Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Analiza CIRCUITULUI AMATUR: trecut, prezent si viitor.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Cred ca d-nul Dantim are dreptate. Toti cei care participa la aceste concursuri ar trebui sa voteze daca se vrea sau nu sa se mearga mai departe. Cu o organizare mai buna, poate cu un sistem de punctaj si clasificare mai bun, cu o adevarata transparenta asupra sumelor cu care toti contribuie. O idee foarte buna pare a fi infiintarea unei asociatii non profit. Asa miscarea capata personalitate juridica, se pot da chitante, se pot plati colaboratorii si organizatorii in mod legal si corect, se pot face bugete si de ce nu, se poate obtine recunoasterea nationala si internationala a unei miscari de masa care provine din entuziasmul initiatorilor acestui circuit si din aderarea tuturor celor ce iubesc acest sport la ideile acestora.

    Comentariu


    • #52
      De la probleme serioase sa mai si glumim ,vad cam putine degete cu ala mare ridicat adica OKAPA [OK] la postarile mele
      cred ca daca ar fi si cu ala mijlociu vi sar restarta calculatoarele ca nu ar mai avea loc pe monitoare.
      Daca nici acum nu va place chiar nu mai scriu nimic.
      - - - Actualizat - - -
      Ma gidila degetele la ce am vazut ce a scris Vali gti,cu toate ca il consider un amic dar cu zece lei cumperi o pizza mica sau o saorma nu un senwis
      si la 8 mese 68 de mingi poate cu suveniruri ,si diplome la toti participantii nu am vazut la nici un turneu
      Ai dreptate ca sint si cheltuieli imprevizibile dar sa nu exageram.
      Injurama cit vrei Vali dar nu pot sa ma abtin ,ca tot de la tine o sa cumpar materiale daca am nevoie.

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Vali Suta Vezi post
        scuze-off topic:
        turneele de la Reghin sunt extraordinare,daca ar exista un clasament al turneelor favorite as trece fara nici un fel de ezitare aceasta locatie-,pe locul 1 in tot ceea ce inseamna pregatire,gazduire, si desfasurarea acestor turnee unde am legat cele mai multe prietenii , m-am simtit cel mai bine si am ramas cu multe amintiri frumoase.
        Suta, ai inceput s-o arzi romantic. Baga si ceva cu prima ta fata pe care ai cunoscut-o si iese o compunere beton. Se mai sensibilizeaza lumea si nu se mai cearta.
        4/3 din oameni au probleme cu fractiile

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de dantim Vezi post
          In ce il priveste pe Dan cu turneul de la Brașov are dreptate,am participat la el si s-a asteptat dupa imprimanta.
          Dupa cele scrise pe forum in legatura cu tuneul final ce trebuia sa se tina la Brașov la fel.
          In cele relatate de nea Matei sint de acord tot cu Dan,trebuiau spuse atunci si nu dupa o perioada atit de lunga.
          Chestia cu[ulterior citeva milioane nu s-au regasit in bugetul amatur este absurda]atit timp cit ati scris ca fiecare persoana a
          platit ce a consumat,deci acuzatia nu isi are rostul ,probabil ati vrut sa scrieti ca a luat niste bani in plus pentru acoperirea
          unei sume de bani,cea ce nu cred, nu ca tin cu el dar imi place adevarul.
          Nea Matei ca sa nu zici ca ii tin parte lui Dan Bodeanu sint legitimat mai nou la Costi la SKT dar nu tin partea nimanui
          ca si Costi in unele chesti are dreptate dar si Dan, cred ca mai bine ar fi sa se ajunga la o intelegere.
          Este pacat ca sa ajuns la niste discuti de genul acesta,ar fi bine sa discute in particular sa ajunga la o intelegere.
          Costi are si el dreptate in disputa cu viva ca si ei au avut greselile lor dar ar fi bine sa ajunga si cu ei la o intelegere,
          sa se incheie cu intepaturile de ambele parti si razboiul sa se dispute la masa de tenis intre jucatorii celor doua cluburi.
          La final asteptam sa vedem cine cistiga razboiul in competiti,ca o fi amatur,calificari divizie ,div B sau A,Viva sau
          SKT deci sa ne razboim LA GLORIA SPORTIVA.
          La ce intelegere sa ajungem ?... sa ne dam mina sa furam impreuna din banii prietenilor ?!

