Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vreau sa organizez Turneu Amatur B - in Zalău

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vreau sa organizez Turneu Amatur B - in Zalău

    Vreau sa organizez Turneu Amatur B - in Zalău. Am o sala privata cu 4 mese PIV Sport (sunt omologate de catre Federatie Romana de Tenis de Masa), parchet pe jos, lumina este facuta dupa proiectul de la Centrul Olimpic de la Bistrița. Deci conditiile de joc sunt bune, spatiul pentru cele 4 mese este de 170mp, inaltimea cladiri aproximativ 5m.

    Ma puteti ajuta cu cateva informatii referitoare la:

    1.numarul minim de mese
    2.Am conditiile necesare pentru organizarea unui turneu Amatur B?
    3.numarul minim/maxim de participanti
    4.Taxa de inscriere cat trebuie sa fie?
    5.Premiile in ce trebuie sa conste (cupe,medalii,bani)
    6.Alte informatii organizatorice...ce fel de sistem trebuie aplicat? grupe, eliminatoriu? Trebuie tinut cont de un anumit clasament sau se face tragere la sorti?
    7.Cand pot organiza primul turneu?

    Butterfly Korbel SK7 - ST
    Tenergy 05-fx

  • #2
    Trebuie sa iei legatura cu coordonatorul regional din judetul Salaj, si anume cu domnul Florin Apian din Bistrița. Mult succes
    BLADE: Stiga Allround Classic
    FH: Stiga Almana Sound
    BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

    Comentariu


    • #3
      Vreau sa organizez Turneu Amatur B - in Zalău.

      Vreau sa organizez Turneu Amatur B - in Zalău.
      Am o sala privata cu 4 mese PIV Sport (sunt omologate de catre Federatie Romana de Tenis de Masa), parchet pe jos, lumina este facuta dupa proiectul de la Centrul Olimpic de la Bistrița. Deci conditiile de joc sunt bune, spatiul pentru cele 4 mese este de 170mp, inaltimea cladiri aproximativ 5m.

      Ma puteti ajuta cu cateva informatii referitoare la:

      1.numarul minim de mese
      2.Am conditiile necesare pentru organizarea unui turneu Amatur B?
      3.numarul minim/maxim de participanti
      4.Taxa de inscriere cat trebuie sa fie?
      5.Premiile in ce trebuie sa conste (cupe,medalii,bani)
      6.Alte informatii organizatorice...ce fel de sistem trebuie aplicat? grupe, eliminatoriu? Trebuie tinut cont de un anumit clasament sau se face tragere la sorti?
      7.Cand pot organiza primul turneu?

      Butterfly Korbel SK7 - ST
      Tenergy 05-fx

      Comentariu


      • #4
        Salut, bine ai venit in randul organizatorilor Amatur.
        Aici este calendarul Amatur al turneelor A si A+ http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2012.html - este bine sa nu te suprapui cu turneele din zone apropiate cum ar fi Oradea, Cluj, Dej, Bistrița eventual si Arad.
        Numarul minim de participanti la un turneu B este 10, iar maxim ar fi 8 jucatori per masa, merge si cu 12 daca-i imparti in doua serii de cate 6 per masa dar dureaza mai mult.
        Taxa recomandata 10-15 ron, persoanele cu handicap locomotor nu platesc, eventual se poate face reducere la copiii sub 14 ani.
        Premii - diplome, daca ai buget suficient poti oferi si cupe/medalii.
        In general sistemul de joc este urmatorul (exemplu pentru 32 jucatori pe 4 mese):
        - 4 grupe inferioare de cate 8, aranjati dupa clasament - metoda sarpelui - cu mici modificari astfel incat sa nu fie prea multi jucatori din acelasi oras in aceleasi grupe sau sa nu existe o grupa foarte puternica si una foarte slaba;
        - se califica primii 4 care vor forma alte grupe (superioare), aranjati dupa o schema aleatoare astfel incat in fiecare grupa sa fie cate un loc 1, 2, 3, 4 din grupele inferioare;
        - primii 2 se califica pe tablou eliminatoriu de 8, locurile 1 ocupa pozitiile de favoriti 1-4, in ordinea clasamentului (eventual 3-4 se trag la sorti), iar locurile 2 se trag la sorti pentru pozitiile 5-8.
        Primul turneu ai putea sa-l faci pe 25 aug sau 15 sep.
        Alte informatii gasesti citind topicurile deschise de catre alti organizatori sau vorbim la telefon.
        Clasament si regulament Amatur http://tenisdemasa.amatur.ro/Clasament.html
        Foi de concurs http://tenisdemasa.amatur.ro/Files.html
        Turnee 2012 http://tenisdemasa.amatur.ro/Turnee_2012.html
        Cam asta ar fi, in principiu, mai vorbim daca sint neclaritati.
        Bafta
        Ultima editare de FlorinBN; 16.aug.2012, 21:36.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          BAIA MARE asteapta cu nerabdare un turneu AMATUR in Zalău, in 25 august s-ar potrivi perfect.
          felicitari organizatorilor pentru CUPA CAMPIONILOR ,gazde primitoare, atmosfera extraordinara, fratii CIUPE merita cel putin un turneu B!

          Comentariu


          • #6
            Astept cu nerabdare sa vin la Zalău sa-mi recastig berile. Domnul Tirizica stie...

            Comentariu


            • #7
              Cel mai probabil in 15 septembrie va fi primul turneu B ! ne-am gandit sa organizam si pe 25 August dar eu trebuie sa plec din tara saptamana viitoare!
              Respect!

              Butterfly Korbel SK7 - ST
              Tenergy 05-fx

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X