe domnul DAN2 sa ne anunte in ce va consta etapa a-2-a a concursului pe echipe,chiar daca este prematur s-o faca.
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Au participat la turneu 8 echipe din care 3 aveau in componenta jucatori din categoria"Amatori".Turneul a fost comun,s-au facut 2 grupe inf.de 4 din care s-au calificat mai departe cate 3 care au jucat intr-o singura grupa sup. de 6(meciurile din gr inf s-au luat in considerare). Echipa de amatori calificata in superioare urma sa fie eligibila direct pt faza zonala,a doua echipa de amatori fiind stabilita in urma unui meci direct(sau tur-retur,a ramas la latitudinea lor)intre echipele de pe locul 4.Asta in cazul in care cele doua echipe de pe locul 4 erau constituite din amatori,asa cum a si fost dealtfel.

                                                  GRUPA A
                                                  Botoșani STRAVIC Fălticeni BARLAD
                                                  Botoșani ------- 0-5 0-5 2-5
                                                  STRAVIC 5-0 ------ 2-5 1-5
                                                  Fălticeni 5-0 5-2 ------- 2-5
                                                  BARLAD 5-2 5-1 5-2 ------

                                                  GRUPA B
                                                  V.DORNEI GALAVIC SUCEAVA P.NEAMT
                                                  V.DORNEI -------- 3-5 0-5 5-4
                                                  GALAVIC 5-3 -------- 1-5 2-5
                                                  SUCEAVA 5-0 5-1 ------- 5-4
                                                  P.NEAMT 4-5 5-2 4-5 --------

                                                  Pe locurile 4 in cele 2 grupe au iesit V.Dornei datorita faptului ca a avut infrangere in meciul direct cu Galavic)si Botoșani
                                                  Au jucat un singur meci,V.D.-BT 5-1

                                                  GRUPE SUPERIOARE
                                                  BARLAD Fălticeni RADAUTI SUCEAVA P.NEAMT GALAVIC
                                                  BARLAD ------- 5-2 5-1 5-2 5-4 5-1
                                                  Fălticeni 2-5 --------- 5-3 5-1 5-2 5-2
                                                  RADAUTI 1-5 2-5 ------- 5-3 5-1 5-1
                                                  SUCEAVA 2-5 1-5 3-5 ------- 5-3 5-0
                                                  P.NEAMT 4-5 2-5 1-5 3-5 ----- 5-2
                                                  GALAVIC 1-5 2-5 1-5 0-5 2-5 -----

                                                  S-au calificat:
                                                  OPEN;
                                                  1.BARLAD
                                                  2.Fălticeni
                                                  3.STRAVIC
                                                  AMATORI
                                                  1.GALAVIC
                                                  2.V.DORNEI
                                                  Ultima editare de cata_60; 08.apr.2012, 12:29.
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X