Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete interzise de ITTF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete interzise de ITTF

    Fete interzise!!!
    ---------- Post added 03.04.2012 at 17:17 ----------
    Aici se pot vedea fetele care au fost interzise de catre ITTF si cred ca s-ar putea face si la noi in amatur prin scoaterea acestora la imprimanta si verificarea celor care fac contestatii!!!
    http://www.ittf.com/stories/pictures/LARC_33.pdf
    ---------- Post added 03.04.2012 at 17:18 ----------
    Ce pareri aveti D-lor?
    Va multumesc pentru acestea!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

  • #2
    Cred ca in lista apar fetele permise.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de FlorinBN Vezi post
      Cred ca in lista apar fetele permise.
      Asa este, .... dar Amaturul nu este interesat de aceasta lista,... inca.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
        Fete interzise!!!
        ---------- Post added 03.04.2012 at 17:17 ----------
        Aici se pot vedea fetele care au fost interzise de catre ITTF si cred ca s-ar putea face si la noi in amatur prin scoaterea acestora la imprimanta si verificarea celor care fac contestatii!!!
        http://www.ittf.com/stories/pictures/LARC_33.pdf
        ---------- Post added 03.04.2012 at 17:18 ----------
        Ce pareri aveti D-lor?
        Va multumesc pentru acestea!!!
        Nu am nici o parere pentru ca nu am inteles nimic. Astept parerea domnului Suta Valeriu si voi fi intru totul de acord cu acesta.
        4/3 din oameni au probleme cu fractiile

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
          Fete interzise!!!

          ---------- Post added 03.04.2012 at 17:17 ----------

          Aici se pot vedea fetele care au fost interzise de catre ITTF si cred ca s-ar putea face si la noi in amatur prin scoaterea acestora la imprimanta si verificarea celor care fac contestatii!!!
          http://www.ittf.com/stories/pictures/LARC_33.pdf

          ---------- Post added 03.04.2012 at 17:18 ----------

          Ce pareri aveti D-lor?
          Va multumesc pentru acestea!!!
          Daca e adevarat ce zici, la urmatorul Amatur, toata lumea va juca cu fete interzise! Asa ca by,by pingpong!
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de &1c Vezi post
            Nu am nici o parere pentru ca nu am inteles nimic. Astept parerea domnului Suta Valeriu si voi fi intru totul de acord cu acesta.
            Domnule Profesor, 4/3 din postarile dumneavoastra sunt amuzante!
            We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
            Aristotle



            Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

            Comentariu


            • #7
              Parerea mea e ca este o lista cu fetele autorizate. Cei care au o fata ce nu se regaseste pe aceasta lista inseamna ca au o fata neautorizata ITTF.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de sandu Vezi post
                Parerea mea e ca este o lista cu fetele autorizate. Cei care au o fata ce nu se regaseste pe aceasta lista inseamna ca au o fata neautorizata ITTF.
                Acum am inteles.
                Dar tot astept parerea domnului Suta.
                4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                  Cred ca in lista apar fetele permise.
                  Un picut de atentie si ati fi vazut si fetele interzise(notate cu OUT),
                  Blade . PHOTINO
                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                  Comentariu


                  • #10
                    OUT se refera la 'pips', la fel si IN
                    Daca ar scrie 'get the hell OUT' ar fi altceva
                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de marcu vasile Vezi post
                      Un picut de atentie si ati fi vazut si fetele interzise(notate cu OUT),
                      Un picut de si mai multa atentie si ati fi vazut ca "out" se refera la pimple type. Adica sunt short si medium pips. Long pips sunt trecute ca "long" si lise ca "in", adica inverted pips.

                      PS:
                      Domnul Florin e foarte rapid in dimineata asta.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de marcu vasile Vezi post
                        Un picut de atentie si ati fi vazut si fetele interzise(notate cu OUT),
                        cred ca titlul este sugestiv...LARC (LIST AUTHORISED RACKET COVERINGS), iar daca citesti si mai atent vei vedea ca OUT este pentru "Pimple type"...
                        Butterfly Michael Maze Arylate
                        BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de lauritheone Vezi post
                          ...
                          PS:
                          Domnul Florin e foarte rapid in dimineata asta.
                          Cred ca-i de la cafea ... e STRONG, nu LONG
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Un topic intersant. Un mic curs de initiere..
                            Probabil ca dupa ce majoritatea jucatorilor amatori se vor familiariza cu termenii specifici si, dupa ce vor incepe sa deosebeasca o fata interzisa de una acceptata, vom adapta si regulamentul...

