Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere de modificare a regulamentului amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Propunere de modificare a regulamentului amatur

    Propun ca, jucatorii care au inceput sa joace tenis in mod organizat in Amatur, nefiind legitimati la vreun club inainte de a evolua in Amatur si care ulterior au reusit performanta sa promoveze in divizia A, sa nu-si piarda dreptul de a participa in continuare la turneele Amatur, la categoria Open.
    Acestia sunt de admirat pentru straduinta lor de a progresa si de a ajunge la un nivel de joc cit mai ridicat. Iar noi, in loc sa-i stimulam pentru tenacitatea de care au dat dovada, am gasit de cuviinta sa-i pedepsim.
    Eu v-as propune sa incercati sa va puneti in pielea lui Rares, care a venit la Focșani sa ajute la buna desfasurare a turneului si, privea cu jind la fostii lui colegi, el neavind dreptul sa impartaseasca cu ei bucuria jocului. Si, mai mult decit atit, oare ce va fi in sufletul lui Rares, in luna mai, cind va organiza la Reghin ,, MEMORIALUL LEORDA '' si el nu va fi lasat sa joace ???
    Eu zic, sa mai gindim inca o data acest aspect si , poate , ar fi bine sa mai decidem si cu sufletul.

  • #2
    Asa este,sa facem rau unui jucator de valoare este f.usor,binele e mai greu.Am stat de vorba cu d-nul RARES personal la Focșani,si am ramas mut de cele auzite.Deci nu avem voie sa progresam , trebuie sa ramanem la un anumit nivel si gata asta-i joaca,iar pe cealata parte sa nu modificam regulamentul ptr. folosirea unor echipamente neregulamentare de joc ca sigur alea duc la frumusetea jocului,dar ce e de valoare sa-l indepartam.F R U M O S DOMNILOR F R U M O S.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #3
      Sustin propunerea dl. DUMITRU MATEI ( consider ca este un respect deosebit fata de AMATUR a jucatorilor care evolueaza in competitiile FRTM)

      Comentariu


      • #4
        Revin cu propunerea mea- organizatorul turneului poate da niste wild-carduri, in procent de 2-3% din numarul de participanti.
        Acestea pot fi folosite atat pentru jucatorii din divizie sau pentru cei fara punctaj care ies din lista cand se impune numar maxim de jucatori.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Sunt pe deplin de acord cu propunerea domnului Dumitru Matei, nu ar fi rau de facut un pol cu acest subiect unde cei interesati sa poata vota si democratic ne vom supune votului.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Emil Tudor Vezi post
            Revin cu propunerea mea- organizatorul turneului poate da niste wild-carduri, in procent de 2-3% din numarul de participanti.
            Acestea pot fi folosite atat pentru jucatorii din divizie sau pentru cei fara punctaj care ies din lista cand se impune numar maxim de jucatori.
            Aceasta solutie ar da nastere la nenumarate controverse. Ar fi ca o lege neclara, care lasa loc la fel si fel de interpretari, pe cind, schimbarea regulamentului depinde doar de vointa noastra.
            ---------- Post added 03.04.2012 at 11:47 ----------
            Postat în original de dado_daniel Vezi post
            Sunt pe deplin de acord cu propunerea domnului Dumitru Matei, nu ar fi rau de facut un pol cu acest subiect unde cei interesati sa poata vota si democratic ne vom supune votului.
            Asa ma gindeam si eu.

