tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 94

Subiect: Fete interzise de ITTF

1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    6.082
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    416 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    3 h 5 m
    Reputație
    8810

organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.522
    Timp total online
    51 z 5 h 59 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    3269
    Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    Un topic intersant. Un mic curs de initiere..
    Probabil ca dupa ce majoritatea jucatorilor amatori se vor familiariza cu termenii specifici si, dupa ce vor incepe sa deosebeasca o fata interzisa de una acceptata, vom adapta si regulamentul...
    Dupa cum afirmati d-voastra dati impresia ca stiti foarte bine acea lista cu fetze interzise si nu vreti sa spuneti.Famializarea cu termenii specifici nu este grea,problema este alta , ca desi se stie ce anume este interzis si ce nu , masurile care s-au luat pana acum au fost nule.Ati fost in sala la FOCSANI si sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.Va spun ca se lasa de tenis majoritatea, iar ceilalti care vor sa joace vor juca cu alte fete normale.Dar asta nu se v-a rezolva niciodata, ptr.-ca vorbele trec faptele raman.Discutia asta a mai fost,va mai fi si nimeni si nimic nu va schimba ceva.Sa jucam totusi tenis asa cum stim si REGULAMENTUL nu este facut sa se respecte ci ptr.a fi incalcat cu buna stiinta si tupeu.A afirmat un coleg ca in AMATUR nu se aplica reg.ITTF. As vrea sa intreb de ce? suntem noi mai destepti de cat acest for si am scos un regulament pe care inca nu-l stie nimeni si facem totul dupa ureche.Zau nu asi crede asta.
    Ultima modificare făcută de marcu vasile; 04.04.2012 la 19:37.
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

Data înscrierii
    08.03.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Postări
    2.385
    Timp total online
    102 z 12 h 27 m
    Timp online pe zi
    46 m
    Reputație
    5029
    Citat Postat în original de marcu vasile Vezi post
    Dupa cum afirmati d-voastra dati impresia ca stiti foarte bine acea lista cu fetze interzise si nu vreti sa spuneti.Famializarea cu termenii specifici nu este grea,problema este alta , ca desi se stie ce anume este interzis si ce nu , masurile care s-au luat pana acum au fost nule.Ati fost in sala la FOCSANI si sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.Va spun ca se lasa de tenis majoritatea, iar ceilalti care vor sa joace vor juca cu alte fete normale.Dar asta nu se v-a rezolva niciodata, ptr.-ca vorbele trec faptele raman.Discutia asta a mai fost,va mai fi si nimeni si nimic nu va schimba ceva.Sa jucam totusi tenis asa cum stim si REGULAMENTUL nu este facut sa se respecte ci ptr.a fi incalcat cu buna stiinta si tupeu.A afirmat un coleg ca in AMATUR nu se aplica reg.ITTF. As vrea sa intreb de ce? suntem noi mai destepti de cat acest for si am scos un regulament pe care inca nu-l stie nimeni si facem totul dupa ureche.Zau nu asi crede asta.
    cautati pe acest forum discutiile legate de acest subiect si o sa va lamuriti cu siguranta de ce nu s-a luat inca nici o masura, ce puteti face pentru a schimba ceva in regulament, pentru ca da, puteti schimba regulamentul daca va alocati cel putin jumatate din timpul pe care organizatorii si conducatorii miscarii Amatur il dedica acestui circuit.
    P.S. : ca mi am amintit numele dumneavoastra va reamintesc ceva:
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...090#post116090
    ca vad ca sunteti in tema cu discutiile
    Ultima modificare făcută de sevraj; 04.04.2012 la 21:39.

senior

Data înscrierii
    26.11.2010
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    238
    Timp total online
    7 z 23 h 29 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    66
    o curiozitate am, din afara fenomenului amatur fiind
    ca sa se aplice regulamentul ITTF ar trebui sa se testeze si fetele inverted
    cam cum s-ar face asta la o competitie de amatori ?
    si la cati le-ar curge baby oilul sau fel de fel de boostere din fete daca chiar s-ar testa?
    nici macar ITTF nu reuseste sa faca sa se respecte regulamentele ITTF

5. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place laky le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.710
    Timp total online
    184 z 1 h 2 m
    Timp online pe zi
    1 h 22 m
    Reputație
    10670
    Citat Postat în original de marcu vasile Vezi post
    sper ca ati vazut cum au reactionat cei doi ierbari cand au jucat in grupele inferioare(nu le cunosc numele).M-am uitat fara sa vreau la acel meci si nu s-a inteles nimic,radeau si acei spectatori din afara concursului care se aflau in tribune.Asa ar trebui procedat cu acei ierbari cu fete interzise ,pusi la doua trei mese si sa joace singuri intre ei.
    D-le Marcu, cei doi ?erbari aveau fete interzise, sau erau fete acceptate? Erau long pips sau short pips? Nu am vazut acel meci de care spuneti.
    Nu vreau sa par malitios, dar nu orice iarba este interzisa, si pana cand amatorii nu vor invata diferentele dintre ele, pe care sa le conteste si pe care nu, discutia despre interzicerea unor fete este prematura.
    Va marturisesc ca nu cunosc si nu am fost interesat de lista fetelor acceptate sau interzise si desi am multi prieteni care joaca cu iarba nu sunt prea bucuros sa joc cu ei, fie ca au ierburi acceptate, fie interzise, ma bat cu aceeasi usurinta.

7. Îmi place Emil Tudor le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    01.05.2011
    Locație
    Sibiu, Romania, Romania
    Vârstă
    28
    Postări
    529
    Timp total online
    57 z 4 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    275
    In 1 din 5 subiecte de pe forum cineva isi destainuie nemultumirile legate de ierbari Ar trebui scris in regulament la art1. alin1, cu rosu, ca sunt permise fetele interzise ) Pe niciun jucator de open nu-l mai intereseasa ca iarba adversarului e sau nu omologata, il bate (de cele mai multe ori) sau pierde la fel de bine.
    Asa ca haideti sa invatam "meserie" si vom bate ierbarii ! (si dupa vor dori ei sa-si puna lisa...)
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle

Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

9. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place anomis, laky le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.522
    Timp total online
    51 z 5 h 59 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    3269
    Citat Postat în original de Cosnic Vezi post
    In 1 din 5 subiecte de pe forum cineva isi destainuie nemultumirile legate de ierbari Ar trebui scris in regulament la art1. alin1, cu rosu, ca sunt permise fetele interzise ) Pe niciun jucator de open nu-l mai intereseasa ca iarba adversarului e sau nu omologata, il bate (de cele mai multe ori) sau pierde la fel de bine.
    Asa ca haideti sa invatam "meserie" si vom bate ierbarii ! (si dupa vor dori ei sa-si puna lisa...)
    Sunte-ti prea fin , nu asa se rezolva treburile unei gospodarii , problema cea spinoasa este respectarea regulamentelor , dar asta e HAI FRATILOR SA INVATAM SA CASTIGAM LA IERBARI SI SA REZOLVAT PROBLEMA .
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    47
    Postări
    1.836
    Timp total online
    45 z 16 h 52 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1517
    Citat Postat în original de &1c Vezi post
    Nu am nici o parere pentru ca nu am inteles nimic. Astept parerea domnului Suta Valeriu si voi fi intru totul de acord cu acesta.
    Claudiu,
    fet(z)ele noastre inainte de cateva turnee unde am participat impreuna si nu numai, nu au fost chiar de pus in rama,ba erau umflate de "toluenul" pus cu o seara inainte,ba cateva smocuri de ..iarba crescute si aranjate gen Albulescu,dar cu toate asta nu ne-a contestat nimeni.
    Suntem din cei care nu prea avem ce comenta despre folosirea acestor fete,desi ele au fost pregatite indelung in afara,in timpul su dupa concurs.. (atata timp cat nimeni nu a avut ceva impotriva).
    Iti apreciez increderea in parerea mea care dealtfel ne este comuna !
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post119021

12. Îmi place &1c, Antal Denes, Cosnic le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.420
    Timp total online
    132 z 3 h 59 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1866

