Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfaturi despre deschiderea unei sali noi de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sfaturi despre deschiderea unei sali noi de tenis

    Buna ziua tuturor!
    Voi incerca sa fiu cat mai direct si simplu:veniturile sunt mai mari decat cheltuielile in cazul unui club de tenis de masă?
    PS:Joc si eu tenis asa ca as imbina utilul cu placutul...
    Blade:YEO
    FH:Rakza 7
    BH:Rakza 7

  • #2
    Sunt foarte curios cine/ce va raspunde la intrebarea asta...

    Comentariu


    • #3
      daca e sa construiesti o sala cu standarde ridicate (podea antiderapanta, lumini foarte bune, vestiare, dusuri, etc) in care sa poti aseza cel putin 10-12 mese probabil ca niciodata nu-ti vei amortiza investitia. Daca e sa inchiriezi una si sa cumperi niste mese la pret bun iar apoi sa-ti gasesti cel putin 40-50 de "elevi"/jucatori (stabili), organizari de concursuri, posibil sa merite sa "pierzi" timpul cu tenisul intr-un mod usor profitabil.
      Orice este greu si descurajant la inceput dar cu multa munca si seriozitate poate sa iasa si profit din tenisul de masa.
      Sunt doar pareri personale dar cred ca cei mai in masura pentru un raspuns clar sunt cei de la Vivasport. Ei pot da detalii incepand de la date tehnice si pana la organizari de concursuri.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • #4
        Nu. In Romania daca spui cuiva ca pentru o ora de tenis trebuie sa dea o suma, acolo, 5 lei sa spunem spun ca-i scump. Gratis vreau si eventual sa le dai palete, mingi cu care pleaca acasa sau spui ca le-ai avut. In Romania nu se mai face sport. Dar daca vrei pentru placerea ta merita. Iti doresc mult succes!
        Blade: Timo Boll Spirit FL
        FH: Tenergy05
        BH: Tenergy05

        Comentariu


        • #5
          Sebi, pot sa te contrazic cu ceva argumente din regiunea mea.
          In Botoșani chiar sunt amatori de tenis de masă dar, din pacate, sunt OBLIGATI de catre primarie sa plateasca 12lei pentru a juca o ora la o masa asezata pe CIMENT.
          Primaria este cea ce administreaza sala polivalenta, sala ce a fost construita pentru botosaneni cu fonduri UE pentru ca suntem o zona defavorizata cu oameni saraci. Deci, daca in Botoșani sunt amatori care sunt obligati sa plateasca 12 lei/ora pentru tenis de masă in conditii precare (lumina proasta, ciment in loc de podea antiderapanta sau inlocuitori din lemn) cu siguranta ca prietenul nostru va reusi sa-si atraga adepti ai tenisului de masa daca acesta va reusi sa aiba o sala competitiva !
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #6
            Incerc sa inchiriez o sala unde sa aduc 5 mese f.bune.Bineinteles ca as amenaja sala ca la carte(cred ca totusi fara dusuri!): pardosea,lumina,etc...
            Blade:YEO
            FH:Rakza 7
            BH:Rakza 7

            Comentariu


            • #7
              undeva la 10-15 mii de euro asta daca nu te arunci la lucruri f scumpe.
              Bafta si rabdare

              Comentariu


              • #8
                Daca ai sala in proprietate si ai rabdarea necesara sa construiesti afacerea pas cu pas, poti culege roadele dupa numai cativa ani.
                Pana atunci insa trebuie sa fii prgatit de multa munca si sacrificii.De exemplu poti sa uiti ca sambata si duminica la un loc inseamna weekend.La tine va fi primetime.
                VIVA SPORT are si un sistem de franciza.Daca te intereseaza ia legatura cu Horia sau cu Tiberiu.

                Comentariu


                • #9
                  Multumesc tuturor pentru mesajele de incurajare!Stiu ca e greu dar incet-incet rezolvam noi situatia....
                  Blade:YEO
                  FH:Rakza 7
                  BH:Rakza 7

                  Comentariu


                  • #10
                    Ma simt dator sa ma repozitionez dupa declararea scepticismului de la inceputul topicului

                    Comentariu


                    • #11
                      nu vreau sa fiu pesimist, dar Viva e in bucuresti, nu? Daca investesti intr-o sala pe la Cracaoani nu stiu daca iti amortizezi vreodata investitia!
                      blade:
                      fh:
                      bh:

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X