Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, China Open,23 May 2012 - 27 May 2012, Shanghai, CHN

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    [QUOTE=midnight8080;124875]la 2-2 in semifinala , zj conducea cu 10-9 ..a pus cateva mingi pe masa care ar fi infundat orice alt jucator,dar nu pe xu xin cu cel mai bun footwork din lume..cum a fost acela blat?de unde stiau ei ca xu xin va nimeri masa de 3 ori consecutiv din pozitii incomode?

    No, numa' usor, amice. Ne intrebam si noi ! Revezi meciul si ... spune-ti impresia. Incearca sa fi obiectiv....Ca a nimerit de 3 ori masa, cum zici tu...L-ai vazut si pe JK ce mingi a pus. De ele ce zici ?
    La JK am zis ca-i plictiseala (!), la Ma Long oboseala (?), lipsa de inspiratie ? Dar la Ding ? No, zi tu !
    Nu sunt scuze ale noastre pentru esecul lor, n-am avea interes. Dar, recunoaste, a fost "ziua" invingatorilor. Cu asta musai tre' sa fii de acord.
    Sa auzim numai de bine si sa ne bucuram (incantam) de spectacol sportiv la superlativ, in continuare, pe viitor !

    Comentariu


    • #27
      Cred ca se va discuta (scrie) pana la Olimpiada si poate si dupa despre acest China Open... manevre si ghidusii s-au facut si se vor mai face atat timp cat vor exista diverse interese si cu siguranta ca vor exista.. ce am observat eu personal in ultimul timp domnul antrenor chinez Liu Guolian apare nu de foarte mult timp intr-un videoclip pe site-ul oficial al Federatiei Internationale de Tenis de Masa adica pe www.ittf.com pe care il stim cu totii si spune ca Stiga este alegerea lui in limba lui bineinteles dar eu pe limba mea am inteles altceva si stiu ca ghiciti atat Xu Xin cat si Li Xiaoxia folosesc lemne Stiga.. o fi vreo coincidenta cine stie.. si Ding Ning foloseste tot Stiga dar lumea s-a invatat ca ea sa castige.. pana acum... interesant nu ?
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #28
        Xu xin nu a reusit sa se califice la jocurile olimpice si prin victoria asta de la China Open a vrut sa dea tuturor peste nas ....nimeni nu-i poate contesta valoarea si faptul ca in finala a fost clar peste Ma Long. Oricum e stiut ca intre chinezi orice e posibil avand in vedere ca se cunosc f bine si ca valoare sunt toti acolo ...
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #29
          sincer eu nu imi doresc decat sa castige cel mai bun!nu sunt partinitor in nici un fel!doar ca sunt putin dezamagit!nu de jocul lui ma long,sau a lui zhang zike sau de prestatia lui ding ning!se vede destul de clar ca s-au facut manarii!mai ales atmosfera prieteneasca de la ultima minge ma long xiu xin!setul 5 in care zhang zike era pur si simplu burdusit de atacurile lui xiu xin!sa fim seriosi domnilor!sunt interese destul de mari!
          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de ma long Vezi post
            sincer eu nu imi doresc decat sa castige cel mai bun!nu sunt partinitor in nici un fel!doar ca sunt putin dezamagit!nu de jocul lui ma long,sau a lui zhang zike sau de prestatia lui ding ning!se vede destul de clar ca s-au facut manarii!mai ales atmosfera prieteneasca de la ultima minge ma long xiu xin!setul 5 in care zhang zike era pur si simplu burdusit de atacurile lui xiu xin!sa fim seriosi domnilor!sunt interese destul de mari!
            fanule care esti tu FAN ...uita-te la finala XU XIN - MA LONG si daca tie ti se pare ca a fost CLAR aranjata ca sa castige Xu xin ...e clar ...uita-te cine a condus jocul , cine a gresit mai mult nefortat...
            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

            Comentariu


            • #31
              am analizat destul de bn jocul atat cu ma long cat si ci zhang zike!am ajuns la aceiasi concluzie!joc de interese!
              tb alc t05/t05 fx

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de lauritheone Vezi post
                Stiam, prietene. Intrebarea era retorica. Raspunsul: industrie de autoturisme (SUV). In CHN. Deci ?!

                Comentariu


                • #33
                  De ce intoarce paleta Ma Long?

                  Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                  GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, China Open,23 May 2012 - 27 May 2012, Shanghai, CHN

                  Lista cu jucatorii participanti- http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2144&

                  Aici se transmite Live!!! - http://www.ittf.com/ittv/

                  Vizionare placuta tuturor!!!
                  - - - Actualizat - - -
                  Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                  GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, China Open,23 May 2012 - 27 May 2012, Shanghai, CHN

                  Lista cu jucatorii participanti- http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2144&

                  Aici se transmite Live!!! - http://www.ittf.com/ittv/

                  Vizionare placuta tuturor!!!
                  - - - Actualizat - - -
                  In setul 2 din meciul Ma Long - Xu Xin la scorul de &-1 pt Xu Xin Ma Long Cind Trage Intoarce plaleta!!!
                  De Ce?

                  Comentariu


                  • #34
                    > biografii lui Ma long o sa-ti spuna ca asa face el cand da smash, intoarce fata de rever.
                    > La Ma Long, este posibil sa nu mai aiba Tenergy pe rever, a punctat foarte putin cu reverul.
                    Oricum, Xu Xin a jucat foarte bine si a meritat victoria.
                    Iar ultima mingie -deosebita pentru un meci de asemenea incarcatura.
                    TsE

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                      > biografii lui Ma long o sa-ti spuna ca asa face el cand da smash, intoarce fata de rever.
                      > La Ma Long, este posibil sa nu mai aiba Tenergy pe rever, a punctat foarte putin cu reverul.
                      Oricum, Xu Xin a jucat foarte bine si a meritat victoria.
                      Iar ultima mingie -deosebita pentru un meci de asemenea incarcatura.
                      intoarce fata pt a schimba efectul!
                      - - - Actualizat - - -
                      intoarce paleta am vr sa zic ma scz!
                      tb alc t05/t05 fx

                      Comentariu


                      • #36
                        Cred ca s-a mai discutat... Ma Long intoarce paleta pentru ca este un fapt cunoscut ca punctul forte al fetelor chinezesti nu este smash-ul...in 99% din cazuri chinezii din CNT au pe bh ceva euro/jap care le permite mult mai bine acest procedeu...in plus fetele chiezesti gen H3 neo sau Tg2 neo sunt sensibile si la "incoming spin"...
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de flash Vezi post
                          Cred ca s-a mai discutat... Ma Long intoarce paleta pentru ca este un fapt cunoscut ca punctul forte al fetelor chinezesti nu este smash-ul...in 99% din cazuri chinezii din CNT au pe bh ceva euro/jap care le permite mult mai bine acest procedeu...in plus fetele chiezesti gen H3 neo sau Tg2 neo sunt sensibile si la "incoming spin"...
                          Fratilor, m-ati dat gata cu atatea detalii tehnice. Cred ca e timpul sa studiez si eu sportul asta, aici incluzand si materialele sportive, caci astfel raman profan.
                          Mersi pentru imbold !
                          O zi buna tuturor!

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X