Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Controversa: Turnee Amatori puri sau Fosti Legitimati?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nu le simteam si erau si un pic grele!... pt. mana mea finutza!
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu


    • salut

      abia astept sa ne intilnim si sa vorbim ca intre doi prieteni (nu dusmani) la o bere ca pe forum numai incindem spiritele,poate voi veni la galati sau in alte parte al tarii unde se va organiza turnee.eu inchei aici povestile de pe forum nea george.bafta tuturor amatorilor pt anul 2008 si sa am adversar care sa ma bata.

      Comentariu


      • Ma bucur ca s-a ajuns la pace , mai ales ca eu il cunosc bine pe Shuni si nu e nici pe departe un monstru fara caracter sau scrupule...
        Ba pot sa zic ca toata lumea il simpatizeaza.
        Chiar daca te bate 3-0 de fiecare data, nu poti sa-i porti pica !!!

        In concluzie, spatiul asta virtual poate fi tricky !

        Multumesc pentru cuvintele frumoase, George.
        Abia astept sa ne intilnim, sa povestim pe indelete. Si mai sunt multi pe care as dori sa-i cunosc personal, dar inca n-am reusit : VISCO, vali sunt pe lista de prioritati .
        Deci, nu ocoliti Clujul cind aveti vreun drum prin Ardeal ! Si daca 1 ora sunteti disponibili, dati alarma si gasim o masa "de lucru".

        Mult succes in 2008 !

        Comentariu


        • mda

          Asa este,amatorismul are o sfera larga.Totusi poti visa si tu si tu si tu, sa poti face miscari de profesionist.Le poti vedea pe Dvd+uri, pe cd-uri, si apoi le poti exersa, insa totdeauna conteaza viteza miscarii, reflexul, si concentrarea.Eu nu am fost niciodata un jucator foarte bun.Sunt din Piatra-Neamț, si am castigat titluri pe la liceu, si odata locul 3 pe judet, la amatori bineinteles, pe programa scolara clasica.Acum vad ca toti sunteti la curent cu ce palete bune ati putea juca, majoritatea vad ca alege numai partea superioara a numerelor de la proprietatile lemnelor si fetelor de paleta, numai off, off+, etc, numai de la butterffly,etc.Deci amatori cu palete de profesionisti.In fine, asta face bine la cresterea cifrei de afaceri de la butterfly).Eu acum la varsta a doua imi propun sa avansez in tenisul de masa, si sa ajung poate si la turneele de amatori, sa cresc valoarea premiilor.Eu va sfatuies pe toti sa renuntati la miscari atipice, sa vizualizati miscarile corecte in tenisul de masa,sa le folositi si sa atacati mult, chiar daca asta duce la extenuare, si consum sporit de calorii.Asa vom avansa toti, si vom creste in felul asta si valoarea tenisului de masa romanesc.Cred ca multi se gandesc ca deschiderea unei sali de antrenament nu este o investitie chiar mare, si decat sa dati banii prin cluburi de noapte mai bine ii dati prin cluburile de tenis de masă.Asa ca dragii mei, sunt mai incepator ca voi, dar sper sa bat intr-o zi un jucator fost legitimat.Hai ca bat campii)) glumeam, sper doar sa ma mentin in felul asta suplu, si sa nu fac burta mare.La 36 de ani, am inca greutatea ideala.Si nu ma dau in laturi de la consumul sporit de energie.Va salut pe toti, si dati tot ce e mai bun din voi, atipicarilor).
          Gionis Def
          Palio CK531A
          Rakza 7 soft

          Comentariu


          • Ia-ti un 'superblock' si vei ajunge sa bati un fost legitimat mai devreme decit speri. Asta, bineinteles, intr-un concurs, ca la antrenament nu se vor inghesui prea multi ...
            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Postat în original de FlorinBN
              Ia-ti un 'superblock' si vei ajunge sa bati un fost legitimat mai devreme decit speri. Asta, bineinteles, intr-un concurs, ca la antrenament nu se vor inghesui prea multi ...
              Nu-l mai invata "prostii" pentru noi este destul Bogdan, scoate sufletul din noi.
              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