            Comentariu


            • #7
              absolut de acord cu propunerea domnului matei dumitru!
              We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
              Aristotle



              Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de marcu vasile Vezi post
                Asa este,sa facem rau unui jucator de valoare este f.usor,binele e mai greu.Am stat de vorba cu d-nul RARES personal la Focșani,si am ramas mut de cele auzite.Deci nu avem voie sa progresam , trebuie sa ramanem la un anumit nivel si gata asta-i joaca,iar pe cealata parte sa nu modificam regulamentul ptr. folosirea unor echipamente neregulamentare de joc ca sigur alea duc la frumusetea jocului,dar ce e de valoare sa-l indepartam.F R U M O S DOMNILOR F R U M O S.
                Sincer nici eu nu am inteles de ce nu sunt lasati sa joace Rares, Alex C, Motoroi si care or mai fi, singurul raspuns pe care l-am gasit a fost ca trebuie sa plece ei ca sa mai castige si altii. Dar mi se pare incorect, cei care vor sa castige trebuie sa munceasca mai mult si vor reusi fiindca sunt convins ca si baietii care au promovat au muncit foarte mult si au investit foarte multi bani. Aici, in Amatur, dupa cum zice si d-l Marcu mai sus, te ajuta sa castigi mai usor folosind cateva metode simple (mai putin munca la sala), ii indepartezi pe cei mai buni sau iti pui iarba pe paleta.
                Ultima editare de Cornel 67; 03.apr.2012, 11:22.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Propun ca, jucatorii care au inceput sa joace tenis in mod organizat in Amatur, nefiind legitimati la vreun club inainte de a evolua in Amatur si care ulterior au reusit performanta sa promoveze in divizia A, sa nu-si piarda dreptul de a participa in continuare la turneele Amatur, la categoria Open.
                  Eu zic, sa mai gindim inca o data acest aspect si , poate , ar fi bine sa mai decidem si cu sufletul.
                  Sustin propunerea!
                  Blade: Timo Boll Spirit
                  Fh:Tibhar Genius 2.0
                  Bh:Tibhar Genius 2.0
                  materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca tot doriti redeschiderea acestui subiect fierbinte,indelung dezbatut si in anii anteriori,propun ca toate opiniile pro si contra precum si alte modificari ce vor mai fi dorite de membrii aMATUR sa fie trecute mai devreme sau mai tarziu intr-un topic denumit"Modificari Regulament 2013".
                    Deasemeni,in cazul in care se doreste creearea unui poll referitor la jucatorii divizionari "A" dreptul la vot sa aiba doar jucatorii de categorie"Open",cei direct implicati in confruntarile cu fosti actuali si viitori jucatori legitimati(A,B,Superliga).
                    Constat ca cei care militeaza fervent cauza "pro "in acest subiect sunt jucatori de categoria "amatori".Cu exceptia lui Adi Valcu,care participa foarte rar la concursurile Amatur
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #11
                      In acelasi sens cu discutiile pro/contra participarii jucatorilor legitimati in divizia A sau superliga, ar trebui discutata si posibila participare a acelorasi jucatori performanti si in cadrul campionatului pe echipe (Liga Amatur)..., dupa ce joaca meciurile aferente in ligile organizate de FRTM!
                      Ar trebui sa poata juca si in superliga, in A, B, C sau alte ligi ale FRTM, plus si in Amatur...
                      Dar, asa cum bine zicea Cata Cozma, sa-i lasam pe amatori sa voteze, doar vor si ei sa joace cu acesti performeri, ... poate la categoria Amatori!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                        Propun ca, jucatorii care au inceput sa joace tenis in mod organizat in Amatur, nefiind legitimati la vreun club inainte de a evolua in Amatur si care ulterior au reusit performanta sa promoveze in divizia A, sa nu-si piarda dreptul de a participa in continuare la turneele Amatur, la categoria Open.
                        Acestia sunt de admirat pentru straduinta lor de a progresa si de a ajunge la un nivel de joc cit mai ridicat. Iar noi, in loc sa-i stimulam pentru tenacitatea de care au dat dovada, am gasit de cuviinta sa-i pedepsim.
                        Eu v-as propune sa incercati sa va puneti in pielea lui Rares, care a venit la Focșani sa ajute la buna desfasurare a turneului si, privea cu jind la fostii lui colegi, el neavind dreptul sa impartaseasca cu ei bucuria jocului. Si, mai mult decit atit, oare ce va fi in sufletul lui Rares, in luna mai, cind va organiza la Reghin ,, MEMORIALUL LEORDA '' si el nu va fi lasat sa joace ???
                        Eu zic, sa mai gindim inca o data acest aspect si , poate , ar fi bine sa mai decidem si cu sufletul.
                        Foarte frumos. Si eu sustin aceasta idee.In ceea ce priveste votul...,cred ca varianta lui Catalin ar fi cea corecta.(sa voteze cei de la OPEN)