Question

Interesant ca domnul MARCU VASILE,are la dispozitie acasa un ierbar cu care se antreneaza temeinic si pe care il invinge,acesta,ierbarul avand iarba insider,ce-i drept cam uzata.Ierbarul in cauza,CAPRA ARTHUR,lasa mingea sa cada si apoi o taie cu iarba respectiva,avand un efect sa-i zicem care nu prea deranjeaza si cu care softistul s-a obisnuit.Marea problema apare atunci cand ierbarul loveste mingea din drob,mai ales dupa ce este topsata.Cand revine pe masa softistului,iar acesta din urma o vede ;tremurand;ii tremura si acestuia din urma mana si se pierde de frica ca nu cumva sa greseasca returul.Si apoi este una sa joci cu ierbarul un meci de antrenament si alta este sa joci unul oficial.Ar mai fii si problema psihica,pierzind cateva mingi returnate din iarba adversarului,iti este frica sa mai ataci,joci la siguranta,o tai de obicei inalt si astfel il inviti pe adversar s-o atace de data asta cu softul ,de obicei piezand punctul respectiv.Mama ei de mentalitate!
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

14. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place laky, TimeShift, same1 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.522
    Timp total online
    51 z 5 h 59 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    3269
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Interesant ca domnul MARCU VASILE,are la dispozitie acasa un ierbar cu care se antreneaza temeinic si pe care il invinge,acesta,ierbarul avand iarba insider,ce-i drept cam uzata.Ierbarul in cauza,CAPRA ARTHUR,lasa mingea sa cada si apoi o taie cu iarba respectiva,avand un efect sa-i zicem care nu prea deranjeaza si cu care softistul s-a obisnuit.Marea problema apare atunci cand ierbarul loveste mingea din drob,mai ales dupa ce este topsata.Cand revine pe masa softistului,iar acesta din urma o vede ;tremurand;ii tremura si acestuia din urma mana si se pierde de frica ca nu cumva sa greseasca returul.Si apoi este una sa joci cu ierbarul un meci de antrenament si alta este sa joci unul oficial.Ar mai fii si problema psihica,pierzind cateva mingi returnate din iarba adversarului,iti este frica sa mai ataci,joci la siguranta,o tai de obicei inalt si astfel il inviti pe adversar s-o atace de data asta cu softul ,de obicei piezand punctul respectiv.Mama ei de mentalitate!
    Doctore nu te enerva fii calm ca avem meciuri importante.D-nule Dan va rog inca odata daca am gresit ca intervin de cate ori consider ca e o nedreptate,nu doresc altceva de cat sa fim corecti unii fata de ceilalti.In concluzie si cu asta termin acest subiect,ca tot nu rezolvam nimic,am sa pun osul mai mult la treaba si am sa rezolv si treaba aceasta(vorba d-nuluidoctor puneti osul la treaba ). Ptr. ceilalti prieteni nu doresc decat sa aiba parte de victorii si reusite in acest sport.HAI VATRA DORNEI
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0

16. Îmi place laky le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    19.12.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    63
    Postări
    653
    Timp total online
    29 z 4 h 55 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    501
    Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    Un topic intersant. Un mic curs de initiere..
    Probabil ca dupa ce majoritatea jucatorilor amatori se vor familiariza cu termenii specifici si, dupa ce vor incepe sa deosebeasca o fata interzisa de una acceptata, vom adapta si regulamentul...
    ...si asa incet incet ne indepartam de ce inseamna, candva, AMATUR si vom fi, ceea ce niciodata nu am vrut, ITTF!
    Ideea, AMATUR, a fost a unui grup de pasionati de tenis de masa sa gasesca o modalitate de a se intalni si a se bucura de jocul TDM. Iar acum unde sa ajuns? O mica parte dintre noi vor sa legifereze, sa ingradeasca, sa incorseteze participarea unui simplu AMATOR la joc(ca fata lui a fost interzisa, ca nu are echipament corespunzator, ca isi sterge paleta, ca nu cunoaste regulamentul ITTF, ca nu mai stiu ce). Parca ii aud pe politicienii din parlament care aduc tot felul de propuneri impotriva oamenilor. Ar fi bine ca unii sa se trezeasca si sa nu uite ca noi, amatorii, suntem, peste 90%, in circuitul AMATUR. Cei care doresc sa joace dupa regulile ITTF, sa fie legitimati, sa fie profesionisti sa mearga sa joace la Federatia Romana de Tenis de Masa. Sunt un procent foarte mic.
    Sunt doar o mana de oameni(frustati) care intervin in discutii, dau sfaturi, fac propuneri de interzicere si unii considera vocea majoritatii. Sa nu se inteleaga ca sunt impotriva regulilor corecte si normale. Dar sa nu uitam ca suntem AMATORI. Haideti sa nu stricam ceva care functioneaza foarte bine. Sa ne bucuram de placerea de a ne intalni, de a juca ping-pong, chiar daca suntem AMATORI.

18. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    senior
    Data înscrierii
    09.05.2011
    Locație
    Mars
    Vârstă
    8
    Postări
    267
    Timp total online
    12 z 12 h 42 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    185
    da si nu dl. Emil.

ideea e ca unele legi ( din tara ) sunt total absurde ( vezi porcaria aia cu taxa de prima inmatriculare , eu 1 nu sunt deacord cu ea, e prea mare pentru amarasteanul de rand ) .
    alte legi sunt acolo pentru a ingradi intentionat cetateanul ( vezi ACTA ) .
    insa, cele mai multe legi sunt cu "scopul" de a "ne proteja" , de genul circularea cu viteza peste limita legala este periculoasa. si, atunci , respecta aceasta lege si Ion care are Logan , si Gheorghe care are Mercedes ( ma cam indoiesc ) si Maria cu Tico. si, cine e prins ca trece peste , ia puncte de penalizare si amenda . ( ideea si scopul analogie este ca nu toata lumea isi permite masina de 30.000 euro cu diferite optiuni de siguranta , deci se scade baremul de viteza la o viteza sigura de "croaziera" pentru toti conducatorii auto )

ideea e , ca sa nu ma lungesc foarte mult , nu e indeajuns ca doar o parte sa se alinieze la normele ITTF ( si aici ma refer la dorinta neierbarilor care vor ca ierbarii sa-si ia gume ITTF ).
    per total dl. Radu, cred ca nu este o ideea prea rea, chiar si daca ati fi ierbar , din simplu motiv ca va luati o guma noua , adica e NOU produsul ( fluturi in stomac pana vine curieru cu produsul, la lipit fata pe lemn , poate are specificatii mai bune etc ).
    dar ar trebui atunci si ca utilizatorii de palete cu fete lise ( pimples in ) sa se alinieze normelor ITTF , altfel nu ar fi corect nici fata de ierbari, nici de ceilalti utilizatori.

eu sunt de parere ca doar o intelegere mutuala intre cele doua parti , si o eventuala aliniere ( de preferat ) ar incheia acest subiect.
    sunt si eu curios : prin afara, in tari ceva mai "vestice" , oare exista discutii de genul asta intre parti sau s-au incheiat de prin 1800 toamna , trecand peste ?
    ---------- Post added 06.04.2012 at 22:01 ----------
    ar mai fi o chestie de adaugat la mesajul meu, la care eventual sa va ganditi si voi, colegi de forum, si sa-mi ziceti daca gresesc sau nu :

