Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sugestii pentru federatia de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sugestii pentru federatia de tenis de masa

    Am sa incep eu cu cateva sugestii:
    -organizarea ligii a treia in mai multe divizii regionale pentru a se putea inscrie mai multe echipe si pentru ca costurile pentru fiecare echipa sa fie mai reduse (in cazul asta ma gandesc sa fac si eu o echipa in bihor)
    -informarea publicului iubitor al tenisului de masa si prin intermediul acestui forum (despre echipe, jucatori etc)
    -dezvoltarea mai multor serii de turnee in tara care sa se desfasoare in fiecare oras mare din tara (fiecare resedinta de judet), acestea sa aiba un calendar stabilit anual si care sa fie publicat din timp
    -acordarea de punctaje fiecarui jucator (sistem folosit de americani si canadieni) sistem care se foloseste in sah de exemplu de ani de zile.
    -organizarea meciurilor nationalei si in alte localitati decat Buzău (ma deranjaza faptul ca in tribune la meciurile nationalei tinute in aceasta localitate nu sunt mai mult de 50-100 de persoane)

    mai am si altele dar deocamdata doar atat.

  • #2
    Filo,esti naiv daca crezi ca se vor face campionate regionale,interesul este la feminin,unde Filimon nu vrea sa scape nimic din mana,avand in vedere ca este buzoian,la fel ca si romanescu totul e simplu,esti de acord?Daca vrei "n"exemple ti le voi oferi,dar s-ar putea intampla sa miroase cam tare

    Comentariu


    • #3
      Eu sunt de acord dar interesul nostru si al lor este sa se mareasca baza de selectie si asta nu se poate face din 3-4 centre. Oricum noi ne-am spus parerea si daca nu e luata in seama nu ne ofticam ci numai ne suparam.

      Comentariu


      • #4
        ...cea mai buna sugestie la care ma pot gindi acum e sa reuseasca sa mediatizeze mai mult acest sport.Nu stiu cum ar reusi,dar am fi mai incintati sa vedem daca nu live,macar la TV meciuri din diferite campionate.Pe mine m-a uimit un post de televiziune chinez CCTV 5.
        Mizutani SZLC
        Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          eu zic sa se organizeze !! un fel de turneu in fiecare oras ! un fel de preselecti !! iar cei care joaca bine sa fie luati !! sa se fac un fel de liga!! si sa fim bagati in divizii!!
          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
          BH : Donic Desto Metalic 2,1

          Comentariu


          • #6
            Nu este o idee buna pentru ca ar veni niste pusti de 12-13 ani care pur si simplu te-ridiculiza,ar mult mai bine sa existe mai multe competitii pe diferite grute de virsta [gen Memorialul Angelescu] care va avea loc in București cred ca in decembrie

            Comentariu


            • #7
              Am si eu o rugaminte: care doriti sa va implicati in incercarea de a schimba ceva, va rog sa ma contactati pe YM. Veti vedea de ce. Sorry, dar deocamdata nu pot pune publicc unele informatii.
              Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
              FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
              BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

              Comentariu


              • #8
                Daca am sti si ce adresa ai, ar fi bine
                Blade: Butterfly Schlager Carbon
                FH:TENERGY 05
                BH:TENERGY 05

                Comentariu


                • #9
                  Vai de mine!
                  Cred ca scrie destul de clar la profilul meu, dar, s-o spun si "mura-n gura" : adytzu1967(at)yahoo.com
                  Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                  FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                  BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                  Comentariu


                  • #10
                    M-am uitat si eu la profilul tau ....si nu am vazut idul de messenger.
                    Ceva e dubios !!!!

                    Comentariu


                    • #11
                      la cei care este completat YM! id pe profil apare o poza cu simbolul Yahoo. daca dati click pe ea deschide YM!

                      aceeasi poza (link) este vizibila si in cadrul unui mesaj, in partea de jos

                      Comentariu


                      • #12
                        Am vazut programul lui Romanescu la Presedentia Federatiei, si pe langa niste idei care le-am scris eu aici cu catva timp in urma (n-am primit drepturile de autor.......inca) mai contine si alte chestii interesante dar care sunt cam haotic prezentate (dupa parerea mea bineinteles), iar despre amatori mai nimic........
                        Am mai vazut ca vrea de ex. sa mareasca numarul de jucatori legitimati dar n-am inteles de loc cum va face treaba asta atat timp cat nu sunt incurajati jucatorii semiprofesionisti si amatorii care ar putea sa treaca la statutul de semiprofesionist (prin semiprofesionist inteleg un jucator legitimat de o valoare bunicica, doritor sa participe la competitii interne). Ca sa dau un exemplu Germania are sute de mii de jucatori `semiprofesionisti` si in fiecare tara acestia sunt de ordinul miilor si noi am reusit performanta sa ajungem la 700 de jucatori legitimati......
                        Mai doreste sa faca ceva competitii interne (n-am inteles deloc partea asta) dar nici unde, nici cine si nici cand nu se stie nimic.
                        Tot ce e mai clar e cum o sa sprijineasca Federatia jucatorii din centrele olimpice, care e un lucru bun dar daca e asa de ce se numeste atunci Federatia ROMANA de tenis de masă si nu Federatia UNOR ROMANI de tenis de masă? Ca dupa stiinta mea federatia ar trebui sa se ocupe de toti cei care doresc sa activeze intr-o forma organizata in cadrul acestui sport............
                        Poate ca la un moment dat noi (ca amatori) va trebui sa ne cerem niste drepturi...........
                        Cam atat pentru astazi, mai am o gramada de critici si sugestii dar pentru ca aceste sugestii nu ajug la cine trebuie sa le citeasca ma abtin de a face uz de timpul forumistilor.

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X