Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xi enting.astept indicatiile vostre daca merita sa le cumpar

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    E testat si Swordul . Diferenta fata de Hurricane 2 e ca Swordul e mai elastic , mai saltaret , dar tu fiind obisnuit cu din astea (Catapult din ceea ce vad) nu cred ca o sa fie probleme. Swordul , parerea mea este cea mai rapida fata kinezeasca si mai apropiata de caracteristicile europene.. Vad ca se inmultesc amatorii de fete kinezesti

    Ma intreb doar cum o fi lemnul ala de la XiEnting - Apaqi care are si arilat in componenta si e de 82 de grame ...
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #27
      eu zic sa nu te mai intrebi.cumpara-l probeaza-l si spune-ne si noua.
      BLADE:Kreanga Aeros
      BH:Tibhar Torpedo
      FH: Globe National

      Comentariu


      • #28
        DA, VALI ! TU ESTI DESKIZATORUL DE PARTII IN KINEZARII, ASA CA ASTEPTAM PAREREA TA PRIVIND LEMNUL APAQI DE NUMAI 82 GRAME...
        LASAND GLUMA, TE ROG SA-MI SPUI CUM DAU DE "BLUE SPONGE" LA HURRICANE 2, CACI NU AM DESCOPERIT PE eacheng.net...
        SI CARE FATA CHINA CREZI TU CA E CEA MAI ECHILIBRATA (spin, speed, control) DIN CELE TESTATE DE TINE?
        multam fain!
        Xiom -Mitzutani - Xiom

        Comentariu


        • #29
          DA, VALI ! TU ESTI DESKIZATORUL DE PARTII IN KINEZARII, ASA CA ASTEPTAM PAREREA TA PRIVIND LEMNUL APAQI DE NUMAI 82 GRAME...
          LASAND GLUMA, TE ROG SA-MI SPUI CUM DAU DE "BLUE SPONGE" LA HURRICANE 2, CACI NU AM DESCOPERIT PE eacheng.net...
          SI CARE FATA CHINA CREZI TU CA E CEA MAI ECHILIBRATA (spin, speed, control) DIN CELE TESTATE DE TINE?
          multam fain!
          Xiom -Mitzutani - Xiom

          Comentariu


          • #30
            blue sponge

            nici eu nu am gasit DHS Hurricane 2 (blue sponge),pe eacheng.poate nu specifica ei si sa fie totusi blue sponge?
            Blade:tb Spark fl
            FH: Butterfly Tenergy 05
            BH: Grip-s Europe

            Comentariu


            • #31
              cat de mult conteaza o fata tasky ,pentru o astfel de serva:

              stie cineva care e cea mai buna fata chinezeasca pentru imprimarea unui puternic efect backspin din serva?
              Blade:tb Spark fl
              FH: Butterfly Tenergy 05
              BH: Grip-s Europe

              Comentariu


              • #32
                asta e o intrebare interesanta... mai ales ca si eu mizez pe serviciu backspin si e stiut faptul ca fețele chinezesti prind mai mult efect... dar care e regina efectelor? cunoscatorii sunt rugati sa raspunda!... inainte sau dupa Sarbatori!

                Cele bune!
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • #33
                  si eu sunt interesat de o fata chinezeasca. asteptam raspunsuri
                  Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                  FH: Sriver FX 2.1
                  BH: Sriver FX MAX

                  Comentariu


                  • #34
                    Conteaza mult calitatile de spin ale fețelor dar si mai mult conteaza tehnica executiei. Daca urmariti cu atentie la Ma Lin, in momentul impactului cu mingia, fața cu care o atinge este inclinata mai mult spre spate, nici macar orizontala. Restul miscarilor sunt pentru derutarea adversarului. Eu am exersat mult varianta shakehand a acestei serve si va spun ca se poate dar are o mare doza de risc de a nu trece de fileu daca elanul nu este suficient. In conditii de stres , in timpul meciurilor nu-mi iese decat in proportie de 50%, mai ales ca o alternez cu alte serve diferite. Frumusestea este ca oponentii, cand vad miscarea usor ascendenta, nu iau in serios efectul puternic si "ingroapa" mai mereu mingia la baza fileului.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      dintre toate fetele cu care am jucat am ramas la bryce fx. ce lemn imi recomandati pentru acest tip de fata?

