Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere la configurare paleta ...

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere la configurare paleta ...

    Buna ziua,

    Sunt pasionat de acest sport am o paleta Maze Gold de la Metro si ma gandesc ca e cazul sa trec la o paleta asamblata.
    Incerc sa am un joc echilibrat, poate mai agresiv cu FH si mai defensiv cu BH dar nu vreau sa ma complic cu fete diferite.
    Oscilez intre lemn Timo Boll ALL si Timo Boll Forte iar ca fete ma gandesc la Flextra.
    Ma intereseaza ce presupune grosimea buretelui si sa aflu o idee despre configuratia la care m-am gandit. O fi potrivita? Cam ce diferenta ar fi fata de cea din comert?

    Mii de multumiri!
    Lemn:Xiom Zeta
    Fete:MX-P

  • #2
    dak vrei agresiv pe fh te sfatuiesc sa-ti iei xiom omega IV pro,si bh vrei mai devensiv un Xiom Yanus si lemn....yasaka ma lin soft carbon,nitaku septear...sau daca vrei lemn controlabil am eu unul foarte controlabil Donic testra ar Plus e nou nout...nu e folosit decat o luna...eu vreau sa-mi schimb lemnu ceva mai rapid....si vreau sal vand pe asta...pentru detalii sau poze lasami un MP si iti las id meu
    Blade:Primorac Carbon Off+ Old
    Fh: Xiom Omega IV Pro Max
    Bh:Joola Phenix Max

    Comentariu


    • #3
      Salut . Am avut aceeasi problema ca si tine nu cu mult timp in urma si am primit foarte multe sfaturi profesioniste de pe forum , insa ca sa intelegi mai bine despre ce este vorba si sa incerci sa te regasesti , sa vezi ce tip de lemne si fete ti s-ar potrivi citeste articolul acesta : http://www.ttsport.ro/image/userfile...ima_paleta.pdf . Pe mine m-a ajutat destul de mult , sper sa te ajute intr-o oarecare masura . Mult succes in gasirea paletei potrivite pentru tine . O seara buna
      Lemn : LKT Ayous-Hinoki
      FH: Xiom Omega IV Pro
      BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

      Comentariu


      • #4
        Va salut , cu cat grosimea buretului este mai subtire viteza este mai mica si obtii un control mai mare . Daca buretele este mai gros teoretic ar trebuii sa produca o viteza mai mare si un control mai mic.
        Legat de lemn cred ca este o alegere buna un lemn ALL daca ati jucat pana acum cu o paleta hobby . Fetele fextra sunt echilibrate pentru un joc allround spre ofensiv. Succes !
        Lemn : Yasaka Sweeden Classic
        Fh : Butterfly bryce
        Bh : Butterfly bryce

        Comentariu


        • #5
          Va multumesc mult pentru raspunsuri!
          ---------- Post added 27.03.2012 at 11:23 ----------
          Va multumesc mult pentru raspunsuri.
          Lemn:Xiom Zeta
          Fete:MX-P

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X