Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Simon Csaba

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Simon Csaba

    Chestia asta cu farfuria e o figura de stil mai mult, ca sa sublinieze diferenta care exista; nu cred ca eu sau altul dintre amatorii mai rasariti ar putea pierde un set chiar si la campionul mondial, daca ar folosi altceva decit o paleta.
    Si faptul ca Ciobi a facut ceva puncte cu farfuria la unii care nu stiau sa tina paleta in mina nu e un argument (daca vrea cineva sa ma contrazica).
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

  • #2
    Aveti grija ca poate revine in circuit Nicu Bacardi, care avea un lemn pentru mamaliga ... a facut o demonstratie la Cluj, pare-mi-se in 2006, jucind cu elefantelul_roz ...

    Comentariu


    • #3
      Asa si taica-meu juca cu Morcoveata - asta era o carte cu coperti tari si numai buna de tinut in mina - dar isi alegea cu grija adversarii astfel incit distractia era la maxim.
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Nu e nici o problema, cum ziceam, se poate sa faca ceva puncte cu orice ar juca, chiar si cu un faras (am vazut si cu lemnul gol, cu bucati de lemn de vreo 5 cm latime, de pe scaun, de pe schiuri, intr-un picior etc.)
        Nu sint eu cel mai bun de pe aici, dar Ciobi m-a vazut jucind si nu cred ca s-ar incumeta sa incerce sa joace numai cu lemnul gol cu mine - poate doar asa, de distractie.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Ciobi

          L-am vazut pe Ciobi jucand in nenumarate randuri si chiar l-am filmat. Ciobi joaca la un nivel foarte mare de autodidact pentru ca miscarile lui nu se revad la marii jucatori de nivel european sau mondial...

          In divizia B mi-e cam greu sa cred ca a batut foarte multi cu lemnul gol sau farfurie, pentru ca acolo sunt oameni care stiu sa joace. Poate a batut cativa un set ceva demontrativ, dar daca joaca mai mult ii invata stilul si il frig rau.

          Se pune o intrebare normala... L-am vazut pe Ciobi batand-ul pe Olteanu la un top 12 sau ceva de genul la Creanga, acum un an sau doi. Daca Ciobi are nivel peste superliga de la noi, care din pacate nu are valoarea superligii din Germania, ci este pe undeva cu 2 nivele mai jos, atunci din punct de vedere valoric ar trebui sa fie in primii 300 de jucatori ai lumii, daca nu in primii 200. Si totusi Ciobi nu se poate compara cu Filimon, care recent a reusit sa-l invinga pe Wan Liquin, adica stilul lui e ucigator pentru un meci scurt repede, cu care sa bata pe multa lume, dar e limitat de la un anumit nivel in sus...

          Nu ii reprosez nimic lui Ciobi, bravo lui si toata stima... Pe mine ma bate lejer la set mic cu 9 in fața... Dar trebuie remarcat ca are un stil ciudat si bate prin faptul ca nu apuca adversarul sa se adapteze, asta ma refer la nivel inalt de joc gen superliga de la noi sau ligi inferioare din alte tari... Nu mai pun la socoteala ca joaca cu Antipower din care vine urat rau.

          Facand antrenamente si jucand cu cat mai multi oameni posibil am realizat ca stilul conteaza insa cel mai important e sa de adaptezi cat mai bine, si sa gandesti pe masa cand dai. Psihicul iar e o chestie importanta: daca la inceput acum 4-5 ani ma enervam instant si greseam fara drept de apel, acum sunt mult mai calculat si foarte rar imi pierd rabdarea...

          Una peste alta tenisul de masa e un sport mult mai complex decat pare la prima vedere si aduce satisfactii nebanuite cand reusesti un schimb de mingii la nivel inalt cu retopspinuri, capace si contre in forta....
          Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
          Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
          Oricine se joaca insa putini joaca...

          Comentariu


          • #6
            Domne' bagati niste secvente pe youtube cu Ciobi ca ne-ati innebunit
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Ce e de vazut...branza buna in burduf de caine......
              Joaca un fel de caterinca de aparare( ca altceva nu se poate numi cu asemenea fete) care nu are cum sa reziste de la un nivel in sus. Cine stie juca contra aparatorilor si e un atent il bate.
              Primorac Carbon
              FH Dignics 09C
              BH JOOLA MAXX

              Comentariu


              • #8
                am citeva mingii dintr-un meci , poate va edifica acelea pina filmez un set/meci complet .
                ftp://82.78.42.210/ user: gti / pass: gti123 , sectiunea training video / Ciobi la farfurie .
                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                Fete de palete tenis de masa
                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                Comentariu