              Comentariu


              • Re: mda

                Postat în original de valeriann
                Asa este,amatorismul are o sfera larga.Totusi poti visa si tu si tu si tu, sa poti face miscari de profesionist.Le poti vedea pe Dvd+uri, pe cd-uri, si apoi le poti exersa, insa totdeauna conteaza viteza miscarii, reflexul, si concentrarea.Eu nu am fost niciodata un jucator foarte bun.Sunt din Piatra-Neamț, si am castigat titluri pe la liceu, si odata locul 3 pe judet, la amatori bineinteles, pe programa scolara clasica.Acum vad ca toti sunteti la curent cu ce palete bune ati putea juca, majoritatea vad ca alege numai partea superioara a numerelor de la proprietatile lemnelor si fetelor de paleta, numai off, off+, etc, numai de la butterffly,etc.Deci amatori cu palete de profesionisti.In fine, asta face bine la cresterea cifrei de afaceri de la butterfly).Eu acum la varsta a doua imi propun sa avansez in tenisul de masa, si sa ajung poate si la turneele de amatori, sa cresc valoarea premiilor.Eu va sfatuies pe toti sa renuntati la miscari atipice, sa vizualizati miscarile corecte in tenisul de masa,sa le folositi si sa atacati mult, chiar daca asta duce la extenuare, si consum sporit de calorii.Asa vom avansa toti, si vom creste in felul asta si valoarea tenisului de masa romanesc.Cred ca multi se gandesc ca deschiderea unei sali de antrenament nu este o investitie chiar mare, si decat sa dati banii prin cluburi de noapte mai bine ii dati prin cluburile de tenis de masă.Asa ca dragii mei, sunt mai incepator ca voi, dar sper sa bat intr-o zi un jucator fost legitimat.Hai ca bat campii)) glumeam, sper doar sa ma mentin in felul asta suplu, si sa nu fac burta mare.La 36 de ani, am inca greutatea ideala.Si nu ma dau in laturi de la consumul sporit de energie.Va salut pe toti, si dati tot ce e mai bun din voi, atipicarilor).
                Aaaa, pai daca la 36 de ani esti la "varsta a doua", inseamna ca eu la 46 sunt la a treia
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • iar eu la 40 sunt "intre doua varste!"
                  valerian, daca iubesti frumusetea sportului asta si binefacerile lui (fara burtica! de acord!...), nu neaparat puncte cu orice pret, continua sa iti imbunatatesti jocul pe atac! se transpira mai mult astfel!
                  no offence pt. "ierbari"!
                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                  Comentariu


                  • buna dimineata.Sint nou pe aici iar din cite am vazut pina acuma toata lumea cam are cava cu fostii profesionisti.Cum poti spune caci un fost profesionist care intradevar in tinerete a jucat citiva ani si intradevar are miscarile formate poate sa fie la fel de bun ca-n tinerete.Eu am vazut amatori care au batut fosti jucatori.Si-n plus daca se joaca cu fosti jucatori cum spun multi alti nu creste valuarea amatorilor?Eu cred ca da.Daca ar juca amatorii untre ei cum ar mai creste in valuare?Toti amatorii dupa cum am vazut joaca de placere, dar si pentru placerea de a cistiga.
                    Imi cer scuze daca am suparat pe cineva dar sa stiti caci nu am nici o intentie rea.Si din partea mea numai laude de bine intemeietorului acestui forum DN.FILO

                    Comentariu


                    • Faci o mica confuzie. Eu sunt initiatorul AMATouR-ului, forumul este alta mancare de peste........

