Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reconditonare suprafata masa de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Rugaminte ptr. dl. Iaky.Am confectionat o masa din blat de 22 , am vopsito cu vopsea normala pt. lemn dar cind am incercat-o intradevar raman urme pe minge ceia ce nu e ok. Acum eu am citit metoda d=voastra de vopsire dar am unele nelamuriri. Pot sa revopsesc cu o noua vopsea cu intaritor fara sa mai dau cu sprit chit inainte (ce rol are sprit chitul si ce cantitate ar fi necesar?). Mentionez ca prima vopsire am dato cu trafaletul si pot sa spun ca a iesit destul de neted. Iar daca sprit chitul este obligatoriu se poate da cu trafaletul , sau se poate folosi sprit chitul la sprei ? Eu sunt din Ploiești si din cautarile mele prin oras nu am gasit vopseua folosita de d-voastra, oare se poate inlocui cu alta vopsea?Multumesc anticipat.
    Butterfly Schlagger Precision - FL

    Comentariu


    • #27
      Nu este necesar sa dati cu sprit chit, dar vopsea respectiva trebuie slefuit un pic (smirghel fin cu apa), sters dupa aceia cu diluant, si la urmatorul strat de vopsea trebuie amestecat mai mult intaritor. Referitor la vopsea, intrebati ce tip de vopsea (mat) se poate amesteca cu intaritor si daca este cazul se gaseste si solutie sa fie mai mat... Spor, si succes. Levi!
      lemn:HML -carbon, hinoki
      fetze; Victas V>01 Limber
      si echipament Xiom

      Comentariu


      • #28
        In sfarsit am probat masa homemade, mingea sare excelent iar blatul de 25 mm, cert este de nivel profesional. La picioare exista anumite improvizatii dar in viitorul apropiat s-ar putea sa inlocuiesc sistemul actual cu unul rollaway.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #29
          Extraordinara masa, felicitari!

          Comentariu


          • #30
            Sunt incantat de ceea ce vad...Toata STIMA!
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • #31
              Felicitatri!! arata foarte bine in special suprafata de joc. Picioarele par sa aiba sitemul de strangere de la vechile mese Ella...
              Andro Rasanter 48
              Butterfly Timo ALC
              Andro Rasanter 48​

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de laky Vezi post
                In sfarsit am probat masa homemade, mingea sare excelent iar blatul de 25 mm, cert este de nivel profesional. La picioare exista anumite improvizatii dar in viitorul apropiat s-ar putea sa inlocuiesc sistemul actual cu unul rollaway.
                arata foarte bine. felicitari!
                daca nu cer prea mult, va rog sa-mi spuneti la cat s-a ridicat costul total, materiale + manopera (un pret aproximativ pt manopera, poate ne ajuta dl Levi).

                multumesc!
                lemn Primorac off-
                fh xiom sigma euro 2.0
                bh xiom yanus df 1.5

                Comentariu


                • #33
                  Cheltuielile materiale
                  -Placa de MDF de 25 mm = 260 de lei(incluzand taierea la dimensiunile date), 1kg spritchit+1kg nitrodiluant +1kg vopsea mata albastra+0.2l diluant D20, +1l diluant universal+spray email alb, pentru vopsitul liniilor 1 buc(daca nu ar fi fost in stoc, costa vreo 20 lei)+smirghel cu granulatie180, 380 6 coli = cam 210 lei, 4+12=16 buc balamale la 40 lei, arcuri pentru picioare la 7 lei. Materialul folosit pentru picioare, 0.735 m/bucX 8 buc= 5.88 m stinghie de brad de 60x40mm si 4m stinghie 30x50 mm, reprezintand deseu recuperabil din actiunea de reparare a unui gard si a acoperisului garajului!
                  - Manopera ( N ore de munca dezinteresata a prietenului Levi+munca proprie)X0.00 lei(tarif orar)= 0,00 lei + 0,00 bani,ca si cheltuieli contabilizate cu manopera.
                  - Protocol- vreo 10 beri....
                  Am avut curajul sa declar cinstit cheltuielile... pentru ca sotia nu stie sa navigheze pe acest site !!!! Inca...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #34
                    Sigur nu e cumparata ?! Felicitari pentru munca depusa !
                    Blade : HM Levi OFF+
                    FH: Donic Baracuda
                    BH: Yasaka Mark V

                    Comentariu


                    • #35
                      Bravo. Felicitari pentru o masa profesionala adevarata ! Unde exista pasiune, dorinta si multa fermitate se poate si cu un buget mai restrans.
                      Butterfly Schlagger Precision - FL

                      Comentariu


                      • #36


                        ...totusi, nu aveti impresia ca lipseste ceva?



                        LEVI LAKY Classic ---pe laterala?
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #37
                          sigur asta lipseste merita cu adevarat
                          Blade . PHOTINO
                          Fh. Tibhar ev. Mx-p
                          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                          Comentariu


                          • #38
                            Super !
                            Sincere felicitari si la mai multe
                            O masa care arata cu mult mai bine decat multe mese din circuitul AMATuR

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • #39
                              O masa extraordinara...din ceea ce se vede. Nu s-ar zice ca este "home made"... Felicitari!
                              Multumim si pentru calculul de pret, ca doar s-or mai gasi entuziasti care sa va calce pe urme, sa stie ce-i asteapta...
                              Neaparat Sigla dumneavoastra pe lateral....meritati
                              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                              Comentariu


                              • #40
                                Multumesc pentru aprecieri, sa stiti ca o stfel de masa este mult mai usor de facut decat pare la prima vedere. Multe firme care comercializeaza placile MDF sunt dotate cu utilaje, asa ca taierea la dimensiune si cantuirea este rezolvata. Iar asamblarea nu e mare lucru!
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de laky Vezi post
                                  Multumesc pentru aprecieri, sa stiti ca o stfel de masa este mult mai usor de facut decat pare la prima vedere. Multe firme care comercializeaza placile MDF sunt dotate cu utilaje, asa ca taierea la dimensiune si cantuirea este rezolvata. Iar asamblarea nu e mare lucru!
                                  Ce modest sunteti )

                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Felicitari pentru realizarea mesei. Sunt interesat si eu sa fac una si am doua nedumeriri.MDF-ul este melaminat sau simplu ?,ce fel de cant s-a aplicat si daca la-ti vopsit si pe acesta.
                                    Blade: Timo Boll ALC
                                    Fh:Palio AK 47 Red
                                    Bh:Palio AK 47 Red

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X