                • #9
                  Din ce se vede , e jucator tipic de anti care iti da no-spin. Nici nu ar avea altceva de facut cu farfuria aia. De fapt te lasa sa te bati singur . Cunosc senzatia - am trecut prin asa ceva pana m-am dumirit cum se joaca in atari conditii
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    de la distanta asa pare eu l-am vazut facand 3 sau 4 puncte la Badeasca cu scrumiera.daca are o zi buna poa sa-l bata pe filimon lejer totusi are si el 40 de anisori

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de tenismenu
                      de la distanta asa pare eu l-am vazut facand 3 sau 4 puncte la Badeasca cu scrumiera.daca are o zi buna poa sa-l bata pe filimon lejer totusi are si el 40 de anisori
                      tocmai in weekendul trecut la nationale a fost aproape de o surpriza cu Adrian Crisan, asa ca povestile ca de la un anumit nivel in sus nu mai face fata nu tin...e superjucator, chiar daca nu are cele mai ortodoxe miscari...

                      Comentariu


                      • #12
                        nu am fost la nationale dar am inteles ca au intrerupt meciul cu crisan si ciobi cind conducea ciobi in setul 3 si au inversat grupele.le era frica sa nu il bata pe crisan.parerea mea

                        Comentariu


                        • #13
                          am vb cu ciobi aseara si mi-a zis si nu minte ca mi-au zis mai multi din cei care au fost de fata

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de tenismenu
                            nu am fost la nationale dar am inteles ca au intrerupt meciul cu crisan si ciobi cind conducea ciobi in setul 3 si au inversat grupele.le era frica sa nu il bata pe crisan.parerea mea
                            S-a intrerupt meciul la 1-1 la seturi si 7-5 pt Ciobi...

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de valigti
                              am citeva mingii dintr-un meci , poate va edifica acelea pina filmez un set/meci complet .
                              ftp://82.78.42.210/ user: gti / pass: gti123 , sectiunea training video / Ciobi la farfurie .
                              Nu prea este cel mai sugestiv clip, adversarul lui Ciobi din 5 mingi a pus un balon cit casa linga fileu, inca un balon mai mititel, a dat in fileu un retur de serva si a gresit doua serve.
                              Revin la ideea ca daca Ciobi nu are paleta lui (sau macar o paleta cu fete pe ea) nu bate pe nimeni din primii 10 din Amatour.
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Io zic ca sunteti foarte subiectivi pentru ca face puncte spectaculoase dar tenisul de masa nu se castiga cu spectacol si mai mult ca sigur de la un nivel (nu prea ridicat) in sus nu are nici o sansa. Si cand zic de la un anumit nivel in sus ma refer la cat de bine stapanesti jocul impotriva aparatorilor. Sunt jucatori de aparare care fac antrenamente zilnic si care is profesionisti adevarati care nu fac fata jocului ofensiv si pesemne face fata simon csaba. Si exagerati la meciul cu Crisan, normal ca io trebuit un pic de timp lui Crisan sa se obisnuiasca cu OZN-urile alea.Da is convins ca odata obisnuit nu-i mai ia un set lui Crisan din 50
                                Primorac Carbon
                                FH Dignics 09C
                                BH JOOLA MAXX

                                Comentariu


                                • #17
                                  A inregistrat cineva meciul???
                                  Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                  FH:TENERGY 05
                                  BH:TENERGY 05