          Comentariu


          • #55
            Dupa cate vad eu aici nu sunt decat vreo 2-3 nemultumiti de conducere sau de modul in care se gestioneaza banii asa ca nu vad rostul continuarii acestui scandal care va face atata rau circuitului, probabil de ecum incolo anumiti organizatori se vor feri sa mai organizeze concursuri pentru a nu fi invinuiti ca s-au imbogatit de pe urma acestora. Deci marea masa a amaturistilor sunt foarte multumiti de d-l Bodeanu si de echipa care conduce amaturul precum si de organizatorii obisnuiti de turnee asa ca eu as zice sa uitam ciondaneala asta aiurea si sa mergem mai departe ca si pana acum.

            Comentariu


            • #56
              D-le Cornel, toata stima pentru d-voastra, dar nu sunt doar 2-3 nemultumiti! Nu trebuie sa minimalizati aceasta problema! Intrebati-va mai bine unde sunt unele mese de tenis cumparate cu banii nostri si care aduc profituri unor ''intreprinzatori''! De ce nu vreti sa continue o dezbatere in mod civilizat pentru beneficiul intregii comunitati a AMATUR-lui ?

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                Cred ca d-nul Dantim are dreptate. Toti cei care participa la aceste concursuri ar trebui sa voteze daca se vrea sau nu sa se mearga mai departe. Cu o organizare mai buna, poate cu un sistem de punctaj si clasificare mai bun, cu o adevarata transparenta asupra sumelor cu care toti contribuie. O idee foarte buna pare a fi infiintarea unei asociatii non profit. Asa miscarea capata personalitate juridica, se pot da chitante, se pot plati colaboratorii si organizatorii in mod legal si corect, se pot face bugete si de ce nu, se poate obtine recunoasterea nationala si internationala a unei miscari de masa care provine din entuziasmul initiatorilor acestui circuit si din aderarea tuturor celor ce iubesc acest sport la ideile acestora.
                Si eu m-am intrebat de ce nu se constituie "Amatur-ul" ca organizatie nonprofit. In acest fel doritorii pot redirectiona cei 2% din venituri catre "Amatur" care, oricum se opresc. Sa zicem ca doar 1000 dintre participanti vireaza aproximativ 30 de lei(cei 2%) spre "Amatur", tot se strang vreo 30.000 de lei. Din banii astia se pot cumpara o groaza de mese de tenis, iar taxa de participare poate scadea semnificativ.
                Insa, daca ne uitam in Statutul FEDERATIEI ROMANE DE TENIS DE MASA la CAPITOLUL I, la Articolul 1, vedem:
                "Conform Legii educatiei fizice si sportului nr. 69/2000, Federatia Romana de Tenis de Masa este o structura sportiva de interes national, singura autorizata sa desfasoare,
                sa organizeze si sa controleze activitatea de tenis de masă din România
                ". Trebuie vazut daca "Amatur-ul" devenind persoana juridica poate deveni subiect de litigiu cu FRTM pentru organizarea de turnee de tenis de masă.
                Totusi, exista si pericolul ca o grupare sa acapareze "Amatur-ul", sa-l foloseasca in scopuri proprii (a se vedea FRF si LPF !) si sa faca regulamentul in asa fel incat sa nu mai poata fi inlaturati. Sa speram ca nu se va ajunge asa departe si ca spiritul amatorilor de tenis va rezista.
                Rudius

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                  Dupa cate vad eu aici nu sunt decat vreo 2-3 nemultumiti de conducere sau de modul in care se gestioneaza banii asa ca nu vad rostul continuarii acestui scandal care va face atata rau circuitului, probabil de ecum incolo anumiti organizatori se vor feri sa mai organizeze concursuri pentru a nu fi invinuiti ca s-au imbogatit de pe urma acestora. Deci marea masa a amaturistilor sunt foarte multumiti de d-l Bodeanu si de echipa care conduce amaturul precum si de organizatorii obisnuiti de turnee asa ca eu as zice sa uitam ciondaneala asta aiurea si sa mergem mai departe ca si pana acum.
                  Specific romanesc

