Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DHS GoldArc si GoldArc 3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    In iarba sau in anti ai dat cu ele ?

    Comentariu


    • #27
      Spinul cum e comparativ cu H3 Neo ?
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • #28
        Tin Arc 3 nu este mai saltareata ( din cauza buretelui ) decat Tin Arc la jocul scurt - push, chop, flick ?
        Controlul este dificil pe TA3 decat TA tot pe retur serva , push, chop ? sau nu se preteaza pe genul acesta de joc ( din scurt ) ? Cat de aproape sunt valorile din tabelul pus de mine, bineinteles dintre cele 2 TA ?
        Mizutani ZLC | MX-S

        Comentariu


        • #29
          am gasit pe un site faptul ca ma long ar fi folosit dhs gold arc in locul de t05 cum folosea de obicei pe bachand,in meciu ci koki niwa!chiar a avut un bachand dezastruos in acel meci ma long(poate si miza era mare)!ma indoiesc ca aceste fete ar fi peste t64 si tenerg05!astept parerile celor care le vor folosi!
          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #30
            Nu exista fata ne-tunata mai buna ca Tenergy. Dupa cum merg lucrurile, ESN nu vor produce nimic la fel de bun. DHS - poate, dar nu cred ca e Gold Arc. Tin Arc sigur nu e.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #31
              Dar tenergy tunat cum e ?
              We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
              Aristotle



              Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

              Comentariu


              • #32
                in zona in care joc nu prea sunt jucatori cu iarba sau anti....deci aici nu pot sa ma pronunt
                ---------- Post added 04.05.2012 at 06:31 ----------
                Postat în original de Cosnic Vezi post
                Spinul cum e comparativ cu H3 Neo ?
                spinul este destul de asemanator intre fete....diferenta o face controlul care este mai bun pe ta/ta3
                ---------- Post added 04.05.2012 at 08:12 ----------
                Postat în original de cristake Vezi post
                Tin Arc 3 nu este mai saltareata ( din cauza buretelui ) decat Tin Arc la jocul scurt - push, chop, flick ?
                Controlul este dificil pe TA3 decat TA tot pe retur serva , push, chop ? sau nu se preteaza pe genul acesta de joc ( din scurt ) ? Cat de aproape sunt valorile din tabelul pus de mine, bineinteles dintre cele 2 TA ?
                Diferentele intre fete sunt minore (ta3 putin putin mai spini in rest eu nu am simtit mare diferenta), ambele se preteaza pt jocul mediu/scurt, controlul este excelent pe ambele retur serva, push sau chop(mai bun decat pe xiom omega 4elite/pro, h2/h3 neo/provincial). (valorile din tabel sunt destul de apropiate de realitate cel putin pt ta3/ta. )
                Cristi
                ---------------------
                Blade: Photino / Hurricane Hao / Primorac carbon
                Fh: H2 NEO / H3 NEO / H3 Provincial
                Bh: H3 NEO Provincial / H3 NEO / Bomb Mopha pro

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de grasomega Vezi post
                  Nu exista fata ne-tunata mai buna ca Tenergy. Dupa cum merg lucrurile, ESN nu vor produce nimic la fel de bun. DHS - poate, dar nu cred ca e Gold Arc. Tin Arc sigur nu e.
                  Tibhar Nianmor e o alternativa ok la Tenergy. As zice ca e mai rapida si spin are tot atata.

                  DHS in skimb ... ma indoiesc ca pot produce un burete de calitate , astfel incat daca pleznesti mingea sa nu se duca direct in fileu ca acum.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #34
                    Pai cu Tin Arc nu se duce in fileu, dar spinul este obisnuit, nu are legatura cu ce poate Tenergy. Buretele este aproape, topsheetul inca nu.
                    Tenergy 05 este o fata care iti da inapoi ce primeste, cu spin foarte bun daca e cazul. Dai incet - arunca incet, dai tare - se activeaza si ea. Singurul lucru cu care trebuie sa te obisnuiesti este unghiul. Si, ma rog, nu e pentru incepatori. Daca nu ai cel putin un an de antrenament sustinut, nu ai ce cauta cu Tenrgy pe paleta, decat daca esti extrem de talentat sau extrem de inconstient.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de bogdan000 Vezi post
                      Am comandat un Tinarc 3 , o sa il incerc in urmatoarele 2 saptamani si o sa scriu un mic review
                      Ceva vesti cu TinArc3 ? si sa nu mai zic de fratele mai mare GoldArc ?
                      Mizutani ZLC | MX-S

                      Comentariu


                      • #36
                        Inca nu am taiat-o pentru ca deocamdata ma inteleg bine cu fata de pe forehand. In momentul in care o sa o tai, o sa scriu si review-ul.
                        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                        Comentariu