                            Comentariu


                            • #15
                              sigur lista asta nu este o glume de 1 aprilie ?
                              la BTY......
                              018 Tenergy 80 In
                              019 Largestorm Out
                              exista asa ceva ???
                              BUTTERFLY KISO HINOKI V
                              BH+FH : Sriver-FX 2.1mm

                              Comentariu


                              • #16
                                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...oua-lista-ITTF

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Dan2 Vezi post
                                  Un topic intersant. Un mic curs de initiere..
                                  Probabil ca dupa ce majoritatea jucatorilor amatori se vor familiariza cu termenii specifici si, dupa ce vor incepe sa deosebeasca o fata interzisa de una acceptata, vom adapta si regulamentul...
                                  Dupa cum afirmati d-voastra dati impresia ca stiti foarte bine acea lista cu fețe interzise si nu vreti sa spuneti.Famializarea cu termenii specifici nu este grea,problema este alta , ca desi se stie ce anume este interzis si ce nu , masurile care s-au luat pana acum au fost nule.Ati fost in sala la FOCSANI si sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.Va spun ca se lasa de tenis majoritatea, iar ceilalti care vor sa joace vor juca cu alte fete normale.Dar asta nu se v-a rezolva niciodata, ptr.-ca vorbele trec faptele raman.Discutia asta a mai fost,va mai fi si nimeni si nimic nu va schimba ceva.Sa jucam totusi tenis asa cum stim si REGULAMENTUL nu este facut sa se respecte ci ptr.a fi incalcat cu buna stiinta si tupeu.A afirmat un coleg ca in AMATUR nu se aplica reg.ITTF. As vrea sa intreb de ce? suntem noi mai destepti de cat acest for si am scos un regulament pe care inca nu-l stie nimeni si facem totul dupa ureche.Zau nu asi crede asta.
                                  Ultima editare de marcu vasile; 04.apr.2012, 17:37.
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                    Dupa cum afirmati d-voastra dati impresia ca stiti foarte bine acea lista cu fețe interzise si nu vreti sa spuneti.Famializarea cu termenii specifici nu este grea,problema este alta , ca desi se stie ce anume este interzis si ce nu , masurile care s-au luat pana acum au fost nule.Ati fost in sala la FOCSANI si sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.Va spun ca se lasa de tenis majoritatea, iar ceilalti care vor sa joace vor juca cu alte fete normale.Dar asta nu se v-a rezolva niciodata, ptr.-ca vorbele trec faptele raman.Discutia asta a mai fost,va mai fi si nimeni si nimic nu va schimba ceva.Sa jucam totusi tenis asa cum stim si REGULAMENTUL nu este facut sa se respecte ci ptr.a fi incalcat cu buna stiinta si tupeu.A afirmat un coleg ca in AMATUR nu se aplica reg.ITTF. As vrea sa intreb de ce? suntem noi mai destepti de cat acest for si am scos un regulament pe care inca nu-l stie nimeni si facem totul dupa ureche.Zau nu asi crede asta.
                                    cautati pe acest forum discutiile legate de acest subiect si o sa va lamuriti cu siguranta de ce nu s-a luat inca nici o masura, ce puteti face pentru a schimba ceva in regulament, pentru ca da, puteti schimba regulamentul daca va alocati cel putin jumatate din timpul pe care organizatorii si conducatorii miscarii Amatur il dedica acestui circuit.
                                    P.S. : ca mi am amintit numele dumneavoastra va reamintesc ceva:
                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...090#post116090
                                    ca vad ca sunteti in tema cu discutiile
                                    Ultima editare de sevraj; 04.apr.2012, 19:39.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      o curiozitate am, din afara fenomenului amatur fiind
                                      ca sa se aplice regulamentul ITTF ar trebui sa se testeze si fetele inverted
                                      cam cum s-ar face asta la o competitie de amatori ?
                                      si la cati le-ar curge baby oilul sau fel de fel de boostere din fete daca chiar s-ar testa?
                                      nici macar ITTF nu reuseste sa faca sa se respecte regulamentele ITTF

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                        sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.
                                        D-le Marcu, cei doi ?erbari aveau fete interzise, sau erau fete acceptate? Erau long pips sau short pips? Nu am vazut acel meci de care spuneti.
                                        Nu vreau sa par malitios, dar nu orice iarba este interzisa, si pana cand amatorii nu vor invata diferentele dintre ele, pe care sa le conteste si pe care nu, discutia despre interzicerea unor fete este prematura.
                                        Va marturisesc ca nu cunosc si nu am fost interesat de lista fetelor acceptate sau interzise si desi am multi prieteni care joaca cu iarba nu sunt prea bucuros sa joc cu ei, fie ca au ierburi acceptate, fie interzise, ma bat cu aceeasi usurinta.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          In 1 din 5 subiecte de pe forum cineva isi destainuie nemultumirile legate de ierbari Ar trebui scris in regulament la art1. alin1, cu rosu, ca sunt permise fetele interzise ) Pe niciun jucator de open nu-l mai intereseasa ca iarba adversarului e sau nu omologata, il bate (de cele mai multe ori) sau pierde la fel de bine.
                                          Asa ca haideti sa invatam "meserie" si vom bate ierbarii ! (si dupa vor dori ei sa-si puna lisa...)
                                          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                          Aristotle