                  Comentariu


                  • #59
                    Topicul (voit sau nu)este un apel la analiza FENOMENULUI Amatur. Dar, in bunul spirit romanesc, a degenerat in acuze, reprosuri, s-au sapat transee, razboiul e gata sa inceapa…
                    Merita respectul nostru cei care isi sacrifica timpul si, uneori banii proprii, pentru a organiza turnee. Cei ce isi asuma riscul de a fi injurati, blamati, pusi la zid daca ceva,orice, nu merge bine.
                    Merita respectul nostru cei care fac sute de kilometrii pentru a juca cateva meciuri. Multi dintre ei nu se aleg decat cu o strangere de mana la sfarsit, rasplata cea mai insemnata fiind bucuria ca se regasesc intr-o comunitate care ii accepta asa cum sunt, mai slabi sau mai buni, primirea unui sfat si leaga prietenii cu cei asemeni lor.
                    Merita respectul nostru cei care au investit si investesc in dezvoltarea acestui sport. La o sumara analiza se poate vedea ca cei care au investit in sali de tenis de masă au profituri foarte mici, majoritatea acestora fiind pur si simplu pasionati de acest sport.
                    Merita respectul nostru cei care isi doresc mai mult, cei care au ridicat stacheta si dau acum piept cu jucatori in competitii oficiale.
                    Intre toti acestia exista o simbioza. Amatur-ul a dat nastere aceastei simbioze. Exista pasiune, vointa, posibilitati... Totusi, ca unul care a fost martor la nasterea lui, nu simt implinirea.
                    Am fost bucuros cand am vazut cat de multi copii si tineri participa in ultimul timp in competitiile de amatori. Mi-am spus ca Amatur-ul poate fi alternativa la revigorarea tenisului de masa in Romania. Ca dragostea si pasiunea celor multi v-a reusi sa invinga indolenta, nepasarea, inconstienta celor ce ar trebui sa asigure viitorul acestui sport.
                    Va rog sa reflectati la aceste aspecte constructiv, poate acest topic va genera idei si solutii pentru a salva ce a mai ramas de salvat din acest minunat sport in Romania.
                    ___________
                    “Suntem prozelitii SPORTULUI, în forma cea mai pura. Suntem publicul ce joaca cu încrîncenarea campionilor, când acestia se afla în tribuna. Ne gasesti în arenele închise, rejucând finale demult apuse.
                    Suntem cei necuprinsi în statistici, nescrisi în ziare, neavenitii concursurilor, neprinsi în clasamente. Suntem platitorii de bilete la propriul spectacol, cei care își ?nseala consoartele cu paleta si își cresc copii în infamul spirit de fair-play.
                    Suntem cei care lupta pâna la epuizare cu armele lepadate de zei, gladiatori altruisti atât cu victorile cât s icu înfrângerile. Suntem jucatorii si antrenorii unei echipe unice, care nu are alt scop decât de a te initia, amatorule, în tainele cele mai sacre ale acelei performante singulare,in care tu esti si învingator si învins.
                    Suntem cei ce cladesc refugiile celor exilati în cenusa sportului, veghind apoi la renasterea lor. Suntem cei care dau totul, din putinul lor, suntem constiinta unitara si fantomatica pe care o surprinzi cu coada ochiului când, amestecati printre voi, provavaduim la mesele verzi, demult uitata credinta în sine.
                    Vei sti, amatorule, ca ai ajuns în locurile noastre sfinte, atunci când pasii ?ti vor aluneca pe podelele ude de sudoarea noastra, când te va umple de beatitudine mirosul aurolatic al toluenului iar resturile de celuloid ?ti vor calauzii cararea spre Golgota noastra.”
                    05.11.2008
                    Qvo vadis…
                    Primorac OFF+
                    fh Tenergy 05 FX/bh Tenergy 64

                    Comentariu


                    • #60
                      Insa, daca ne uitam in Statutul FEDERATIEI ROMANE DE TENIS DE MASA la CAPITOLUL I, la Articolul 1, vedem:
                      "Conform Legii educatiei fizice si sportului nr. 69/2000, Federatia Romana de Tenis de Masa este o structura sportiva de interes national, singura autorizata sa desfasoare, sa organizeze si sa controleze activitatea de tenis de masă din România". Trebuie vazut daca "Amatur-ul" devenind persoana juridica poate deveni subiect de litigiu cu FRTM pentru organizarea de turnee de tenis de masă.

                      Turneele organizate de scoli ( generala, licee) nu sunt sub egida FRTM si totusi nu este o problema. Nu vad ca cele organizate de AMATUR sa contravina legii sportului si sa dea nastere la litigii.FRTM se ocupa de tenis de masă ca si performanta. La nivel de AMATUR , aceasta ar trebui sa se afilieze la FEDERATIA ROMANA SPORTUL PENTRU TOTI. Amaturul este destinat sportului de masa si nu celei de performanta....

