Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

IASI TROPHY 2012 -Sala polivalenta -31 aug-1 si 2 sept

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • IASI TROPHY 2012 -Sala polivalenta -31 aug-1 si 2 sept

    Dragii mei ,asa cum mi-am propus ,datorita declararii IASULUI drept oras european al sportului ,voi organiza ,impreuna cu DSJ Iași ,Primaria Iași ,CSM Iași ,trei zile de tenis de masă in incinta Salii POLIVALENTE .COMPETITIA intitulata ,,IASI TROPHY" se va adresa copiilor ,cadetilor si juniorilor vineri 31 august ,concurentilor din AMATUR sambata 01 septembrie ,veteranilor (sportivi peste 40 de ani )tot sambata iar duminica finalizarii competitiei AMATUR si a celei de OPEN.Sala ne va sta la dispozitie in aceste zile ,asa ca ,daca acceptati invitatia iesenilor de a participa ,aveti nevoie de cazare .HOTELUL MOLDOVA va sta la dispozitie ,dar va puteti caza si in alte locatii,in functie de preferinte.
    --Se va juca pe 10-16 mese Butterfly,Donic Yasaka ,toate profesionale ,in functie de nr.participantilor

    --Se vor acorda diplome ,cupe ,medalii ,premii in obiecte specifice tenisului de masa si premii in bani
    --Se va asigura apa minerala si cafea -o firma de cathering va prelua si comenzi de hrana
    --Taxe-copii -10 lei ,restul participantilor 25 lei
    --Firma VIVASPORT va avea un stand cu materiale sportive si probabil ,va organiza ,ca si la precedentul concurs ,o tombola.
    --Persoane de contact-Antrenor Gigi Ciobotaru(gigiciobotaru(at)yahoo.com)-tel 0743192192,0735210815
    Prof.Adrian VALCU tel-0741641845
    Pentru lamuriri suplimentare ,nu ezitati sa ne contactati.Este posibil sa avem si oaspeti de peste hotare .Concursurile vor incepe la ora 10 ,inscrieri ,validari ,de la 8.30 la 9.00 , o scurta pauza pentru masa de praz ,apoi meciurile vor continua pana seara .Ne vom orienta la fata locului
    Va asteptam cu drag,sa va batem!!
    GigiC

  • #2
    Nenea GIGI nu fii atat de sigur ptr. bataie ca nu se stie niciodata ,fapt pentru care dau curs provocarii si ma inscriu la acest concurs . MARCU VASILE - amatori
    VA PROVOC la un concurs si la noi in VATRA DORNEI in data de 25.08 ptr. seniori,iar in data de 26.08 ptr.juniori.(VEZI ANUNTUL DE PE SITE cupa DORNEI org. de C.S.M.DORNA instr. MARCU VASILE)
    Ultima editare de marcu vasile; 09.aug.2012, 17:28.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #3
      Avand in vedere ca pe 1 septembrie este programat mult-asteptatul turneu A+ de la Mangalia, nu stiu cati jucatori buni vor veni sa ia bataie la Iași.
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de FlorinBN Vezi post
        Avand in vedere ca pe 1 septembrie este programat mult-asteptatul turneu A+ de la Mangalia, nu stiu cati jucatori buni vor veni sa ia bataie la Iași.
        Corect! Ii invitam sa ia bataie la Mangalia!

        Comentariu


        • #5
          Oare m as satura dc as lua bataie in ambele locatii?
          NU.
          Imi pare rau ca ratez aceste concursuri.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de GigiC Vezi post
            Dragii mei ,asa cum mi-am propus ,datorita declararii IASULUI drept oras european al sportului ,voi organiza ,impreuna cu DSJ Iași ,Primaria Iași ,CSM Iași ,trei zile de tenis de masă in incinta Salii POLIVALENTE .COMPETITIA intitulata ,,IASI TROPHY" se va adresa copiilor ,cadetilor si juniorilor vineri 31 august ,concurentilor din AMATUR sambata 01 septembrie ,veteranilor (sportivi peste 40 de ani )tot sambata iar duminica finalizarii competitiei AMATUR si a celei de OPEN.Sala ne va sta la dispozitie in aceste zile ,asa ca ,daca acceptati invitatia iesenilor de a participa ,aveti nevoie de cazare .HOTELUL MOLDOVA va sta la dispozitie ,dar va puteti caza si in alte locatii,in functie de preferinte.
            --Se va juca pe 10-16 mese Butterfly,Donic Yasaka ,toate profesionale ,in functie de nr.participantilor
            --Se vor acorda diplome ,cupe ,medalii ,premii in obiecte specifice tenisului de masa si premii in bani
            --Se va asigura apa minerala si cafea -o firma de cathering va prelua si comenzi de hrana
            --Taxe-copii -10 lei ,restul participantilor 25 lei
            --Firma VIVASPORT va avea un stand cu materiale sportive si probabil ,va organiza ,ca si la precedentul concurs ,o tombola.
            --Persoane de contact-Antrenor Gigi Ciobotaru(gigiciobotaru(at)yahoo.com)-tel 0743192192,0735210815
            Prof.Adrian VALCU tel-0741641845
            Pentru lamuriri suplimentare ,nu ezitati sa ne contactati.Este posibil sa avem si oaspeti de peste hotare .Concursurile vor incepe la ora 10 ,inscrieri ,validari ,de la 8.30 la 9.00 , o scurta pauza pentru masa de praz ,apoi meciurile vor continua pana seara .Ne vom orienta la fata locului
            Va asteptam cu drag,sa va batem!!
            GigiC
            pt cei care doresc sa fie doar spectatori, se plateste bilet la intrare? cat e contravaloarea lui?
            Butterfly Timo Boll ZLC
            Tibhar 5Q+
            sex, money, table tennis!