                        • #37
                          Imi permit un review copiat de pe un site extern avand in vedere ca se lasa asteptate review-uri mai ample despre fetele in discutie si mi s-a parut totusi relevat pentru respectivul care compara TinArc / TinArc 3 / GoldArc 3. As fi putut sa filtrez eu traducerea dar m-am gandit ca este mai "suculent" textul la cald pentru majoritatea dar o pot face pt cei care stapanesc mai putin limba engleza ...
                          Pentru cei care deja au jucat cu TinArc si Tin Arc 3 poate fi un benchmark in speranta unei viitoare achizitii GoldArc ... sa speram ca apare si pe la noi
                          Enjoy
                          cristake
                          "tin arc: hardest feeling, this is due to the topsheet. topsheet "behaves" like a tacky rubber though it doesn't really pick up the ball; its like an h3 neo topsheet. Throw lower than h3, throw is "just" medium I would say, I wish it was a little higher. Excellent short game, explosive opening loop, powerful away from the table. Feels a little softer than h3 neo, sponge is marked 37 and overall feel is "37" in the DHS scale. There's some sacrifice in spin with this rubber compared to h3 (though h3 is extreme with spin, I don't know if that says much). Drives and smashes are more powerful with tin arc, an improvement over h3.
                          tin arc III - appears to be the same sponge as tin arc though its red as opposed to orange, maybe a little less dry / crumbly? Biggest different, the topsheet is a lot softer and has less bite, you have to engage the sponge. Because of the soft topsheet the feeling is quite a bit softer compared to tin arc, hovering around medium+. Also excellent. You can use this one on forehand and backhand, I'm used to a chinese forehand coming from h3 so I think this is a backhand rubber but I'm curious what non-h3 users think of tin arc III on the forehand. Excellent backhand rubber. Very high control, lots of spin as you'd expect.
                          gold arc III:
                          Same sponge as tin arc III it appears, red and crumbly. However the feeling is closer to tin arc, gold arc 3 is between the two but feels "harder", call it 70% of the way to tin arc. I start with it on the forehand, but I feel like I can't get enough pop and chinese characteristics out of the topsheet to like this on the forehand but short game, rallying seems very stable and solid through the gears. Forehand counterloops are _very_ nasty from this rubber, not a big part of my game at my level but something I can do in training and will continue to develop - definite improvement in gold arc III for this shot. I turn it around to the backhand (I use palio macro on my backhand on clipper CR which is a soft sponge earlier generation tensor, this rubber is quite a bit harder) suddenly this rubber feels perfect - more stable than macro, more feeling, more explosive, and more control; very good, wish this was red color. Weight is less than tin arc which is just medium weight, lighter than h3 neo.
                          I can easily recommend it as a backhand rubber and rubber is black, 2.1, 37 degree"

                          - - - Actualizat - - -
                          Am mai citit o informatie cu privire la TinArc 3, dar este valabila ( cred ) pentru toata seria "Arc" si anume ca perioada de "brake in" ca la orice guma chinezeasca care se respecta este.... in jur a 30 ORE !!!! treaba care sincer pe mine ma scoate din minti ...
                          Nu am nici timp, nici chef sa astept sa "crape " maimuta dupa cateva luni ( masuratoare a cadentei mele la sala ) si sa scoata "golden egg" pe.... ca in jocurile Super Mario, timp in care poate reuseste sa ma scoata si din ale mele, contribuind din plin la schimbarea neoanelor din sala de tenis.
                          Eu unul votez cu Mr. BOOSTER ... dar asta e solutia pentru fast crack pack?
                          p.s
                          Cristi tu ce zici ?
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de bogdan000 Vezi post
                          Inca nu am taiat-o pentru ca deocamdata ma inteleg bine cu fata de pe forehand. In momentul in care o sa o tai, o sa scriu si review-ul.
                          Buna Bogdan...
                          Am vazut ca nici nu ai apucat bine sa vezi ce stie si ai pus-o de mamaliga ( la vanzare) ...Oare ce nu face bine ? Sau mai bine zis ... Ce stie provinciala mai bine? Eu din ce am citit de pe la altii, vaz ca TinArc de lasa greu ca de altfel orice fata chinezeasca respectabila ....Ei ?
                          Ultima editare de cristake; 29.mai.2012, 18:45.
                          Mizutani ZLC | MX-S

                          Comentariu


                          • #38
                            A mai jucat intre timp careva cu aceste fete..tinarc, tinarc 3, goldarc 3 ? Ma intereseaza si alte pareri; de vanzare/schimburi aveti ?

                            Comentariu


                            • #39
                              Imi dau si eu cu pararea.
                              Cred ca nu exista nici o fata comparativa cu Tenergy !
                              Am dat si eu cu multe chinezarii in speranta ca o sa dau de una care sa fie asemanatoare (viteza si spin).
                              La spin pot sa zic ca sunt cateva, chiar multicele gen H3, H3 Neo, Skyline, dar la viteza... absolut toate lasa mult de dorit.
                              Exceptie a facut o fata de la dl. Tigau, un H3 provincial in care a fost bagat atat de mult booster incat mi-a facut o mare basica intr-o saptamana si cand am dat-o jos de pe lemn vreau sa va zic ca s-a facut bucati. Daca apasam mai tare buretele cred ca iesea uleiul din ea. Se auzea exact cum se aude una europeana la spin, acel click, iar la capac nici vorba sa imi sara in jos, era o bijuterie, dar asta a fost o exceptie, insa sa vad o fata chinezeasca din fabrica sa sara si sa aiba efectul ca Tenergy.. nu cred ca o sa fie prea curand...
                              Cine isi permite, recomand cu caldura Tenergy (dai un ban, dar stai in fata), cine nu isi permite (adevarul ca sunt si exagerat de scumpe) si nu e fan Tenergy ii recomand Joola X-plode Sensitive, sunt niste fete din punctul meu de vedere senzationale si la jumatate de pret fata de prea faimoasa Tenergy.
                              Sa nu mai zic ca numai brand-ul costa 100lei, iar fata 150 cam asa vad eu produsele BTY
                              Toate cele bune,
                              George Durdun

                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X