Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Analiza CIRCUITULUI AMATUR: trecut, prezent si viitor.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Costi ,nu era vorba de TopArena ma refeream la alte turnee unde chiar se transporta mesele.
    Daca sti sa gestionezi bine un turneu si m-ai ramin bani si nu vrei sa ii bagi in buzunar nu vad
    de ce ar deranja pe cineva sa ii oferi ca si premii, au mai fost si alte turnee unde au fost premii
    in bani in alte zone din tara ,de ce nu se poate si in București.
    La aceasta intrebare poate o sa ne raspunda responsabilul zonal .
    Aici intervine iarasi problema regulamentului vorba aia veche[faceti ce zice popa nu ce face el]adica unele persoane
    trebuie sa il respecte si altele nu.

    Comentariu


    • #27
      Singurul motiv pentru care iti voi raspunde punct cu punct se datoreza faptului ca vreau sa cred ca intrebarile tale sunt cinstite si nu urmaresc jocuri meschine. Nu voi mai reveni cu alt raspuns.

      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce, atunci cand am premiat cu bani turneele Amatur organizate de mine, mi s-a impus sa nu mai fac acest lucru daca mai doresc sa organizez in acest circuit?
      1 NU ti- a impus nimeni sa nu dai premii in bani; Banii sunt ai tai si faci ce vrei cu ei. A fost o propunere a unui coleg argesean, care a reluat discutii mai vechi din care s-a ajuns la concluzia ca turneele Amatur devin mai atractive daca banii pe care vrei sa-I oferi ca premii se transforma in beneficii pentru toti participantii.
      IN urma discutiei pe care am avut-o pe site, ai inteles ideea si ai utilizat-o la urmatoarele turnee, in care ai pus taxa de 5 lei, cu rezultate bune in privinta prezentei. Excelent!
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce, atunci cand am vrut sa organizez in fiecare saptamana un turneu de cat B, mi s-a spus ca acest circuit este suprasaturat si ca nu am dreptul decat la unul pe luna?
      2 Asa cum ar trebui sa stii, turneele B sunt conditionate de distanta pana la localitatile care gazduiesc turnee A; pe de alta parte, ne-am inteles ca fiecare club sa poata face un turneu B pe luna, DE PREFERINTA Viva in prima jumatate a lunii, SK in cea de a doua.
      Intr-adevar, turneele organizate sub Amatur aduc multi participanti si circuitul este respectat, nu-l putem bagateliza aruncand cate un turneu B pe saptamana in acelasi oras. Asa cum am vorbit, daca doresti mai multe turnee, in celelalte saptamani organizezi turnee SKT, in afara Amatur. Din cate stiu prioritatea ta este inca sa promovezi formatul SKT, parca diferit de Amatur Mai avanseaza proiectul?
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce mi s-a dat cuvantul de un reprezentant al AMATUR-ului ca cei de la VIVASPORT vor organiza un turneu B la inceputul fiecarei luni si eu la sfarsitul fiecarei luni? ( vezi data urmatorului turneu organizat de Vivasport )!!!!
      3 Asa cum stii foarte bine, turneul A de pe 15 trebuia sa-l organizezi tu, iar pentru turneul promis pt Viva nu au fost date disponibile pana pe 22. Deci SKT turneu A pe 15, Viva turneu B pe 22. OK?
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce luna trecuta, cand Vivasport a anuntat un turneu B si eu am intrebat un reprezentant al AMATUR-ului daca pot face un turneu A dupa o saptamana ( dupa turneul B ) nu mi s-a dat voie? ( urmarea: la 2 zile dupa discutie, cei de la Vivasport au schimbat turneul B in turneu A )
      4 M-ai sunat si stiai deja ca Viva Sport vrea sa modifice turneul din B in A inainte de a fi postat Ti-am spus ca nu vom face doua turnee A in aceeasi luna in București. Ti-am oferit pentru echilibru posibilitatea organizarii turneului de la Top tenis pe 15 septembrie.
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce, atunci cand am demonstrat ca se pot face turnee de cat. B si cat. A cu 5 sau 10 ron inscrierea, am fost dat la o parte de la organizarea unui turneu cat. A?
      5 A cincea intrebare nu e inocenta…
      Catalin m-a sunat pentru turneu, I-am spus ca nu ma ocup de organizarea lui, ca te-ai oferit organizator, m-a sunat din nou sa-mi spuna ca te-ai retras, nu ai timp, te-am sunat si eu, mi-ai spus ca esti plecat undeva in nordul tarii, m-ai rugat sa ma ocup eu, ti-am spus ca nu am timp dar il voi ruga pe ValiGTI sa pregateasca turneul, a alergat Vali o saptamana dupa cupe, medalii, placheta diplome (si-a lovit si masina), sandwich-uri, apa, etc etc
      Aici iti voi pune eu singura intrebare: De ce ai renuntat sa organizezi turneul?
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce, turneele importante la care participa peste 100 de oameni, sunt organizate de anumiti oameni?
      6 Intrebarea asta trebuie pusa invers: de ce la anumite turnee organizate de cativa organizatori vin mereu peste 100 de participanti? Poate ghiciesti si raspunsul.
      Am considerat intotdeauna ca este de datoria mea sa ajut orice organizator si orice turneu care este complicat, in care experienta poate rezolva situatiile dificile. Cand nu am putut participa am ajutat de acasa cu liste si grupe zeci de turnee, de multe ori am fost ajutat de Mihai. Apropo: ai uitat oare turneul SKT din august, cand s-a dus participant si s-a intors organizator?
      Te-ai intrebat de ce m-am nimerit la cele mai dificile turnee? 280 de participanti, 260, 243, la asemenea turnee si noaptea cautam cele mai bune solutii pentru ca a doua zi sa modific totul de la capat?
      Nu m-am bagat eu in aceste turnee, au venit turneele peste mine!
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      De ce nu se arata clar bugetul unui astfel de turneu?
      De ce nu se spune unde se duc restul de bani? Concret: din 25 ron inscrierea/om, 10 ron este taxa pentru chiria salii, aproximativ 5 ron costa sandwich-ul si apa, de cele mai multe mingiile sunt date gratuit de sponsori, premiile costa intre 300 si 500 ron; la o competitie cu 150 participanti raman peste 1000 ron. UNDE SUNT ACESTI BANI ????????
      7 Bugetul? Nu erai in Amatur cand prezentam bugetele amanuntite ale turneelor, asa incat fiecare organizator sa stie cum se pot optimiza cheltuielile si sa nu ramana in pierdere. Nimeni nu a dat de atunci amanunte prvind bugetul, nici macar SK.
      Vad ca te preocupa cheltuielile turneului, dar ai numai cateva date corecte.. De ce nu-l intrebi pe ValiGTI, care a platit din banii sai toate cheltuielile si stie la fel de bine ca mine?
      In 2012 s-au desfasurat pana acum 82 de turnee B si 38 de turnee A si A+ Eu am participat numai la 10 din cele 120, m-am ocupat tehnic la vreo 8 si m-am ocupat si de buget la vreo 4. De ce nu intrebi fiecare organizator ce a facut cu banii?
      Nu ma dau banii afara din casa, dar nici nu ma bucur de 1-2 sute de lei, ba, din contra, in 6 ani am investit sute sau mii de ore in acest circuit, si materiale de cateva zeci de milioane sunt prin tara…

