Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiri din alte sporturi...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stiri din alte sporturi...

    Stephen Hendry, cel mai mare jucator din istoria snookerului, s-a retras!

    foto: telegraph.co.uk
    Cel mai mare jucator de snooker din toate timpurile, scotianul Stephen Hendry, a anuntat ca se retrage din sportul pe care l-a dominat autoritar de-a lungul unei cariere de pus în rama. în vârsta de 43 de ani, Hendry a suferit o înfrângere dureroasa în sferturile Campionatului Mondial, acolo unde conationalul Stephen Maguire a încheiat jocul dupa doar doua sesiuni, scor 13-2. Hendry este septuplu campion mondial, onoare pe care o detine singur în toata istoria sportului cu bile.
    La conferinta de presa ce a urmat partidei, septuplul campion mondial a posomor?t pe toata lumea. "E momentul potrivit pentru mine. Ma retrag din snookerul profesionist! Am luat aceasta decizie acum 3 luni. Nu am împartasit-o cu multa lume, doar doua-trei persoane stiau de ea. Dar am terminat. A fost o decizie usoara. Au fost mai multe motive. Calendarul competitional nu m-a ajutat. Faptul ca nu joc snookerul pe care as vrea sa îl joc nu m-a ajutat. Faptul ca nu mai îmi face placere sa ma antrenez nu m-a ajutat. Voi face alte lucruri, am multe angajamente în China. Sant încântat ca am reusit un break maxim aici, ar fi fost excelent sa ma despart de snooker c?stig?nd turneul, dar s-a terminat".
    "Sant socat, nu ma asteptam la asta. E cel mai bun jucator care a pus m?na vreodata pe un tac de snooker". Stephen Maguire
    Cel mai t?nar campion mondial din istorie (21 de ani), Hendry s-a impus la Sheffield de sapte ori în cariera: 1990, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 si 1999. A fost a 27-a aparitie consecutiva pe tabloul principal al Campionatului Mondial pentru omul care a stabilit un record infernal de atins pentru turnee pe puncte c?stigate: 36.
    Hendry a reusit 775! de breakuri de peste 100 de puncte în cariera, record absolut în snooker. A fost lider mondial pentru 8 ani consecutivi, între 1990 si 1998, dupa care a mai ocupat fugitiv aceasta pozitie în 2006 si 2007. Eleganta si tinuta de mare campion l-au urmat permanent. Nu a fost niciodata cel mai iubit dintre jucatori, dar a avut o armata de fani devotati, care l-au sustinut permanent.

    sursa: gsp.ro

  • #2
    Mare pacat, era favoritul meu nr. 1 ,......raman cu favoritul 2, O'SULLIVAN, Mark Williams, ...etc. deh varsta ( a mea desigur)!
    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

    Comentariu


    • #3
      In ori ce sport vine momentul cand simti nevoia sa pui echipamentul in cui,cu atat mai greu este pentru cei din varful piramidei. Este normal pentru noi spectatori sa ne para rau ca-i pierdem si nu-i mai putem sa-i vedem,dar deciza cea mai grea este a lor in momentul cand nu mai rezista fizic si pshihic.
      Va veni si momentul jucatorului calculator[robot] care nu poate fi invins numai daca-l scoti din mana,adica daca-l superi si-l inervezi,acest Rony O'Sullivan,comparatie cu tenisul de masa ar fi jucatorul chinez.

      Comentariu


      • #4
        Pacat ca sa retras, era un jucator foarte bun
        Ziarul Unirea

        Comentariu


        • #5
          http://www.gsp.ro/sporturi/ciclism/l...ei-355026.html

          Comentariu


          • #6
            Romania s-a calificat in SEMIFINALELE CAMPIONATULUI MONDIAL FEMININ de handbal sub 18 ani din Muntenegru,dupa ce ieri a invins categoric,in mod neasteptat nationala similara a Ungariei,una din principalele favorite la castigarea titlului cu scorul de 33-28.
            Pe niciun post nu a fost data stirea,a fost total trecuta cu vederea,previzibil de altfel,avand in vedere importanta fotbalului,care ne-a adus atat de multe bucurii,calificandu-se constant in fazele superioare ale campionatelor mondiale si europene
            Maine cu incepere de la ora 17.30 Romania infrunta Danemarca,principala favorita la titlu,intr-un meci pentru accederea in finala competitiei.
            Meciul va fi LIVE pe LAOLA1.tv.
            Sa tinem pumnii jucatoarelor noastre si speram sa ne aduca o medalie
            http://eurohandbal.ro/2012/08/romani...dramatica.html
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X