Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

iarba GIANT DRAGON Meteorite si GiantLong OX

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • iarba GIANT DRAGON Meteorite si GiantLong OX

    daca a jucat cineva cu aceste ierburi as dori sa imi spuna cateva pareri.multumesc anticipat.

  • #2
    nimeni?

    Comentariu


    • #3
      Eu zic sa nu mai dai idei si altora,poate ne trezim la masa de joc si cu jucatori care le au si nu doresc ca acestia sa fie ;injurati; de softisti.Mult mai bine sa nu cunoasca existenta lor,ca si asa sunt atatea controverse referitoare la ;firicelele de iarba;.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • #4
        Nu stiu nimic despre iarba aia, dar as fi interesat de un magazin care vinde produse Giant Dragon.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          in primul rand d-le doctor la multi ani cu mica intarziere.controverse or sa fie tot timpul.mai important este fair play-ul intre jucatori indiferent cu ce joaca.am intalnit la turnee unii jucatori care te trateaza la masa cu mai putin respect daca joci cu iarba.asta trebuie sa ne dea de gandit.sunt ierbari si jucatori care joaca cu iarba.ati vazut ce partide spectaculoase au fost la mondialele pe echipe.

          grasomega - in romania cred ca nu aduce nimeni.daca te uiti pe site sunt lucruri interesante dar nu stiu cat de performante.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de grasomega Vezi post
            Nu stiu nimic despre iarba aia, dar as fi interesat de un magazin care vinde produse Giant Dragon.
            Schuette-sport.de

            Comentariu


            • #7
              grasomega - un alt magazin on line http://www.spinfactory.de/shop/default.php5

              sunt si produse giant dragon.

              Comentariu


              • #8
                Salut!
                Am dat acum cateva zile vreo 2 minute cu o fata de la GIANT DRAGON...fata era hard si avea buretele albastru.Daca stie cineva ce fata este si de unde s-ar putea achizitiona...Va multumesc mult si scuze de deviere de la subiect. Numa Bine!
                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                  Eu zic sa nu mai dai idei si altora,poate ne trezim la masa de joc si cu jucatori care le au si nu doresc ca acestia sa fie ;injurati; de softisti.Mult mai bine sa nu cunoasca existenta lor,ca si asa sunt atatea controverse referitoare la ;firicelele de iarba;.
                  Domnule doctor, dumneavoastra va pricepeti de minune sa "pliviti iarba si alte buruieni". Lasati ideile sa zboare nestingherite, caci asa-i frumos!
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    DRUKERU - la fata giant dragon TopENERGY Hard rosie buretele este galben iar la cea neagra buretele este mov.posibil sa fie fata respectiva.burete albastru nu am vazut la GD.am sa incerc sa comand produse GD si am sa va anunt.

                    Comentariu


                    • #11
                      Astazi daca mai vine tipul care avea fata poate aflu exact ce este...Multumesc...si daca e poate faci o comanda si de fata respectiva...
                      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                      Comentariu


                      • #12
                        sau poate fi TaiChi Hard neagra.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de grasomega Vezi post
                          Nu stiu nimic despre iarba aia, dar as fi interesat de un magazin care vinde produse Giant Dragon.
                          Buna ziua incepand cu data de 1 mai 2012 VivasSportShop.ro va comercializa echipamente Giant Dragon
                          Pana atunci avem la proba Lemne si Fete Giant Dragon cum ar fi : lemne :Kris Carbon Classics (off/deff) ;Fiberpotence-3k (off+) Fiberenergy ALC(OFF); Overimagine-def ; FETE : Superspin G4 ; Snowflake (long pimples(iarba)) ; TopENERGY SOFT si TopENERGY HARD
                          Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                          http://www.VivaSportShop.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            am impresia ca se vorbeste pe langa subiect...omul a cerut pareri despre ierburile giant dragon...poate te ajuta tudorprecup...el si-a comandat recent de pe un site strain o iarba giant dragon talon...a dat vreo 50 lei cu transport inclus...cand am intrat si eu am vazut ca e si varianta meteorite la mai putini bani...la pretul asta merita s-o cumperi si s-o incerci cu mana ta...
                            tibhar def plus jumulita
                            gambler reflectoid 1,0
                            dawei 388 D-1 ox

                            Comentariu


                            • #15
                              Asa este.Suntem OFF.Sorry.Dar acum ca am aflat si numele fetei si tot am vorbit, sa ne scuze (at)adi catri.Fata se numeste : GIANT DRAGON ExtSpeed(cu buretele albastru).Foarte aderenta si respinge ca o fata europeana.Numa Bine!
                              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                              Comentariu


                              • #16
                                3 zile nu s-a scris nimic pe acest topic.dupa am fost bombardat cu atat de multa informatie ca nu mai stiu ce sa cred .in legatura cu GIANT DRAGON ExtSpeed nu am vazut-o pe site -ul respectiv.mai astept pareri daca sunt persoane care chiar au jucat cu cele 2 ierburi din titlul anuntului.