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                          In acelasi sens cu discutiile pro/contra participarii jucatorilor legitimati in divizia A sau superliga, ar trebui discutata si posibila participare a acelorasi jucatori performanti si in cadrul campionatului pe echipe (Liga Amatur)..., dupa ce joaca meciurile aferente in ligile organizate de FRTM!
                          Ar trebui sa poata juca si in superliga, in A, B, C sau alte ligi ale FRTM, plus si in Amatur...

                          Dar, asa cum bine zicea Cata Cozma, sa-i lasam pe amatori sa voteze, doar vor si ei sa joace cu acesti performeri, ... poate la categoria Amatori!
                          la fel de bine din cate deduc de la tine amatorii sa organizeze turnee de amatori,si open-istii de open...
                          pai nu ?!...

                          votul sa fie la ce data din calenda ?r(unii intra,altii ies din open,si d'astea..

                          Comentariu


                          • #14
                            O solutie rezonabila pentru a impaca si capra si varza:sa fie admisi in turneele noastre actualii divizionari A proveniti din Amatur dar in acest caz sistemul de desfasurare sa fie"la gramada".Organizatorii ar avea muuuuuult mai putina bataie de cap (un singur rand de premii,o singura ora de incepere a concursului,samd)iar amatorii ar avea ocazia sa si incerce fortele cu divizionarii,asa dupa cum reiese ca doresc din acest topic
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #15
                              E foarte buna ideea sa fie lasati sa joace,doar s-au ridicat dintre noi,faptul ca au muncit mai mult si au ajuns in div.A este meritul lor,iar noi trebuie sa ne mandrim cu ei.Maine, poimaine vor mai fi cu siguranta jucatori precum DUMITRA D., VALCEANU D., TRAISTARU M., PARVAN,BEDO N, ETC... care vor accede catre div.A.Propun ca ei sa fie lasati sa joace la orice turneu AMATUR fara a fi punctati in clasamentul general AMATUR,eventual sa li se faca un clasament separat pentru divizionarii A.

                              Comentariu


                              • #16
                                cam asa era acum ceva timp(la A+ cel putin),si desi stiu bine ca "ce merge bine nu se shimba",ar fi o optiune buna ca organizatorul sa decida cum si ce sa organizeze...cum dracu sa nu-l primesti pe Rusu,Trifu,Motoroi,Alex,si hai fie...si pe Leorda
                                cat de curand au sa dispara ..probabil si altii din actualii premianti sau viitoriii open-isti care si-au facut stagiatura in Amatur cu trup si suflet...
                                Ultima editare de Vali Suta; 03.apr.2012, 14:54.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de BOZGANU Vezi post
                                  E foarte buna ideea sa fie lasati sa joace,doar s-au ridicat dintre noi,faptul ca au muncit mai mult si au ajuns in div.A este meritul lor,iar noi trebuie sa ne mandrim cu ei.Maine, poimaine vor mai fi cu siguranta jucatori precum DUMITRA D., VALCEANU D., TRAISTARU M., PARVAN,BEDO N, ETC... care vor accede catre div.A.Propun ca ei sa fie lasati sa joace la orice turneu AMATUR fara a fi punctati in clasamentul general AMATUR,eventual sa li se faca un clasament separat pentru divizionarii A.
                                  Luci,cred ca scriam in acelasi timp,asa ca nu ma acuza de plagiat

