Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Consideratii cu privire la anul 2007 si despre 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Consideratii cu privire la anul 2007 si despre 2008

    Din ce am vazut eu in acest an pot trage niste concluzii:

    -participarea a fost mult mai mare decat in anul 2006
    -organizarea a fost mai buna in majoritatea cazurilor
    -se impune un nou tip de calculare a clasamentului


    Problema cu clasametul este ca pentru mine este destul de greu si asa sa il fac in fiecare luna, si modul cum se doreste a fi facut dureaza cel putin dublu, nu mai vorbes de cat timp dureaza sa modific clasamentul dupa noua grila. Deci daca se doreste o grila noua de punctare trebuie ca clasamentul sa il faca cineva cu timp mai mult decat mine.


    Cat despre alocarea turneelor A si A+ se impun niste modificari in repartizarea turneelor A+, adica sa facem o rotatie a lor pentru a nu forta numai anumiti organizatori si anumite localitati, astfel Campionatul National si Campionatul pe echipe si dublu pot fi facute in localitatile: Bistrița, Reghin si Cluj, Cupa Romaniei si Turneul final pot fi facute in principiu in orice localitate cu conditia sa se asigure conditii bune de joc, dar doresc ca in Moldova (pentru ca nu au avut nici un turneu A+) sa se organizeze un turneu A+ indiferent care ar fi acesta. Restul turneelor raman cu date asemanatoare cu cele de anul trecut.

  • #2
    buna seara

    salut!am si eu o intrebare.sunt din hunedoara,si din pacate anul trecut am fost numai la un concurs pt amatori,la campia turzii.dar sper ca anul asta pot sa ma duc la mai multe si sa va bat pe toti
    daca vreau sa fac si eu un turneu amatour aici la noi, la hunedoara, de ce am nevoie? te intreb pe tine,ca cred ca ai un pic de experienta.
    si in al doilea rand, sa veniti si voi pe la mine, nu numai eu sa ma duc in alte localitati:P
    csabi

    Comentariu


    • #3
      Re: buna seara

      Postat în original de baboscs
      salut!am si eu o intrebare.sunt din hunedoara,si din pacate anul trecut am fost numai la un concurs pt amatori,la campia turzii.dar sper ca anul asta pot sa ma duc la mai multe si sa va bat pe toti
      daca vreau sa fac si eu un turneu amatour aici la noi, la hunedoara, de ce am nevoie? te intreb pe tine,ca cred ca ai un pic de experienta.
      si in al doilea rand, sa veniti si voi pe la mine, nu numai eu sa ma duc in alte localitati:P
      Sa-mi dai un telefon sa discutam. 0723605965

      Comentariu


      • #4
        Filo, nu stiu cum se calculeaza clasamentele. Zi-mi te rog, (uita-te intai la linku asta)
        http://www.tenisdemasa.ro/forum/viewtopic.php?t=840
        Cum se poate ca cel de pe pozitia 9 sa fie pe 9 in conditiile in care in grupe a luat bataie de la 10, iar la finele grupei 10 a terminat grupa pe pozitia a doua, iar 9 pe pozitia a treia. Iar mai departe, au mers amandoi un singur meci, respectiv saisprezecimile. Oricare ar fi setaverajul, tot cred ca e ceva ciudat. As aprecia un raspuns. Multumesc.
        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

        Comentariu


        • #5
          Precizeaza cu numele ca nu inteleg. Ideea e ca jucatorii eliminati in aceeasi faza a competitiei primesc acelasi punctaj(daca la asta te referi).

          Comentariu


          • #6
            Eu zic ca nu ar trebui considerate in clasament punctele din turneele B ca astfel nu reflecta pozitia corecta al unui jucator comparat cu altii din toata tara din moment in care la turneele B nu poate participa oricine de oriunde.Clasamentul e valabil intr-un concurs national la care participam cu totii (cine cat poate), turneele B sa faca cine cum poate pentru clasamentul local. + sant dezavantajati cei care nu fac turnee B din diferite motive.
            Eu la pozitia mea din clasament nu am puncte din turnee B si sant unde sant, pa langa altii care de cele mai multe ori primesc mai putine puncte la turnee A decat mine , adica pica mai devreme din concurs, si sant in fata mea ca au podiumuri din turnee B. Eu particip la turnee B de aici ca avem vreo 8 pe an dar nu am vru sa-l postez ca e intre noi aicea, dar daca se vor calcula in continuare, le postez si eu ca avem de castigat cu totii aicea ,cei care umblam la turnnee, pentru ca santem pe podium de fiecare data.

            Nu e Fair asa? Ziceti!

            Comentariu


            • #7
              Eu am zis mai demult ...ha,ha de pe vremea Adjudului.....
              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

              Comentariu


              • #8
                ha,ha,ha ai tu un fix cu adjudul//!?
                TB ALC/05FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de triumph
                  ha,ha,ha ai tu un fix cu adjudul//!?
                  Oricum ai lua-o tot Adjudul este mai aproape de inima mea , dar daca atunci nu a-ti vrut sa ma primiti.
                  Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                  FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                  BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Wolf
                    Eu la pozitia mea din clasament nu am puncte din turnee B si sant unde sant, pa langa altii care de cele mai multe ori primesc mai putine puncte la turnee A decat mine , adica pica mai devreme din concurs, si sant in fata mea ca au podiumuri din turnee B. Eu particip la turnee B de aici ca avem vreo 8 pe an dar nu am vru sa-l postez ca e intre noi aicea, dar daca se vor calcula in continuare, le postez si eu ca avem de castigat cu totii aicea ,cei care umblam la turnnee, pentru ca santem pe podium de fiecare data.
                    Nu e Fair asa? Ziceti!
                    Eu zic sa le organizati in spiritul AMATOUR si sa le inregistrati. Tocmai asta este scopul turneelor B, sa jucati intre voi, acasa, si daca vor sa vina si oaspeti sa-i primiti cum se cuvine... Poate nu aveti bograciul lui Tibi, dar o palinca tot trebuie sa fie...

                    Comentariu


                    • #11
                      Si totusi...
                      Iata ce turneu " B " au reusit sa faca cei din București. Bravo lor!
                      Asemenea turnee B sa tot fie facute.
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu de importanta turneelor B vorbesc ci de valoarea punctelor care , in varianta asta, NU REFLECTA VALOAREA SI AMBITIA(de a calatori la turnee) JUCATORILOR , asta nu e clasament national ci clasament cu puncte stranse.

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X