Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fair-play

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fair-play

    Stimati colegi,
    se intampla cateodata, in timpul desfasurarii turneelor, sa fim pusi in situatii la "limita" Fair-play -ului.Cati dintre dvs nu v-a-ti regasit intr-o situatie similara="Jocul" rezultatelor( in superioare mai ales):cand trei jucatori de valoare egala i-si disputa accesul in eliminatorii si cand totul poate depinde de o victorie sau chiar de un set??:cand doi dintre cei trei sunt prieteni buni si pot juca la "rezultat" in dauna celui de-al treilea!!??De cate ori nu s-au facut astfel de "manarii"??Nici macar nu se pot contesta aceste rezultate caci nu exista o proba clara,o partida este deschisa oricarui rezultat!!!Cati dintre dvs a-ti apelat la "prietenie" pentru un "mic" ajutor(un set sau doua) care sa va propulseze in etapa superioara??DAR..cati dintre dvs a-ti avut mustrari de constiinta dupa aceea!?Fata de voi insiva si fata de cel eliminat!Recent,la turneul de la Sf.Gheorghe,am fost pus in fata unei situatii similare in gr.super in fata colegului si prietenului Simon Ferencz.Fery,plecat de pe prima pozitie in grupa sup.(cotat ca principal favorit la castigarea grupei deci,un atacant veritabil cu un topspin nimicitor,avand si scor favorabil in intalnirile noastre directe anterioare),pierde,surprinzator,in fata mult mai tanarului Corneliu Corodeanu,scor 1-3.Eu castig in fata lui Corneliu ,scor 3-0 si,dupa ce castigam toti trei la cel de-al patrulea component al grupei(scuze,i-mi scapa numele!) urmeaza meciul meu cu Fery,meci decisiv pentru amandoi dar in posturi diferite.Va las pe dvs sa calculati variantele(sansele) de calificare pentru amandoi!!!!Va reamintesc ca suntem buni prieteni,de origine maghiara amandoi si iubim la fel de mult tenisul de masa.Va mai amintesc ca pe Corneliu il cunosteam vag,intalnindu-ne doar o data la Odorhei, in inferioare(cand l-am invins foarte greu cu 3-2,dupa o partida foarte disputata si decisiva pentru accesul in superioare, un tinar jucator de mare perspectiva!).Va las sa "ghiciti"rezultatul intalnirii(daca-l stiti va rog sa nu-l dezvaluiti inca) si..... luni o sa cunoasteti finalul acestei situatii!Va salut cu respect!
    Ultima editare de csabazedler; 05.mai.2012, 11:42.
    I love table tennis !

  • #2
    Postat în original de csabazedler Vezi post
    Stimati colegi,
    se intampla cateodata, in timpul desfasurarii turneelor, sa fim pusi in situatii la "limita" Fair-play -ului.Cati dintre dvs nu v-a-ti regasit intr-o situatie similara="Jocul" rezultatelor( in superioare mai ales):cand trei jucatori de valoare egala i-si disputa accesul in eliminatorii si cand totul poate depinde de o victorie sau chiar de un set??:cand doi dintre cei trei sunt prieteni buni si pot juca la "rezultat" in dauna celui de-al treilea!!??De cate ori nu s-au facut astfel de "manarii"??Nici macar nu se pot contesta aceste rezultate caci nu exista o proba clara,o partida este deschisa oricarui rezultat!!!Cati dintre dvs a-ti apelat la "prietenie" pentru un "mic" ajutor(un set sau doua) care sa va propulseze in etapa superioara??DAR..cati dintre dvs a-ti avut mustrari de constiinta dupa aceea!?Fata de voi insiva si fata de cel eliminat!Recent,la turneul de la Sf.Gheorghe,am fost pus in fata unei situatii similare in gr.super in fata colegului si prietenului Simon Ferencz.Fery,plecat de pe prima pozitie in grupa sup.(cotat ca principal favorit la castigarea grupei deci,un atacant veritabil cu un topspin nimicitor,avand si scor favorabil in intalnirile noastre directe anterioare),pierde,surprinzator,in fata mult mai tanarului Corneliu Corodeanu,scor 1-3.Eu castig in fata lui Corneliu ,scor 3-0 si,dupa ce castigam toti trei la cel de-al patrulea component al grupei(scuze,i-mi scapa numele!) urmeaza meciul meu cu Fery,meci decisiv pentru amandoi dar in posturi diferite.Va las pe dvs sa calculati variantele(sansele) de calificare pentru amandoi!!!!Va reamintesc ca suntem buni prieteni,de origine maghiara amandoi si iubim la fel de mult tenisul de masa.Va mai amintesc ca pe Corneliu il cunosteam vag,intalnindu-ne doar o data la Odorhei, in inferioare(cand l-am invins foarte greu cu 3-2,dupa o partida foarte disputata si decisiva pentru accesul in superioare, un tinar jucator de mare perspectiva!).Va las sa "ghiciti"rezultatul intalnirii(daca-l stiti va rog sa nu-l dezvaluiti inca) si..... luni o sa cunoasteti finalul acestei situatii!Va salut cu respect!
    M-ai cinstit seara cu palinca. Era de la prietenul nostru?

