Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comparatie Stiga Clipper Wood, Yasaka Ma Lin Extra Offensive si Primorac Off-

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Pana acum s-a vorbit doar de lemn-dar de fete nu s-a suflat nicio vorba-si sunt la fel de importante ca si lemnul-la ce fete te-ai gandit?
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de cristake Vezi post
      Curios este ca dai la o parte Avalox P700 care este clona Clipper ( compozitie identica ) si pastrezi clipperul ...
      Eu as mai avea si un plan B. Sa te adresezi meseriasilor de lemne de pe la noi, aici pe forum ii vei gasi si sa discuti cu ei in a-ti confectiona un lemn pe inima ta cu mult mai putin bani decat oricve achizitie ai pe lista, daca nu sunt la SH.
      BAFTA
      Sa mai si raspund un pic ca s-au cam adunat mesaje.
      Cristake: chiar i-am dat partiala dreptate domnului grasomega, si imi pare rau daca l-am jignit cu ceva, nu a fost cu intentie si nu ma trag de sireturi cu dansul.
      Dau la o parte Avalox P700 deoarece are 7 straturi si este foarte rapid din ce am citit, Clipperul insa are review uri foarte bune si am inteles ca nu este chiar asa de rapid, adica sunt alte versiuni care sunt mult mai rapide si deci cred ca as putea sa ma obisnuiesc cu viteza lui, insa deocamdata studiez, sper ca saptamana asta sa ma hotarasc si sa fac achizitia.
      Am citit cate ceva si despre Avalox BT550, 555 dar mi-e greu sa aleg un lemn mult mai putin cunoscut decat ce am enumerat eu, mi-as dori sa testez un Avalox dar nu stiu daca o sa am ocazia.
      Nu doresc momentan sa iau un lemn facut special pentru mine, doresc ceva cunoscut cu care sa am o siguranta mai mare.
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de Aurel Onut Vezi post
      .
      Mare dreptate are si domnu Aurel Onut dar acestea sunt aspecte mai minutioase, totusi de luat in calcul pe parcurs. Greutatea o sa fie medie ~85g
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de grasomega Vezi post
      Nu trebuie sa te superi. Asa cum am scris, nu incerc sa zic ceva rau despre tine, ci doar iti spun ce cred eu ca se va intampla si am incercat sa te ajut.
      Daca vrei sa-mi creez o parere ceva mai avizata, este usor: postezi un filmulet cu tine jucand.
      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-Brașov/page5 aici este un videoclip cu mine, atunci jucam cu Septear-ul. (baiatul in negru care joaca cu domnu cu sapca)
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de george25 Vezi post
      Devlyn-poti incerca si Ovtcharov Senso Soft carbon
      Legat de dorinta ta de a face tenis de masă de perfomanta-spune-ne ce intelegi tu prin perfomanta la nivel inalt-vrei sa ajungi la campionatele mondiale?vrei sa castigi Amaturâsa castigi nationalele?
      Iti spun si eu,daca nu ai lucat cu un antenor pana acum,nu cred cu toate laudele tale ca esti pregatit pentu tenisul de performanta.
      Ai participat vreodata la vreun concurs Amaturîșincer-sa iti vezi cu adevarat nivelul?
      Am o presimtire ca nu stapanesti nicio lovitura cum trebuie-asta prin prisma faptului ca nu ti-a placut niciun lemn din toate pe care le-ai incercat-Septear e un lemn exceptional-se joaca la nationale cu el,joaca jucatori de superliga,la fel si ma lin carbon-iti spun eu-nu sunt rapide lemnele-ESTE DEFICITARA TEHNICA TA!!!

      Cat despre alea 10.000 ore-daca le face cineva cu antrenor pai viseaza loviturile capata un simt al anticipatiei formidabil-cine vrea sa joace la nivel inalt tenis de masă trebuie sa faca antrenament zilnic cu adversari muult mai buni de la care are ce invata sau cu un antrenor-dar din pacate prea multi se considera profesionisti-iar cand ajung la un simplu turneu Amatur, pierd toate meciurile din grupele inferioare si apoi ori se lasa de tenis,ori dau vina pe paleta.
      George o sa iau in considerare recomandarile, mersi. E posibil sa nu am cea mai buna tehnica, dar progresez repede.
      In primu rand vreau sa incep sa joc in divizia B, apoi o sa mai vedem ce se intampla pe parcurs.
      Nu imi placea oricum acel lemn...poate si din cauza ca el avand un simt moale si eu o fata moale pe BH Sriver FX nu se impaca prea bine, oricum nici maneru nu imi placea, prea subtire. Nu ma consider profesionist, pentru ca nici nu sunt deocamdata. Am fost la cateva turnee Amatur si vreau sa zic ca am trecut de inferioare, era sa trec si de superioare dar asta este alta poveste...
      Ultima editare de Devlyn; 13.iun.2012, 19:59.