                                          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Cosnic Vezi post
                                            In 1 din 5 subiecte de pe forum cineva isi destainuie nemultumirile legate de ierbari Ar trebui scris in regulament la art1. alin1, cu rosu, ca sunt permise fetele interzise ) Pe niciun jucator de open nu-l mai intereseasa ca iarba adversarului e sau nu omologata, il bate (de cele mai multe ori) sau pierde la fel de bine.
                                            Asa ca haideti sa invatam "meserie" si vom bate ierbarii ! (si dupa vor dori ei sa-si puna lisa...)
                                            Sunte-ti prea fin , nu asa se rezolva treburile unei gospodarii , problema cea spinoasa este respectarea regulamentelor , dar asta e HAI FRATILOR SA INVATAM SA CASTIGAM LA IERBARI SI SA REZOLVAT PROBLEMA .
                                            Blade . PHOTINO
                                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de &1c Vezi post
                                              Nu am nici o parere pentru ca nu am inteles nimic. Astept parerea domnului Suta Valeriu si voi fi intru totul de acord cu acesta.
                                              Claudiu,
                                              fet(z)ele noastre inainte de cateva turnee unde am participat impreuna si nu numai, nu au fost chiar de pus in rama,ba erau umflate de "toluenul" pus cu o seara inainte,ba cateva smocuri de ..iarba crescute si aranjate gen Albulescu,dar cu toate asta nu ne-a contestat nimeni.
                                              Suntem din cei care nu prea avem ce comenta despre folosirea acestor fete,desi ele au fost pregatite indelung in afara,in timpul su dupa concurs.. (atata timp cat nimeni nu a avut ceva impotriva).
                                              Iti apreciez increderea in parerea mea care dealtfel ne este comuna !
                                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post119021

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Interesant ca domnul MARCU VASILE,are la dispozitie acasa un ierbar cu care se antreneaza temeinic si pe care il invinge,acesta,ierbarul avand iarba insider,ce-i drept cam uzata.Ierbarul in cauza,CAPRA ARTHUR,lasa mingea sa cada si apoi o taie cu iarba respectiva,avand un efect sa-i zicem care nu prea deranjeaza si cu care softistul s-a obisnuit.Marea problema apare atunci cand ierbarul loveste mingea din drob,mai ales dupa ce este topsata.Cand revine pe masa softistului,iar acesta din urma o vede ;tremurand;ii tremura si acestuia din urma mana si se pierde de frica ca nu cumva sa greseasca returul.Si apoi este una sa joci cu ierbarul un meci de antrenament si alta este sa joci unul oficial.Ar mai fii si problema psihica,pierzind cateva mingi returnate din iarba adversarului,iti este frica sa mai ataci,joci la siguranta,o tai de obicei inalt si astfel il inviti pe adversar s-o atace de data asta cu softul ,de obicei piezand punctul respectiv.Mama ei de mentalitate!
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                                  Interesant ca domnul MARCU VASILE,are la dispozitie acasa un ierbar cu care se antreneaza temeinic si pe care il invinge,acesta,ierbarul avand iarba insider,ce-i drept cam uzata.Ierbarul in cauza,CAPRA ARTHUR,lasa mingea sa cada si apoi o taie cu iarba respectiva,avand un efect sa-i zicem care nu prea deranjeaza si cu care softistul s-a obisnuit.Marea problema apare atunci cand ierbarul loveste mingea din drob,mai ales dupa ce este topsata.Cand revine pe masa softistului,iar acesta din urma o vede ;tremurand;ii tremura si acestuia din urma mana si se pierde de frica ca nu cumva sa greseasca returul.Si apoi este una sa joci cu ierbarul un meci de antrenament si alta este sa joci unul oficial.Ar mai fii si problema psihica,pierzind cateva mingi returnate din iarba adversarului,iti este frica sa mai ataci,joci la siguranta,o tai de obicei inalt si astfel il inviti pe adversar s-o atace de data asta cu softul ,de obicei piezand punctul respectiv.Mama ei de mentalitate!
                                                  Doctore nu te enerva fii calm ca avem meciuri importante.D-nule Dan va rog inca odata daca am gresit ca intervin de cate ori consider ca e o nedreptate,nu doresc altceva de cat sa fim corecti unii fata de ceilalti.In concluzie si cu asta termin acest subiect,ca tot nu rezolvam nimic,am sa pun osul mai mult la treaba si am sa rezolv si treaba aceasta(vorba d-nuluidoctor puneti osul la treaba ). Ptr. ceilalti prieteni nu doresc decat sa aiba parte de victorii si reusite in acest sport.HAI VATRA DORNEI
                                                  Blade . PHOTINO
                                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X