    Comentariu


    • #3
      enigme, enigme....
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        si....si...????....

        Comentariu


        • #5
          Si...!!??Dupa cum a-ti sesizat din rezultatele directe dintre noi trei,eu eram "multumit" si cu o infrangere(la orice scor!) pentru ca,matematic,eram deja calificat,desi conta INCA locul si pozitia ulterioara in Eliminatorii!!(care este cateodata foarte relativa).Asadar, presiunea mai mare era pe colegul Fery,care nu avea alta alternativa decat Victoria,si nu oricare,ci obligatoriu la zero sau la unu,altfel pierdea calificarea la setaveraj!!Amandoi STIAM acest lucru inaintea disputarii meciului nostru!!Amandoi ,parca!?,asteptam ca celalalt sa deschida "subiectul".......Si????....Amandoi am inceput meciul cu aceeasi dragoste si pasiune pentru acest sport,ca INTOTDEAUNA,Fery fiind mai determinat ca mine,castigand destul de net primul set,logic,gratie jocului sau mai bun pe atac!Pe banca,Corneliu si tatal sau ne priveau cu sufletul la gura,constienti si ei de "jocul rezultatelor" directe!Revin mai in urma cu ceva timp si mentionez ca in doua dintre partidele mele cu Fery rezultatul a fost totdeauna strans,3-2,cu rasturnari spectaculoase de la 0-2 si victorii alternative.Si acest meci s-a dovedit a fi foarte echilibrat,urmand o puternica revenire din partea mea si,logic,1-1,ca apoi setul trei"decisivul",sa fie pe muchie de cutit,eu castigand greu,la avantaj!!In acest moment eu eram deja pe primul loc la setaveraj iar Fery cadea pe trei!Ce a urmat..a fost cel mai frumos tenis pe care l-am jucat intr-un turneu,si eu si el jucand fara presiune,doar pentru palmares,in cele din urma am castigat eu cu 3-2...iar Fery a venit si m-a felicitat,imbratisandu-ne ca doi adevarati prieteni,si mi-a spus ca nici o clipa nu s-a gandit ca EL sau Eu am fi putut umbla la "manarii"!A fost o mare "usurare" sufleteasca din partea mea,si cred ca si din partea lui,a fost cea mai mare dovada de Fair-play pe care am trait-o,cu riscul de a "pierde" un prieten(asa cum,de multe ori,se intampla in viata sau in anturajul amatur-ului)!Simon Ferencz=FAIR-PLAY=CHAPEAU!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            pai din cate imi dau seama, dvs. ati fost si mai fair-play pentru ca nu ati dat jocul, iar dl. Fery ca nu v-a propus blatul! Felicitari ambilor!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              RESPECT ... nu am emoticon pentru exemplificare ...
              Au fost echipe nationale celebre pe la alte sporturi care au dat-o in gard cu FAIR PLAY-ul la competitii mondiale si vad ca si la noi chiar in competitiile fara mare miza, apar ici colo fenomene asemanatoare ... Nu-i de mirare ...
              Mizutani ZLC | MX-S

              Comentariu


              • #8
                asemenea gesturi sunt f rare,din pacate multi romani si-ar vinde si din rude pt un loc in plus....).....succes pe mai departe si ramaneti corecti si pe mai departe chiar daca miza creste...
                fh-xiom vega-pro 2mm
                blade--galaxy-v16
                bh-xiom omega tour--max

                Comentariu


                • #9
                  Felicitari! Eu zic ca macar cat timp suntem "amatori" sa respectam Fair Playul.