      Comentariu


      • #28
        salut,
        am urmarit si eu filmuletul ..., aaa ... parerea mea este ca intradevar "septear ul" nu te ajuta, iarta ma ca indraznesc sa mi exprim opinia, dar cel mai probabil ti ar fi necesar un lemn cu mp3, un lemn care sa ti spuna poate chiar la fiecare lovitura... aaaa...
        ... flexeaza genunchii...
        ... stai pe varfuri ...
        ... apleaca te pe mingie ...
        ... baga cotu' inainte ...
        ... fa miscarea scurta ...
        ... piciorul in fata ...
        s.a.m.d.

        inca o data scuze de interventie, dar eu cred ca prietenii tai cu care joci tenis, sunt rai si invidiosi si vor sa te faca sa cheltuiesti banii de gagici pe lemne si gume, zau

        bafta maxima

        Comentariu


        • #29
          Incearca atunci Balsa Carbon X5-excelent pentru blocaje,joc de lanaga masa si semidistanta,cu suficienta putere pentru orice tip de topspin,merge cu orice tip de fata
          Si nu te mai lua chiar intotdeauna dupa comentarii si note de pe alte situri-fiecare jucator are stilul lui,si pana nu incerci cu mana ta un lemn nu iti poti da seama cu adevarat daca ti se potriveste sau nu
          Ultima editare de george25; 13.iun.2012, 20:56.
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #30
            Mersi de sfaturi bogdanel, vad ca iti place si sa faci misto. Sincer pe mine ma cam lasa rece.
            - - - Actualizat - - -
            Postat în original de george25 Vezi post
            Incearca atunci Balsa Carbon X5-excelent pentru blocaje,joc de lanaga masa si semidistanta,cu suficienta putere pentru orice tip de topspin,merge cu orice tip de fata
            Si nu te mai lua chiar intotdeauna dupa comentarii si note de pe alte situri-fiecare jucator are stilul lui,si pana nu incerci cu mana ta un lemn nu iti poti da seama cu adevarat daca ti se potriveste sau nu
            Balsa Carbon X5 este cum ziceai si tu mai mult pentru blocaje si mai putin pentru jocu de topspin...oricum nu prea vreau un lemn cu carbon sau alta fibra.
            All wood sa fie si ai dreptate ca pana nu simti tu in mana lemnu nu stii daca iti e bun sau nu.
            M-am gandit mai bine si au mai ramas doar urmatoarele lemne care doresc sa aiba "limba" la exterior
            - Butterfly Petr Korbel;
            - Stiga Clipper Wood Classic;
            - Stiga Energy Wood
            - Avalox ?

            Comentariu


            • #31
              imi cer iertare daca postul meu a lasat impresia ca am facut "misto", sau poate, totusi, un pic la partea cu mp3 ul, cu toate ca nu este departe ziua cand vor implementa sisteme multimedia in lemn, sau mai degraba in maner... in fine...
              acum, in opinia mea insa, partea cu sfaturile nu ar trebui sa te lase rece, chiar deloc zic eu, iar daca te ia lua dupa notificarile primite de mine in scurtul timp de cand postul de mai sus a fost publicat, tind sa cred ca mi ai da dreptate...

              eu mai o nelamurire daca esti amabil, si nu vreau sa fiu malitios, ai postat undeva mai sus (s ar putea sa fii inteles gresit, insa) ca te ar interesa un lemn identic cu unul care se afla in posesia oricaruia dintre jucatorii profesionisti de top, nelamurirea era - crezi ca te ar evidentia un asemenea lemn la masa de tenis?
              desigur in afara faptului ca tii in mana acelasi lemn ca al lui cutarescu ...

              inca o data imi cer scuze, dar, este absurd sa arunci banii pe alte lemne si gume, cand, ceea ce ai nevoie este antrenamentul, acest sport este un sport care necesita antrenament, mult..., pune mana cumparati mingi, un lighean, da o bere doua, vrunui tovaras (da' nu unuia dintre aia de ti zic sa ti schimbi paleta) si baga lighean 2 ore pe zii macar, dar alea 2 ore fa aceasi tema, dupa care alte 2-6-8-10 ore fa servicii, s.a.m.d, iar dupa fo cateva luni macar, eu cred ca "septear ul" ala o sa ti puna mingile cu mai mult simt de raspundere pe masa adversarului (de preferinta)

              te rog sa tii cont ca prin acest post mi am atras cu certitudine oprobiul celor aprox. 816 dealers de materiale, precum si a celorlati membrii care ar fi dorit sa ti paseze paletele lor "naspa" pentru a trece, normal, la o alta paleta mai profi ....