            Comentariu


            • #7
              Asa cum am mai spus ,revin cu cateva precizari legate de aceasta manifestare :
              1.Nu am dorit ca ea sa se suprapuna cu A+ Mangalia ,dar in Sala Polivalenta nu aveam o alta pozitie eligibila.
              2.In septembrie incep competitiile FRTM si sunt implicat cu sportivii mei
              3.Nu cred ca toti amaturistii vor merge la Mangalia ,cred ca raman destui si pentru concursul din Iași-in fond ,sunt angrenati vreo 2000,poate mai multi practicanti in tara
              4.Am structurat competitia pe nivele ,deci este loc pentru toata lumea
              5.Mi-am dorit un program mai relaxant ,nu cu 12-18 meciuri intr-o zi.
              - - - Actualizat - - -
              In afara de intrecerile propriu -zise -Vineri 31aug.-copii,cadeti ,juniori ,sambata 01sept Amatour si veterani ,dupa orele 10 ,cu o pauza de pranz ,seara ,vizitarea COMPLEXULUI PALAS ,o bijuterie ieseana ,cred ,fara echivalent in Romania(accesati site-urile Palas Iași!) si un Party la hotel Moldova ,iar duminica 02 sept semifinalele si finalele la cele trei categorii-amatur, veterani si OPEN ,cu premiile de rigoare.Dar programul poate fi optimizat ,in functie de nr.participantilor. Asta implica ,evident ,ceva costuri ,dar va asigur ca va merita!Asa ca asteptam inscrieri...

              Comentariu


              • #8
                Daca am varsta de 16 ani ma pot inscrie la juniori nu ?
                " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                Comentariu


                • #9
                  Da!Ca sa fiu mai pe inteles ,revin-sunt trei categorii structurate -Vineri -copii ,cadeti ,juniori -sambata ,veterani ,amatur si open -se poate juca la doua categorii ,de ex amatur si veterani ,veterani si amatur si open ,cum doriti ,asta sambata ,urmand ca duminica sa se stabileasca ierarhiile finale ,la amatur ,veterani si open,plecand de la ,sa spunem ,optimi de finala in eliminatoriile de dupa grupe!este evident ca este necesara o cazare intre sambata si duminica .Seara ,program de relaxare ,in COMPLEXUL PALAS si la Hotel Moldova!Orele sunt cele obisnuite ,iar inscrierea poate sa fie facuta si in ziua concursului ,dar ar fi de preferat ceva mai devreme...revin,va astept!Gigi Ciobotaru.

                  Comentariu


                  • #10
                    Sa incep eu la Copii...

                    De la falticeni la Juniori se inscrie : Aldea Iulian.


                    Multumesc.
                    " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu se mai inscrie nimeni la juniori ?
                      " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                      Comentariu


                      • #12
                        Haideti sa dam si noi un imbold inscrierilor...
                        La amatori si veterani se inscriu din Botoșani:
                        Alexandru Liviu
                        Popescu Doru Viorel
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • #13
                          Bravo Sorin , Gabi nu merge ?