                  Comentariu


                  • #10
                    Felicitari! Din ce in ce mai rar se intampla sa gasesti oameni de caracter, ce nu se vand sau se lasa cumparati.
                    Butterfly Timo Boll ALC
                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                    Bh:XIOM VEGA PRO MAX

                    Comentariu


                    • #11
                      Din pacate pentru mine,recent la București,am fost eu "victima"unui asemenea joc al rezultatelor si am inteles foarte bine cum se simte cineva in asemenea situatie!In primul rand:am ramas frustrat ca mi s-a "furat" posibilitatea de a continua turneul,si de a mai juca astfel cel putin inca o partida din primul tur eliminator,asta in conditiile in care "manareala" a fost mai mult decat evidenta!(martori au fost toti cei de pe "margine" ,care au inteles de ce am plecat dupa primele mingi deja!!).In al doilea rand:dovada cea mai concludenta,a fost privirea "faptasului",care nu a mai avut "tupeul" de a se uita direct in ochii mei ,ca pana atunci(cand ma batuse pe bune in meciul nostru direct si eu l-am felicitat sincer pentru victorie).In al treilea rand:la intoarcerea acasa,in masina cu colegii mei din Agnita,m-au intrebat daca eu nu cedam victoria unuia dintre ei intr-o situatie similara(asigurandu-i si lui o calificare "nesperata" ,teoretic!)????!!!Am evitat sa le dau un raspuns direct,care era fara discutie NU, si bine am facut,stimati colegi....pentru ca frumusetea acestui sport ,la urma urmei,nu trebuie sa fie conditionata nici de prietenii si nici de mici probe de solidaritate intre concurenti.Numai pierzand ai posibilitatea sa inveti sa castigi mai apoi,iar castigand "pe bune" castigi implicit si respectul partenerului si a celorlalti colegi!!Asadar,nici macar nu mai sunt suparat pe Costel sau pe Dorel pentru acest eveniment,sunt mai mult suparat acum ca le-am dat EU posibilitatea sa se preteze la acest act!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de csabazedler Vezi post
                        Din pacate pentru mine,recent la București,am fost eu "victima"unui asemenea joc al rezultatelor si am inteles foarte bine cum se simte cineva in asemenea situatie!In primul rand:am ramas frustrat ca mi s-a "furat" posibilitatea de a continua turneul,si de a mai juca astfel cel putin inca o partida din primul tur eliminator,asta in conditiile in care "manareala" a fost mai mult decat evidenta!(martori au fost toti cei de pe "margine" ,care au inteles de ce am plecat dupa primele mingi deja!!).In al doilea rand:dovada cea mai concludenta,a fost privirea "faptasului",care nu a mai avut "tupeul" de a se uita direct in ochii mei ,ca pana atunci(cand ma batuse pe bune in meciul nostru direct si eu l-am felicitat sincer pentru victorie).In al treilea rand:la intoarcerea acasa,in masina cu colegii mei din Agnita,m-au intrebat daca eu nu cedam victoria unuia dintre ei intr-o situatie similara(asigurandu-i si lui o calificare "nesperata" ,teoretic!)????!!!Am evitat sa le dau un raspuns direct,care era fara discutie NU, si bine am facut,stimati colegi....pentru ca frumusetea acestui sport ,la urma urmei,nu trebuie sa fie conditionata nici de prietenii si nici de mici probe de solidaritate intre concurenti.Numai pierzand ai posibilitatea sa inveti sa castigi mai apoi,iar castigand "pe bune" castigi implicit si respectul partenerului si a celorlalti colegi!!Asadar,nici macar nu mai sunt suparat pe Costel sau pe Dorel pentru acest eveniment,sunt mai mult suparat acum ca le-am dat EU posibilitatea sa se preteze la acest act!
                        .....ehheeehhheee....si tu Csaby...NU cumva sa te iei de brasoveni...)...nu ai primit telefoane sau sms-uri...inca !?...corect spus la final dar totusi iti ramane un "gust amar" dupa intreaga situatie neplacuta...