tuturor ne place place sa jucam pe mese ITTF . sunt frumoase, sunt de calitate, nu am vazut niciodata una cu crepaturi/fisuri prin tablia mesei care sa influenteze spinul sau traiectoria mesei.
    sunt sigur ca , atat jucatorii cu fete lise cat si cei cu iarba sunt de acord cu mine
    si cred , ca nu ma insel, ca tuturor le place sa joace cu mingi de 3 stele , aprobate ITTF , si nu sa joace cu mingiile acelea de tenis transparente , de-ti vedei degetele cu ele.
    vine intrebarea : de ce ? de ce ne place sa jucam cu filee bune, pe mese bune, cu mingi de calitate gen Donic ,Stiga, Btfly, Nitaku , DHS etc ? pentru ca tuturor ne place calitatea !
    si sunt sigur, ca atat ierbarilor cat si jucatorilor cu fete lise le place sa vada un meci gen Zike vs Boll, sau Ma Long vs Dima Ovtcharov.
    pai daca ne place calitatea, haideti sa jucam calitativ , sa folosim materiale de calitate TOTI , si ierbarii si cei cu fete lise.
    haideti sa folosim incaltaminte de calitate, ca sa nu stricam pardoseala ( cum citisem acum ceva timp ca cineva venise la concurs cu bocanci in sala si a vrut sa joace ... LOL )
    haideti sa nu mai tragem de timp cu spalari de paleta in timpul jocului.
    haideti sa stergem cum putem mingea inainte de a servi , ca sa nu fie discutii ca ea a fost uda, sau macar sa suflam pe ea pana se usuca.
    haideti sa folosim toti palete cu fete de culoare rosie si neagra pe fiecare parte, nu cum am mai vazut pe undeva cu ambele fete rosii.
    haideti sa nu mai venim cu tricouri albe la competitii , sa tipam cand castigam un amarat de punct ( caci nu suntem in Prima Liga Chineza ) , sa nu mai batem din picior cand servim, sa zicem "multumesc" cand adversarul greseste serva ( gasesc aceasta practica asemanatoare cu tipatul inalt al cuvantului CHO , fiind evident ca adversarul nu are nici-un interes sa iti dea un punct nici macar de-a mocca, decat la 10-0 cand se da un punct pentru fairplay , si multumire care are mai mult scop de a descuraja sau enerva adversarul ) .
    haideti sa jucam in juc. regulile sunt pentru ABSOLUT TOTI participantii, nu doar Ion si Gheorghe, ca Marin e mai cu mot !

eu asa privesc lucrurile, caci nu ii putem obliga doar pe ierbari sa fie drepti si cinstiti, iar restul , cei cu fetele lise , sa jucam cu fete antispin sau frictionless sau mai stiu eu ce idei/metode se vor gasi.
    ori toti, ori nici nimeni !

personal, as fi deacord cu folosirea doar de fete aprobate ITTF, inclusiv de fete care au fost aprobate acum 4 ani dar nu s-au mai reinnoit. dar acest lucru , ar trebui sa se aplice pentru TOTI jucatorii , fara a face exceptii.
    Boys, be ambitious !

20. Mulțumesc Radu Serban, Gabriel91 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Antal Denes, CezarC, same1, Toza, grasomega, Vladislav le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    27.11.2010
    Locație
    Targoviste
    Vârstă
    27
    Postări
    283
    Timp total online
    5 z 6 h 30 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    75
    Toti vrem mese ITTF, mingi ITTF, conditii ITTF( lumina, pardoseala, temperatura optima sa nu fie condens etc.) suntem imbracati in echipamente cu scrisu mare pe spate, incaltati cu tenesi de 100 euro...dar cand vine vorba de joc...hai sa nu transpiram, sa nu gandim, sa nu jucam ITTF...doar sa punem paleta si sa se intoarca OZN...
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

22. Îmi place TimeShift, george25 le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.715
    Timp total online
    93 z 22 h 45 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2414
    Citat Postat în original de TimeShift Vezi post
    eu asa privesc lucrurile, caci nu ii putem obliga doar pe ierbari sa fie drepti si cinstiti, iar restul , cei cu fetele lise , sa jucam cu fete antispin sau frictionless sau mai stiu eu ce idei/metode se vor gasi.
    ori toti, ori nici nimeni !

personal, as fi deacord cu folosirea doar de fete aprobate ITTF, inclusiv de fete care au fost aprobate acum 4 ani dar nu s-au mai reinnoit. dar acest lucru , ar trebui sa se aplice pentru TOTI jucatorii , fara a face exceptii.
    Eu nu reusesc sa pricep cum, dupa atat de mult timp si dupa atat de multe topicuri pe aceeasi tema, sunt inca oameni care nu s-au lamurit.