      Draga Costi,
      ti-am raspuns ca unui prieten, sa stii insa ca deocamdata nu poti sa faci tu analiza Circuitului Amatur. Dece? Pentru ca nu esti pregatit inca…
      Poate ca ar fi mai potrivit sa te concentrezi pe proiectul tau de viitor SKT, care ar fi bine sa fie original, nu preluat din Amatur sau o combinatie fara identitate. Iti doresc succes!?
      Ultima editare de Dan2; 18.sep.2012, 08:03.

      Comentariu


      • #28
        Cele mai importante elemente ce stau la baza unor bune relatii intre oameni sunt CINSTEA, RESPECTAREA CUVANTULUI DAT, RESPECTUL FATA DE CEILALTI.
        Degeaba esti un bun organizator daca de la statutul de VOLUNTAR crezi ca poti face ce doresti, crezi ca poti schimba regulile dupa bunul plac, crezi ca ti se cuvine totul, crezi ca esti unic si nimeni nu e mai bun.
        Observ ca modul de a raspunde la intrebari incomode este unul de a ocoli adevarul, de a manipula datele concrete. Crede oare cineva ca un om care chiar daca muncit, automat trebuie sa devina un fel de DICTATOR ?
        DE CE D-LE BODEANU DAN TINETI CU ATATA ARDOARE SA FACETI O MUNCA DE ''VOLUNTARIAT'' TIMP DE ANI DE ZILE ????
        Am tot respectul pentru organizatori si nici nu ma intereseaza ce profit au sau nu au! Dar trebuie sa inteleaga toata lumea incompatibilitatea d-lui Bodeanu Dan cu munca de VOLUNTARIAT pe care o presteaza in cadrul circuitului AMATUR si cea de organizator de turnee. D-nul Bodeanu Dan trebuie sa aleaga intre cele doua! Asa nimeni nu mai poate pune la indoiala corectitudinea dansului!

        Comentariu


        • #29
          Eu prefer sa l vad pe domnul Bodeanu voluntar la cat mai multe concursuri. Unde a fost domnul Bodeanu implicat (organizator sau voluntar) concursul a avut o organizare si desfasurare clar superioara fata de alte concursuri unde a lipsit. Prefer sa dau 20,25...35 de lei dar concursul sa inceapa la ora anuntata + 30 de minute decat sa dau 5 lei si concursul anuntat la ora 14 sa inceapa la ora 16.30, cu grupe facute fara sa tina cont de clasament, cu timp morti imensi intre etapele de desfasurare( si da, exemplele astea negative sunt date de la ultimul turneu B organizat de domnul Motoroi). Aceasta miscare este organizata pentru amatori si 90% dintre noi nu ajungem in primii 8 decat f rar, deci mi se pare normal si firesc sa nu existe premii in bani ci sumele sa fie bagate in alte lucruri care sa fie spre binele tuturor participantilor. Cum au mai spus si altii inainte, aici nu sunt probleme de interes general discutate, sunt niste probleme de interes personal mai degraba.

