Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

iarba GIANT DRAGON Meteorite si GiantLong OX

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Poate ne spuneti de unde ati comandat Giant Dragon Talon, si la ce pret. Dupa comentariile de pe forumuri, ar putea fi o alternativa mai ieftina pentru Tibhar Grass D-tecs. Se spune ca ar fi chiar o clona a acesteia...
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #27
      la postul 17 e dat linkul...dar grabiti-va ca se termina stocul...
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #28
        pt. Giant Dragon Talon OX s-a terminat de mult.insa Giant Dragon Talon SPECIAL OX ,ambalaj rosu, mai sunt pe stoc.am inteles ca aceasta din urma are perii mai tari.

        Comentariu


        • #29
          Revin cu impresii dupa aprox 1 luna de folosire a fetei Giant Dragon Giant Talon. Entuziasmul initial mi-a fost temperat de un neajuns ce-a devenit evident abia dupa cateva meciuri cu adversari bine cotati. Fata fiind tensor, arunca tare mingea chiar si in varianta ox, provocand un procent ridicat de erori la blocuri, in special la topspinuri in forta. Facand abstractie de Palio CK (prea ieftina si greu de controlat ca sa merite inclusa in clasamente), Talon e singura iarba la care am remarcat aceasta problema. Si returnatul mingilor trimise cu underspin mare e dificil. In rest imi mentin opiniile. Chop-urile merg binisor, poti trage relativ usor cu ea dupa ce gasesti lovitura potrivita, imprima suficient efect mingii. Nu este insa una dintre fetele cu adevarat derutante pentru adversar. Doar cand trag in forta sau imping strasnic provoc greseli.

          E mult mai greu de stapanit decat mi se paruse initial si am senzatia ca a devenit asa in timp (dupa rodaj). O voi pastra pe unul din cele doua setupuri, iar pe al doilea lemn am sa incerc alternativ Dr. Neubauer Monster Classic (excelenta pt aparare, aproape inutilizabila in jocul de atac in varianta ox) si DHS Cloud & Fog.

          S-auzim de bine.
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #30
            ...ma gandeam eu...eu zic ca peste-o luna o vinzi...sau poate poti remedia slabiciunile astea...cam multi dau topspin in forta si chopuri
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #31
              Colega, la Câmpulung se va desfasura Faza Nationala la Tenis de masa!!!
              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
              FH - Xiom Sigma II Pro
              BH- Xiom Sigma II Pro

              Comentariu


              • #32
                ar trebui sa se faca si un concurs AMATUR duminica sa ne miscam si noi!
                am mutat la ONSS!!

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de Joo Vezi post
                  ...ma gandeam eu...eu zic ca peste-o luna o vinzi...sau poate poti remedia slabiciunile astea...cam multi dau topspin in forta si chopuri
                  pe asta n-o vand si de-mi ia jumate de an sa ma obisnuiesc cu ea. e prea buna pt atac ca sa renunt la ea, asa ca pune-ti pofta-n cui.
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • #34
                    Daca e ox nu poate fi tensor, sau orice altceva care are legatura cu buretele preparat din fabrica.

                    Comentariu


                    • #35
                      Producatorul spune ca fata are la baza "Trampoline Tension Technology" si se refera la ea prin "tension rubber". Din ce-am simtit eu jucand cu Talon, cred ca respectiva tehnologie e aplicata chiar cauciucului. Poate ma insel...
                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de victor0987 Vezi post
                        Daca e ox nu poate fi tensor, sau orice altceva care are legatura cu buretele preparat din fabrica.
                        Definition: In table tennis, tensor rubber is the common name used by players for any table tennis rubber that has the topsheet stretched and placed under tension before it is glued to the sponge. This tension tends to cause the rubber to curl inwards with the sponge on the outside, doming the rubber sheet.
                        Sursa: http://tabletennis.about.com/od/glos...sor_rubber.htm
                        Am citit ca exista variatii mari intre 2 serii diferite ale aceleiasi marci de la Giant Dragon. Spuneau unii pe ceva forum australian ca nu gasesc 2 fete Dragon Talon care sa arunce mingea la fel. Una e foarte rapida, alta extrem de lenta. Se pare ca eu am nimerit una Off+
                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                        Comentariu


                        • #37
                          Deci fara burete nu poti tensiona cauciucul, posibil sa nu faca pereche buna cu lemnul tau, incearca pe un lemn defensiv care absoarbe energia.