                      Comentariu


                      • Re: salut

                        Postat în original de NICOVALA CUGIR
                        pt bogdan trifu sint nr unu la amatour m-am lasat acum 25 ani si performanta mea in tinerete a fost loc 1 la paleta de argint.daca nu ma crezi intreaba la federatia de tenis de masă Romania.dar mai intreb si pe altii care ma cunosc cum e sa te misti cind ai peste 100 kg?pt george este forum de tenis de masă nu de fotbal amator.in concluzie unde intru ca fiind sau fost legitimat si ma antrenezi odata sau de 2-ori pe saptamina in functie de timp.MAI DORITI SI ALTCEVA DOMNILOR?
                        auzi bai nene avem noi un prieten are cam 135kg nu a mai jucat de 20 ani.vrei sa iti spun ceva?nu il bate nici dracu dintre cei care suntem in gasca.si stii de ce ?pt ca noi suntem amatori si nu am stat zeci de ore in sala de tenis si omu are si bun simt si nu se inscrie in concursuri.
                        nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                        Comentariu


                        • Re: salut

                          Postat în original de NICOVALA CUGIR
                          cum nu te-ai legat de centru ai intrebat tu cine mai esti cind te-a intrebat mai multe chestii, de ce nu recunosti.eu nu vreau scandal dar dupa mine multe persoane s-a suparat pe tine , habar n-are de tenis.degeaba te superi pe mine dar asta e situatia,nu stiu tu cum pui inima la acest sport.
                          nu cre ca e nimeni de vina ca te-ai nascut matale intr-o perioada de prost gust. a si nu cre ca s-a suparat niciun amator pe george aventual tot foste petarde ale tenisului.du-te nene si joaca cu ciobi cu miki etc.atunci sa te vad ce garaga ai cand ti-o da ciobi 7 in fata si te bate 8 ca iti da una afara din respect.orice nas isi are nasul
                          nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                          Comentariu


                          • Postat în original de Orza Catalin
                            pot sa participe,de ce nu??? incepem setul de la vreo 7 puncte avans ... oricum nu mai conteaza 2 sau 5 ani diferenta ,cei din circuit sunt la fel de buni...si la urma urmei ... ne intalnim la o competitie,schimbam o parere,dam un set...miscare...chiar doriti neaparat locul I??? parerea mea e ca avem numai de invatat de la ei....din partea mea, tot inainte....
                            cre ca esti masochist
                            nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                            Comentariu


                            • Re: salutare

                              Postat în original de VISCO
                              Postat în original de NICOVALA CUGIR
                              tot nu intelegi,aceeasi situatie a fost si in 2006 cind un clujean amator care nu a participat la nici un turneu si s-a legat de legitimati si dupa care s-a mai interzis sa intre pe forum.pune la vot si vezi incepatorii cu cine vor sa joace.S-a mai inpartit in doua si n-a iesit nimic.
                              Dar de ce vi se pare ca nu inteleg? Inteleg chiar foarte bine ambele puncte de vedere, mai ales ca fac parte dintre cei care vor sa joace cat mai mult cu jucatori de valoare si nu sa-i eliminam din Amatour. Pentru ca vad ca va place atat de mult termenul acesta, va spun ca vreau sa ne "legam" pe vecie intr-un Circuit Amatour puternic, fosti legitimati sau amatori fara instructie, unde intrecerea sa aibe sens printr-o relativa egalitate de sanse, mai ales atunci cand se strang niste bani din taxe de participare sau sponsorizari.
                              asta mai lipsea sa dam bani ca sa ii adune fostii.mai bine ii spunem impozit pe prostie
                              nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                              Comentariu