In Amatur ai voie sa participi cu fete care au sigla ITTF, fie ca fetele sunt pe lista LARTC actuala sau pe una mai veche. De asemenea, tratamentele sunt permise, fie ca inseamna speedglue/toluen, booster/ulei de orice fel sau oja/super glue/lac peste varful zimtilor la long-pips sau tratamente cu raze UV.

Motivul este clar: nu se poate face o verificare riguroasa a paletelor si nu se poate crea o regula care sa fie la fel pentru toti jucatorii. Personal, cred ca nu se va putea face nimic niciodata la aceste concursuri. Intotdeauna vor fi jucatori amatori care vor incerca sa-si creeze un avantaj prin modificarea materialelor.
    Daca chiar se doreste eliminarea materialelor fara frictiune din Amatur, organizatorii pot sa faca un test simplu: freaca mingea pe suprafata fetei si daca aceasta aluneca liber, e clar ca nu este conforma. Nu este o metoda stiintifica, dar este una care, in prezenta a doi martori, ar putea sa functioneze.
    Ce te faci cu solventii si boostere-le? Cumparam un Enez sau un Mini-RAE? Deja se merge prea departe, zic eu.

Celor care protesteaza vehement impotriva materialelor le mai spun o data: invatati sa jucati impotriva lor sau veniti cu o solutie viabila, aplicabila tuturor, pentru verificarea materialelor. Daca nu aveti o asemenea solutie, va propun sa va abtineti de la a condamna respectivii jucatori sau materialele lor, fie pe forum, fie in alta parte.

P.S. Mie mi-a luat cam 2 ani si jumatate sa invat sa joc impotriva ierbii si sunt alte materiale care ma deranjeaza inca, dar nu ma plang.
    P.S.2. Fac pariu ca daca dau bine search pe forum, am mai scris cel putin un post similar intr-unul dintre miile de topicuri pe tema aceasta.

24. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    senior
    Data înscrierii
    09.05.2011
    Locație
    Mars
    Vârstă
    8
    Postări
    267
    Timp total online
    12 z 12 h 42 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    185
    (at) grasomega

stiu ce zici, si sunt perfect deacord , cu o mica precizare , daca imi este permis.

AMATUR tine , mai mult sau mai putin , locul de Bundesliga 1 sau 2, dat fiind ca Forumul Roman de Tenis de Masa nu se prea oboseste sa organizeze prea multe competitii oficiale.
    de altfel, FRTM cam doarme, nici nu are fonduri dar nici prea mult nu se zbate.
    probabil ca , unii dintre jucatori care participa la AMATUR , doresc sa impuna regulile ITTF ( toate sau partial ) in circuitul AMATUR deoarece ei simt nevoia unui organism care sa aplice acest set de reguli pentru a nu oferi avantajul unei parti asupra celeilalte. cel putin aceasta a fost impresia care mi-a fost lasata dupa ce am conversat cu 2 jucatori de tenis de masa mai experimentati si talentati decat mine. sper sa nu fi inteles gresit.

eu am incercat sa subliniez faptul ca nu poti sa fi muma pentru o parte si ciuma pentru cealalta.
    ori toti , ori niciunu.

legat de "plans" , cred ca e bine sa ne mai spunem oful din cand in cand, insa sa nu facem tam-tam din el, si sa pastram calmul, sa cautam solutii impreuna, solutii pentru toti !
    Boys, be ambitious !

26. Îmi place grasomega, Gress, Radu George le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Fete soft interzise din iulie 2018!
    De johny_b în forumul Echipament
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 24.07.2018, 04:20
  2. fete interzise
    De mateidumitru în forumul Echipament
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 27.04.2018, 09:29
  3. fete neaprobate ITTF
    De Cosmin213 în forumul Echipament
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 26.11.2010, 16:01
  4. FETE PALETE --- ITTF---YASAKA ZAP
    De fburdusel în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 10.05.2010, 15:57
  5. ARMSTRONG ATTACK 8 ESTE PE LISTA DE FETE INTERZISE?
    De Chiru în forumul Echipament
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 24.01.2009, 23:17

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •