Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Clasamentul final al anului 2007

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasamentul final al anului 2007

    Clasamentul final este disponibil pe site, este provizoriu in masura in care nu stiu daca nu am facut ceva greseli. Deci daca observati ceva nereguli anuntati urgent.

  • #2
    Mda, incepusem sa scriu ca nu e bine apoi mi-am dat seama ca s-a facut clasamentul final din 2007 dupa regula din 2008, adica ati taiat un turneu final din 3 cite au fost. Trebuia lasat cum s-a inceput si schimbat doar in 2008, asa au fost punctate 2 din 3 pt. turneele finale si 3 din 5 pentru turneele A.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      e bine, mi-a mai revenit culoarea in obraz (stam cam rau cu B-urile,ca se putea si mai bine,avand in vedere ca puteam sa facem 2/zi)

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de FlorinBN
        Mda, incepusem sa scriu ca nu e bine apoi mi-am dat seama ca s-a facut clasamentul final din 2007 dupa regula din 2008, adica ati taiat un turneu final din 3 cite au fost. Trebuia lasat cum s-a inceput si schimbat doar in 2008, asa au fost punctate 2 din 3 pt. turneele finale si 3 din 5 pentru turneele A.
        Clasamentul final a fost facut dupa sistemul din 2007 in care se precizeaza ca A+ nu se puncteaza mai mult de 2 (evident ultimele)

        Comentariu


        • #5
          nu-l vad

          unde este deci clasamentul?
          Gionis Def
          Palio CK531A
          Rakza 7 soft

          Comentariu


          • #6
            La mesajele lui Filo, in partea de jos, click pe dreptunghiul "www" care duce in site-ul Amatour Romania. De acolo alegi "Clasament General". Este defalcat pe cate o suta de "unitati" asa ca alegi "vezi" din dreptul sectiunii care te intereseaza si astepti putin pana se incarca...
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              ce ma dispera pe mine : 3-dan-i ...23...24...25

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de selectia naturala
                ce ma dispera pe mine : 3-dan-i ...23...24...25
                Cel din mijloc pare sa fie totusi simpatic...
                dan2

                Comentariu


                • #9
                  multumesc

                  Comentariu


                  • #10
                    Mult lucratul clasament pe februarie va fi disponibil de azi. Datorita modificarii sistemului de punctaj pot exista greseli, deci va rog sa ma anuntati !!!

                    Comentariu


                    • #11
                      filo din cate imi amintesc am fost si la primul turneu final in dec 06 la bucuresti si am iesit din gr inf.....(18 pc)....si in clasamentul general vad ca nu e!! multam!!
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • #12
                        Pai ala ti-a expirat.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de filo
                          Pai ala ti-a expirat.
                          ok....dar stiam ca expira turneele cu puncte mai putine si raman cele mai bune turnee!!!in fine..
                          TB ALC/05FX

                          Comentariu


                          • #14
                            S-a schimbat de anul asta; ramin ultimele 5 A si 2 A+. Unii au cistigat, altii au pierdut puncte, dar e mai usor de intocmit clasamentul si reflecta valoarea la zi a jucatorilor (aproximativ, pentru ca unele turnee sint mai grele decit altele).
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de FlorinBN
                              S-a schimbat de anul asta; ramin ultimele 5 A si 2 A+. Unii au cistigat, altii au pierdut puncte, dar e mai usor de intocmit clasamentul si reflecta valoarea la zi a jucatorilor (aproximativ, pentru ca unele turnee sint mai grele decit altele).
                              da,dar trebuia sa am 2 turnee A+ si nu putea sa expire pt ca era de 18 pc...nu??
                              TB ALC/05FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Cred ca nu ai inteles.Din ce am inteles eu se iau in considerare ultimele 5 A si 2 A+ jucate indiferent ca ai participat sau nu la ele......
                                Primorac Carbon
                                FH Dignics 09C
                                BH JOOLA MAXX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Se iau ultimele 5 (2) la care ai participat, dar sa nu fie mai vechi de 1 an. Cel din dec'06 i-a expirat in dec'07.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    am rasfoit putin si am vz ca se iau ultimele 2 A+ si ultimele 5 A uri indiferent de punctajul lor dar intrebarea e daca nu particip la urmatoarele 5 turnee A voi avea 0 puncte turnee A???

                                    logic ar fi sa ramai cu ultimele participari la turnee A+ (2) si cu 5 participari la cele A chiar daca nu mai poti participa la urmatoarele 3 de ex.....

                                    ....la mine ar fi ultimele 2 turnee A+ cel din dec 06 si cel de la m-ciuc 07 si cele 5 turnee A ca fiind ultimele la care am participat,daca nu e asa ...asta e!!
                                    TB ALC/05FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de FlorinBN
                                      Se iau ultimele 5 (2) la care ai participat, dar sa nu fie mai vechi de 1 an. Cel din dec'06 i-a expirat in dec'07.
                                      ok ,acu am inteles
                                      TB ALC/05FX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de triumph
                                        am rasfoit putin si am vz ca se iau ultimele 2 A+ si ultimele 5 A uri indiferent de punctajul lor dar intrebarea e daca nu particip la urmatoarele 5 turnee A voi avea 0 puncte turnee A???
                                        logic ar fi sa ramai cu ultimele participari la turnee A+ (2) si cu 5 participari la cele A chiar daca nu mai poti participa la urmatoarele 3 de ex.....
                                        ....la mine ar fi ultimele 2 turnee A+ cel din dec 06 si cel de la m-ciuc 07 si cele 5 turnee A ca fiind ultimele la care am participat,daca nu e asa ...asta e!!
                                        Se calculeaza ultimele 2 A+ si ultimele 5A daca nu sunt mai vechi de un an. Daca nu participi ti se taie cele expirate dar ultimul A+ si ultimele 2 A raman in clasament inca 3 ani chiar daca sunt expirate.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Ultimul clasament (cel pe martie) va fi disponibil din acesta noapte pe site, cu precizarea ca este ultimul clasament lunar care il mai fac cel putin pentru o perioada datorita unor probleme personale.

                                          Daca cineva doreste sa continue munca pe care am inceput-o eu macar o perioada ii trimit fisierele cu clasamentele si site-ul. Acesta va trebui sa imi trimita in fiecare luna clasamentul+site-ul actualizat pentru al upload-a pe site. Pentru toate informatiile voi fi disponibil de obicei seara tarziu.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Ma ofer si eu pentru asta, lucrez destul de mult timp pe computer si macar citeva ore pe saptamina pot sa ma ocup si de clasamente.
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Ok. Ramane sa vorbim la telefon ce si cum.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Clasamentul pentru luna aprilie va fi pus pe site sigur pina la turneul de la București, iar pentru turneul de la Miercurea Ciuc il voi aduce pe hirtie.
                                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  anghel ioan si anghel alex e doar unul si e din iasi.
                                                  TB ALC/05FX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X