          Comentariu


          • #30
            Scrie undeva anume in regulament de INCOMPATIBILITATE intre munca de organizator de turnee si cea de VOLUNTARIAT(a se citi ajutor dat unor organizatori de turnee care nu se descurca pe deplin in organizarea lor)?.Un organizator de turnee priceput(ex.FLORIN APIAN,DAN CHIRAP,etc.)nu-l va chema in acest sens pe DAN 2 sa-i ajute.Asa ca afirmatia de INCOMPATIBILITATE in cazul mai sus mentionat este una complet nefondata.In alta ordine de idei,as fi foarte curios sa-i stiu parerea, dupa atata timp, initiatorului Amaturului,domnului doctor stomatolog de la ALESD,care sper sa citeasca acest topic,de altfel binevenit si sa-si exprime propria opinie.
            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

            Comentariu


            • #31
              Costi,
              Pina acum erai in razboi cu cei de la Viva, acum ai trecut la Bodeanu, miine cine stie cine va fi urmatorul....
              Asa cum a spus si Victorache, daca ai ceva de spus, atunci spune lucrurilor pe nume.
              Dar nu inainte de a organiza un turneu A,( in alta locatie decit Top Tenis Arena, unde ai totul de-a gata), undeva unde trebuie sa o iei de la zero.
              De la discutia cu conducerea scolii pentru inchirierea salii (si atentie, sala nu este inchiriata doar simbata, ci de vineri dupa-amiaza, cind vii si aranjezi mesele, fileele, mantinele, etc), la discutia cu portarul ca sa-ti deschida curtea scolii cind vin participantii, continuind cu femeia de serviciu ca sa faca curat dupa ce se termina competitia, si daca mai ai ghinionul sa nu fie in functiune toate becurile din sala, sa te rogi si de un electrician sa vina cu scara sa le schimbe (dupa ce le-ai cumparat tot din banii tai).
              Si de-abia acum incepe greul: cum sa faci sa aduci cele 20 de mese pt turneu...
              Vorbeste cu cineva care dispune de asa ceva, aranjeaza cu un camion sa te duci sa le iei, vorbeste cu un grup de prieteni sa te ajute sa le incarci si sa le descarci vineri, cind s-ar putea ca unii dintre ei sa fie la serviciu si sa te refuze, si apoi duminica sa le incarci, sa le transporti inapoi si sa le descarci, cind o parte din cei de vineri sunt rupti de oboseala dupa meciurle de simbata si caratul de vineri.
              Iar duminica seara, sa stai si sa tragi linie si sa vezi ce ai cistigat: dureri de spate pentru o luna de zile, lume nemultumita ca lumina nu a fost buna, ca a fost condens in sala, prieteni care or sa-ti spuna sa-i uiti pentru data viitoare, cind mai ai de carat etc,
              Crezi ca eu vin la Top Tenis Arena,Viva Sport sau alte turnee din tara ca sa-i imbogatesc pe organizatori? Exclus. Doar pentru placerea de a juca un tenis si de a ma intilni cu oameni adevarati, care in timp vor deveni si prieteni.

              Comentariu


              • #32
                Sunt de aproape 3 ani deja unul dintre acei peste 3000 de Amatur-isti cu "acte in regula" si de peste un an organizator de turnee!Asa cum nu exista oameni PERFECTI in viata,tot asa nu exista nici turnee perfecte!!Ne straduim cu totii,participanti si organizatori,sa ne apropiem cat mai mult de perfectiune dar nu este simplu caci,din pacate,"lucram" cu oameni!!!Si oamenii nu reusesc sa cada de acord cu totii intr-o singura problema,darmite intr-un ansamblu de probleme,asa cum este reprezentat in momentul de fata Amaturul!?Dupa fiecare turneu disputat ne dam seama ca,incet,incet,"ceva" se rupe din pionieratul de inceput al acestei miscari amatoriale,foarte putine "locuri"au ramas "virgine",neatinse de flagelul "profitului" sau al "pierderilor" in bilantul de sfarsit,regasim tot mai multe postari pline de frustrari personale si colective la adresa organizatorilor,marea masa a amatur-istilor tinde sa fie sfidata si tratata cu lipsa de respect,regulamentele sunt incalcate si de unii si de ceilalti cu buna stinta,ce mai....????doar suntem (numai) oameni!!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #33
                  Aveti perfecta dreptate domnule Toma!Parca m-am vazut pe mine la turneul organizat in iulie!
                  Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                  Comentariu


                  • #34

                    Este nevoie de Clau, altfel o sa degenereze subiectul.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de DeVinSpin Vezi post