                        Comentariu


                        • #13
                          este adevarat,insa astfel de practici..sunt frecvente,asta e...insa imi pare ca s-a trecut prea repede peste ceea ce s-a intamplat la turneul Amatur București A+.(Top Tenis Arena)
                          Postat în original de Alex.C Vezi post
                          O sa intervin si eu daca se poate ...cu toate ca nu mai sunt implicat in mod direct in aceasta miscare...
                          Fiind sambata in sala la concurs am observat cativa jucatori cu pretentii de OPEN care jucau la amatori. Nu vreau sa dau nume ca se stiu ei foarte bine. E un lucru urat, lipsit de fairplay fața de ei inshisi, ba chiar putin penibil asa. Din moment ce joci la Open la mai multe concursuri si reusesti sa te califici din grupe e clar ca locul tau e la Open. Pt ce sa vrei sa joci la amatori ? Sau poate au fost premii(nu am fost atent la aspectul asta)...atunci inteleg...
                          Bafta !
                          Ar fi usor sa dam vina numai pe organizator(care-i drept a avut o scapare... la un A+),insa cred ca vina este oarecum comuna.In sala au fost jucatori care-l cunosteau pe castigatorul Amatur-ului de la aceasta editie de la Top Tenis Arena,jucatori care urmaresc clasamentul si care nu au sesizat acest lucru organizatorului,poate ca pentru cei de la Open a fost o oarecare usurare ca au scapat de un adversar(care dupa cum spune si Alex,a trecut de grupele inferioare jucand la Open-la alte concursuri) sau pur si simplu nu au observat
                          Ca tot vorbim de fair play,consider ca rezolvarea in acest context nu trebuie sa vina de la "masa verde",si o initiativa proprie a celui care a "castigat" acest turneu la sectiunea Amatur,jucand la o categorie inferioara fata de cea unde-i era locul ca si pozitionare si medie in clasament.

                          Comentariu


                          • #14
                            Este de inteles nu numai faptul ca cel care a pierdut in finala putea fi locul 1,ci si cei care pe parcursul concursului au fost eliminiati de "castigator",..si d'astea..

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Vali Suta Vezi post
                              Este de inteles nu numai faptul ca cel care a pierdut in finala putea fi locul 1,ci si cei care pe parcursul concursului au fost eliminiati de "castigator",..si d'astea..
                              Totusi a fost frumos ca Silviu a castigat pe merit zic eu si cu aceasta ocazie am putut sa-mi i-au revansa fata de el,in ultimul set am reusit 4 tusuri,in ultimul meci juca cu el am luat eu 8 tusuri,ca atare mai am o restanta si Cristache cu MA 20 trebuia sa aibe un adversar pe masura.
                              MA-ul daca ar fi de la 17/18 ar fi mult mai palpitant si la open.

                              Comentariu


                              • #16
                                era un fel de a spune nea Deni,Felicitari lui Silviu..nu de el era vorba ! (exprimarea mea a fost gresita.e vorba de locul 2..scuze..! )