                      Comentariu


                      • #61
                        Don Paul hai sa fim calm. de cat vad eu fiecare are dreptate

                        Ca un strain Amaturist vreu spun ceva. Din punctul meu vedere nu trebuie discutam despre bani pt. ca chiar nu este semnificativ de mult timp ne bucuram si cu 0 este ceva real. Noi am patit de 2 ori si de 2 ori a fost minus. Din punctul meu vedere bani pt. organizare turneu chiar nu este important si chiar daca este o afacere este a lui organizatorului. Asta ca un amatur nu mie deranjeze de loc , daca este cu bun simt. Din cotatie care se aduna putem facem o legalizare de situatie si se poate platit pt Administrare o anumite sume pt eforturile depuse ca o unitate de contabilitate. Dece trebuie certem intre noi pt niste lucrurile marunte , nu trebuie facem de raz. Suntem la o anumite varsta nu trebuie lovim sub centura chiar nu este frumos. Discutam clar hotarim si actionam. E clar situatie trebuie legalizat eu nu stiu dar vad ca D-l Kantor stiu hai gasim o solutie legalizam treaba si mergem mai departe. La urma urmei impreuna trebuie hotarat cu cotatie cumparam mese , Calculator registru hartie etc ce mai trebuie. Sa face un buget aprox pt anul urmator se stabileste un cotatie care acopere celtuelile si cu ce ramane cumparam mese. Fiecare din administratorul Amatur face un efort voluntar D-l Dan , Apian , Sorin , Cozma , Toma etc trebuie gasiti o solutie mai logic. Si pt asta daca trebuie platit ceva in plus si daca suntem acord platim. Mie se pare logic daca cere un Administrator o partea din cheltielie lui pt. a deplasa la un turneu ca sa ajuta chiar daca si sa joaca. Hai nu mai prelungim cu vorbele sau faptele din trecut nu ne ajuta de cat sa pierdem timp si nervam mai mult. SUCCCES

                        Comentariu


                        • #62
                          D-le PAUL DRAGOMIR, eu nu-mi permit sa va jignesc, din contra va stimez chiar daca d-voastra ma atacati gratuit. Imi aduc aminte cand ati organizat primul concurs, imi aduc aminte cand stateam sa jucam pana la ora 2 dimineata, imi aduc aminte cum ne tratati ca o buna gazda, cum ne pregateati bunatatiuri la cazan in curte. Eu nu cred ca am copiat vreun sistem, daca ati fi interesat as putea sa va demonstrez. Imi este frica insa ca d-voastra incercati sa abateti atentia de la esenta acestui topic. Imi pare insa bine, pentru ca asta dovedeste ca adevarul sta sa iasa la iveala.
                          Cu stima si deosebit respect,
                          PRESEDINTE AL A.S. CLUBUL SPORT KOMBAT
                          CONSTANTIN MOTOROI

                          Comentariu


                          • #63
                            Efectul Butterfly.
                            4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                            Comentariu


                            • #64
                              Poate al bumerangului.

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                D-le PAUL DRAGOMIR, eu nu-mi permit sa va jignesc, din contra va stimez chiar daca d-voastra ma atacati gratuit. Imi aduc aminte cand ati organizat primul concurs, imi aduc aminte cand stateam sa jucam pana la ora 2 dimineata, imi aduc aminte cum ne tratati ca o buna gazda, cum ne pregateati bunatatiuri la cazan in curte. Eu nu cred ca am copiat vreun sistem, daca ati fi interesat as putea sa va demonstrez. Imi este frica insa ca d-voastra incercati sa abateti atentia de la esenta acestui topic. Imi pare insa bine, pentru ca asta dovedeste ca adevarul sta sa iasa la iveala.
                                Cu stima si deosebit respect,
                                PRESEDINTE AL A.S. CLUBUL SPORT KOMBAT

                                CONSTANTIN MOTOROI

                                Costi fiecare dintre voi si tu si prietene nostra comun Paul si Dl Dan , Sorin sau Dl Toma Florin , Cristi R , Cristian , Alex C ...... etc adica tot ati facut o treaba foarte buna. Sincer nu trebuie ajunge lucrurile aici. Inca o data spun parera nu cred ca este vorba de bani pt. nu este o suma mare in joc hai fimserios. Daca este vorba de Democratie okey propuneti ceva si cereti parera.