                      Comentariu


                      • #36
                        eu am ..........avut un balsa carbo X5,dar s-a desprins o treime din stratul de carbon.A mai patit cineva asa ceva?
                        Ma gandesc ca ar fi posibil sa fie din cauza frigului,desi nu merg mai mult de 15 min pana la sala.Precizez ca nu am dat cu paleta in masa.Lemnul e luat de la Buzău.Cum se face ca preturile lor sunt asa mici POWER SPONGE BRYCE FX ( 1.9, 2.1 ) – 110 ron la Buzău si 148.41 RON la Dandoy.Diferenta e enorma!!A observat cineva vre-o diferenta la acelasi produs cumparat de la firme diferite?Sa fie vorba de ceva made in China?
                        Blade:tb Spark fl
                        FH: Butterfly Tenergy 05
                        BH: Grip-s Europe

                        Comentariu


                        • #37
                          acum ca tot s-a desprins se observa ca stratul de carbon nu e uniform,e mai subtire sau mai gros in unele locuri,iar manerul scartaia de la inceput,deci nu era lipit bine.Era de asteptat ca butterfly sa aiba grija de aceste
                          "amanunte".
                          Blade:tb Spark fl
                          FH: Butterfly Tenergy 05
                          BH: Grip-s Europe

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de cezarhtn
                            eu am ..........avut un balsa carbo X5,dar s-a desprins o treime din stratul de carbon.A mai patit cineva asa ceva?
                            Ma gandesc ca ar fi posibil sa fie din cauza frigului,desi nu merg mai mult de 15 min pana la sala.Precizez ca nu am dat cu paleta in masa.Lemnul e luat de la Buzău.Cum se face ca preturile lor sunt asa mici POWER SPONGE BRYCE FX ( 1.9, 2.1 ) – 110 ron la Buzău si 148.41 RON la Dandoy.Diferenta e enorma!!A observat cineva vre-o diferenta la acelasi produs cumparat de la firme diferite?Sa fie vorba de ceva made in China?
                            Vazut in Euro diferenta nu mai este enorma
                            Ca s-au dezlipit straturile nu-i de loc normal si as pune asta la "defect de fabricatie", l-as pune frumusel intr-un ambalaj si l-as trimite de unde l-am cumparat sa se "spele cu el pe cap". Daca refuza sa-l inlocuiasca sau sa restituie contravaloarea, OPC.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #39
                              Cand am spus "enorm", ma gandeam cum poate avea o firma profit comercializand produse cu 30-40% mai ieftine decat pretul pietii. Enorma mi se pare diferenta de pret pentru firma, nu pentru noi cumparatorii. Ai vazut de exemplu BMW cu 30-40% mai ieftin in Romania, decat in afara?
                              Blade:tb Spark fl
                              FH: Butterfly Tenergy 05
                              BH: Grip-s Europe

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de george, c-ta
                                DA, VALI ! TU ESTI DESKIZATORUL DE PARTII IN KINEZARII, ASA CA ASTEPTAM PAREREA TA PRIVIND LEMNUL APAQI DE NUMAI 82 GRAME...
                                LASAND GLUMA, TE ROG SA-MI SPUI CUM DAU DE "BLUE SPONGE" LA HURRICANE 2, CACI NU AM DESCOPERIT PE eacheng.net...
                                SI CARE FATA CHINA CREZI TU CA E CEA MAI ECHILIBRATA (spin, speed, control) DIN CELE TESTATE DE TINE?
                                multam fain!
                                scuze de intarziere - la oneofakindtrading.com.au . Iar cea mai misto fata e Hurricane2. Am dat doar cu cea cu burete albastru si pot spune ca e cea mai de control si cu efecte senzationale dintre toate fetele cu care am dat.
                                Blade DHS PG 2
                                FH: DHS Hurricane 3
                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                Comentariu