                      Este nevoie de Clau, altfel o sa degenereze subiectul.
                      Nu este nevoie de Clau, este nevoie de a avea curajul sa spunem lucrurilor pe nume. Ce va tot ascundeti pe dupa cires. Ori nu stiti despre ce e vorba, ori nu aveti coloana vertebrala.
                      Va dau eu doua cazuri concrete:
                      1. Acum vreo doi sau trei ani, la un turneu la Reghin ( nu mai stiu precis data,dar tin minte ca a fost un turneu pe care l-a cistigat Cristi Rusu ), dupa turneu, Dan Bodeanu a organizat o masa la restaurantul pensiunii la care eram cazati majoritatea concurentilor care am ramas pina a doua zi.Au participat la acea masa cca.25-30 persoane. Grupul de persoane din care faceam si eu parte, a ajuns putin mai tirziu si nu a mai incaput la masa mare, asa incit, ne-am asezat alaturat la o masa mai mica. Cind am vrut sa comandam mincarea, ne-a spus chelnerita ca a fost facuta comanda pentru toata lumea. OK ! Am mincat, am baut, am povestit si la urma, a venit chelnerita la mine ( din greseala ) si mi-a dat nota de plata, care era facuta pentru toti participantii. M-am uitat peste nota, am vazut suma totala, mi-am dat seama ca a fost inclusa consumatia de la toate mesele si i-am spus chelneritei sa prezinte nota celui care a facut comanda. Dan Bodeanu a luat nota, a facut calculele si ne-a anuntat pe toti cit este de plata pentru o persoana, dupa care a strins banii de la toata lumea. Eu am avut ,,proasta inspiratie " sa numar citi au participat la masa si am impartit suma de pe nota de plata la numarul participantilor iar rezultatul a fost o suma mult mai mica decit calculase Dan Bodeanu ca avem de plata fiecare.Diferenta era de vreo citeva milioane care, ulterior, nu s-au regasit in bugetul amaturului. Imi cer scuze, dar nu mai tin minte care era valoarea sumelor respective. Dar asta nici nu este important. Important este gestul lui Dan Bodeanu, care ne-a considerat niste prosti care merita sa fie trasi in piept. Asa ceva nu se face nici intre straini, darmite intre colegi si prieteni, asa cum ar trebui sa fim noi. Daca vrem sa fim un grup unit de prieteni, asemenea atitudini trebuie dezavuate si descurajate. Pina acum, mie mi-a fost rusine sa deschid acest subiect, dar acum m-am hotarit sa fac acest pas pentru ca am ajuns la concluzia ca multi dintre dumneavoastra nu cunoasteti adevarul si, din acest motiv, nu puteti sa-i dati dreptate lui Costin Motoroi, care, mi se pare mie, este un om de buna credinta.
                      In fine, nu are rost sa mai emit eu concluzii moraliste. Asta trebuie sa faceti voi toti, daca sunteti oameni cu coloana vertebrala.
                      2. La un turneu A la Brașov, organizatorul Alexandrel, a venit la mine, negru de suparare si mi-a spus ca Dan Bodeanu i-a cerut bani din incasarile taxei de participare si mi-a spus ca el nu va mai organiza niciodata turneu la Brașov, atita timp cit Dan Bodeanu se va implica in organizare. De aceea nu s-a mai organizat anul trecut turneul final la Brașov.
                      Eu sunt de acord ca organizatorii unui turneu muncesc foarte mult pentru a asigura buna desfasurare a turneelor si multumirea participantilor si de aceea, consider ca ei merita cu prisosinta sa beneficieze de banii ramasi din taxa de participare, dar nu sunt de acord ca altcineva sa pretinda ceea ce merita organizatorii locali. Daca fac acest lucru, atunci sa nu se mai bata cu pumnii in piept ca ei fac munca voluntara.
                      Conducatorii Amaturului trebuie sa stie ca daca vor sa-i respectam, trebuie, in primul rind, sa ne respecte ei pe noi.
                      - - - Actualizat - - -
                      Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                      Scrie undeva anume in regulament de INCOMPATIBILITATE intre munca de organizator de turnee si cea de VOLUNTARIAT(a se citi ajutor dat unor organizatori de turnee care nu se descurca pe deplin in organizarea lor)?.Un organizator de turnee priceput(ex.FLORIN APIAN,DAN CHIRAP,etc.)nu-l va chema in acest sens pe DAN 2 sa-i ajute.Asa ca afirmatia de INCOMPATIBILITATE in cazul mai sus mentionat este una complet nefondata.In alta ordine de idei,as fi foarte curios sa-i stiu parerea, dupa atata timp, initiatorului Amaturului,domnului doctor stomatolog de la ALESD,care sper sa citeasca acest topic,de altfel binevenit si sa-si exprime propria opinie.
                      Initiatorul Amaturului, prin renuntarea participarii si organizarii de turnee, a lasat sa se inteleaga ca nu este de acord cu abdicarea de la principiile sanatoase care au stat la baza crearii Amaturului.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de DeVinSpin Vezi post

                        Este nevoie de Clau, altfel o sa degenereze subiectul.
                        ?! unde-i troll-ul ?!