                                Comentariu


                                • #17
                                  http://tabletennis.inters.pl/product...gon-Talon.html
                                  De departe cea mai buna iarba pe care am testat-o pana acum si mi-au incaput cateva pe mana. O am in OX pe un lemn Andro Temper Tech All+ si pot face absolut ce vreau cu ea. Atacul merge aproape la fel de bine ca si cu o fata neteda, chop-urile si block-urile sunt o delectare. Inca ma-ntreb daca-i adevarat Aproape ca-mi pierdusem speranta, mai toate ierbile folosite pana acum oferind posibilitati limitate de exprimare.
                                  Perii sunt moi si foarte flexibili. Producatorul sustine ca ar fi tensionati (iarba tensor ). Nu pot decat sa-i felicit pe cei de la Giant Dragon pentru realizare. Fetze TSP sau Dr. Neubauer mult mai scumpe decat aceasta nici macar nu se-apropie de ea.
                                  Sper sa-ti fie de folos comentariul meu.
                                  S-auzim de bine.
                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    alte pareri?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Gasesti destule pe site-ul ooakforum.com
                                      http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=11&t=9002
                                      Introdu adresa in translate.google.com daca nu intelegi engleza suficient de bine si ti-o traduce intr-o romana stalcita, dar care-ti permite sa intelegi cat de cat.
                                      Revin cu informatii suplimentare legat de dragon talon. Chop-urile par sa mearga o idee mai greu decat cu alte fete folosite de mine (ex: Dr. Neubauer Monster Classic si Monster, de ex). Posibil sa fie nevoie doar de o ajustare a miscarilor. Revin in cateva saptamani cu noi detalii. Parerea ca fata e una deosebita mi-o mentin.
                                      Si doua aprecieri gata traduse de pe http://oneofakindtrading.com.au/gian...te_review.htm:
                                      Revizuirea de catre haggisv:
                                      Am avut câteva încercari cu acest cauciuc acum, dar am nevoie sa-l pune pe o lama de cunoscut, unul care am folosit pentru a, astfel încât sa pot face o comparatie corecta.
                                      Am joc cu ea pe un gigant Dragon "Kris" Blade, care este o b?ta de lemn de balsa supradimensionat combinatie ... Nu este o mare diferenta între cele 2 parti ale OMI, dar lama nu este rau, si ca o versiune mai rapida a FW + ...
                                      Revenind la meteoriti, de sâmburi sunt de calitate medie, tipic de cele mai multe foi chinezesc, un nu destul de pâna la sâmburi japoneze arata. înca nu erau defecte, si de calitate a fost destul de bun.
                                      Surprinzator pentru un cauciuc chinezesc, aceasta a avut de fapt un suport adeziv (?n OX) ... care ma impresionat! Ea a lucrat destul de bine, si am avut nici probleme pune pe lama. Nu am încercat înca de ao scoate, desi ... si nu am sigila lama: raul :: oops:
                                      ?n joc, viteza nu a fost lent real, poate un pic mai repede decât 955 ... Blocarea cu ea aproape de masa, N Dr. stil, ea a luat ritmul de foarte bine, totusi. Inversare Spin a fost de fapt deosebit de bun, mai ales la impact redus. La impact mare am avut probleme mentinându-l pe masa. A facut aderenta un pic mai mult, dar am impresia ca a fost mai mult viteza mai mare de lama, decât de cauciuc.
                                      Agresiv ?mpinge Backspin a fost foarte buna, în fapt, de control al jocului a fost destul de scurt, tot un pic mai bine decât cu Phoenix, dar faptul ca a fost OX (vs Phoenix 1.0mm) au avut, evident, o multime de a face cu ea.
                                      Tocare departe de masa a fost de fapt destul de bun ... especailly de pe acest lamei relativ repede. Nu am putut obtine aceeasi cantitate de Backspin cum am face cu Phoenix, dar pastrând mingea jos a fost cu siguranta mai usor. Nu am primit de variatie pe care eu, desi în mod normal fac, ceea ce mi se pare este tipic de LP OX.
                                      Surprinzator am gasit a fost necesara ajustarea foarte putin de la Phoenix pe FW +, la Meteoritul în acest OFF urias Dragon lama Balsa ....
                                      Eu va lipici-l pe un alt lama pentru o comparatie mai buna, probabil, cu un LP cunoscut pe de alta parte pentru o comparatie adevarata ...
                                      Revizuirea de catre Marathon Man:
                                      Am încercat bou Meteoritul ieri pe o lama de Aparare Plus Tibhar si într-adevar sa bucurat. Sunt un elicopter de la distanta la mijlocul si l-am încercat împotriva ? N 682 în clasamentul franceza.
                                      Dupa cum a declarat Haggisv, este nevoie de ajustarea putin la
                                      Acest sâmburi lungi are o inversare de spin foarte bun atunci când tocare departe de masa si adversarul meu a avut probleme topspinning mingea 2D sau 3.
                                      Blocarea este bun, foarte bun de asemenea, si mingea blocat devine un fel de deteriorate în vigoare; De asemenea, am observat ca atunci când blocarea mingea nu se cade foarte mult, ci mai degraba derapajului / alunecarea pe masa, ceea ce face greu pentru a adversarului de a juca un accident vascular cerebral.
                                      Jocul este placut foarte scurt, ca de control cu acest sâmburi este mare, se poate "lucra unghiurile" si sa se joace reale scurt, fara probleme.
                                      Asa cum nu este foarte sensibil la centrifugare de intrare (spre deosebire de Xiying, care este greu de controlat si de un pic prea lent), nu am avut probleme returnarea serveste si ar putea plasa mingea în cazul în care am vrut: scurt, lung, dreapta sau stânga .... Am putea juca în mod pasiv sau, dimpotriva, ia initiativa, cu un atac; destul de eficient.
                                      M-am simtit în largul returnarea serveste întrucât Xiying este o adevarata durere la un .. atunci când vine vorba de controlul de spin mare serveste.
                                      Meteoritul este un foarte foarte bun timp de cauciuc pentru sâmburi de jucator care joaca pe 3 diferite "zone" (de la masa, 1 metru de la masa, departe de masa). Este foarte versatil si ofera o mare incredere chiar de la început.
                                      Acest cauciuc într-adevar straluceste atunci când taie ca inversare de centrifugare este foarte puternic.
                                      Este într-adevar straluceste atunci când tocare departe de masa, asta e ceea ce fac si sape pe Meteoritul este unul dintre cele mai bune pentru aceasta.
                                      Am jucat Xiying 979 pentru un sezon si comutator, în iunie, pentru Saviga V, pe care am jucat timp de un sezon anterior. P?na în prezent, pe lama mea Tibhar Saviga a lucrat destul de bine, dar Meteoritul este foarte bun de asemenea. Eu înca mai au pentru a testa blocul Se7en si apoi va trebui sa aleaga între:
                                      Saviga V - Se7en Block - Meteoritul - Lion Claw (a încercat ieri, înainte de meteorit, ci cu un burete de 0,5 mm si modul de a fi prea repede pentru mine, asa ca am elimina burete si va încerca saptam?na viitoare).
                                      P?na ieri Saviga a fost alegerea mea (pentru ca este insensibil sa se ​​invarta de intrare), dar acum ca am auzit partenerul meu spune ca am sâmburi de joaca sunt extrem de ?ngrijoratoare, am ezitat .....
                                      Ce mishto suna
                                      S-auzim de bine.
                                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        mai,daca omul a folosit-o chiar si pe o bata de balsa, cred ca e o fata cu un control excelent...asteptam tudor pareri in continuare...chiar m-ai facut curios...
                                        tibhar def plus jumulita
                                        gambler reflectoid 1,0
                                        dawei 388 D-1 ox