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de tycutz
                                    Io zic ca sunteti foarte subiectivi pentru ca face puncte spectaculoase dar tenisul de masa nu se castiga cu spectacol si mai mult ca sigur de la un nivel (nu prea ridicat) in sus nu are nici o sansa. Si cand zic de la un anumit nivel in sus ma refer la cat de bine stapanesti jocul impotriva aparatorilor. Sunt jucatori de aparare care fac antrenamente zilnic si care is profesionisti adevarati care nu fac fata jocului ofensiv si pesemne face fata simon csaba. Si exagerati la meciul cu Crisan, normal ca io trebuit un pic de timp lui Crisan sa se obisnuiasca cu OZN-urile alea.Da is convins ca odata obisnuit nu-i mai ia un set lui Crisan din 50
                                    nu stiu daca la mine te-ai referit cand ai scris ca exageram, dar daca ne intalnim vreodata, o sa iti dau cateva dvd-uri cu meciurile lui Ciobi din prima liga din Portugalia, care este cel putin la acelasi nivel cu a noastra, ca sa nu zic mai mult....o sa vezi acolo niste meciuri incredibile, cu adversari care pun paleta pe masa si il aplauda dupa puncte...nu ma simt dator sa il apar pt ca are si el defecte, dar trebuie sa recunoastem ca este la un nivel ridicat...normal ca nu se compara ca joc cu Crisan, dar daca prinde o zi buna si celalalt o zi slaba, poate sa il bata...eu am auzit fel si fel de povesti de la nationale, si cred sincer ca in meciul ala putea sa il bata Ciobi...in plus ai zis ca de la un nivel in sus - nu foarte ridicat, nu mai face fata..depinde la ce nivel te gandesti...normal ca la elita mondiala nu face fata, dar la nivel national cel putin poate bate pe oricine.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Am arbitrat finala la simplu baieti.NIMENI nu-l putea bate pe CRISAN.Antrenorii din București dupa turul I au observat ca favoritii nu au fost pozitionati corect.Toti au fost de acord sa se refaca tabloul corect.L-am vazut jucand pe Ciobi si cred ca se cam exagereaza cu el,asa este era 1-1 la seturi cand s-a intrerupt meciul.Are niste miscari ciudate dar un jucator bun daca joaca atent nu poate pierde.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Aurel Fratea
                                        Am arbitrat finala la simplu baieti.NIMENI nu-l putea bate pe CRISAN.Antrenorii din București dupa turul I au observat ca favoritii nu au fost pozitionati corect.Toti au fost de acord sa se refaca tabloul corect.L-am vazut jucand pe Ciobi si cred ca se cam exagereaza cu el,asa este era 1-1 la seturi cand s-a intrerupt meciul.Are niste miscari ciudate dar un jucator bun daca joaca atent nu poate pierde.
                                        depinde ce intelegi prin jucator bun...plus ca aia cu pozitionarea favoritilor e abureala, odata ce a inceput meciul nu mai trebuia oprit...eu nu zic ca nu il batea Crisan, ca doar e normal sa il bata, e in primii 30 mondial. Ciobi are intr-adevar miscari ciudate si tocmai de aia surprinde, dar sunt multi care pana se prind cum sa joace cu el, deja au pierdut, eu la asta ma refer.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Exceptand prietenia mea cu Csabi,cred ca e un juator atipic cu niste calitati extraordinare si un simt al mingii iesit din comun.
                                          E printre putinii jucatori care face spectacol la masa.
                                          Nu cred ca poti sa devii de 4 ori campion national al Romaniei(simplu,dublu ,mixt) fara sa ai valoare.
                                          Acum cateva saptamani la memorialul Andrei Cioran,se temeau baietii de la ACTT de el,ca de Wang.Lui Coroian,tocmai venit de la mondialele din China,i-a administrat un 3-0 sec.

                                          ps.Florin,promit sa-ti aduc saptaman viitoare la concurs niste meciuri cu Csabi din Portugalia,sunt convins ca ai sa le vizionezi cu placere.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Este foarte adevarat ce spui,eu de vreo trei luni joc cu un Superblok si asa este, pana se prinde adversarul cum sa dea,se termina jocul.La un jucator bun m-am referit la primii 16,Ciobi dimpotriva nemaijucand cu Crisan putea ajunge macar in recalificari,a avut poate si nesansa.Una peste alta cred ca totusi este un jucator bun ,din primii 30 la ultimele nationale.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de leordarares
                                              Lui Coroian,tocmai venit de la mondialele din China,i-a administrat un 3-0 sec.

                                              eu ma refeream la jucatori buni care stiu juca impotriva aparatorilor!!!
                                              Nu am zis ca la nivel national nu face fata!!!

                                              PS si ce daca o fost in China(aia nu inseamna ca avea ce cauta acolo sau ca joaca bine impotriva aparatorilor)
                                              Primorac Carbon
                                              FH Dignics 09C
                                              BH JOOLA MAXX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Ionut,ca l-au luat in China,asta e treaba antrenorilor.Eu l-am dat exemplu pt ca la urma urmei e jucator de lot national.
                                                ...iar Csabi nu e aparator clasic.Sta aproape de masa,foarte rar se departeaza si se apara cu antipower-ul pe forhand.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Am inteles ce vrei sa zici
                                                  Oricum am discutat destul offtopic de cobi si oricum e clar ca are o mana cum rar se vede.
                                                  Cred ca adversitatea mea fata de cei ce fac antijoc m-a facut sa ma aprind un pic mai tare!
                                                  Primorac Carbon
                                                  FH Dignics 09C
                                                  BH JOOLA MAXX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X