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de mateidumitru Vezi post
                          1. Acum vreo doi sau trei ani, la un turneu la Reghin ( nu mai stiu precis data,dar tin minte ca a fost un turneu pe care l-a cistigat Cristi Rusu ), dupa turneu
                          - - - Actualizat - - -
                          scuze-off topic:
                          turneele de la Reghin sunt extraordinare,daca ar exista un clasament al turneelor favorite as trece fara nici un fel de ezitare aceasta locatie-,pe locul 1 in tot ceea ce inseamna pregatire,gazduire, si desfasurarea acestor turnee unde am legat cele mai multe prietenii , m-am simtit cel mai bine si am ramas cu multe amintiri frumoase.
                          Ultima editare de Vali Suta; 18.sep.2012, 17:06.

                          Comentariu


                          • #38
                            Citesc si ma crucesc!
                            Nu-mi vine sa cred ce citesc!
                            1 Nu am organizat nici nici o masa, nu v-am invitat nici pe d-vs, nici pe altcineva. Nu am fost nici ginerica, nici nu era ziua mea!
                            Gazda turneului a fost Rares, poate va lamureste el, sau altcineva care a participat la acea masa!
                            Eu mi-aduc aminte ca am participat la o masa, in care mi-am platit consumatia, strict pe a mea, mi-aduc aminte ca initial se discuta ca suntem invitatii lui Rares, iar la final am constatat cu totii ca fiecare isi plateste consumatia. Mai tin minte ca undeva spre celalalt capat al mesei la care stateam, erau cateva persoane, chiar si fete (parca si Luminita), care au spus ca ele nu platesc, au fost invitate... nu stiu de cine! Masa trebuia platita, eu am pus de la mine ceva mai multi bani, altii cativa au facut la fel, pana am acoperit consumatia. Faptul ca m-am ocupat sa iesim dintr-o situatie extrem de jenanta nu inseamna ca v-am invitat eu la masa!
                            D-le Matei, daca credeati ca va jecmanesc eu, trebuia sa va lamuriti atunci, pe loc, sa mi-o spuneti barbateste in fata, nu dupa 3 ani in care ati crezut ce ati vrut d-vs.

                            1 Turneul de la Brașov : Dupa ce la turneul din iarna Alex a primit prin mail“la cheie toate foile completate pentru desfasurarea turneului, m-a rugat sa-l ajut din nou, in vara si chiar am putut participa. Sala era mica, au venit peste 160 de participanti, aglomeratie mare, iar laptop si imprimanta nu. Laptop am avut eu, dar a trebuit sa completam foile de mana, dupa ce o jumatate de ora Alex a fugit cu un stick prin oras, fara rezultat.
                            La finalul turneului i-am propus ca de banii ramasi ar putea sa cumpere o imprimanta, sa o aiba la turneul final sau sa o ofere Amaturului. Alex mi-a explicat ca nu i-a ramas nici un leu.
                            Sala Sporturilor a intrat in reparatie, iar turneul final a fost mutat la Targoviște, unde am carat imprimanta personala.
                            Ultima editare de Dan2; 18.sep.2012, 17:24.

                            Comentariu


                            • #39
                              D-le Florin Toma tin sa va multumesc in mod special pentru ca v-ati expus parerea. Pentru mine, d-voastra sunteti unul din reprezentantii AMATURULUI care au incercat sa imbunatateasca organizarea turneelor. Sincer imi pare rau ca nu ati putut realiza tot ce v-ati propus, din diverse motive. Tin minte ca atunci cand ati descoperit aceasta lume erati foarte entuziast. Sunteti inca?
                              Eu nu am fost niciodata in razboi cu Vivasport! Eu doar am raspuns la atacurile unor angajati la Vivasport! Din contra, sunt sigur ca vor sa-mi multumeasca pentru reclama facuta! Voi fi insa mereu in razboi cu nedreptatea, cu furtul, cu necinstea, cu cei care vor sa se catere pe seama dragostei tuturor pentru acest sport!
                              Sa stiti ca stiu ce inseamna sa organizezi un turneu. Si eu am ajutat uneori organizatorii locali. Ani de zile am mers la turneele din toate colturile tarii si am adus multi jucatori noi in circuit. Eram mandru cand le aratam ca exista in Romania ceva unic, ceva nascut din pasiunea oamenilor, ceva mai presus de interese! Din partea mea taxa de concurs poate sa fie si 100 ron. Nu aceasta este problema. Eu am pus o intrebare si nu primesc raspuns la ea.

                              ESTE NORMAL CA UN REPREZENTANT AMATUR SA FIE SI ORGANIZATOR ? ESTE CA SI CAND PARTICIPAM LA LICITATII DIRIJATE !
                              - - - Actualizat - - -
                              Turneele de la Reghin, Mangalia, Topoloveni sunt cele mai reprezentative ale intregului circuit. Cinste organizatorilor locali pentru eforturile si sacrificiile facute !
                              Ultima editare de costinmotoroi; 18.sep.2012, 17:52. Motiv: completare

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                D


                                Turneele de la Reghin, Mangalia, Topoloveni sunt cele mai reprezentative ale intregului circuit. Cinste organizatorilor locali pentru eforturile si sacrificiile facute !
                                ca si multe altele...Costi

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Dan2 Vezi post
                                  Citesc si ma crucesc!
                                  Nu-mi vine sa cred ce citesc!
                                  1 Nu am organizat nici nici o masa, nu v-am invitat nici pe d-vs, nici pe altcineva. Nu am fost nici ginerica, nici nu era ziua mea!
                                  Gazda turneului a fost Rares, poate va lamureste el, sau altcineva care a participat la acea masa!
                                  Eu mi-aduc aminte ca am participat la o masa, in care mi-am platit consumatia, strict pe a mea, mi-aduc aminte ca initial se discuta ca suntem invitatii lui Rares, iar la final am constatat cu totii ca fiecare isi plateste consumatia. Mai tin minte ca undeva spre celalalt capat al mesei la care stateam, erau cateva persoane, chiar si fete (parca si Luminita), care au spus ca ele nu platesc, au fost invitate... nu stiu de cine! Masa trebuia platita, eu am pus de la mine ceva mai multi bani, altii cativa au facut la fel, pana am acoperit consumatia. Faptul ca m-am ocupat sa iesim dintr-o situatie extrem de jenanta nu inseamna ca v-am invitat eu la masa!
                                  D-le Matei, daca credeati ca va jecmanesc eu, trebuia sa va lamuriti atunci, pe loc, sa mi-o spuneti barbateste in fata, nu dupa 3 ani in care ati crezut ce ati vrut d-vs.
                                  1 Turneul de la Brașov : Dupa ce la turneul din iarna Alex a primit prin mail“la cheie toate foile completate pentru desfasurarea turneului, m-a rugat sa-l ajut din nou, in vara si chiar am putut participa. Sala era mica, au venit peste 160 de participanti, aglomeratie mare, iar laptop si imprimanta nu. Laptop am avut eu, dar a trebuit sa completam foile de mana, dupa ce o jumatate de ora Alex a fugit cu un stick prin oras, fara rezultat.
                                  La finalul turneului i-am propus ca de banii ramasi ar putea sa cumpere o imprimanta, sa o aiba la turneul final sau sa o ofere Amaturului. Alex mi-a explicat ca nu i-a ramas nici un leu.
                                  Sala Sporturilor a intrat in reparatie, iar turneul final a fost mutat la Targoviște, unde am carat imprimanta personala.
                                  E tirziu sa ne contrazicem acum, dar acolo au fost o gramada de martori care pot sa confirme ca Rares a stat foarte putin la masa, dupa care a plecat, el neavind nici un rol in organizarea mesei, iar chelnerita care ne-a servit poate confirma cine a comandat masa.
                                  Referitor la situatia de la Brașov il las pe Alexandru Bondoc sa clarifice situatia , fiindca el mi-a relatat-o.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Mai fratilor ce ati patit? este oare de vina vremea de afara?.Ceea ce discutati voi nu este nici pe departe o discutie amicala,constructiva,ci mai degraba suna a razboi nu a sport.De fapt si de drept t.d.m este un sport a prieteniei nici decum la ceea ce ati scris voi pe site.Trebuie sa recunoastem ca nimeni nu este perfect,hai sa vedem cum se poate rezolva aceste probleme pe un ton mai prietenesc.Eu nu cred ca cel ce a fost ales sa conduca acest circuit(daca a fost numit de vreun colectiv) nu poate sa gestioneze si o asemenea situatie de criza.Haideti sa fim calmi, ca asta ne este caracterul nostru de sportivi,sa cugetam si sa vedem cum sa putem rezolva problemele generale in circuitul AMATUR.
                                    Blade . PHOTINO
                                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      In ce il priveste pe Dan cu turneul de la Brașov are dreptate,am participat la el si s-a asteptat dupa imprimanta.
                                      Dupa cele scrise pe forum in legatura cu tuneul final ce trebuia sa se tina la Brașov la fel.
                                      In cele relatate de nea Matei sint de acord tot cu Dan,trebuiau spuse atunci si nu dupa o perioada atit de lunga.
                                      Chestia cu[ulterior citeva milioane nu s-au regasit in bugetul amatur este absurda]atit timp cit ati scris ca fiecare persoana a
                                      platit ce a consumat,deci acuzatia nu isi are rostul ,probabil ati vrut sa scrieti ca a luat niste bani in plus pentru acoperirea
                                      unei sume de bani,cea ce nu cred, nu ca tin cu el dar imi place adevarul.
                                      Nea Matei ca sa nu zici ca ii tin parte lui Dan Bodeanu sint legitimat mai nou la Costi la SKT dar nu tin partea nimanui
