Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turnee de tenis de masa pentru copii ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turnee de tenis de masa pentru copii ?

    Buna, am dori sa aflam daca are cineva cunostinta de vreun turneu de tenis de masă pentru copii in vestul sau sud-vestul tarii...Noi locuim la 5 km de caransebes, si ne este aproape imposibil sa ajungem in capatul celalalt al tarii, dar in judetele:Caras, Mehedinti, Hunedoara,Arad, Timis am putea ajunge... Din pacate e ,,seceta" de asa ceva pe aici....Daca stiti ceva, va rugam sa ne anuntati, nr de tel. 0255 522832, fratii Gavrilovici... Vom incerca sa postam si ceva ,,antrenamente" cu rugamintea ca cei priceputi sa ne sfatuiasca...Cu multumiri fratii Gavrilovici:daniel, estera, timotei, ana, david, lidia si nicu...asteptam concursuri, daca nu, impreuna cu ceilalti trei, peste cativa ani vom facem doua echipe, suntem 5 baieti si 5 fete....si poate un turneu la Caransebeș....Pana atunci insa, mai avem de transpirat...

  • #2
    Asa cum bine spuneai Nicule,cam este "seceta" de turnee pt copii si asta din cel putin doua motive:
    1.Nu sunt profitabile dpdv financiar
    2.Dau "multa" bataie de cap organizatorului
    Sunt in tara putine orase Amatur cu traditie in turnee pt copii,amintesc aici cele din G. Humorului(Dan Chirap),Baicoi(L.Bozga),la care se adauga de anul trecut si Agnita,care reusesc sa adune la un loc cca 25-50 de tineri ping-pongisti.Mai trebuie remarcat si faptul ca aceste turnee,in general,sunt organizate in paralel cu turneele mari de open si amatori,scazand "atentia" si "interesul' celorlalti pentru copii!!!Una peste alta, colega,e multa bataie de cap si foarte putine satisfactii (de orice natura) pentru organizatori!Pentru cei care se ocupa insa de copii satisfactiile sunt imense,incepand de la antrenamente,participare la turnee si terminand cu o "rezultat" oarecare,o diploma sau o mentiune intr-un articol de ziar.Copii trebuiesc motivati si stimulati in activitatea lor prin: intalniri bilaterale,antrenamente comune cu alte centre de copii, participari cat mai dese la turnee , "premieri" de grup si individuale, unde este posibil, si mediatizarea rezultatelor la nivel orasenesc,regional sau chiar national.Performanta cere sacrificii iar atingerea ei trebuie recompensata si stimulata ca atare!Exemplul cel mai concludent este "isprava" tanarului Cristian Bogdan din Amarastii de Sus la Mangalia,o performanta cu atat mai remarcabila cu cat ea a fost obtinuta in compania seniorilor amaturisti!Deci,colega,....spor la munca!!!!......iar restul este numai speranta deocamdata!Apropos:am trimis azi coletul pentru copii!Va salut cu respect!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #3
      bun gasit! va astept eu la lupeni hunedoara unde noi ne pregatim in cadrul cs comexim lupeni copii find legitimati si participind la concursurile nationale
      - - - Actualizat - - -
      bun gasit! va astept eu la lupeni hunedoara unde noi ne pregatim in cadrul cs comexim lupeni copii find legitimati si participind la concursurile nationale! oricind putem face meciuri impreuna unde vor veni si alti copii din alte parti
      - - - Actualizat - - -
      bun gasit! va astept eu la lupeni hunedoara unde noi ne pregatim in cadrul cs comexim lupeni copii find legitimati si participind la concursurile nationale! oricind putem face meciuri impreuna unde vor veni si alti copii din alte parti

      Comentariu


      • #4
        transmiteti va rog un numar de telefon...suntem interesati...nr nostru,0255 522832...familia Gavrilovici...multumim...voi rezolva cumva cu o masina, dupa ce vom discuta,am amintiri din valea jiului, am facut armata la petrosani, fosta mina Dalja...

        Comentariu


        • #5
          nr meu de tel este 0723774909
          - - - Actualizat - - -
          va astept cu drag!!

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X