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Cica a pus boul meteorit pe o bata de balsa, si hais si cea, mai ceva ca doctorul...mai ales cand elicopterul a inceput tocarea departe de masa producand accident vascular cerebral!!! Asta ne paste daca mai citim astfel de reviewuri!!! Traiasca profa de engleza, Dumnezeu s-o ierte, si al ei bat aratator, cu care ne ciocanea in crestetul capului...cand traduceam un text in stil... Google Translate
                                          Ultima editare de laky; 11.apr.2012, 22:50.
                                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Vaiiiiiiii ca nu mai potttttt! Am ras cu lacrimi ! Si eu sunt "bat" la engleza.Am facut rusa si germana cand eram copil...Tot cu 'google translate' lucrez si eu si cateodata pocnesc de ras cum traduce....Cam asa ma inteleg eu cu prietenul meu Chen xu jie(chinezu de la Club 11)...)
                                            Scuze de OFF!
                                            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Revin cu impresiile promise despre Giant Dragon Talon. Cu fiecare zi ce trece imi place mai mult. Pentru atac e cu adevarat excelenta chiar si in OX. Aparare de langa masa si distanta medie (pana la 1 m de masa) merge si ea foarte bine. Nu stiu daca se preteaza si pentru joc de la distanta, el nefiind specialitatea mea.
                                              Astazi am reusit sa trag cu ea de parca era o fata neteda cu burete gros. Rezultatele-mi sunt si ele intr-o ameliorare continua si spectaculoasa; am reusit sa-i administrez un sec 11-0 in cel mai bun set unui amic ce ma cam shifonase inainte de-a pune fața asta. Le-o recomand cu caldura tuturor celor ce vor sa poata alterna cu usurinta stilul defensiv pur cu unul agresiv pe BH.
                                              Ii rog pe cei ce au testat / vor testa variantele mai ieftine (Meteorite si Giant Long) sa le faca prezentari pe forum.
                                              Sarbatori Fericite!
                                              Tudor
                                              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                tudor precup - daca ati jucat cu Kokutaku 911 OX, puteti face o comparatie cu Giant Dragon Talon OX?

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  N-am avut pe mana Kokutaku 911 (de fapt nimic din marca asta). Din tot ce-am folosit pana acum doar Galaxy Neptune e cat de cat versatila, dar mult mai slaba pentru jocul ofensiv si mai putin deranjanta pentru adversar decat Talon. Pentru joc ofensiv mi-a mai mers bine Cloud & Fog OX pe un lemn Andro Temper Tech Off. Procentajul erorilor era insa mai mare decat la Talon.
                                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X