                                      ca si Costi in unele chesti are dreptate dar si Dan, cred ca mai bine ar fi sa se ajunga la o intelegere.
                                      Este pacat ca sa ajuns la niste discuti de genul acesta,ar fi bine sa discute in particular sa ajunga la o intelegere.
                                      Costi are si el dreptate in disputa cu viva ca si ei au avut greselile lor dar ar fi bine sa ajunga si cu ei la o intelegere,
                                      sa se incheie cu intepaturile de ambele parti si razboiul sa se dispute la masa de tenis intre jucatorii celor doua cluburi.
                                      La final asteptam sa vedem cine cistiga razboiul in competiti,ca o fi amatur,calificari divizie ,div B sau A,Viva sau
                                      SKT deci sa ne razboim LA GLORIA SPORTIVA.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                        ca si multe altele...Costi
                                        SUBSCRIU
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de csabazedler Vezi post
                                          ,marea masa a amatur-istilor tinde sa fie sfidata si tratata cu lipsa de respect,regulamentele sunt incalcate si de unii si de ceilalti cu buna stinta,ce mai....????doar suntem (numai) oameni!!
                                          Din pacate de cele mai multe ori este incalcata de cei, ce ar trebui sa vegheze la respectarea regulamentului.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            E tirziu sa ne contrazicem acum, dar acolo au fost o gramada de martori care pot sa confirme ca Rares a stat foarte putin la masa, dupa care a plecat, el neavind nici un rol in organizarea mesei, iar chelnerita care ne-a servit poate confirma cine a comandat masa.
                                            Referitor la situatia de la Brașov il las pe Alexandru Bondoc sa clarifice situatia , fiindca el mi-a relatat-o.
                                            Va rog frumos, sa vina chelnarita sa clarifice situatia. ACU! REPEJOR!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                              Mai fratilor ce ati patit? este oare de vina vremea de afara?.Ceea ce discutati voi nu este nici pe departe o discutie amicala,constructiva,ci mai degraba suna a razboi nu a sport.De fapt si de drept t.d.m este un sport a prieteniei nici decum la ceea ce ati scris voi pe site.Trebuie sa recunoastem ca nimeni nu este perfect,hai sa vedem cum se poate rezolva aceste probleme pe un ton mai prietenesc.Eu nu cred ca cel ce a fost ales sa conduca acest circuit(daca a fost numit de vreun colectiv) nu poate sa gestioneze si o asemenea situatie de criza.Haideti sa fim calmi, ca asta ne este caracterul nostru de sportivi,sa cugetam si sa vedem cum sa putem rezolva problemele generale in circuitul AMATUR.
                                              Acum imi dati dreptate cand eu chiar am spus ca nu cunosc asmenea"derapaje" din Amatur?Nu stiu de ce,dar din postul initial al lui Costi,am dedus ca nu se referea la micile inadvertente,care vor exista mereu daca vrem sa muncim,ci la un razboi de genul,care tocmai a avut primul asalt.Personal nu-mi place unde s-a derapat,cred ca asemenea vorbe si discutii ar fi trebuit sa se lamureasca intr-un cadru mai restrans, dar nu aici pe forum.Si in primul rand pentru ca nu cred ca ne priveste pe marea majoritate micile frecusuri,frustrari,incompatibilitati,etc,dintre unele personaje.Personal il cunosc pe DAN BODEANU si nu am ce sa-i reprosez,chiar daca nu e perfect,cred ca nici nu-si aroga asa ceva,dar in conditiile date(in sensul ca nu exista pana acum o minima organizare in forma legala,oricare ar fi ea)cred ca este inima AMATUR-ului,indiferent ca ne place sau nu omul.In acest sens as dori sa-si spuna parerea aici si Florin Apian,Sorin Botarca,Fratea Aurel,Cozma Catalin....de ce nu,si inimosii de la Mangalia in frunte cu dnul Fane Medeleanu(daca am omis pe careva sa semnalizeze) vis-a-vis de acest asalt inceput de Costi Motoroi.Poate eu,ca si multi altii de pe forum, nu avem cunostinta de cauza, si Costi are dreptate,e ok....dar daca nu are???Hai sa le punem pe tapet,plusurile si minusurile acestui razboi,constructiv si la obiect.Dar daca nu sunt argumente decat cele de mai sus....sincer eu unul nu agreez asemenea invective si asemenea mod de a rezolva asemenea probleme.Sa ascultam si parerea celorlalti mentionati mai sus de mine,si a cator mai multi amatur-isti si cu siguranta lucrurile se vor limpezi,intr-o parte sau alta.
                                              GOOD BLESS AMATUR
                                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                              FH - TENERGY 64
                                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Multumesc d-le Victorache ca ati inteles despre ce este vorba! Eu unul nu am nimic impotriva d-lui Bodeanu ca sa fie platit pentru eforturile dansului. Din contra, daca ma ajuta la organizarea vreunui turneu, SKT sau AMATUR, il voi plati oficial, pe statul de plata. Doar ca nu este in interesul AMATUR-ului ca un reprezentant al sau sa dirijeze dupa cum vrea el cine sa faca turnee si cine nu. Adica se poate pune intrebarea: FACE CINE DA MAI MULT?

