Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

China Open 22 Aug 2012 - 26 Aug 2012, Suzhou

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    tare americanul,a luat si el 2 puncte in 1 set

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de tony-braila Vezi post
      tare americanul,a luat si el 2 puncte in 1 set
      ...acel american e cea mai mare gluma de la acest Open...
      Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

      Lume multa, oameni putini...

      Comentariu


      • #28
        joaca persson vs samsonov acum ; 0-0

        Comentariu


        • #29
          Samsonov BLR - Persson SWE = 4-1 Tresarire de orgoliu a suedezului in setul 3 cand conducea la un moment dat cu 8-2. Foc de paie...In rest, un Samsonov...metronom. A fost primul meci la masc.
          La fem. PARTYKA Natalia POL - LEE I-Chen TPE = 4-2
          - - - Actualizat - - -
          Alte rezultate de azi :
          OVTCHAROV Dimitrij GER -TOKIYOSHI Yuichi JPN = 4-0
          BOLL Timo GER -JIN Takuya JPN = 4-0
          XU Xin CHN - CHO Eonrae KOR = 4-1
          KIM Minseok KOR - CHEN Weixing AUT = 4-0
          - - - Actualizat - - -
          la fem :
          YU Kwok See HKG - FENG Tianwei SIN = 0-4
          LIU Shiwen CHN - HWANG Jina KOR = 4-1
          ZHOU Yihan SIN - LI Xiaodan CHN = 2-4
          - - - Actualizat - - -
          LI Hu SIN - MA Lin CHN = 2-4
          CHEN Qi CHN -JUNG Youngsik KOR = 4-1
          GARDOS Robert AUT -YANG Zi SIN = 4-1
          SEO Hyundeok KOR - YOSHIMURA Maharu JPN = 4-2
          WANG Liqin CHN - HUANG Sheng-Sheng TPE = 4-2
          - - - Actualizat - - -
          CHEN Chien-An TPE - GAO Ning SIN = 4-2 !!!
          Au inceput si meciurile de dublu.
          De la 10:00 meciuri la U21 iar de la 14:30 meciurile de simplu fem. pe tabloul principal 16.

          Comentariu


          • #30
            meciuri interesante la orele 16.00 ora Romaniei:
            FANG Bo CHN - OVTCHAROV Dimitrij GER
            HAO Shuai CHN - BOLL Timo GER
            Andro Rasanter 48
            Butterfly Timo ALC
            Andro Rasanter 48​

            Comentariu


            • #31
              joaca xu xin vs kim min seok ; acum este incalzirea...

              Comentariu


              • #32
                http://www.ittf.com/ittv/
                Am o nelamurire:la meciul dintre japonezul Ueda Jin si americanul Green Wally,la min 11:23 Wally serveste,iar arbitrul striga FOUL,si da punctul japonezului.
                Aveti idee de ce?m-am uitat de mai multe ori,nu acopera mingea,serveste din spatele mesei,nu am inteles motivul
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de george25 Vezi post
                  http://www.ittf.com/ittv/
                  Am o nelamurire:la meciul dintre japonezul Ueda Jin si americanul Green Wally,la min 11:23 Wally serveste,iar arbitrul striga FOUL,si da punctul japonezului.
                  Aveti idee de ce?m-am uitat de mai multe ori,nu acopera mingea,serveste din spatele mesei,nu am inteles motivul
                  Hai ca-ti raspund eu george...din cate stiu eu in regulament e precizat faptul ca atunci cand servesti, cand arunci mingea in aer traiectoria ei trebuie sa fie dreapta, perpendiculara pe masa. Sunt multi jucatori care atunci cand servesc arunca mingea spre corpu lor insa nu intotdeauna li se ia punctul, depinde si cat de mult o arunca spre ei.
                  Aici se vede clar ca americanul cam exagereaza, uita-te sa vezi cum arunca mingea spre el in interior...
                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                  Comentariu


                  • #34
                    Multumesc pentru lamurire,da acum am vazut,si-a recunoscut greseala,aratand spre cap,ca trebuia sa arunce mingea in sus,iar a2a serva a executat-o corect,chiar daca a fost OUT
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #35
                      Abia astept maine, o sa fie poate ultima sansa sa vedem un Ma Lin-Wang Liqin la o competitie importanta, ei care au facut cele mai frumoase meciuri ale deceniului trecut...