                              • Postat în original de george, c-ta
                                aici care joaca mai bine/este mai antrenat/mai fost legitimat, are dreptate absoluta?
                                pot sa vin si de pe strada, daca am un punct de vedere mi-l spun (in mod civilizat) fie ca deranjeaza pe unii sau ba!
                                prefer contra-argumente, decat motivatii ieftine gen: "dar tu cine esti?"
                                Eu sunt un amator intr-ale tenisului, care am facut 12 ani de sport(fotbal), traiesc intr-o familie de sportivi, avem o afacere cu un complex sportiv, organizam anual competitii de fotbal in sala cu jucatori amatori... si stabilim criterii clare de participare, ca sansele sa surada fiecarei echipe!am prieteni care au jucat ping-pong de performanta care desi s-au lasat acum 10-15 ani stiu ce diferenta uriasa este intre ce poate inca el si ce putem noi, crema amatorilor din constanta!
                                Daca in circuit nu sunt astfel de fosti performeri de talie, imi fac mea culpa si primiti scuzele mele de rigoare! ...dar cum am vazut pe site (chiar in acest topic) reactii evidente vis-a-vis de acest lucru si din partea altor amatori mai vechi si mai prezenti decat mine la turnee, (daca asta e un criteriu) nu inteleg de ce loviti doar intr-o directie (george, c-ta)!?
                                adevaru ca ai si gura mare
                                nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                Comentariu


                                • Postat în original de kimbao
                                  Cand m-am inscris la concursul la care am participat, am dat in sila cei 20 RON fiindca stiam din start ca ii voi pierde. Nu ar trebui sa fie asa. Trust me, incet incet acest turneu de amatori va deveni turneul ex legitimatilor sau al rezervelor care nu prea prind meciuri oficiale, fiindca este descurajant sa stii ca de fiecare data tu, amatorul, esti sponsorul premiilor puse in joc. In toate sporturile se pastreaza "calibrul" participantilor. In box n-o sa vedem niciodata pe Tyson luptand cu unu de 70 de kilograme. Se poate merge la nesfarsit cu exemple. Iar daca vreti, este chiar jignitor sa permiti legionarilor, daca tot i-am numit asa, sa se bata cu profanii.
                                  da domne viata e complexa
                                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                  Comentariu


                                  • L-am cunoscut pe Shuni (Nicovala, actualul lider) la Galați! un baiat super!... si bun jucator!... insa deja de la galati si-a gasit nasul!... desi parea foarte sigur pe el la masa si pe forum... poate isi revine pe parcurs...
                                    cat despre parerea celorlati amatori despre punctele mele de vedere, am avut surpriza placuta sa vina jucatori amatori din tara la gasca de la constanta si sa intrebe cine este george, ca sa ma felicite pentru ceea ce am spus pe-aici... dar si fosti legitimati care au tinut sa ma cunoasca pentru a ma mustrului, insa nu am dat curs eventualelor discutii pe aceasta tema... regulamentul este care este si fie ca ne place sau nu, alt regulament sau turneu/circuit nu avem, nici nu se intrevad sanse de modificari/adaugiri, asa ca mergem in continuare sa ne luptam cu "sistemul", cu "balaurii" acestia de fosti jucatori legitimati

                                    ps daca la fiecare turneu ar fi participarea de la galati, ar iesi mereu doua concursuri pe cinste: unul intre locurile 1-40 si celalalt intre locurile 41-112 (ierarhie in care nu cred ca a fost prezent vreun fost legitimat)... ne simteam mult mai bine si o categorie si cealalta... nu ne mai "incurcam" reciproc! numai ca galatiul a fost o exceptie! oricum a fost o experienta placuta si binevenita!