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de csabazedler Vezi post
                                  Si...!!??Dupa cum a-ti sesizat din rezultatele directe dintre noi trei,eu eram "multumit" si cu o infrangere(la orice scor!) pentru ca,matematic,eram deja calificat,desi conta INCA locul si pozitia ulterioara in Eliminatorii!!(care este cateodata foarte relativa).Asadar, presiunea mai mare era pe colegul Fery,care nu avea alta alternativa decat Victoria,si nu oricare,ci obligatoriu la zero sau la unu,altfel pierdea calificarea la setaveraj!!Amandoi STIAM acest lucru inaintea disputarii meciului nostru!!Amandoi ,parca!?,asteptam ca celalalt sa deschida "subiectul".......Si????....Amandoi am inceput meciul cu aceeasi dragoste si pasiune pentru acest sport,ca INTOTDEAUNA,Fery fiind mai determinat ca mine,castigand destul de net primul set,logic,gratie jocului sau mai bun pe atac!Pe banca,Corneliu si tatal sau ne priveau cu sufletul la gura,constienti si ei de "jocul rezultatelor" directe!Revin mai in urma cu ceva timp si mentionez ca in doua dintre partidele mele cu Fery rezultatul a fost totdeauna strans,3-2,cu rasturnari spectaculoase de la 0-2 si victorii alternative.Si acest meci s-a dovedit a fi foarte echilibrat,urmand o puternica revenire din partea mea si,logic,1-1,ca apoi setul trei"decisivul",sa fie pe muchie de cutit,eu castigand greu,la avantaj!!In acest moment eu eram deja pe primul loc la setaveraj iar Fery cadea pe trei!Ce a urmat..a fost cel mai frumos tenis pe care l-am jucat intr-un turneu,si eu si el jucand fara presiune,doar pentru palmares,in cele din urma am castigat eu cu 3-2...iar Fery a venit si m-a felicitat,imbratisandu-ne ca doi adevarati prieteni,si mi-a spus ca nici o clipa nu s-a gandit ca EL sau Eu am fi putut umbla la "manarii"!A fost o mare "usurare" sufleteasca din partea mea,si cred ca si din partea lui,a fost cea mai mare dovada de Fair-play pe care am trait-o,cu riscul de a "pierde" un prieten(asa cum,de multe ori,se intampla in viata sau in anturajul amatur-ului)!Simon Ferencz=FAIR-PLAY=CHAPEAU!
                                  Sa dea Domnul sa gindeasca si sa actioneze toata lumea asa !
                                  Felicitari ambilor pentru gindurile curate !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                    era un fel de a spune nea Deni,Felicitari lui Silviu..nu de el era vorba ! (exprimarea mea a fost gresita.e vorba de locul 2..scuze..! )
                                    Vali ai dreptate si am inteles bine ce ai vrut sa spui,cu atat mai pretioasa este victoria lui Tomica S.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Nu vrei sa lasi destinul sa-ti “fure” nemurirea….
                                      Mai pui pe lemn o “iarba”, mai faci o smecherie,
                                      Sa smulgi, daca se poate, macar înca o cupa
                                      Sau sa mai faci cinci puncte în falsa “ierarhie”!

                                      Aceste randuri scrise de colegul nostru poet Adimucu sintetizeaza cel mai bine ceea ce,din pacate pentru noi toti,se intampla cateodata in Amatur!!!!!Tocmai de aceea,stimati colegi,menirea noastra,ca pur AMATORI,este de a scoate la lumina aceste fapte!!!Chiar cu riscul de a pierde un "prieten"!!!altfel riscam curand sa jucam in circuitul Ama(R)tur!!!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Chuck Vezi post
                                        .....ehheeehhheee....si tu Csaby...NU cumva sa te iei de brasoveni...)...nu ai primit telefoane sau sms-uri...inca !?...corect spus la final dar totusi iti ramane un "gust amar" dupa intreaga situatie neplacuta...
                                        Impartasesc si sunt in asentimentul lui Csaby. Am creat la GENERAL....Vot pentru suspendarea blatistilor. Aceleasi persoane au calcat pe bec si la Topoloveni , Mediaș si Odorheiu Secuiesc.
                                        Eu sunt brasovean si nu cred ca trebuie sa generalizam. Am sa iau atitudine personal impotriva lor.
                                        Cu respect!
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          .......Frumosi nebuni ai salii ce nu mai vor sa moara,
                                          Iubesc tablia verde mai mult ca pe-o comoara,
                                          Iar dac-acum la urma își cam gasesc ''nanasu' '',
                                          Nu-i bai...sa curga berea, sa sune ceterasu'!