                      Comentariu


                      • #36
                        Meciurile de azi:
                        LIU Shiwen CHN - SHEN Yanfei ESP = 4-0
                        8:50 FAN Ying CHN - CHEN Meng CHN
                        9:40 XU Xin CHN - HAO Shuai CHN
                        10:30 WANG Liqin CHN - MA Lin CHN
                        14:00 CHEN Meng CHN/ZHU Yuling CHN - LI Xiaodan CHN/ZHAO Yan CHN
                        14:50 CHEN Qi CH/MA Lin CHN - WANG Liqin CHN/XU Xin CHN
                        FINALELE:
                        fem 15:40
                        masc 16:30
                        - - - Actualizat - - -
                        FAN Ying CHN - CHEN Meng CHN = 0-4
                        - - - Actualizat - - -
                        XU Xin CHN - HAO Shuai CHN = 2-4 !!!
                        Excelent meci.Fantastic acest tanar Hao (20 ani). Sa fie oare viitorul...Priviti si ultima minge.Parca am mai vazut asta undeva, de curand, la o alta infrangere a unui mare jucator...

                        Comentariu


                        • #37
                          hao shuai are 28 de ani...este senior; in 2005 a avut probleme cu smashurile vs michael maze ;

                          Comentariu


                          • #38
                            WANG Liqin CHN - MA Lin CHN = 4-3 Fantastic meci intre ..campionii veterani (numiti "gladiatori ai acestui sport" de catre comentator). Ma revine spectaculos de la 0-3, dar Wang se mobilizeaza exemplar in setul final si castiga la 3.

                            Comentariu


                            • #39
                              la ce ora incep finalele ?
                              multumesc !!!
                              Butterfly Viscaria fl
                              Butterfly tenergy05

                              Comentariu


                              • #40
                                Finalele incep pe la ora 13.00 dublu feminin, dublu masculin, simplu feminin si pe la 15.30 daca nu se mai decaleaza simplu masculin.
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • #41
                                  ok mersi fain !!!
                                  Butterfly Viscaria fl
                                  Butterfly tenergy05

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de vrg Vezi post
                                    la ce ora incep finalele ?
                                    multumesc !!!
                                    Conform programarii, finalele incep dupa cum urmeaza:
                                    15:40 LIU Shiwen CHN - CHEN Meng CHN
                                    16:30 HAO Shuai CHN - WANG Liqin CHN
                                    - - - Actualizat - - -
                                    LIU Shiwen CHN - CHEN Meng CHN = 3-4 (-10; 7; 5; -9; -10; 8; -7 ) Setul 1 si 5 aceeasi desfasurare: Chen conduce, Liu revine si face 10 puncte apoi pierde in prelungiri la 10. Fantastica minge de 7-7 in ultimul set. A fost mingera decisiva; aici s-a rupt echilibrul. Si astfel tanara de 18 ani Chen castiga in stil de mare campioana.Mare realizare !!!
                                    - - - Actualizat - - -
                                    HAO Shuai CHN - WANG Liqin CHN = 4-3 (-11; -7; 10; 10; -10; 8; Hao comfirma forma buna. Liqin a parut obosit si deconcentrat, dupa finala de dublu de mai inainte.
                                    Si astfel Shuai (19 WR) castiga turneul si va incasa un cec de 13.000 usd.
                                    Asteptam premierea.