                                P.S. Daca este vorba a se joaca in cicuit tu , Cristi , Rares Alex sau etc chiar imi face placere asa si am scris in forum pt. ca voi ati inceput cu miscare Amatur.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Dane poate ai observat ca in unele acuze ce ti s-au adus te -am sustinut pe tine ,dar in legatura cu turneul pe echipe ori te gandesti la tine,
                                  ori la noi amaturistii,pentru ca vad ca destule echipe s-au retras din motive organizatorice s-au financiare,se putea face mai restrins adica intr-o
                                  singura locatie chiar daca se organiza in doua zile indiferent de care ar fi fost locatia.
                                  Cred ca in unele privinte m -am certat degeaba cu Costi [scuze Costi dar in multe chesti ai c-am avut dreptate].
                                  Pe viitor sa te gindesti si la amaturistii care poate fac unele sacrificii pentru a se bucura sa participe la un turneu
                                  pentru ca am observat ca prezenta unor persoane este tot mai rara .
                                  I-mi cer scuze fata de tine daca crezi ca te-am suparat cumva dar eu c-am asa gindesc.
                                  In legatura si cu produsele care intra in taxa de participare se pot exclude ,ori isi aduce fiecare ce vrea de acasa
                                  s-au cum se vind materialele se pot contacta firme de chetering care sint dispuse sa isi vinda produsele si fiecare isi cumpara ce vrea
                                  ori si le cumpara fiecare de unde considera el.Participantii mai discuta intre ei problemele astea si tu poate nu ai de unde sa le cunosti.
                                  Asa ca poate te gindesti mai bine si poate o sa se ajunga la o taxa strict organizatorica,adica sala ,niste bani pentru cei ce organizeaza
                                  [ca sincer merita pentru ca depun ceva efort],pentru intretinerea saitului si alte cheltuieli pe care le cunoasteti voi mai bine
                                  ca noi participantii avem o singura grija sa ne prezentam la turnee si sa jucam sa ne simtim bine si poate atunci vor disparea si aceste
                                  comentarii pe cara unii le considera de prost gust.
                                  PS nu particip cu echipa din aceste motive ,au aparut probleme de sanatate si personale in rindul coechipierilor.
                                  Cum sa exclus masa de prinz se pot exclude si altele.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    D-le Paul, este adevarat ca exista neincredere! Orice as spune acum, tot exista suspiciune! Dar daca analizati activitatea mea va reiesi ca atunci cand am spus ceva asa am si facut! VA DAU CUVANTUL MEU CA NU AM INTENTII ASCUNSE! VA DAU CUVANTUL MEU CA NU URMARESC ALTCEVA DECAT CA ACEASTA MISCARE SA NU CADA IN DERIZORIU! VA DAU CUVANTUL MEU CA VOI LUPTA DOAR PENTRU CA AMATURUL SA POATA CONTINUA!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Fiecare are dreptate in felul lui.
                                      Este drept ca au fost pe ici pe colo si mici nedreptati poate nu rau intentionate, dar sa fim seriosi, se intampla in toate sporturile, au fost, sunt si o sa mai fie, indiferent de ce se va intampla ca asa e peste tot si nu poate schimba nimeni asta.

                                      Consider si eu o mica nedreptate la turneul final de la Targoviște cand am luat locul 2 si Alex locul 3 de mie mi-au dat o geanta Xu Jike Ma Liquin (apox. 10lei) si lui un radiator Beijing Turbo (aprox. 20lei)
                                      Cel mai bine ar fi daca nu s-ar mai da apa, sandvis, nimic si sa se puna o taxa doar pentru participare (cum Costi a demonstrat ca se poate) si in asa fel nu ar mai exista suspiciuni, etc. , iari pana la urma urmei e treaba organizatorilor ce fac cu suma adunata din inscrieri, ca doar ei stiu ce trebuie sa plateasca, pe unde mai pui ca depun o munca care nu e tocmai la indemana oricui.
                                      P.S. Adevarul ca premiul I fata de II, III a fost "baban" tata, un ditamai robotul de bucatarie PHILIPS
                                      Felicitari Cristi, in caz ca nu te-am felicitat
                                      Toate cele bune,
                                      George Durdun