                                          Poate ca aceste versuri scrise de colegul nostru poet Adimucu sa ne reaminteasca tuturor(amatori sau open-isti,tineri sau "batrani",blatisti sau non-blatisti,etc.) de ce ne place tenisul de masa!Orice problema sau contradictie o putem rezolva simplu....la masa!Asadar...spor la antrenamente si mult succes tuturor!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Fiecare turneu are "istoria" lui aparte,provocandu-ne in final frustrare,dezamagire,bucurie si satisfactie,pentru unii sau altii.Tensiunea si echilibrul partidelor din superioare creeaza stari emotionale extreme,scotand la rampa adevaratul caracter al sportivilor.Turneul de la Brașov adauga pe panoul de onoare al Fair-playului inca un nume,CIUCUR LAURENTIU !!
                                            Colegul nostru sibian a scos la iveala caracterul "pur" sportiv al acestor intalniri si a dat o replica pe masura unei tentative de "coruptie" venite din partea adversarului la ultima partida din grupa,scotandul din "carti".
                                            Laurentiu Ciucur,CHAPEAU!!!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Multumesc de aprecieri, Czaby, dar sunt convins ca "tentativa de coruptie" venita din partea colegului nostru a fost facuta in spirit de gluma, incurajata si de buna dispozitie si intelegere din timpul turneului.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Sunt multi din cei care practica tenisul de masa care pot confirma ca fiecare meci are "istoria" lui aparte.In general,si de cele mai multe ori,castiga cel mai bun!Care poate fi cel mai bun in acel moment,sau cel mai norocos intr-un moment decisiv,sau cel mai stapan pe nervii si emotiile inerente unei confruntari!OK,dar o victorie este cu atat mai frumoasa cu cat ea este incontestabila.Am trait si asistat la destule astfel de momente in cei patru ani de Amatur si pot afirma cu tarie ca nimic nu se compara cu o "victorie" a sportivitatii si fair-play ului.Sigur,nu poti cere oamenilor sa gandeasca si sa se exprime de aceeasi maniera,mai ales cand orgoliul si vanitatea sunt (prea) profunde,dar poti sa le alimentezi imaginatia cu exemple sau situatii care pot si dau nastere la interpretari!
                                                .....Joc o semifinala intr-un turneu demonstrativ unde participam impreuna cu cativa dintre elevii mei,adversarul meu fiind un jucator experimentat,antrenor si el si cativa ani mai in varsta decat mine.Ne-am mai intalnit "oficial" doar o data in niste inferioare si l-am invins dupa o partida frumoasa si echilibrata.Partida era echilibrata si de aceasta data,la 1-1 si 6-3 servesc ireprosabil si fac 7-3,ascendent moral si privesc cu incredere inainte....dar adversarul ma intreaba daca nu a fost fileu aceasta serva!Eu nu am vazut fileu,arbitrul(un jucator neutru) nu a vazut fileu,asa ca eu ii spun ca daca are dubii sunt de acord sa repetam punctul!El zice ca nu,dar sustinea (bolborosind) ca a vazut fileu!In fine,el serveste si eu returnez (vizibil) intentionat afara,aplicand codul(nescris)..Gentleman agreement... asteptand la randul meu ca el sa faca acelasi gest la serviciul urmator.Spre stupefactia mea totala,la returul meu pe masa el ataca mingea voluntar si face punctul..nerealizand de loc penibilul situatiei!Am continuat jocul,eu nu am "fost in stare" sa mai castig nici un punct si am pierdut setul la 7,urmatorul set la 0,meciul cu 3-1...in fine,arbitrul si cei de pe margine m-au intrebat ce s-a intamplat,de ce nu am mai "jucat" sa castig meciul,sa joc finala(cu unul dintre elevii mei cei mai buni care castigase cealalta semifinala)...eu insa aveam un gust amar,eram convins ca joc cu un domn dar se pare ca m-am inselat!Oare asa de mare este dorinta de victorie la unii,sau asa de ignoranti sunt altii,daca pot trece asa de usor peste aceste legi nescrise ale jocului!
                                                Sambata,la Cluj,cineva mi-a "reamintit" lectia despre gustul si pretul victoriei la fiecare....
                                                ..."o strangere de mana prieteneasca dupa meci face mai mult decat o cupa goala..." cat adevar poate sa contina aceasta afirmatie facuta de unul dintre colegii nostri amaturisti din București..
                                                Chiar daca nu ne caracterizeaza pe toti acest comportament,ramanem consolati de gandul ca lumea este in continua schimbare......
                                                ....omul de ce n-ar fi!!!!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  OF,OF cata dreptate iti dau sunt si eu dezgustat de unii colegi cateodata se uita de fapt care este adevarata fata a sportului,dar asta e alta poveste,draga prietene asta-i viata .Exemple avem fiecare dintre noi,te doare amarnic de asemenea specimene dar asta e.TE SALUT DRAGA PRIETENE SI NU PUNE TOTUL LA SUFLET
                                                  Blade . PHOTINO
                                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X