                                • #41
                                  E lichicioasa?
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de VISCO
                                    E lichicioasa?
                                    Scarbos de-a dreptul . Si nu se pierde in timp lipiciunea daca ai grija de ea
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      eu am Tachiness Chop de la BTY si este lipicioasa dar se imbacseste imediat si trebuie stearsa atent cu solutie altfel...
                                      a, si am si 729 Cream care se lipeste de tot ce nimereste de zici ca are lipici pe ea. Si mai am si 729 super fx care este si ea lipicioasa dar nu asa tare ca cea de mai sus.
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        la astea lipicioase ajuta si o folie protectoare sau e suficient spray-burete-husa?
                                        Xiom -Mitzutani - Xiom

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Acuma nu stiu daca ati mai jucat cu fete de tipul lui Hurricane2, dar e ceva diferit fata de restul fetelor cunoscute. In prima zi in care am jucat cu ea (dupa ce jucasem cu Globe 999 National) am crezut ca fac cu nervii dar acum nu as mai skimba pe forehand cu alta fata.
                                          - Feelingul e de fata "moarta" fara catapult-efect , dar acest lucru cred ca ii confera un mai mare control fata de celelate fete.
                                          -Saritura e foarte joasa, in prima faza dai o gramada de filee, dar daca dai un topspin sanatos astfel incat sa treci de fileu si sa prinzi masa saritura e "nebunie" curata. Este o fata ideala de joc contra celor ce joaca cu topspin tocmai datorita sariturii joase (sau a "low throw"-ului).
                                          - Efectul e senzational si datorita dwell-time-ului mare si poti juca backspin, topspin fara nici o problema.
                                          Blade DHS PG 2
                                          FH: DHS Hurricane 3
                                          BH: Stiga Airoc Astro M

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Daca dai cu spray inainte de joc merge dar altfel ia orice fir de praf din husa. Nu-i asa de grav pt joc, grav este cand se aduna mult praf si incepe sa "patineze"mingia.
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de george, c-ta
                                              la astea lipicioase ajuta si o folie protectoare sau e suficient spray-burete-husa?
                                              Dupa ce joci o stergi cu o laveta inmuiata cu apa si lipesti folia ce vine cu fața . Fatza trebuie sa stea cat mai putin in contact cu aerul ...
                                              Blade DHS PG 2
                                              FH: DHS Hurricane 3
                                              BH: Stiga Airoc Astro M

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de vali
                                                Acuma nu stiu daca ati mai jucat cu fete de tipul lui Hurricane2, dar e ceva diferit fata de restul fetelor cunoscute. In prima zi in care am jucat cu ea (dupa ce jucasem cu Globe 999 National) am crezut ca fac cu nervii dar acum nu as mai skimba pe forehand cu alta fata.
                                                - Feelingul e de fata "moarta" fara catapult-efect , dar acest lucru cred ca ii confera un mai mare control fata de celelate fete.
                                                -Saritura e foarte joasa, in prima faza dai o gramada de filee, dar daca dai un topspin sanatos astfel incat sa treci de fileu si sa prinzi masa saritura e "nebunie" curata. Este o fata ideala de joc contra celor ce joaca cu topspin tocmai datorita sariturii joase (sau a "low throw"-ului).
                                                - Efectul e senzational si datorita dwell-time-ului mare si poti juca backspin, topspin fara nici o problema.
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Am citit in niste review-ri adineaori ca pentru backspin nu ar fi buna ci numai pt topspin. O fi ca la Bryce pt ca efectul low throw se inverseaza cand dai chop si atunci ridici mingia prea sus si te "plesneste" alalaltu.
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de VISCO
                                                    Am citit in niste review-ri adineaori ca pentru backspin nu ar fi buna ci numai pt topspin. O fi ca la Bryce pt ca efectul low throw se inverseaza cand dai chop si atunci ridici mingia prea sus si te "plesneste" alalaltu.
                                                    Nu stiu de reviewuri , dar dai niste taiate cu H2 de rupi tot. Si daca veni vorba de reviewuri - ce ciuda mi-e ca m-am luat dupa reviewuri nefavorabile si nu am luat Hurricane 2 acum un an cand imi faceau cu okiu ...

                                                    E diferenta mare H2 fata de Bryce . E alta mancare de peste ... in afara de throw ...
                                                    Blade DHS PG 2
                                                    FH: DHS Hurricane 3
                                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X