Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Levi Carbo Glass OFF-

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Levi Carbo Glass OFF-

    Am fost ferm convins ca lemnul meu din semnatura este unic, inimitabil si desigur cel mai bun pentru jocul meu. De cate ori auzeam ca Levi lucra la un lemn nou, il tachinam, ca oricum nu va ajunge sa mai faca unul la fel de bun! Asta pana vineri seara, cand am probat noua "minune" de la HM by Levi! Este un lemn incredibil din categoria OFF-, cu miez de balsa avand doua straturi de carbon lipite soft, doua straturi de fibra de sticla, la exterior cu nu mai stiu ce furnir! Maner drept si dimensiuni 156X152, cu o finisare de exceptie, asa cum se cere la un lemn care se respecta. Pe FH am avut un Xiom Omega IV Pro iar pe BH un dr.Neubauer Scalpel OX.
    Rezultatul a fost unul de exceptie!!! Foarte bine echilibrat, cu un sweet spot foarte mare si un dwell time foarte potrivit pentru iarba, a rezultat un control de exceptie, atat pe FH cat mai ales pe BH! Jocul cu iarba a capatat o alta dimensiune, devenind mult mai dinamic, datorita liftului mult mai usor de executat si in consecinta mai periculos, pastrand tot odata proprietatile ce consacra un lemn defensiv, special pentru iarba, adica bloc pasiv scurt, push precis si culmea poti da si chop de la distanta! Topspinul cu FH merge extraordinar, rapid, cu o traiectorie relativ inalta. In consecinta, fara exceptie are tot ce-i trebuie unui ierbar, dar si unui softist pur! Cand mi l-a dat pentru probe, am fost cam sceptic. Carbon pentru iarba, mi s-a parut putin deplasat( cu toate ca si Rares joaca cu Gruba Carbon ALL+!). Dupa vreo doua ore de joc pur si simplu nu m-am putut desparti de el, asa ca i-am dat de inteles ca lemnul ramane definitiv la mine! A zis OK, dar sa il dau inapoi sa termine finisajul! Parca nu era si asa o minunatie! In momentul cand voi fi proprietarul definitiv si irevocabil(marti!), voi reveni cu alte date tehnice+fotografii.
    Ultima editare de laky; 27.mai.2012, 22:15.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    Pooze, pooze !!!
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      interesant....stiu ca nu este o intrebare la subiect dar vreau sa va intreb daca stiti cumva daca d.levi poate confectiona lemne gen:TB ZLC,ZLF,Viscaria sau ALC?....ms frumos

      Comentariu


      • #4
        Levi nu face clone. Structura lemnelor nu copiaza chipul si asemanarea celor apartinand marilor branduri, ele fiind rodul experimentelor si gandirii proprii. Face lemne foarte bune,all wood, cu carbon, arylate sau fibra de sticla sau combinatii ale acestora, adaptate cerintelor clientului, acestea reusind sa faca fata jocului, cel putin la fel de bine ca rivalii cu "sange albastru"!
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          am inteles,multumesc mult

          Comentariu


          • #6
            Domnule Laky sa va bucurati de noua achizitie si din cate vad eu dvs sunteti "testerul" principal al D-ul Levi .... Omul care trece prin foc si para produsele dansului. Din mai multe meserii stiu ca "testerul" influenteaza de cele mai multe ori produsul final uneori in bine si uneori in rau, dar este intotdeauna binevenita o a doua opinie, asa incat va face si pe dvs participant activ la procesul de productie ....
            Respect | cristake
            Mizutani ZLC | MX-S

            Comentariu


            • #7
              vrem fotoooo,mai ales daca se poate fara blitz,doar la lumina naturala....
              fh-xiom vega-pro 2mm
              blade--galaxy-v16
              bh-xiom omega tour--max

              Comentariu


              • #8
                - este un lemn de 9 straturi; 3 de balsa (de 2 tipuri),2 de carbon 2D, 2 de fiberglass, si pe exterior mahon... nu este "combi"
                si eu astept poze...
                lemn:HML -carbon, hinoki
                fetze; Victas V>01 Limber
                si echipament Xiom

                Comentariu


                • #9
                  Rectific dimensiunile, acestea sunt 156X150, greutatea este de 76 grame. Ceea ce da controlul deosebit al lemnului este dispunerea la adancime a straturilor de carbon, imediat pe miezul de balsa de 3mm. Apoi urmeaza cele doua straturi de balsa de 1mm, fibra de sticla, si furnirul exterior de mahon. Aceasta dispunere a carbonului(sa nu ma intrebati de ce tip, pentru ca si aici exista mai multe feluri) rigidizeaza structura interna , dar nu intr-atat cat sa nu simti aceea vibratie foarte, foarte usoara, aproape imperceptibila, care care se propaga prin incheietura si provoaca perceptia fizica a loviturii. Nivelul vibratiei este limitat si de structura manerului prevazut cu cavitati, acesta fiind conceput ca si amortizor. Balsa de 1 mm, fibra de sticla si in final stratul exterior de mahon, lucreaza ca un amplificator al controlului, domolind putin rigiditatea miezului, mentinand insa viteza la parametrii unui OFF- decent. Ceea ce nu se vede si nu poate fi explicata, e tehnica de lipire, care intervine ca un factor primordial in definitivarea caracteristicilor finale. Canturile sunt protejate cu rasini(nu asa de frumoas ca la metoda Visco , dar sper ca la fel de eficient), furnirul exterior este tratat cu rasini(nu lacuit), astfel incat indepartarea adezivilor de orice fel este o simpla joaca. Combinatia de furnire si compozite este unica, nemaiintalnita la niciun alt lemn vazut pana acum de mine.

                  Pozele sunt alese din trei seturi executate in conditii diferite, asta explica si diferentele de fundal si iluminare.
                  Ultima editare de laky; 30.mai.2012, 08:41.
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    Oare ce grosime are lama ?

                    Comentariu


                    • #11
                      frumos lemnul,sa-l stapaniti sanatos,succes la joc cu el.....numa bine
                      fh-xiom vega-pro 2mm
                      blade--galaxy-v16
                      bh-xiom omega tour--max

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                        Oare ce grosime are lama ?
                        Masurat cu ruleta, deci nu foarte exact, are 7mm.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #13
                          Super. Sa-l stapaniti cu placere si sa va bucurati de el.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            buna,cum putem obtine contact cu D.LEVI

                            Comentariu


                            • #15
                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...e-Made-by-Levi

                              Comentariu


                              • #16
                                danke fur V 69

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X