              asa cum ziceam,
              bafta si mai multa

              Comentariu


              • #32
                poate Donic Burn off- ti s-ar potrivi http://www.tabletennisdb.com/blade/d...off-minus.html
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de bogdanel Vezi post
                  imi cer iertare daca postul meu a lasat impresia ca am facut "misto", sau poate, totusi, un pic la partea cu mp3 ul, cu toate ca nu este departe ziua cand vor implementa sisteme multimedia in lemn, sau mai degraba in maner... in fine...
                  acum, in opinia mea insa, partea cu sfaturile nu ar trebui sa te lase rece, chiar deloc zic eu, iar daca te ia lua dupa notificarile primite de mine in scurtul timp de cand postul de mai sus a fost publicat, tind sa cred ca mi ai da dreptate...
                  eu mai o nelamurire daca esti amabil, si nu vreau sa fiu malitios, ai postat undeva mai sus (s ar putea sa fii inteles gresit, insa) ca te ar interesa un lemn identic cu unul care se afla in posesia oricaruia dintre jucatorii profesionisti de top, nelamurirea era - crezi ca te ar evidentia un asemenea lemn la masa de tenis?
                  desigur in afara faptului ca tii in mana acelasi lemn ca al lui cutarescu ...
                  inca o data imi cer scuze, dar, este absurd sa arunci banii pe alte lemne si gume, cand, ceea ce ai nevoie este antrenamentul, acest sport este un sport care necesita antrenament, mult..., pune mana cumparati mingi, un lighean, da o bere doua, vrunui tovaras (da' nu unuia dintre aia de ti zic sa ti schimbi paleta) si baga lighean 2 ore pe zii macar, dar alea 2 ore fa aceasi tema, dupa care alte 2-6-8-10 ore fa servicii, s.a.m.d, iar dupa fo cateva luni macar, eu cred ca "septear ul" ala o sa ti puna mingile cu mai mult simt de raspundere pe masa adversarului (de preferinta)
                  te rog sa tii cont ca prin acest post mi am atras cu certitudine oprobiul celor aprox. 816 dealers de materiale, precum si a celorlati membrii care ar fi dorit sa ti paseze paletele lor "naspa" pentru a trece, normal, la o alta paleta mai profi ....
                  asa cum ziceam,
                  bafta si mai multa
                  Nu este nici o problema, mi-a trecut.
                  Partea cu sfaturile chiar am bagato la cap.
                  Stiu ca am nevoie mai mult de antrenament dar v-am zis ca septear ul nu imi placea si eu as dori sa joc cu un lemn popular cu care s-a facut facut performanta sau au jucat profesionisti cu el la nivel mai inalt.
                  Nu cred ca toate lemnele profesionistilor sunt foarte rapide si greu de controlat. Din contra, ei isi aleg atat de bine lemnu si fetele incat pot sa joace si incet si tare. Pe cand daca iti iei un lemn incet dar elastic, ca asa ti se recomanda de multe ori, nu o sa te impaci cu el si nu o sa stii de ce (poate).
                  Lemnul este deja vandut, asa ca sunt oarecum obligat sa imi iau altceva.
                  - - - Actualizat - - -
                  Postat în original de george25 Vezi post
                  poate Donic Burn off- ti s-ar potrivi http://www.tabletennisdb.com/blade/d...off-minus.html
                  Mersi de recomandare dar nu ma intereseaza Donic Burn.

                  Comentariu


                  • #34
                    Adevarul este ca "Septear-ul" chiar face performanta. Cel mai aproape, imi vine in minte exemplul lui Cazacu, care "rupea norii" pe vremea cand juca cu "Septear" si "Hammond" la noi in superliga dar si in Germania. Acum joaca cu "Kokutaku Malcs" si parca nu mai face "valuri" asa de mari. Sau nu au ajuns ele la mine.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      ... clar








                      scuze ...

                      Comentariu


                      • #36
                        ...daca vrei lemn all wood cu care joaca jucatori de talie mondiala incearca cateva lemne de la Stiga : Rosewood, Ebenholz, Offensive Classic CR WRB...dar parerea mea este ca orice lemn rapid poate fi domolit cu fete corespunzatoare, e simplu...cumperi un lemn OFF sau chiar OFF+ si incepi cu fete soft de 1.8...ulterior nu mai trebuie sa umbli la lemn ci doar la fete daca va fi cazul...SI APUCA-TE CAT MAI REPEDE DE ANTRENAMENT
                        Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                        Lume multa, oameni putini...

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de axel Vezi post
                          ...daca vrei lemn all wood cu care joaca jucatori de talie mondiala incearca cateva lemne de la Stiga : Rosewood, Ebenholz, Offensive Classic CR WRB...dar parerea mea este ca orice lemn rapid poate fi domolit cu fete corespunzatoare, e simplu...cumperi un lemn OFF sau chiar OFF+ si incepi cu fete soft de 1.8...ulterior nu mai trebuie sa umbli la lemn ci doar la fete daca va fi cazul...SI APUCA-TE CAT MAI REPEDE DE ANTRENAMENT
                          Ai dreptate. Mersi.

                          Comentariu


                          • #38
                            devlyn, scuze ca intervin din nou dar eu m-as lua dupa bogdanel, vazandu-ti video-ul, sincer omul ala nu a facut deloc mishto... ia un lemn parerea mea : stiga off cr wrb cu fete ce vrei tu... ca la nivelul tau deocamdata nu face diferenta fetele si lemnul... baga antrenamente cu galetile si atunci ai sa vezi ca orice paleta ai sa o simti altfel
                            Lemn: Butterfly Petr Korbel
                            BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X