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Acum trei ani au fost niste discutii pentru crearea unei asociatii. Chiar mai mult decat niste simple discutii. A fost doar un pas lipsa pentru aceasta realizare. Printre cei ce au vrut sa faca acest lucru ( dupa parerea mea era ceva extraordinar ) erau oameni importanti implicati inca de la inceputul AMATUR-ului: Apian, Trifu, Leorda, Bodeanu, Fratea, Cozma, Botirca si altii.
                                        De ce nu s-a concretizat nimică Poate ca nu era timpul!
                                        Eu nu judec pe nimeni! Fiecare face asa cum ii dicteaza constiinta, dar trebuie sa-i respecte pe cei din jur, mai ales avand in vedere ca sunt numai prieteni. BINELE UNUI GRUP DE PERSOANE PRIMEAZA IN FATA INDIVIDULUI.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Stimati colegi amatur-isti!
                                          Analiza propusa initial de colegul Motoroi a dat nastere la "frecusuri" si atacuri la persoana,procese de constiinta intarziate,frustrari nestinse,etc.....dar!??Cu sau fara meniu in taxa de participare,cu sau fara apa,cu sau fara "ierburi" interzise sau "open" isti fara acte care joaca la amatori,cu sau fara sponsori,cu sau fara magiunul de Topoloveni,merele de Reghin,rachiul de Agnita sau dulciurile de la Boromir,etc.....noua,AMATURISTILOR,ne place in primul rand tenisul de masa,ne place si socializarea,revederea colegilor si depanarea amintirilor comune! Sa invatam cu totii sa acordam respectul cuvenit celor care ne respecta pasiunea si efortul pe care-l facem pentru astampararea ei.Suntem,dupa toate,ca o familie!o mare familie in care trebuie sa troneze bunul simt,respectul,decenta si spiritul sportiv adevarat!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Pana la urma, despre ce este vorba in acest topic?
                                            1. Despre faptul ca Amatur nu este entitate juridica si ca poate interveni Fiscul?
                                            2. Despre nemultumirea jucatorilor legata de faptul ca e taxa prea mare cand se ofera mancare la concursuri?
                                            3. Despre concurenta intre concursurile Sport Kombat, Viva Sport, Amatur?
                                            4. Despre faptul ca unul/unii organizator(i) din Amatur incaseaza (poate) niste bani in urma organizarii?
                                            5. Despre premierea cu bani sau nu a concursurilor Amatur sau a altor concursuri?
                                            Ordinea este aleatorie. Poate ca ar mai putea fi punctate cateva chestii, dar nu reusesc sa vad deloc incotro se indreapta asa-zisa discutie, care este absolut fara sens, din punctul meu de vedere.
                                            Va rog, cei care aveti o idee, luminati-ma si pe mine, ca tot citesc pe aici si incerc sa-mi dau seama ce intorsatura vor lua lucrurile in telenovela.
                                            P.S. Pana acum, as sintetiza totul cu sintagma "mult zgomot pentru nimic".
                                            Blog de tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Intr-adevar, daca nu dam jos ,,ochelarii de cal'', nu vedem nimic!

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de grasomega Vezi post
                                                Pana la urma, despre ce este vorba in acest topic?

                                                1. Despre faptul ca Amatur nu este entitate juridica si ca poate interveni Fiscul?
                                                2. Despre nemultumirea jucatorilor legata de faptul ca e taxa prea mare cand se ofera mancare la concursuri?
                                                3. Despre concurenta intre concursurile Sport Kombat, Viva Sport, Amatur?
                                                4. Despre faptul ca unul/unii organizator(i) din Amatur incaseaza (poate) niste bani in urma organizarii?
                                                5. Despre premierea cu bani sau nu a concursurilor Amatur sau a altor concursuri?

                                                Ordinea este aleatorie. Poate ca ar mai putea fi punctate cateva chestii, dar nu reusesc sa vad deloc incotro se indreapta asa-zisa discutie, care este absolut fara sens, din punctul meu de vedere.

                                                Va rog, cei care aveti o idee, luminati-ma si pe mine, ca tot citesc pe aici si incerc sa-mi dau seama ce intorsatura vor lua lucrurile in telenovela.

                                                P.S. Pana acum, as sintetiza totul cu sintagma "mult zgomot pentru nimic".
                                                Este vorba despre faptul ca, prin tot ceea ce facem noi, participantii, cit si prin ceea ce fac organizatorii, trebuie sa reiese respectul reciproc....Restul vine de la sine.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                  Este vorba despre faptul ca, prin tot ceea ce facem noi, participantii, cit si prin ceea ce fac organizatorii, trebuie sa reiese respectul reciproc.
                                                  Pai si asta nu este de la sine inteles? Trebuia un topic pentru asta?
                                                  Ultima editare de grasomega; 20.sep.2012, 13:28.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Propunerea mea este urmatoarea: taxa de participare 10 lei. Astfel vom vedea cine este cu adevarat langa AMATUR si cei care au numai interese legate de AMATUR!
                                                    Fara taxe suplimentare la care nu avem control!
                                                    Ultima editare de costinmotoroi; 20.sep.2012, 13:04. Motiv: COMPLETARE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X