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Nu-mi fac placere discutiile acestea , dar sint si eu implicat oarecum , asa ca trebuie sa vina un mesaj si de la mine .
                                                  La turneele de la București sau din cele de la Top Tenis Arena , nu prea ramin banuti pentru ca toate sint socotite in asa fel incit nu are cum sa ramina .
                                                  Un exemplu clar este ca daca eu aduc sanwichiuri de 10 lei .. Nu mai am bani de cupe , sau de medalii sau de apa … de aceea mereu sintem limitati , ca si la acesta editie , ultima de exemplu , nu au cum sa ramina banuti daca comand mincare de mai mult de 5 lei , sau apa mai mult de 1,5 lei , sau sa-mi permit sa fac mai mult de 8 cupe / 8 medalii / si ca si acum , un premiu special , daca sar de 6 mil pentru cupe, mai vin cu banuti de acasa pentru restul .
                                                  Un alt exemplu este unul din turneele de la Voluntari , unde s-a promis ca cupele si premiile vin din partea cuiva , respectivul ma anunta vineri ca nu mai poate onora "sponsorizarea" si eu deja calculasem pina la ultimul banut tot . Pizza era deja comandata nu puteam da inapoi , ca ma bazasem pe taxa , dar a trebuit sa pun din buzunar exact 6 mil pentru cupe si medalii , nu ? Ca nu puteam tine concurs fara premii care deja erau anuntate . La acel turneu toata lumea a primit diplome de participare care si ele costa . Cert este ca pentru acel concurs au trebuit 68 de mingii pentru numai 8 mese .
                                                  Sint multe de spus aici , dar eu prefer sa sun si sa intreb cu ce sa ajut . Majoritatea turneelor la care am fost am intrebat inainte cu ce pot sa ajut , daca mai e nevoie de ceva si eu pot face , si ptr. asta am destui martori . Imi aduc aminte ca am facut cu multa vreme in urma si turnee cu 8 participanti , la IDM , dar acestea deja sint amintiri , amintiri placute , o sa postez citeva imagini cu alta ocazie si alt topic .

                                                  Ca sa revin la un subiect mai cald si e vb de turneul aniversar pot face o socoteala , ca nu ramin banuti , daramite 10 milioane .
                                                  La fiecare turneu se pierd pixurile, zeci de mingii , citeva sandwishuri , si apa , si citiva care nu platesc taxele de participare. La acesta eu am retinut 4 persoane .
                                                  Pentru cel care doreste socoteala de la turneu il invit la sala si punem pe hirtie totul , in 5 minute pot lamuri sumele stinse la turneu . Bucuria e mare cind iesim pe "0" .

                                                  Si tot acum pot multumi celor de la Top Tenis Arena care in zilele respective au tura dubla , niciodata mai putin de 2 , si ne ajuta neconditionat si cu spor , tot ei ramin sa adune saci intregi de resturi , sa reaseze sala , mesele , pentru ca a 2-ua zi este una normala si totul trebuie sa fie in perfecta stare . Femeile de servici au zi grea vineri seara si duminica dim.de la 6 .

                                                  Una peste alta … nimic nu este usor , eu imi doresc sa fac un turneu de copii , numai de copii unde sa vina multi , foarte multi dar sint constient ca pentru asta trebuiesc sponsori ca sa putem sa-I atragem cumva, si citeva conditii care nu sint usor de indeplinit . Incercam in ficare an sa facem Cupa "Mos Craciun " unde sint premiati toti cu dulciuri si altele dar niciodata nu am reusit sa adunam mai mult de 20-30 . Odata si odata tot o sa reusesc !
                                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                                  Fete de palete tenis de masa
                                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Ca sa nu mai se creeze astfel de discutii,ar fi bine sa se intilneasca toti organizatorii Amaturului si sa se puna de acord
                                                    cu toate problemele regulamentului ,cu gestionarea banilor, cu organizarea turneelor poate si votul participantilor care cotizeaza
                                                    si tin miscarea asta in picioare de atitia anii si nu cred ca mai au incredere in persoana care le reprezinta zona ,sau se poate
                                                    realiza infiintarea unei asociatii non profit ,sa nu mai fie acuzate unele persoane de insusirea unor bani [nu zice nimeni nimic daca un organizator
                                                    nu ia niste bani pentru munca depusa ],dar la fel de bine poate fi ajutat sa nu dea de la el din buzunar.
                                                    Nu se invirt o multime de bani dar ar fi bine sa stie tot omul care poate face niste sacrificii financiare din dorinta de a participa
                                                    la un turneu din pasiune pentru microbul asta care se numeste Amatur.
                                                    Deci cei care conduceti acest circuit luati in seama si doleantele celorlalte persoane cre se implica mai mult sau mai putin
                                                    in bunul mers al acestei activitati care se face din placere .
                                                    Pina la urma eu cred ca Costi are intentii bune deci nu il judecati gresit dupa felul cum cum pune problema.
                                                    Cu ceva timp in urma stiu ca a pus suflet in aceasta miscare, poate are si acum aceleasi intentii,deci dupa parerea mea merita o sansa.
                                                    Sa fim oameni pentru viata este scurta si problemele pina la finalul ei sint tot mai grele.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X