                                    cele bune!
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de jony
                                      buna dimineata.Sint nou pe aici iar din cite am vazut pina acuma toata lumea cam are cava cu fostii profesionisti.Cum poti spune caci un fost profesionist care intradevar in tinerete a jucat citiva ani si intradevar are miscarile formate poate sa fie la fel de bun ca-n tinerete.Eu am vazut amatori care au batut fosti jucatori.Si-n plus daca se joaca cu fosti jucatori cum spun multi alti nu creste valuarea amatorilor?Eu cred ca da.Daca ar juca amatorii untre ei cum ar mai creste in valuare?Toti amatorii dupa cum am vazut joaca de placere, dar si pentru placerea de a cistiga.
                                      Imi cer scuze daca am suparat pe cineva dar sa stiti caci nu am nici o intentie rea.Si din partea mea numai laude de bine intemeietorului acestui forum DN.FILO
                                      opinia ta e ok pana ajungi la faza cu turneul.un exemplu avem destui profesonisti la buc.carora nu prea le poti lua un set de ce tre sa bat drumu pana la suceava ca sa ma rupa un domn din zona?daca tot vin pana acolo si fac un efort financiar cat de mic a-r fi el prefer sa am si eu o sansa sa imi masor fortele cu un jucator AMATOR.acelasi lucru este valabil si pentru cei din celelalte zone ale tarii dar asta este doar parerea mea personala eu nu vreau sa creez aici un curent de opinie contra domnilor jucatori fosti legitimati.imi face placere sa vad un meci intre doi profi. dar cand joaca cu un amator devine plictisitor pentru ca stii dinainte rezultatul e ca la un blat.un pariu trucat
                                      nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                      Comentariu


                                      • Si eu sint un fost jucator nu am avut rezultate ca altii dar am fost legitimat.Si totusi pot sa iau bataie de la un amator care joaca de 4sau chiar 5ori pe saptamina.Eu cred ca chiar daca esti amator si depui munca si suflet in tot ce faci(e vb de tenis) poti cistiga si in fata unui fost profesionist.DE ce nu-ti pui ambitia sa joci mai bine sal bati asa cum fac multi amatori din tara(PTR DN COSAPEWE)

                                        Comentariu


                                        • Re: Controversa: Turnee Amatori puri sau Fosti Legitimati?

                                          si eu care vreau sa particip pentru prima oara,am investit in paleta,profi, cu gindul ca n-o sa ma fac de ris dar vad ca fosti profesionisti isi fac veacul printre amatori:mai bine cu prietenii de doua ori pe saptaminaarerea mea este sa-i lasam sa se lupte intre,ei"poate ca atunci nu vor mai avea loc in vitrine pentru CUPE.
                                          Blade: kiso hinoki VII
                                          Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
                                          tel.0741118700

                                          Comentariu


                                          • Re: Controversa: Turnee Amatori puri sau Fosti Legitimati?

                                            Postat în original de petre poli
                                            si eu care vreau sa particip pentru prima oara,am investit in paleta,profi, cu gindul ca n-o sa ma fac de ris dar vad ca fosti profesionisti isi fac veacul printre amatori:mai bine cu prietenii de doua ori pe saptaminaarerea mea este sa-i lasam sa se lupte intre,ei"poate ca atunci nu vor mai avea loc in vitrine pentru CUPE.
                                            Prea usor te lasi doborat de cateva controverse.
                                            Ca sa poti lua pulsul acestor turnee trebuie mai intai sa participi.
                                            O sa-ti formezi propria parere, adevarat sunt jucatori valorosi, dar nu o sa te ia toti la rand sa-ti demonstreze forta amaturului. Mai sunt destui amatori s-au chiar fosti cu care o sa-ti faca placere sa joci,chiar cu sanse egale.
                                            Balauri despre care ai citit nu au sapte capete,dupa 2/3 lovituri si-au dat seama cu cine au de aface si fac o incalzire cu tine .

                                            Comentariu


                                            • Re: Controversa: Turnee Amatori puri sau Fosti Legitimati?

                                              las mai ca vin eu sa le dau bataita la fosi astia legitimati cum le spuneti voi !
                                              Butterfly Viscaria fl
                                              Butterfly tenergy05

                                              Comentariu


                                              • Re: Controversa: Turnee Amatori puri sau Fosti Legitimati?

                                                Postat în original de raulv
                                                las mai ca vin eu sa le dau bataita la fosi astia legitimati cum le spuneti voi !
                                                Mult succes si rabdare.

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X