                          Comentariu


                          • #14
                            Deocamdata e inscris la Mangalia ! Depinde cum vor fi inscriile aici...
                            Blade: lemn off...ce lemn !
                            Bh: cu tepi
                            Fh: fara tepi

                            Comentariu


                            • #15
                              Alexiu Andrei, clasa 11, Fălticeni, turneu vineri (juniori) si sambata (amatur).
                              Blade: Timo Boll Spirit
                              Fh:Tibhar Genius 2.0
                              Bh:Tibhar Genius 2.0
                              materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                Nenea GIGI nu fii atat de sigur ptr. bataie ca nu se stie niciodata ,fapt pentru care dau curs provocarii si ma inscriu la acest concurs . MARCU VASILE - amatori
                                VA PROVOC la un concurs si la noi in VATRA DORNEI in data de 25.08 ptr. seniori,iar in data de 26.08 ptr.juniori.(VEZI ANUNTUL DE PE SITE cupa DORNEI org. de C.S.M.DORNA instr. MARCU VASILE)
                                Din cauze familiale sunt nevoit sa ma retrag .GIGI imi pare rau.Cu stima MARCU
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • #17
                                  Din Botoșani la amatori si veterani Colesniuc Romeo. Succes participantilor!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    De la Faltieni la Amatori :

                                    Aldea Iulian (287);
                                    Aldea Nelu (357).

                                    Multumesc.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Postat în original de PenkTennis Vezi post
                                    De la Faltieni la Amatori :

                                    Aldea Iulian (287);
                                    Aldea Nelu (357).

                                    Multumesc.
                                    Aldea Nelu la categoria Veterani.
                                    " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Oricum ,inscrierile finale vor fi facute la fata locului ,incepand cu ora 9.00 a.m.Noi ne-am pregatit ,asteptam surprize in ceea ce priveste participarea ! Presupun ca ati citit postarile anterioare ,asa ca ...dati din mana!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        De la ce ora sunt programate meciurile duminica?
                                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          9.00.Sunt eliminatoriile ,pentru ierarhia finala .
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Asadar ,la Iași au luat sfarsit intrecerile din cadrul editiei inaugurale a ,, IASI TROPHY"-cum spuneam ,datorita suprapunerii cu turneul CALLATIS ,la Polivalenta nu au fost prezenti multi dintre prietenii nostri ,dar valoarea competitiei nu a avut foarte mult de suferit...A fost o intrecere pe durata a trei zile ,intr-un cadru perfect ,cel putin asa consider eu-sigur ,poate sunt cumva subiectiv!
                                          Deci-copii-fete-1.Ureche Iustina Botoșani 2.Cucos Ioana -CSM Iași 3.Tanasa Daria -CSM Iași 4.Popa Ioana -Iași
                                          copii -baieti-1.Bolohan Tudor Moinesti2.Foca Ciprian -Radauri 3.Ciubotaru Robert-Iași 4.Alupoaie Mircea Iași
                                          cadeti-fete 1.Malache Raluca -Moinesti2.Postudor Andreea -CSM Iași3.Bostan Luiza -Botoșani 4bostan Bianca Botoșani
                                          cadeti -baieti 1.Jalba Vlad-CSM Iași 2.Acatrinei Daniel -CSM Iași 3.Sinculet Radu-Rădăuți 4.
                                          juniori -fete 1.David Madalina _Barlad 2.Cotilici Ana -Maria -Iași 3.Popa andreea -Iași
                                          juniori -baieti-1.Litovcenco Gheorghe CSM Iași 2.Postudor Bogdan LPS Constanța 3.David Dorin -CSM Iași 4.Albu Vlad-CSM Iași
                                          Amatour-1.Tiganus Mihai- Rădăuți 2.Dabija Razvan -Iași 3.Darvaru Valentin- Iași 4.Cramba Cristian -Iași
                                          OPEN-1.Vasilache Sebastian -Iași Electrica SF.Gheorghe 2.Adam Mihai Rep.Moldova 3.Litovcenco Gheorghe 4.Postudor Bogdan
                                          veterani 40-50 ani1.Berescu Gheorghe 2.Darvaru Valentin 3.Morariu Mircea 4. Buzdugan Iustin -toti Iași
                                          veterani 50-60 1.Gaftea MARIA2.Gherasim Florin 3.Corabieru Petrica 4 .Preda Liviu toti IASI
                                          veterani 60-70 1. Sumulea Mihai 2.Serban Ioan 3.Husarescu Dan-toti Iași
                                          Vor urma ,cu certitudine si alte editii ,voi fi mai circumspect in alegerea datelor de concurs ...Ceea ce ma necajeste este totusi faptul ca multi jucatori nu au fost nici la Mangalia ,dar nu au venit nici la IASI...Poate data viitoare !Eu tin sa le multumesc participantilor ,indeosebi celor din afara Iasului si ii vom astepta cu aceeasi placere si in perspectiva ,,MEMORIALULUI CORNEL MACOVEI " care se va disputa ceva mai tarziu ,spre finele anului-va voi anunta din timp!Va imbratisez pe toti..Antrenor Gigi Ciobotaru
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Cine are foto si poate sa posteze ,este rugat s-o faca!Multumesc1

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X