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de victor0987 Vezi post
                            Deci fara burete nu poti tensiona cauciucul, posibil sa nu faca pereche buna cu lemnul tau, incearca pe un lemn defensiv care absoarbe energia.
                            Producatorul scrie ca e tensionat cauciucul si dupa cum se comporta mi-e greu sa-i pun la indoiala spusele. Si din definitia de mai sus reiese ca se tensioneaza cauciucul... Nu sunt expert in materiale, deci iau de bune informatiile de pe site-urile de profil si de la producatori.
                            Mersi de sfat. Am comandat deja un lemn combo de la Dl. Levi (All- pe BH). E prea speciala fața asta ca sa nu merite un mic efort financiar.
                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                            Comentariu


                            • #39
                              Care sunt avantajele si minusurile la Giant Dragon Talon Long intre 0.9mm ox si 1.5mm? Ca toti vorbesc 0.9mm ox dar nimeni de 1.5mm
                              Lemn: Dan Universal Combi ALL+/DEF-
                              FH : Tenergy 05 FX (2.1)
                              BH : Giant Dragon Talon (1.5)

                              Comentariu


                              • #40
                                Mai toate ierburile se comporta aproape ca fetele netede daca le pui pe burete gros. Daca vrei sa poti lovi folosind technica normala folosesti burete gros. Doar underspinurile nu vor merge.
                                Dezavantaje? Cu cat e buretele mai gros cu atat il deranjeaza mai putin pe adversar.
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • #41
                                  11-0? am vazut pe la unele meciuri intre "mari" ca nu se face...
                                  DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                  FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de laurentiucat Vezi post
                                    11-0? am vazut pe la unele meciuri intre "mari" ca nu se face...
                                    La cate batai imi daduse i-a prins bine scuturatul. S-a obisnuit deja cu fata si iar avem meciuri pe muchie de cutit. Setul pierdut cu 11-0 l-a ambitionat nu gluma...
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                      Mai toate ierburile se comporta aproape ca fetele netede daca le pui pe burete gros. Daca vrei sa poti lovi folosind technica normala folosesti burete gros. Doar underspinurile nu vor merge.

                                      Dezavantaje? Cu cat e buretele mai gros cu atat il deranjeaza mai putin pe adversar.
                                      Tudor nu te supara da-mi voie sa nu fiu deaccord.Tu stii ca eu joc cu Tibhar Grass Dtecs de 1,6 mm si crede-ma deranjez nu gluma.Totul e sa stii exactcum sa folosesti o iarba. O iarba cu long pips nu deranjeaza f. tare daca dai chop sau block dar in schimb daca dai drept si moale sau drept si foarte tare , nu se mai intoarce mingea!
                                      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                      BH : Spinlord Sternenfall OX

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Depinde de la cine Am eu niste tovarasi de la care asa niste tospinuri si blocuri iei din iarba de nu te aduni. Exact loviturile pomenite de tine imi caracterizeaza jocul si crede-ma ca nu mai tine smecheria. S-au obisnuit cu toate...
                                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Da asa e , la un moment dat se obisnuiesc cu toate dar un meci cu un asemenea ierbar trebuie tratat cu multa concentrare si daca mai si rotesti paleta in mana si ataci cand cu iarba cand cu soft e greu ca trebuie sa se uite tot timpul la culoare fetii cu care ataci si nu e chiar asa usor. Evident asta tine pina la un anumit nivel. Am jucat ieri la un turneu la Gura Humorului si an nimerit in grupa cu jucatori cotati pe la pozitia 60-70 in clasamentul Amatur si am incurcat un set, doua, pina au adaptat stilul de joc si dupa aia.......E oricum o experienta ffff placuta sa te muncesti sa incurci cu iarba la alt nivel nu numai in orasul tau unde devii la un moment dat un fel de bau- bau cu care jucatorii mai tineri nu vor sa joace.
                                          Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                          Depinde de la cine Am eu niste tovarasi de la care asa niste tospinuri si blocuri iei din iarba de nu te aduni. Exact loviturile pomenite de tine imi caracterizeaza jocul si crede-ma ca nu mai tine smecheria. S-au obisnuit cu toate...
                                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X