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am mai incercat aceasta varianta care a fost dezbatuta la timpul respectiv,nu pentru toti jucatori din div. ci doar pentru colegi nostri care s-au ridicat din randurile noastre.
                                    De luat in seama propunerea dl. Emil Tudor in acest scop si as adauga la un anumit numar de turnee unde si organizatorul doreste acest lucru.
                                    Tot odata vreau sa va reamintesc un singur aspect'' o mana de oameni indragiti de noi''care au facut parte din marea familie a amturului.
                                    Cum dl. Craioveanu poate participa si la sectiunea pe echipe nu vad de ce ;RARES L.;MOTOROI C. si ALEX C. sunt externati ,personal n-am gasit raspunsul,poate ma v-a lumina cineva.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de vali suta Vezi post
                                      luci,cred ca scriam in acelasi timp,asa ca nu ma acuza de plagiat
                                      no problem

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                        Am mai incercat aceasta varianta care a fost dezbatuta la timpul respectiv,nu pentru toti jucatori din div. ci doar pentru colegi nostri care s-au ridicat din randurile noastre.
                                        De luat in seama propunerea dl. Emil Tudor in acest scop si as adauga la un anumit numar de turnee unde si organizatorul doreste acest lucru.
                                        Tot odata vreau sa va reamintesc un singur aspect'' o mana de oameni indragiti de noi''care au facut parte din marea familie a amturului.
                                        Cum dl. Craioveanu poate participa si la sectiunea pe echipe nu vad de ce ;RARES L.;MOTOROI C. si ALEX C. sunt externati ,personal n-am gasit raspunsul,poate ma v-a lumina cineva.
                                        personal, daca mi permiteti, eu, pe rares si costi i as externa, dar pe alex..., in nici un caz, e prea periculos pentru societate si aici as mentiona cu predilectie persoanele carora le cam place iarba, desigur....
                                        oricum insa, o sugestie buna, altminteri ....

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          cu turneul de la Focșani, cred ca am intrat deja la open ,
                                          si pot sa spun ca baietii astia BUNI care au plecat din randurile amatorilor, merita sa joace cu noi...
                                          fara amanare , incepand de la urmatorul turneu, ca , dupa parerea mea ei au valoarea aprox. ca a lui Roman sau Garduli, unii dintre ei chiar mai jos valoric , ...
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Crezi ca toti jucatorii care pierd in primul tur eliminatoriu trec direct la open? Mai ai de muncit un pic
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              dupa ce am scris, m-am uitat in grila , si mi-am dat seama ca mai raman la amatori, ceia ce e bine, pt. ca daca la amatori ma descurc asa greu , la open o sa fiu numa in coada...dar on-topic : ce zici de cei BUNI care au progresat in amatur , nu ar fi bine sa poata juca in continuare in Amatur ?
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de bogdanel Vezi post
                                                personal, daca mi permiteti, eu, pe rares si costi i as externa, dar pe alex..., in nici un caz, e prea periculos pentru societate si aici as mentiona cu predilectie persoanele carora le cam place iarba, desigur....
                                                oricum insa, o sugestie buna, altminteri ....
                                                bine ai revenit printre noi bogdanel...tzin sa-ti mentionez ca nu mai sunt asa de periculos pt societate...am lasat-o moale..paleta am una din era mezozoicului...la sala mai rar...burtica se largeste...etc...cred ca tu esti mai periculos ca mine acum
                                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de bogdanel Vezi post
                                                  personal, daca mi permiteti, eu, pe rares si costi i as externa, dar pe alex..., in nici un caz, e prea periculos pentru societate si aici as mentiona cu predilectie persoanele carora le cam place iarba, desigur....
                                                  oricum insa, o sugestie buna, altminteri ....
                                                  Daca totul merge struna ne vedem la masa "s,apoi om vedea de-i bine"
                                                  Stima.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X