                                    Comentariu


                                    • #43

                                      La prima aparitie internationala din 2012, Hao Shuai (28 de ani) devine castigatorul-soc al open-ului Chinei. Cap de serie 9, il invinge pe Wang Liqin, cap de serie 4, in sapte seturi [11-13, 7-11, 12-10, 12-10, 10-12, 11-8, 11-8]. In drumul spre victorie, trece de: Timo Boll, Vladimir Samsonov si compatriotul Xu Xin.
                                      A fost o preformanta remarcabila, avand in vedere ca Hao Shuai nu este in vederea selectionerului lotului national de cativa ani si nu a castigat niciun turneu in ultimii 3 ani. Ultimul succes este din ianuarie 2009 cand a castigat Open-ul Sloveniei. Inainte de asta, castiga la Shangai in 2008 si Open-ul Croatiei, la Zagreb, in 2007.
                                      Este prima victorie in fata lui Wang Liqin. S-au mai intalnit de 6 ori, de fiecara data, Wang Liqin castigand.
                                      Infrant, Wang Liqin ramane la 21 de victorii in ProTour, fiind al doilea, in acest clasament, dupa Vladimir Samsonov care are 23 de titluri. Anul acesta, este al 17-lea an de intreceri ProTour.
                                      Spicuiri dupa un articol de Ian Marshall

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Rectificare: imi cer scuze ca l-am facut, din graba redactarii, pe Hao Shuai mai tanar...Oricum, mi-a placut curajul lui, dar mai ales determinarea (poate fi spus si "razbunarea" faptului ca ... nu este/n-a fost bagat in seama de mult timp). Cat despre Liqin, fost WR 1 intre 2000-2002 (se pare cel mai longeviv nr.1), ramane un mare jucator, in ciuda varstei ...si oboselii acumulate dupa finala de dublu, disputate cu putin timp inainte si castigata impreuna cu Xu Xin.
                                        Una peste alta, frumos turneu, desi cam "sarac" in reprezentare (lipsa olimpicilor si altor mari nume), dar tocmai acest fapt a permis sa (re)iasa la rampa Shuai. Sincer, mi-era un nume necunoscut.
                                        O sa-i revad meciurile, cu siguranta.
                                        Sa auzim numai de bine!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Hao shuai a reusit in diferite situatii sa isi bata cam toti colegii de echipa ;
                                          Sunt aproape sigur ca am auzit comentatorul in timpul semfinalei ca ma lin are cele mai multe titluri pro tour...
                                          Iar cel mai longeviv rang 1 este ,fara concurenta ,wang hao :P...cred ca tot graba

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Eu doar am tradus, n-am inventat eu...
                                            Articolul in engleza: http://www.ittf.com/_front_page/ittf...mpetition_ID=&

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de midnight8080 Vezi post
                                              Hao shuai a reusit in diferite situatii sa isi bata cam toti colegii de echipa ;
                                              Sunt aproape sigur ca am auzit comentatorul in timpul semfinalei ca ma lin are cele mai multe titluri pro tour...
                                              Iar cel mai longeviv rang 1 este ,fara concurenta ,wang hao :P...cred ca tot graba
                                              Mersi pentru corectie. Poate nu l-am inteles eu bine pe comentator. Am verificat pe Wikipedia si, intradevar, Liqin este al doilea cel mai longeviv WR 1, dupa Hao.
                                              Iata si traducerea respectiva, cu corectarile de rigoare: "El deține trei titluri Mondiale). A fost clasat pe locul # 1 de ITTF pentru 25 luni consecutive, din septembrie 2000 pâna în septembrie 2002, care este a doua cea mai lunga perioada consecutiv # 1 din lume, începând cu luna ianuarie, 2011."

                                              Wang Hao " a fost clasat pe locul # 1 în clasamentul mondial ITTF oficial 27 luni consecutive, din octombrie 2007 pâna în decembrie 2009."
                                              O zi buna tuturor !

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Cei mai buni jucatori chinezi nu au participat la Openul Chinei deoarece au fost convocati pentru niste partide demonstrative in Hong Kong unde au jucat si cu spectatorii amatori de tenis de masă
                                                Andro Rasanter 48
                                                Butterfly Timo ALC
                                                Andro Rasanter 48​

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de acidutzu Vezi post
                                                  Cei mai buni jucatori chinezi nu au participat la Openul Chinei deoarece au fost convocati pentru niste partide demonstrative in Hong Kong unde au jucat si cu spectatorii amatori de tenis de masă
                                                  Banuiam eu...Avand in vedere faptul ca GAC TOUR premiaza castigatorii la simplu cu max. 13.000 usd, gasesc acum explicatia... Ceva articole, linkuri despre/spre respectivele partide?

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    33.000 dolari a fost premiul la individual masculin si feminin.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X